Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izolovani bad sektori, sta dalje????

[es] :: Storage :: Izolovani bad sektori, sta dalje????

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7217 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Izolovani bad sektori, sta dalje????15.02.2005. u 18:22 - pre 233 meseci
Imam wd hdd od 60 gb, i na njemu u prvih 5 gb bad sektore. Tih 5 gb sam stavio kao jednu particiju( 1 ) a ostali prostor sam podelio na jos dve( 2,3 ). Win mi nedozvoljava da ga instaliram na drugoj particiji( 2 ili 3 ), vec se automatski postavlja na prvu ( iako ja selektujem jednu od ove dve) valjda zato sto su tih 5 gb pocetni prostor na hardu i uvek ih gleda kao prvu particiju bez obzira koje je slovo ispred nje!!! Kako postaviti operativni sistem na jednu od ove dve ( ispravne )particije, posto je ovih 5 gb totalno neupotrebljivo, a ostali prostor radi bez problema!!!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.vdial.verat.net.



+69 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????15.02.2005. u 18:28 - pre 233 meseci
ja sam isto tako odsekao 4 gb ,evo sta sam radio sa partition magicom tu particiju morash da stavish kao active i na njoj onda mozesh instalirati OS,meni je zadnji 20 gb active a prvih 15 extended .i sve radi vec godinu dana
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????15.02.2005. u 18:53 - pre 233 meseci
Jel mozes malo detaljnije da mi pojasnis, posto nikada nisam radio sa partition magic. Meni je ta opcija zatamljena ( desni klik na particiju, advanced pa onda set activ )???
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
213.244.197.*



+69 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????15.02.2005. u 20:30 - pre 233 meseci
pa mislim da morash formatirati tu particiju ali mozesh imati nekoliko aktivnih ,nije problem mislim max 4, kad formatirash onda desni klik pa vidi nisam odavno radio i nemam ga vishe ,uglavnom pored file sistema na particiji pishe extended ili active ,pa kad namestish active ,izvrshish promene i onda ce instalirati.
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????15.02.2005. u 21:05 - pre 233 meseci
Formatirao sam i nju i i dalje mi ne daje mogucnost da postavim aktiv!!!! Sada sam onu prvu na kojoj se nalaze bad sektori, postavio ka hide i ona mi se ne vidi ali ne znam kako da postavim da mi jedna bude aktivna i da postavim operativni sistem posle!!!! Jel ima mozda neki drugi naci da se to odradi???
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.blueisp.co.yu.



+69 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????15.02.2005. u 21:21 - pre 233 meseci
nisam toliko dugo radio sa pmagicom ,ali ako bash ne ide koristi fdisk,sa kojim sigurno to moze da se uradi ,prosto je i lepo objasnjeno .
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????15.02.2005. u 22:15 - pre 233 meseci
Koliko ja vidim fdisk ne radi na xp-u!!! sta onda?
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????16.02.2005. u 08:03 - pre 233 meseci
Možda ima lakše rešenje, ali meni na pamet pada sledeće, bez Partition Magica i ostalih 3rd party programa:

1. Odneseš HDD kod nekoga ko ima Windows XP/2003

2. Odeš u Control Panel > Administrative Tools > Computer Management > Storage > Disk Management i pronađeš svoj HDD (u donjoj polovini prozora, ako taj kod koga si ima samo jedan HDD tvoj bi trebalo da bude obeležen kao Disk1).

3. Predpostavljam da ti je, kad si formatirao disk, Windows napravio jednu primarnu (prva, sa bad sektorima) particiju i jednu extended particiju (sa dva logička drajva). Ako je tako radi sledeće: Desni klik na svaki od logičkih drajvova i Delete Logical Drive..., desni klik na logičku particiju (u kojoj su bili drajvovi koje si sad obrisao) i Delete Partition..., desni klik na Unallocated Space koji je sada ostao i New Partition... pa onda:

[Next] > Primary Partition > (odaberi veličinu, ovo će ti biti sistemska particija) > [Next] > odaberi Format this partition with the following settings i odaberi file system (preporučujem NTFS) > [Finish]

4. Posle završetka formatiranja bi trebalo da imaš dve primarne particije. Desni klik na prvu particiju (na kojoj su bad sektori) i odaberi Delete Partition....

5. Prostor na HDD-u bi ti sada trebao biti: unallocated space, primarna particija, unallocated space. Desni klik na primarnu particiju i odaberi Mark Partition Active....

5.a Ako želiš možeš sada napraviti i drugu particiju od unallocated spacea posle primarne particije ili to možeš obaviti po završetku instalacije Windowsa (isto iz Disk Managementa, preporučujem da novu particiju praviš posle instalacije Windowsa), ova particija može biti ili primarna ili extended.

6. Nosi HDD kući i instaliraj Windows na postojeću particiju. Kad završiš instalaciju idi u Disk Management i particioniši ostatak diska (unallocated space na početku ne diraš pošto su tu bad sectori), ako to nisi već uradio (5.a).
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????16.02.2005. u 14:26 - pre 233 meseci
Hvala sefe ovo je stvarno upalilo, i radi!!!! Nego samo jos jedno pitanjce sta da radim sa onim prostorom od 5.5 gb koji sa bad sektorima, da ga parcionisem i da udarim hide partition ili da ga uopste ne diram, neka stoji kako jeste sada unpartition space????
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????16.02.2005. u 16:21 - pre 233 meseci
Ma neka stoji tako nista ne smeta.
 
Odgovor na temu

Safet Beriša
Malo N. Sad, malo SAD.

Član broj: 17338
Poruke: 929
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????16.02.2005. u 17:36 - pre 233 meseci
Upravo to što kaže Goran - "ništa ne smeta", zašto da ga formatiraš i posle kriješ particiju kad ga ovako takođe ne vidiš. Ionako ga nećeš koristiti, mislim da je najbolje da ostane unallocated.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????16.02.2005. u 21:39 - pre 233 meseci
Ok ljudi hvala ovo radi lepo!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????23.02.2005. u 18:31 - pre 233 meseci
Ajde keveti malo pojasni to sto si izneo ( prevedi na jezik obicnih ljudi ) mislim ako moze???? Ja sam sve ovo lepo odradio, i onaj deo na kome se nalaze bad sektori ostavio neparticionisam!!! I mislim da sve lepo radi!!!! Evo ima par dana kako to radi kod mene a vidim da kod Fade-a radi vec godinu dana tako, i da se nija glava kako ti kazes "rascopla" sta god ti to znacilo!!!!! Tako da ajde daj konkretne preporuke za neki program koji popravlja bad sektore, ili kazi mi konkretno sta da radim?????
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????23.02.2005. u 23:10 - pre 233 meseci
Jedno pitanjce za Nikolu,

Ja sam uklanjao sa nekih diskova Bad sectore, i podrzavam ono sto sam
procitao od tebe/ mislim na razliku da li je fizicko ili neko drugo
ostecenje pa je bs/ sa program za wd diskove, windlg, i opcije WRITE ZERO. E
sad, taj disk hvala Bogu i dalje radi sasvim fino i bez problema. Moje
pitanje, preporucio si mhdd, jel on moze bolje, i sto je bitnije sigurnije i
trajnije da otkloni to sajze od bs-a, od ovog windlg-a?

Hvala ti na odgovoru
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????24.02.2005. u 17:12 - pre 233 meseci
Hvala ti puno na odgovoru, reci molim te, spomenuo si u nekom od postova
t13.org ili slicno, da li postoji neki sajt na koji si nabaso a u kome se
neko lepo napisao uputstava o reparaciji diskova, popravljanju elektronike,
o BAD SEKTORIMA, mada moze i od tebe puno da se nauci o bs-u???
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????24.02.2005. u 23:09 - pre 233 meseci
Hvala ti puno
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.nat-pool.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????01.03.2005. u 19:20 - pre 232 meseci
Opet mi se pojavili bad sektori doduse sad je manja kolicina ali oko 300 kb koji su dovoljni da zezaju win!!! :(( Sta da radim? Gde da nadnjem ovaj mhdd, dajte pouzdan link da ga skinem, ili neki drugi programcic koji ce da zavrsi posao!!!! Primetio sam da mi se bad sektori pojavljuju nakon kompresovanja dvd u divx ali ne znam zasto!!!! Mislim definitivno necu da radim vise kompresovanje, samo daj da popravim ovaj hard!!!! Ne kupuje mi se novi ako ovaj moze da sljaka?????
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????04.03.2005. u 16:49 - pre 232 meseci
Skinuo sam sa sajta WD-a windlg i u njemu odradio write zeros, ali i dalje kada pustim extended test posle nekih 10 min kaze da ima mnogo detektovanih bad sektora!!!! Tako da ne znam vise sta da mu radim kako bi proradio hard, i nigde nemogu da nadjem progame koje je naveo ranikolahdd one ( mhdd.exe , hddl.exe ) pa ako neko zna link gde se mogu naci bili bi mi od koristi, posto polako gubim nadu da cu uspeti da osposobim ovaj hard i da cu na kraju morati da pljunem lovu koju nemam da bi kupio neki hard!!!!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????04.03.2005. u 17:01 - pre 232 meseci
Pazi kad ne mogu da verujem a da pogledas jednu od top tema a nije pravilnik.
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.kg.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolovani bad sektori, sta dalje????04.03.2005. u 21:54 - pre 232 meseci
E nek si mi reko.. Pa bre nisam ja serviser da mi trebaju sve one sprave za popravku harda.. Treba mi neki fin program sa linkom i par objasnjenja kako da ga upotrebim u otklanjanju bad sektora... Pa jel sam napisao da sam probao sa par programcica i nije uspelo.. Treba mi neko sa iskustvom.. Poslednja varijanta je da odnesem u servis.. Ako ne zelis da pomognes ne moras se javljati nije frka..
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Izolovani bad sektori, sta dalje????

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7217 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.