Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Inverter aparat za varenje Varstroj

[es] :: Elektronika :: Inverter aparat za varenje Varstroj

[ Pregleda: 511 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jocokt
josip schneider
Petrokemija
Kutina,Hrvatska

Član broj: 278882
Poruke: 3
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Inverter aparat za varenje Varstroj13.05.2026. u 10:45 - pre 45 dana i 20h
Pozdrav,
Varstroj 1700,inverter aparat za varenje ,izgoreli igbt tranzistori (svih 6 kom),brza dioda MUR 460 ,i ulazni otpornik.E sad me zanima dali aparat može raditi bez IGBT (radi sigurnosti da mi ne izgora) ili se oni morati staviti da bi sve proradilo.Sad bez IGBT ne radi,imam napone 12v i 18v.Dva otpornika koji na stabilizator 7812 se griju ,i 7812 se malo grije ,to je sad bez IGBT.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 9138



+1295 Profil

icon Re: Inverter aparat za varenje Varstroj13.05.2026. u 11:32 - pre 45 dana i 19h
Sam si sebi odgovorio.

Procitaj sta si napisao u postu, ali polako i detaljno.

1) Prvo kazes, Aparat ne radi - pocrkali IBGT.

2) Pitas da li moze bez IBGT ?
- - - - -

Sta mislis ?
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 2067
*.tbcn.telia.com.



+183 Profil

icon Re: Inverter aparat za varenje Varstroj13.05.2026. u 17:24 - pre 45 dana i 13h
Misli na test operativnosti bez stavljanja energetskog bloka u pogon.
Ne znam ništa o ovim aparatima ali cenim da treba da postoji neka varijanta merenja struje na izlazu da bi sistem na osnovu feedbacka regulisao rad. Jedini pravi metod je stavljanje svega u pogon.
 
Odgovor na temu

jocokt
josip schneider
Petrokemija
Kutina,Hrvatska

Član broj: 278882
Poruke: 3
*.dsl.optinet.hr.



Profil

icon Re: Inverter aparat za varenje Varstroj19.05.2026. u 17:25 - pre 39 dana i 13h
Ok, IGBT dolazi pobuda koja ih pokreće,zbog nečeg su uništeni,još sam našao ispod hladnjaka IGBT jednu zener diodu pregorelu (dvije su SMD 18V).Sad me zanima dali ima šta da obratim pažnju u primaru ,ima TIP 127,on otvara ventilator i relej,taj napon dolazi iz trafoa (mali trafo 18v),jedna linija dolazi preko dva otpornika koja idu na stabilizator 12v.Dabi to sve proradilo treba staviti IGBT makar dva .Samo za probu i preko sijalice.
 
Odgovor na temu

mrkabrka
leon zupanec
Stigo u Pemziju
beograd

Član broj: 337437
Poruke: 1138
87.116.162.*



+64 Profil

icon Re: Inverter aparat za varenje Varstroj19.05.2026. u 20:37 - pre 39 dana i 10h
Ma samo teraj 200A bez IGBT ////????
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 9138



+1295 Profil

icon Re: Inverter aparat za varenje Varstroj19.05.2026. u 21:10 - pre 39 dana i 10h
Citat:
jocokt:
Ok, IGBT dolazi pobuda koja ih pokreće,zbog nečeg su uništeni,još sam našao ispod hladnjaka IGBT jednu zener diodu pregorelu (dvije su SMD 18V).Sad me zanima dali ima šta da obratim pažnju u primaru ,ima TIP 127,on otvara ventilator i relej,taj napon dolazi iz trafoa (mali trafo 18v),jedna linija dolazi preko dva otpornika koja idu na stabilizator 12v.Dabi to sve proradilo treba staviti IGBT makar dva .Samo za probu i preko sijalice.


Jel mislis na tranzistor TIP127 koji ukljucuje Ventilator i Relej?

Auu, od kada nisam cuo/spominjao tranzistor TIP127 :) , taj je Darlington tranzistor.
Da li si mozda proveravao da li je tranzistor ispravan?

Ma, da, ...kao sto rece DSL, i ja mislim da neka Minimalna konfigiracija IGBT-a mora da bude montirana,
da bi elektronika pravilno vrsila Monitoring glavne struje kroz IGB Tranzistore.
Ali sa tom minimalnom konfiguracijom IGBT (par komada) nemoj slucajno da pokusavas da Varis,
jer bice delova * Po celoj Radionici*

Bez te minimalne konfiguracije, skoro da Nema Smisla,
ocekivati od celog sklopa da se koliko-toliko normalno ponasa,
da bi mogao da vrsis neka merenja u pojedinim tackama glavne/celokukupne Seme.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Inverter aparat za varenje Varstroj

[ Pregleda: 511 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.