Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???

[es] :: ISP :: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17434 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

prsic
Marko Pršić
Administrator ICT sistema i IT podrške
Keprom d.o.o.
Beograd

Član broj: 30277
Poruke: 407



Profil

icon Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 09:54 - pre 232 meseci
Kako doci do brzog ali jeftinog interneta , trenutno imam obican modem 56k , kablovski internet neodgovara mojima (cena) , sta mi predlazete ???
Nije sramota ne znati , sramota je ne znati a ne pitati
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 10:03 - pre 232 meseci
Wireless?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

set_X

Član broj: 32954
Poruke: 675
62.108.97.*



Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 11:26 - pre 232 meseci
Koliko sam saznao:

-ADSL 384kbps - download 37kb u sekundi
-Wireless 384kbps - download 50kb u sekundi

Odluci sta bolje ;)
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 11:30 - pre 232 meseci
Uhm... Kako si došao do tih cifri??
384kbps=384kb/s
384kbps=48kB/s (teoretski)
Nikako ne može biti 50.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 11:32 - pre 232 meseci
Citat:
set_X: Koliko sam saznao:

-ADSL 384kbps - download 37kb u sekundi
-Wireless 384kbps - download 50kb u sekundi

Odluci sta bolje


Lol, kojom to matematikom?

Citat:
prsic: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta , trenutno imam obican modem 56k , kablovski internet neodgovara mojima (cena) , sta mi predlazete ???


Wireless definitivno, raspitaj se u okruzhenju o postojanju Wi-fi ISP-a i cenama... Oprema ti je oko 120-130 evra, mesechna pretplata u zavisnosti od ponude... Neophodna optichka vidljivost sa AP-ovima... To je to, u najkracem...


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

losmi200
System administrator - savetnik
Novi Sad

Član broj: 7382
Poruke: 185
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 13:58 - pre 232 meseci
Mislim da ti je bolje da das kes za kablovski ili DSL...
Ne bi nikad uzeo taj bezicni jer je oprema skupa do bola i kako ce ti internet raditi zavisi od mnogo stvari.
A ona racunica....

-ADSL 384kbps - download 37kb u sekundi
-Wireless 384kbps - download 50kb u sekundi

NE moze nikako biti tacna...ne moze neko reci toliki je protok a da ovaj ne moze to da ostvari...mislim ako je 384kb/s onda je protok 48 kilo bajta po sekundi i tako je i na Wireless i na DSL i na Cable i na svim vrstama konekcija.
Pozdrav
losmi200
 
Odgovor na temu

set_X

Član broj: 32954
Poruke: 675
62.108.97.*



Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 17:05 - pre 232 meseci
Pa neces valjda ti da znas bolje od mene?

Mozda zato sto u mom gradu nema konkurencije, ali je meni cesto download preko 10kb/s a brzina 64kbps.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 17:13 - pre 232 meseci
Citat:
set_X: Pa neces valjda ti da znas bolje od mene?

Mozda zato sto u mom gradu nema konkurencije, ali je meni cesto download preko 10kb/s a brzina 64kbps.


Polako, momchino . To kakvu ti brzinu downloada imash, nema nikakve veze sa kapacitetom linka, vec pogreshnom konfiguracijom burst-a tvog provajdera (ruter na kome si limitiran po protoku ne reaguje na vreme)...

1 bajt = 8 bita.

64kilobita u sekundi = 8 kilobajta u sekundi (teoretski)
128kilobita u sekundi = 16 kilobajta u sekundi (teoretski)
... (ostalo da izrachunash znash i sam)

Ja na 256kbps imam download 30kb/sec, a ne 32kb/sec... Zato se kazhe teoretska brzina...

Da li je adsl, wireless, kabl ili neshto deseto, nebitno je. Kapacitet linka je kapacitet linka, i njegov protok je uvek isti (64kbps na wireless-u je isto kao i 64kbps na kablu itd...). Smanjenje u protoku dolazi zbog externih faktora na koje mi ne mozhemo da utichemo (nevreme, itd).


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 17:19 - pre 232 meseci
Citat:
set_X: Pa neces valjda ti da znas bolje od mene?

Mozda zato sto u mom gradu nema konkurencije, ali je meni cesto download preko 10kb/s a brzina 64kbps.

Naravno da ide više od 10kbps ako imaš 64kbps, lol... :)

Ne, ozbiljno, čemu takav ton? Priznaj da si lupio...

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

prsic
Marko Pršić
Administrator ICT sistema i IT podrške
Keprom d.o.o.
Beograd

Član broj: 30277
Poruke: 407



Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 17:25 - pre 232 meseci
Jel moze neko da navede neku cenu posle svega ovoga :)

Nije sramota ne znati , sramota je ne znati a ne pitati
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 17:27 - pre 232 meseci
Ako si se odlučio za Wireless, pogledaj
http://www.elitesecurity.org/forum/109

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 18:33 - pre 232 meseci
Zica je ipak zica... preporucio bih ti ili cable ili ADSL. A ako su ti cene visoke... pa vreme prolazi i cene ce pasti. Ja sam jedan od prvih korisnika SBB interneta i danasnja cena je ~30% od pocetne (pre 2 godine).

Moras da odlucis za sta ti treba internet... Da li hoces da skidas filmove i muziku pomocu P2P ili ti treba samo za mail i surfovanje i ponekad neki tezi download. Ako spadas u prvu grupu, uzmi ADSL 265/64 flatrate ili neki slican kablovski paket, a ako spadas u drugu grupu onda uzmi cable 512/128 ili 1024/256 sa limitom kolicine prenetih podataka.

Dok sam bio na SBB-u imao sam 1024/256 (iako na sajtu pise garantovanih 512Kbps ja sam imao dl ~122 KB/sec) i to me je kostalo 2400 din za paket od 1400MB. Paket mozes da "razvuces" na 2 meseca pa na kraju ispadne da placas 1200 din mesecno, sto i nije neka cifra.

yooyo
 
Odgovor na temu

SerbianRenegade
NOVI SAD

Član broj: 50064
Poruke: 157
*.www.dial-up.TeamNET.ws.



Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 18:47 - pre 232 meseci
Ma najbolje ti je ADSL,
sto se tiche cene ma NAJBOLJA BRE.Gde ti zivis bre mi iz NS smo culi za Sezam pro
definitivno najeftiniji ADSL,ako neko nadje jeftinije neka postuje.Ako neko ne veruje neka pogleda na sajtu http://www.sezampro.co.yu/public/page/?id=47




SezamPro AD[S]L Basic 256
Pun pristup Internetu brzinom 256 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 64 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) sa merenjem ostvarenog saobraćaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat, GetOrder, SMS itd)
3 Email adrese
50 SMS poruka
Dinamičko dodeljivanje IP adrese
700 MB +700 MB prenetih podataka u režimu punog pristupa Internetu (dolazni + odlazni saobraćaj)
Poseban režim pristupa Sezamovim serverima i servisima bez merenja saobraćaja.
Besplatno iznajmljivanje ADSL modema sa USB vezom
Cena: 1.499 din


SezamPro AD[S]L Basic 512
Pun pristup Internetu brzinom 512 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 128 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) sa merenjem ostvarenog saobraćaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat, GetOrder, SMS itd)
3 Email adrese
50 SMS poruka
Dinamičko dodeljivanje IP adrese
1.500 MB + 1.500 MB prenetih podataka u režimu punog pristupa Internetu (dolazni + odlazni saobraćaj)
Poseban režim pristupa Sezamovim serverima i servisima bez merenja saobraćaja.
Besplatno iznajmljivanje ADSL modema sa USB vezom
Cena: 1.999 din


SezamPro AD[S]L Basic 768
Pun pristup Internetu brzinom 768 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 192 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) sa merenjem ostvarenog saobraćaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat, GetOrder, SMS itd)
3 Email adrese
50 SMS poruka
Dinamičko dodeljivanje IP adrese
2.500 MB + 2.500 MB prenetih podataka u režimu punog pristupa Internetu (dolazni + odlazni saobraćaj)
Poseban režim pristupa Sezamovim serverima i servisima bez merenja saobraćaja.
Besplatno iznajmljivanje ADSL modema sa USB vezom
Cena: 2.499 din


SezamPro AD[S]L Internet saobraćaj
Dodatni saobraćaj u količini 700+700 MB (dolazni + odlazni saobraćaj)
Dokupljuje se u okviru SezamPro AD[S]L Basic 256/512/768 paketa
Saobraćaj se može iskoristiti dok se ne potroši, a troši se isključivo u toku trajanja AD[S]L Basic paketa, bez obzira kada je uplaćen
Cena: 330 din
Ili ce ti zivot biti cvece ili tebe vise biti nece
 
Odgovor na temu

SerbianRenegade
NOVI SAD

Član broj: 50064
Poruke: 157
*.www.dial-up.TeamNET.ws.



Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 18:51 - pre 232 meseci
JOJ IMA TOGA I JOS OVO JE SAMO BASIC A EVO I HOME I BIZNIS VARIJANTE


SezamPro AD[S]L HOME 256
Pun pristup Internetu sa jednog računara brzinom 256 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 64 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog saobraćaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat, GetOrder, SMS itd)
3 Email adrese
50 SMS poruka
Dinamičko dodeljivanje IP adrese
Besplatno iznajmljivanje ADSL modema sa USB vezom
Cena: 2.199 din


SezamPro AD[S]L HOME 512
Pun pristup Internetu sa jednog računara brzinom 512 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 128 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog saobraćaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat, GetOrder, SMS itd)
3 Email adrese
50 SMS poruka
Dinamičko dodeljivanje IP adrese
Besplatno iznajmljivanje ADSL modema sa USB vezom
Cena: 3.699 din


SezamPro AD[S]L HOME 768
Pun pristup Internetu sa jednog računara brzinom 768 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 192 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog saobraćaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat, GetOrder, SMS itd)
3 Email adrese
50 SMS poruka
Dinamičko dodeljivanje IP adrese
Besplatno iznajmljivanje ADSL modema sa USB vezom
Cena: 5.199 din




ezamPro AD[S]L BIZNIS 256
Pun pristup Internetu sa jednog ili više računara brzinom 256 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 64 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog saobraćaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat, GetOrder, SMS itd)
100 SMS poruka
Besplatnu prvu registraciju domena firme i godišnje obnavljanje registracije u slučaju da se paket koristi neprekidno godinu dana
Mail server za domen firme sa samostalnom administracijom korisnika, neograničenim brojem mail adresa i ukupno 1.000+1.000 MB mail saobraćaja
Statička IP adresa
Besplatno iznajmljivanje ADSL ruter-modema sa 4 ethernet porta
Cena: 2.999 din


SezamPro AD[S]L BIZNIS 512
Pun pristup Internetu sa jednog ili više računara brzinom 512 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 128 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog saobraćaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat, GetOrder, SMS itd)
100 SMS poruka
Besplatnu prvu registraciju domena firme i godišnje obnavljanje registracije u slučaju da se paket koristi neprekidno godinu dana
Mail server za domen firme sa samostalnom administracijom korisnika, neograničenim brojem mail adresa i ukupno 1.000+1.000 MB mail saobraćaja
Statička IP adresa
Besplatno iznajmljivanje ADSL ruter-modema sa 4 ethernet porta
Cena: 4.999 din


SezamPro AD[S]L BIZNIS 768
Pun pristup Internetu sa jednog ili više računara brzinom 768 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 192 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog saobraćaja
Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat, GetOrder, SMS itd)
100 SMS poruka
Besplatnu prvu registraciju domena firme i godišnje obnavljanje registracije u slučaju da se paket koristi neprekidno godinu dana
Mail server za domen firme sa samostalnom administracijom korisnika, neograničenim brojem mail adresa i ukupno 1.000+1.000 MB mail saobraćaja
Statička IP adresa
Besplatno iznajmljivanje ADSL ruter-modema sa 4 ethernet porta
Cena: 6.999 din


POZDRAV
Ili ce ti zivot biti cvece ili tebe vise biti nece
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 19:05 - pre 232 meseci
Ako iko od vas uopshte chita shta dechko trazhi, bice vam jasno da dechko hoce net za kucnu upotrebu, da je jeftin i da nije kabl (jer je skup).

Mislim da mod treba da lockuje ovu temu, jer je pochelo sa zhestokim reklamiranjem pojedinih provajdera... Dechko je dobio odgovore.


Pozdrav.
 
Odgovor na temu

set_X

Član broj: 32954
Poruke: 675
62.108.97.*



Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 20:02 - pre 232 meseci
Lupio nisam, jer je stvarno tako.

A izvinjavam se za ton, tu sam pogresio, priznajem.

U FlashGet sam skidao Linux Fedora Core 3.

Download je ovako isao:

-5kb/s
-8kb/s
-13kb/s
-20kb/s (verovali ili ne),

...ali, nije to stalna brzina.Nego na svakoj sekundi se menja brzina, znaci sad je 20kb/s dok kazem "jedan", vec je 5kb/s i stalno tako varira (top je bio 30kb/s).


@mkdsl

Znam ja dobro kakve su brzine i kako se izracunavaju.

 
Odgovor na temu

set_X

Član broj: 32954
Poruke: 675
62.108.97.*



Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???04.03.2005. u 20:13 - pre 232 meseci
Aha sad malo bolje razumem.
Lose ste shvatili uporedjivanje ADSL i Wireless.
Ili sam se ja lose izrazio.

Ovako, znaci pitao sam jednog coveka koji koristi ADSL, koliko mu je brzina download (384kbps).

Odgovor je bio do 40kb/s.

Takodje sam pitao jednog prijatelja koji koristi Wireless (384kbps), odgovor:

oko 50kb/s.

e ja sam po tome rekao.

Naravno, kilobit je kilobit, i to je isto kod svake veze, samo sve zavisi kolika je opterecenost... ;)
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???05.03.2005. u 00:08 - pre 232 meseci
set_X, nikako da shvatiš poentu...
40kb/s preko ADSL-a je JAKO sporo, sporije i od modemske veze (56kb/s).
40kB/s, e to je već nešto.

Citat:
set_X: Znam ja dobro kakve su brzine i kako se izracunavaju.

Jesi siguran? Po tebi je 1kb=8kb, ako sam dobro shvatio? :)

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

set_X

Član broj: 32954
Poruke: 675
62.108.97.*



Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???05.03.2005. u 06:54 - pre 232 meseci
Ne byte, mozda sam se lose izrazio, ali sam mislio na download kilobajta u sekundi.

Nisam mislio na brzinu u kilobitima.
 
Odgovor na temu

losmi200
System administrator - savetnik
Novi Sad

Član broj: 7382
Poruke: 185
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???05.03.2005. u 08:25 - pre 232 meseci
Citat:
set_X: Pa neces valjda ti da znas bolje od mene?

Mozda zato sto u mom gradu nema konkurencije, ali je meni cesto download preko 10kb/s a brzina 64kbps.


Boze...pa moras znati neke osnovne stvari.
Vidi...
8bita=1bajt
ako imas protok od 256 kilobita to je = 256/8=32 kilobajta i nema razlike izmedju tog protoka na Cable netu ili DSL ili Satelickom ili Bezicnom ili vec nekom levom...ako je toliko, onda je toliko.
Pozdrav
losmi200
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Kako doci do brzog ali jeftinog interneta ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 17434 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.