Možda očekuješ neki detaljniji odgovor (hvala na poverenju, svakako!), ali je kolega Jojo u par reči rekao isto ono što bih i ja.
Nema razloga bežati od Samsung lasera, jer i oni dele mehaniku sa svojim Lexmark parnjacima (kao što to uzima HP od Canona), koji nisu za bacanje. Zasad je standardizovanost ovih kaseta ipak nešto manja ("manja" ne znači i "mala"!), pa se ne mogu baš kupiti na svakom kiosu, ali još jednom - ako Ti je cena veoma bitna, svakako nećeš pogrešiti ako uzmeš Samsung laser.
Inače, ja ne preporučujem lasere "on default", već se trudim da potencijalnim kupcima preporučim ono što je za traženu upotrebu najprikladnije. Tako je za sve vrste dokumenata/tekstova laser praktično jedino logično rešenje, dok je za malotiražnu štampu kolornih dijagrama i fotografija, neki od ink-jetova najbolje rešenje.
Ono što ne podržavam je nenamensko korišćenje štampača za ono čemu nisu namenjeni, tipa - štampanje fotografija na laseru (bezveze) ili štampanje ogromnih količina teksta na ink-jetu.
Za nekog ko lasere koristi već poduže vreme, ja sam nekako sklon "emotivnim" stavovima, pa bih se teško odrekao jednog HP-a ili Canona u korist nekog drugog (osim ukoliko se nešto primetno ne promeni na ovom terenu). Eventualno, Xerox Phaser 7700 bi "radio pos'o"!
Pozdrav