Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stalno diskonektovanje VPN konekcije

[es] :: Wireless :: Stalno diskonektovanje VPN konekcije

[ Pregleda: 1821 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.suonline.net.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Stalno diskonektovanje VPN konekcije03.03.2005. u 14:18 - pre 232 meseci
Imam problem sa jednim subotickim WiFi provajderom.
Konektujem se na jedan od njihovih AP-ova i konektujem VPN konekciju (default VPN) i sve radi super neko vreme, cini mi se da je ovo vreme fiksno, i posle mi se diskonektuje ova VPN konekcija i neko vreme ne moze da se ponovo konektuje. Pitao sam kod provajdera i rekli su mi da je to zbog mog signala, tj kada mi glavni signal opadne VPN konekcija puca a njihov server ne dobija informaciju da sam se ja diskonktovao (kliknuo na disconnect) i ja sam kao jos uvek na vezi i zbog zastite od vise korisnika sa istim usern. i pass. mi neda da se vradim nekih 5-10 min.
Sto se tice mog signala, jeste da nije profi ali je OK (oko 50-60%) i pre mi se ovako nesto nije desavalo. Sve dok nisam instalirao novi drajver za WiFi karticu i dole naveden protokol.
Provajder je SuOnline.
Kartica je MSI 802.11b PCI.
Windows XP SP2
P.S.
Kod jednog provajdera je konekcija preko RasPPPoe protokola pa sam ga instalirao na glavnu konekciju, da li je ovo problem za konekciju ka SuOnline-u koji ne koristi ovaj protokol?
P.S.2
Pitam vas ovo jer sam negde procitao da SP2 ima ugradjen neki algoritam za proveravanje signala koji na trenutak zbuni karticu. Da li je istina?
 
Odgovor na temu

firemanYU
Goran Ljubisavljevic
Subotica

Član broj: 19704
Poruke: 2
*.proxy.astra-net.com.



Profil

icon Re: Stalno diskonektovanje VPN konekcije03.03.2005. u 20:30 - pre 232 meseci
Odgovor koji si dobio i teh. podrske u Suonline-u odgovara stvarnoj situaciji. Ukoliko se secas bio je jedan duzi vremenski period kada je postojao dvojni nacin konekcije, sa fixnim IP adresama ili preko VPN konekcije. Sada su definitivno presli na VPN zbog stalnih prituzbi oko kradje MB. Posto sam i ja imao takodje MSI karticu i iste probleme kao i ti, stvar sam resio tako sto sam kupio drugu jacu karticu. Inace ista stvar ce ti se dogadjati i sa PPPoe konekcijom ako budes imao slab signal. Usput, MSI ne prikazuje jacinu signala u % nego u - db. Instalacija PPPoe konekcije ne bi trebala da smeta VPN.
 
Odgovor na temu

ksrele
Programer - informatičar
Gold Drink D.O.O. Subotica
Subotica

Član broj: 14253
Poruke: 1642
*.suonline.net.

ICQ: 66444502


+47 Profil

icon Re: Stalno diskonektovanje VPN konekcije03.03.2005. u 22:09 - pre 232 meseci
Znam u cemu meri MSI, ali sam ja koristio WConfig za merenje u %.
PPPoe koristim za Panonnet i na njemu nemam ovakvih problema a signal je slabiji od SuOnline-a, makar u %. Tamo kada mi se diskonektuje glavna konekcija na trenutak, zbog gubitka signala, ova druga konekcija jos ostaje aktivna i ceka signal. Dok kos SOL to nije slucaj izgleda...
Interesuje me da li ima neki program za merenje signala za MSI kartice, nesto kao ovaj WConfig, samo nesto bolje i novije?
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Stalno diskonektovanje VPN konekcije

[ Pregleda: 1821 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.