Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HDD Problem - kako oznaciti cluster da bude "bad sector" ?

[es] :: Storage :: HDD Problem - kako oznaciti cluster da bude "bad sector" ?

[ Pregleda: 4946 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.netpro.co.yu



Profil

icon HDD Problem - kako oznaciti cluster da bude "bad sector" ?27.07.2004. u 20:24 - pre 240 meseci
Kratko i jasno:
Kako da obelezim jedan cluster na hard disku da mi bude "bad sector"? Na njemu imam jedan fajl koji ima gresku posto cluster ne valja, i treba mi program koji bi mi omogucio da taj cluster na kom je upisan taj fajl jednostavno oznacim kao "bad" za sistem. Inace, Scandisk i softver proizvodjaca NE PREPOZNAJU cluster kao bad! Pomozite!
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: HDD Problem - kako oznaciti cluster da bude "bad sector" ?29.07.2004. u 18:40 - pre 240 meseci
Pa ako ga scandisk i programi slicni njemu ne oznace da je bad onda nije bad :) Onda je samo fajl corrupted i nishta vishe.
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.netpro.co.yu



Profil

icon Re: HDD Problem - kako oznaciti cluster da bude "bad sector" ?30.07.2004. u 11:44 - pre 240 meseci
Jeste bad sector posto SAM OD SEBE menja sadrzaj. Jednostavno snimim nesto i sve je ok, a posle nekoliko dana u fajlu se promenilo 300-nak bajtova. Ne zanima me sta je problem, samo zelim da markiram taj cluster kako bih mogao da koristim hard. Dakle, please, kako da to uradim?
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.ptt.yu

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: HDD Problem - kako oznaciti cluster da bude "bad sector" ?03.08.2004. u 10:54 - pre 240 meseci
Možda je virus, skeniraj disk nekim antivirusom.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.netpro.co.yu



Profil

icon Re: HDD Problem - kako oznaciti cluster da bude "bad sector" ?07.08.2004. u 14:12 - pre 240 meseci
Nisam imao internet vremena pa tek sad odgovaram.
Provereno NIJE u pitanju virus. Radi se o (pretpostavljam) ostecenom delu diska koji je ranije bio bad sector a u medjuvremenu je vracen u upotrebu verovatno od strane nekog programa za defragmentaciju/formatiranje/spajanje particija koji sam koristio. Samo mi treba nacin da ga opet lociram i markiram kao ostecenog...
Dakle PLEASE help!!!
 
Odgovor na temu

ranikolahdd
Beograd

Član broj: 25262
Poruke: 958
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.spasavanjepodataka.rs


+51 Profil

icon Re: HDD Problem - kako oznaciti cluster da bude "bad sector" ?07.08.2004. u 21:04 - pre 240 meseci
format c:
spasavanje podataka
Datarecovery master
 
Odgovor na temu

Sonic KG

Član broj: 30869
Poruke: 33
*.netpro.co.yu



Profil

icon Re: HDD Problem - kako oznaciti cluster da bude "bad sector" ?09.08.2004. u 18:54 - pre 240 meseci
Zahvalnost na dosadasnjim odgovorima, ali PLEASE pomozite mi savetom upravo za problem pronalazenja i oznacavanja sektora. Ni jedan drugi postupak NE DONOSI resenje (ukljucujuci i format c:, i Seagate-ove (proizvodjac diska) alate, ni ScanDisk, nista!), probao sam ih sve, i molim vas za konkretan odgovor na pitanje koje sam postavio ako je moguce...
Jos jednom hvala svima koji ovo citaju i pokusavaju da pomognu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: HDD Problem - kako oznaciti cluster da bude "bad sector" ?

[ Pregleda: 4946 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.