Nije problem motorčić čak ni kod ovih najjeftinijih kineskih satova, problem su loši plastični zupčanici, pa kod nekih primeraka baterija traje tipa 3 dana, kod nekih mesec dana, a kod nekih malo kvalitetnijih i po godinu dana.
Za DCF77 bi bilo pogodno uzeti nešto kao C600RS, koji može da generiše impulse za upravljanje drugih uređajima, mislim da je tipa 0.2s širina impulsa, može se konfigurisati da šalje impuls svake sekunde ili na svaki minut.
Gledao sam prošle godine cene malo boljih satova sa digitalnim displejom, cene idu od nekoliko stotina evra pa naviše za kvalitetne modele, međutim analogni satovi su zakon jer i sa 50m mogu otprilike da vidim koliko je sati pri bilo kakvim svetlosnim uslovima, a kod digitalnih je problem pri jačem svetlu razaznati pojedine cifre ako se radi o jeftinijim modelima, mada zavisi od vrste displeja, odnosno da li su oni svetleći elementi gasni ili LED, mada bih uvek uzeo ove prve, jer traju decenijama bez problema, što kod LED može biti slučaj samo ako su zaista kvalitetni.
Po meni je ogroman minus to što su prikazani podaci crvene boje (bar ono što sam gledao), u određenim svetlosnim uslovima se ne vidi baš najjasnije, imam na nekom starom radiju iz 80-ih prikaz vremena pomoću displeja sa gasnim elementima koji su ZELENE boje i to se mnogo bolje i lepše vidi nego da je crvena boja (negde sam video model sa crvenim elementima za prikaz cifara, katastrofa koliko se nejasno vidi).
Off-topic:
Nema veze sa elektronikom, ali ima veze sa satovima, a ne mogu da odolim da ne pomenem, ma koliko bilo off-topic :)
Sa istorijske tačke gledišta, veoma zanimljiv sistem sinhronizacije satova bio je u upotrebi u Parizu još krajem 19. veka:
https://primalnebula.com/the-paris-pneumatic-clock-system/
https://www.youtube.com/watch?v=gol_p2aWrJg
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.