Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

FireFox help needed !

[es] :: Browseri :: FireFox help needed !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5973 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon FireFox help needed !05.03.2005. u 01:34 - pre 233 meseci
Nikada nisam radio u FF-u, do sada sam koristio Operu. Ipak sam odlucio da ga instaliram, prvenstveno zbog nekih extenzija. Imam nekoliko pitanja :

1. Moze li se nekako smanjiti visina tabova ? Mnogo su veliki....
2. Postoji li nesto kao sto je Operi Ctrl+Z ? Recimo, zatvorim neku stranicu i kad pritisnem Ctrl+Z, FF je vrati, tj. ponovo otvori.
3. Kad mi ostane jedan tab i ja ga zatvorim, FF ce se iskljuciti. Moze li nekako da se ovo zaobidje, tj. da FF ostane aktivan iako nema otvorenih tabova ?

Tnx
 
Odgovor na temu

WEXY
Beograd

Član broj: 33948
Poruke: 163
213.244.197.*

ICQ: 166638118


+7 Profil

icon Re: FireFox help needed !05.03.2005. u 01:51 - pre 233 meseci
1. Mislim da ne može, možda neko čačkanje po about:config (kucaj u address bar)
2. Po defaultu ne, možda postoji neka ekstenzija probaj, Tools -> Extensions -> Get More Extensions pa potraži.
3. Za ovo takođe mislim da ne može (probaj about:config)

Btw. nije mi jasno kako su ti veliki tabovi :), daj sliku.

Pozdrav.
"Nutri-matik je konstruisala i izradila Sirijuska kibernetska korporacija čije odeljenje za žalbe sada prekriva sve glavne kopnene mase prve tri planete zvezde Tau iz sistema Sirijusa"
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: FireFox help needed !05.03.2005. u 01:54 - pre 233 meseci
Trazio sam po about:config, sad cu jos malo da procackam...

Inace, evo kako je u FF-u :
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: FireFox help needed !05.03.2005. u 01:55 - pre 233 meseci
I kako je u Operi :


Znaci tab u FF-u mi zauzima prostora skoro kao File meni + Address toolbar...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

WEXY
Beograd

Član broj: 33948
Poruke: 163
*.verat.net.

ICQ: 166638118


+7 Profil

icon Re: FireFox help needed !05.03.2005. u 15:09 - pre 233 meseci
Ne znam šta da ti kažem ali veličina tabova je apsolutno ista, u pixel :) Čini ti se zbog skina na Operi.


"Nutri-matik je konstruisala i izradila Sirijuska kibernetska korporacija čije odeljenje za žalbe sada prekriva sve glavne kopnene mase prve tri planete zvezde Tau iz sistema Sirijusa"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: FireFox help needed !05.03.2005. u 15:39 - pre 233 meseci
Heh, vidi stvarno :)
OK, jos samo dva pitanjca - mogu li se tabovi premestiti iznad address tollbara ? Kao u Operi.
I mogu li da namestim da FF koristi samo tabove, recimo kad idem Tools -> Themes -> Get More Themes, FF mi otvori novi prozor. [ovo sam resio]

I jos nesto :) Mogu li u FF da definisem skracenice ? Recimo, ako u address baru ukucam "g movie", da mi pretrazi google u potrazi za recju movie.
 
Odgovor na temu

JovanT
Jovan Turanjanin
Niš

Član broj: 35633
Poruke: 473
*.vdial.verat.net.

Jabber: Zeus@elitesecurity.org
ICQ: 263033789
Sajt: www.turanjanin.net


+17 Profil

icon Re: FireFox help needed !05.03.2005. u 18:39 - pre 233 meseci
Reci mi samo zbog kojih to ekstenzija si odlučio da zameniš Operu Firefox-om iako misliš da je Opera bolja (vidim da očajnički želiš da ti „Plamena Lisica“ liči na Operu).
Nije znanje samo znati, već je znanje - znanje dati.

Piši ćirilicom! | Surfujte brže, sigurnije i lakše | Najveća niška online zajednica

 
Odgovor na temu

byM4k5

Član broj: 22363
Poruke: 428
*.teol.net.



Profil

icon Re: FireFox help needed !06.03.2005. u 01:31 - pre 232 meseci
Citat:
Marko Paunovic: 2. Postoji li nesto kao sto je Operi Ctrl+Z ? Recimo, zatvorim neku stranicu i kad pritisnem Ctrl+Z, FF je vrati, tj. ponovo otvori.


To ne cini Opera. Ctrl+Z je Undo opcija i posto si zatvorio stranicu, ova komanda je vraca.

Alternativa: Meni Go i prvi naslov poslije Home.

Citat:
Marko Paunovic: 3. Kad mi ostane jedan tab i ja ga zatvorim, FF ce se iskljuciti. Moze li nekako da se ovo zaobidje, tj. da FF ostane aktivan iako nema otvorenih tabova ?


Kod mene se ne gasi FF kada zatvorim Tab. Mozda gasis sa Ctrl+W.

Sta uraditi: Tools -> Options -> Advanced -> makni kvacicu sa "Hide the tab bar when only one site is open". I tada kada se gasi tab ostaje uvjek jedan prazan tab.

Citat:
Marko Paunovic: OK, jos samo dva pitanjca - mogu li se tabovi premestiti iznad address tollbara ? Kao u Operi.


Koliko ja znam ne. Evo, malo sam bunario i nisam nista nasao.

Citat:
Marko Paunovic: I jos nesto :) Mogu li u FF da definisem skracenice ? Recimo, ako u address baru ukucam "g movie", da mi pretrazi google u potrazi za recju movie.


Ukucas movie desno od Address Bar-a. :)
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.yu1.net.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: FireFox help needed !06.03.2005. u 01:48 - pre 232 meseci
Evo ti kako kod mene izgleda. Uopste nije visoko.


Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: FireFox help needed !06.03.2005. u 12:49 - pre 232 meseci
Citat:
JovanT: Reci mi samo zbog kojih to ekstenzija si odlučio da zameniš Operu Firefox-om iako misliš da je Opera bolja (vidim da očajnički želiš da ti „Plamena Lisica“ liči na Operu).

ForecastFox, Adblock, SwitchProxyTools itd i svidjaju mi se jos neke stvarcice koje je u FF-u mnogo laske podesiti.

Citat:
Ukucas movie desno od Address Bar-a. :)

OK, ali to je samo za google, jer tako ? Ja hocu da mogu da definisem svoje skracenice, recimo ako ukucam "gi aaa", da pretrazi google images itd...
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.150.EUnet.yu.



+4 Profil

icon Re: FireFox help needed !06.03.2005. u 13:26 - pre 232 meseci
Zapravo i ne moraš da kucaš reč koju želiš da potražiš preko Google-a u Google Search koji postoji u FFu. Dovoljno je da ga ukucaš u Address Bar. FF po default-u šalje takve upite na Google.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: FireFox help needed !06.03.2005. u 15:09 - pre 232 meseci
Ja kada u Address bar upisem Shadowed Registry site:elitesecurity.org i pritisnem Enter dobijem poruku "The URL iz not valid and cannot be loaded"...
 
Odgovor na temu

Ramirez

Član broj: 13160
Poruke: 318
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: FireFox help needed !06.03.2005. u 22:32 - pre 232 meseci
auuuuuu da li sam zapamtio sva pitanja...

extenzija http://www.pryan.org/mozilla/site/TheOneKEA/tabprefs/ resava neke od navedenih problema tipa: dozvolja da se tabovi prebace dole (nije bas ono sto ste trazili ali eto), podesava FF tako da sve linkove otvara u novim tabovima ili kako vi to odredite, daje mogucnost da FF bude otvoren bez tabova...

sto se tice google searcha tj. bilo koje pretrage: kada se FF instalira u Bookmarks/Bookmarks Toolbar Folder/Quick Searches se nalaze neke precice za pretragu... nisam siguran da li najnoviji FF dodaje ovo u Bookmarks pa zato:

http://www.google.com/search?q=%s
http://dictionary.reference.com/search?q=%s

dakle ovo su linkovi za google i dictionary quicksearch, jedino sto jos treba da se uradi kada ovo dodate u bookmarks jeste da odredite keyword recimo za google g a za dictionary d. Da bi ste koristili guicksearch morate imati reference u bookmarkovima :)
 
Odgovor na temu

cicika
Tijana Dojčinović
Software Developer, GroundLink
Zemun

Član broj: 24659
Poruke: 3104
*.183.EUnet.yu.



+4 Profil

icon Re: FireFox help needed !06.03.2005. u 23:57 - pre 232 meseci
Zapravo, address bar se ponaša kao Google I feel lucky! Search, i verovatno ima neki problem sa onim .org u tome što si otkucao.
Use The Force!
“Who said anything about slicing you up? I just wanted to carve a little Z on your forehead — nothing serious.”
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: FireFox help needed !09.03.2005. u 21:38 - pre 232 meseci
Hvala svima na odgovorima. Resio sam sve probleme.
 
Odgovor na temu

byM4k5

Član broj: 22363
Poruke: 428
*.urc.bl.ac.yu.



Profil

icon Re: FireFox help needed !10.03.2005. u 13:09 - pre 232 meseci
Jos jedan Gecko korisnik! :)
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: FireFox help needed !10.03.2005. u 13:37 - pre 232 meseci
@cicika. Kad odem na Google-ov sajt i upisem ono isto i kliknem na I'm feeling luckey lepo radi. Preko address bar-a ne radi ni kada se upise samo jedna rec.
Moguce da imas neku ekstenziju na koju si zaboravila ;).
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: FireFox help needed !10.03.2005. u 20:57 - pre 232 meseci
@Shadowed
Meni radi. Kad ukucam neku rec ponasa se kao kad kliknem na I'm Feeling Lucky dugme.
 
Odgovor na temu

reiser

Član broj: 7895
Poruke: 2314



+102 Profil

icon Re: FireFox help needed !13.03.2005. u 15:18 - pre 232 meseci
Vratio sam se staroj dobroj Operi. Treba da cekam pola sata da se FF otkoci dok otvara neku stranicu...
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: FireFox help needed !13.03.2005. u 15:23 - pre 232 meseci
To se i meni dešavalo, ali je problem bio u nekoj ekstenziji koja nije baš kompatibilna sa Firefox-om 1.0. U pitanju je bila neka mala, nebitna ekstenzija, koja je trebala da sprečava otvaranje novog prozora ukoliko se klikne na neki link koji zapravo pokreće download...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

[es] :: Browseri :: FireFox help needed !

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5973 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.