Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8332 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2317
62.68.108.*



+53 Profil

icon Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema10.07.2016. u 21:52 - pre 121 meseci
Potrebna navedena shema radi ugradnje u aktivnu miksetu starije generacije !
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 14733



+529 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema10.07.2016. u 22:51 - pre 121 meseci
Evo ti pravi, iz prve radi. Napon napajanja 20 i koji volt više neizmenično a relej je za 24V DC.

Izvinjavam se na slici ali šema je slikana iz moje radne sveske.



 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2317
62.68.108.*



+53 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema11.07.2016. u 07:02 - pre 121 meseci
Hvala zeoN-e,
ovaj otpornik od 3k3 sto je nacrtan isprkidanom linijom u bazi tranzistora, pretpostavljam da se opciono postavlja u slucaju... - kada ?
Pozdrav, BP
P.S. I ove vrijednosti otpornika 300k(47K) u bazi BC prvog tranzistora i 20k(47k) u kolektoru drugog, u kom slucaju se stavljaju te alternativne vrijednosti ?
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 14733



+529 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema11.07.2016. u 08:42 - pre 121 meseci
Napravi kako je nacrtano (zaboravi na zagrade i isprekidane linije).
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2317
62.68.108.*



+53 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema11.07.2016. u 08:56 - pre 121 meseci
tnx !
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2317
62.68.108.*



+53 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema11.07.2016. u 09:37 - pre 121 meseci
zeoN-e jos samo jedno pitanje: posto si naveo da se sklop napaja sa 20 i nesto volti a na shemi vidim da je ispravljanje poluvalno, da li to znaci da se sklop u stvari napaja sa 12-takVDC ispravljenog i ispeglanog napona ili treba da bude 20+VDC gotovog napona ?
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 14733



+529 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema11.07.2016. u 09:53 - pre 121 meseci
Ne, lepo sam napisao da je relej za 24DC znači računaj 21-22V neizmenično je taman koliko treba.
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2317
62.68.108.*



+53 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema11.07.2016. u 11:14 - pre 121 meseci
0k
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2317
62.68.108.*



+53 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema11.07.2016. u 19:36 - pre 121 meseci
Kad sklop prikljucim na napajanje, relej se aktivira i drzi kotvu nekih 1/10 sec te se vrati u pocetni polozaj, i tako kod svakog ukljucenja.

Evo fotke:


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 14733



+529 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema11.07.2016. u 20:12 - pre 121 meseci
Probaj neki drugi relej, sklop je pravljen za Iskra relej PR tipa.
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2317
62.68.108.*



+53 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema11.07.2016. u 21:08 - pre 121 meseci
Namontirao sam iskru 24VDC i ista stvar. Sta u ovom sklopu odredjuje vrijeme za koje ce biti aktiviran relej ? I zasto se kotva vrati u prvobitan polozaj (jbg nisam bas vjest u analiziranju nacina rada sklopa !)
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2317
62.68.108.*



+53 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema11.07.2016. u 21:16 - pre 121 meseci
Dodao sam i onaj otpornik 3k3 sto je nacrtan isprekidanom linijom (da vidim sta ce se dogoditi) i sad se relej po ukljucenju napona odmah aktivira (bez zadrske) i kotva se ne vraca u pocetni polozaj (znaci BD139 ostane u provodnom stanju). Sta odredjuje vrijeme aktiviranja releja ?
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 14733



+529 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema11.07.2016. u 21:32 - pre 121 meseci
Da li je u ispravljaču grec ili samo jedna dioda kao u šemi?
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 14733



+529 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema11.07.2016. u 21:34 - pre 121 meseci
Citat:
boro62promaja:
Sta odredjuje vrijeme aktiviranja releja ?



Otpornik 820KΩ i elektrolit 22µF u bazi tranzistora.

 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2317
62.68.108.*



+53 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema12.07.2016. u 04:56 - pre 121 meseci
U ispravljacu je grec (punovalno ispravljanje) i bulk elektrolit 4.700uF/35V. Na kondu dobijem napon 27.13VDC. Sad cu malo da experimentisem sa 820k/22uF.

[Ovu poruku je menjao boro62promaja dana 12.07.2016. u 07:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2317
62.68.108.*



+53 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema12.07.2016. u 06:17 - pre 121 meseci
Evo ga, radi odlicno !
Kombinacija koja meni odgovara (kasnjenje oko 10 sec.) je 1M5 i 100uF u bazi T2 (bez onog 3k3) !
zeoN-e hvala za shemu i savjete !
Pozdrav, BP

P.S. Eh, da, sad se sjetih; da li se moze staviti nekakav otpornik izmedju plusa i minusa filterskog kondezatora preko koga bi se praznio nakon iskljucenja napona (nakon iskljucenja i ponovnog ukljucenja relej kasni samo 2 sec jer kond ostane "nabijen" pa kad ga rucno ispraznim onda reaguje sve kako treba) ?
 
Odgovor na temu

emiSAr
penzioner
Sarajevo, BiH

Član broj: 286119
Poruke: 3748
46.36.160.*



+375 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema12.07.2016. u 07:43 - pre 121 meseci
Boro, ako spravu probas bez pojacala, nece ti pomoci ni taj otpornik sto isprazni bulk elko. Samo pojacalo u radu isprazni preko tog BC182
tranzistora elektrolit u bazi darlington para koji pobudjuje relej. Znaci samo proba sa pojacalom u radu.-
Ne znam ko je konstruisao spravu ali ja vidim da to tako radi, @zeoN_Rider je tu da da konacnu ocjenu.-

pOz

Nebom stupa, nebom lupa moja generacija., jedan po jedan, srest ćemo se svi...

 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 14733



+529 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema12.07.2016. u 08:25 - pre 121 meseci
Citat:
boro62promaja:
U ispravljacu je grec (punovalno ispravljanje) i bulk elektrolit 4.700uF/35V. Na kondu dobijem napon 27.13VDC. Sad cu malo da experimentisem sa 820k/22uF.




Lepo u šemi stoji da je samo jedna dioda i jedan elektrolit posle transformatora. Ovakvih zaštita sam napravio pedesetak komada i to radi iz prve.
 
Odgovor na temu

boro62promaja
borislav babic
nezaposlen
doboj, BiH, RS

Član broj: 284763
Poruke: 2317
62.68.108.*



+53 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema12.07.2016. u 09:10 - pre 121 meseci
Eto vidis meni proradi iz druge !
Da LEPO stoji na shemi jedna dioda - ne stoji bas lijepo, da se to moze reci na drugaciji nacin - sigurno moze !
Eto vidis kako to ja ?!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 14733



+529 Profil

icon Re: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema12.07.2016. u 09:40 - pre 121 meseci
Fora je da se elektrolit posle diode brzo isprazni nakon gašenja a taj 4700µF je prevelik.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Delay - anti klik, potrebna jednostavna shema

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8332 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.