Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mreža-limited or no connectivity

[es] :: SOHO Networking :: mreža-limited or no connectivity

[ Pregleda: 6531 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zenzo

Član broj: 17264
Poruke: 39
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon mreža-limited or no connectivity06.02.2005. u 12:56 - pre 234 meseci
Imam problem s umrežavanjem dva računala.Naime nabavio sam mrežnu karticu i crossover kabel.Te karticu postavio u računalo u kojem je nedostajala.Instalirao drivere nakon čega je prepoznata.Zatim sam spojio računala kabelom te pokrenuo wizard.Sve redom odradio i na jednom i na drugom računalu.Međutim javlja mi se poruka "limited or no connectivity".Ovo se događa ako on sam postavlja IP a ako samostalno postavim IP tada pari sve uredu međutim kada pokušam s ping-om paketi ne prolaze!!!!!Takođe u workgrupi nevidim umreženo računalo!!!!
U čemu je problem jesam li negdje falio u postavljanju!!!!!?
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: mreža-limited or no connectivity06.02.2005. u 14:00 - pre 234 meseci
Da li je možda jedna od mrežnih kartica malo starija (10Mbps)? Takođe, ako ručno postaviš IP adrese korektno (pročitaj FAQ, na forumu gde je trebalo ovo pitanje da postaviš), i ako lepo podesiš firewallove (najbolje bi bilo da ih za početak isključiš), onda nema softverskog razloga da ne radi ping.
Problem sa workgroupom rešavaj posle, prvo nateraj ovo da ti radi.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

Zenzo

Član broj: 17264
Poruke: 39
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: mreža-limited or no connectivity06.02.2005. u 20:08 - pre 234 meseci
Mrežna kartica je nova novcata 10/100.Više nemam poruku "Limited..." nakon što sam adrese stavio ručno!Dakle A-comp :192.168.0.1 B-com:192.168.0.2.
Međutim među njima nema nikakve komunikacije niti ih vidim u work grupi niti ping radi ništa.Međutim u jednom trenutku sam uspio da na comp A u workgrupi vidim comp B međutim nisam mogao pristupiti,javlja Erorr o nemogućnosti pristupa ili zabrani pristupa.Nakon čega sam isključio sve firewall-e ali opet ništa.U čemu je problem.Da li još nešto treba napraviti u postavkama?????!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Zenzo

Član broj: 17264
Poruke: 39
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: mreža-limited or no connectivity06.02.2005. u 20:20 - pre 234 meseci
Usput dobivena poruka je sličila ovoj "ime comp" "You might not have permission to use this network resource......."!!!!!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.vdial.verat.net.



+257 Profil

icon Re: mreža-limited or no connectivity07.02.2005. u 11:20 - pre 233 meseci
Prvo. Ovo je poznat bug (nisam ni sam znao da je poznat dok se meni nije desilo ovako nesto...) i postoji micorsoftov patch za SP2 (znaci ovo se javlja nakon instalacije SP2). Ne mogu sad da ti kazem koja je adresa za patch, ali ako pronadjem javicu. Inace taj patch kod mene nije radio, odnosno zakucavao mi je masinu pri instalaciji (win Xp), pa sam morao da repair-ujem windoze i da ponovo instaliram SP2 (nakon cega je opet poceo da javlja limited or no connectivity). Probao sam jos par stvari koje sam nasao na internetu (menjanje u registry-ju i slicno) ali posto to nije uspelo, kod podesavanja Ip-ja sam postavio "alternate configuration) sa fixnim brojevima i nakon restarta je mreze radila bez limited or no connectivity (znaci ono prvo se javlja samo zbog DHCP-a koji nisu izgleda odradili kako treba ili SP2 zatvara neki servis ....)

Tu mi se posle toga javilo da nema privilegije da otvori folder sa drugog kompjutera, i nakon ne znam cega ne sve, resio sam da probam da vise ne share-ujem folder, pa da ga ponovo share-ujem - i to je odradilo posao, posle toga sve radi kako treba....

Eto nadam se da sam pomogao...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Zenzo

Član broj: 17264
Poruke: 39
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: mreža-limited or no connectivity07.02.2005. u 18:01 - pre 233 meseci
"kod podesavanja Ip-ja sam postavio "alternate configuration) sa fixnim brojevima" Daj pojasni gdje si to mjenjao!!!!!Iako mi više ne piše "limited...." ali ipak ping ne prolazi tako da nešto moram probat a ne znam šta.
Usput probao sam sa nekim pach-om baš za ovaj problem,ali ista stvar, čak mi se nakon njegovih izmjena po reg. sve vratilo na staro, odnosno kao je opet prebacio na automatcko postavljanje IP opet se pojavila poruka.
Tako da sam IP ponovno upisao ali ništa!!!!!
Opet sam na početku.Računala izgledaju umrežena ali se međusobno ne vide!!!!!
 
Odgovor na temu

Zenzo

Član broj: 17264
Poruke: 39
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: mreža-limited or no connectivity07.02.2005. u 19:38 - pre 233 meseci
Nakon promjene naziva workgrupe dobio sam donekle prolaz ping-ova.1,2,3 kako kada.Amo reć da je to do mreže, znači izgubi se koji(kabel 10m).Međutim pristup je i dalje zabranjen!!!!!
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: mreža-limited or no connectivity08.02.2005. u 01:50 - pre 233 meseci
Ako preko direktno povezanih kompova kablom dužine 10m ping nije 1ms ili manje, konstantno, onda nešto ne valja, najverovatnije oko hardvera, a ja tipujem na kabl koji prekida, ili neka neispravna / poluispravna LAN kartica. Probaj da zameniš kartice i/ili kablove.
A mogao bi i da pošalješ logove tih pingova.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

dOvLo
Vlado Petrović
JP Elektroprivreda HZHB Mostar
Mostar

Član broj: 70912
Poruke: 109
80.71.151.*

Sajt: www.pansion-rosary.com


Profil

icon Re: mreža-limited or no connectivity20.10.2005. u 13:17 - pre 225 meseci
Ako ti je OS windows,to ti je zbog kabla(ako prvi put podesavas tek mrezu)
A ako ti je vec radio lan i tek sada si nesto "supao",e onda ponovno sve fino podesi, a to uradi tako sto ces prvo podesiti internet na glavnom racunaru,pa onda mrezu i kada si to uradio restartaaj glavni racunar,a tek onda ides na taj drugi racunar i pravis lan i prihvatis sherovano internet konekciju(ako je imate)...I nece ti biti limited konekcije...ako je bude mjenjaj kabl...


 
Odgovor na temu

stendrcna
djoka mikajlovski

Član broj: 157204
Poruke: 3
212.200.123.*



Profil

icon Re: mreža-limited or no connectivity18.09.2007. u 15:06 - pre 202 meseci
Ljudi meni je isti prolblem samo sto ja ocu da sharujem fajlove . . .sta je zakljucak. . .sta treba uraditi. . .ljudi stvarno mi je hitno. . .kako da se manualno upise ip adresa. . .
 
Odgovor na temu

c-h-d-mcarcode
G.Milanovac

Član broj: 94588
Poruke: 106
91.150.108.*



+1 Profil

icon Re: mreža-limited or no connectivity23.09.2007. u 20:39 - pre 202 meseci
Na jedan komp kucas:
IP:192.168.1.1
Subnet mask:255.255.255.0
Default Getway:192.168.1.3

A na drugi:
IP:192.168.1.2
Subnet mask:255.255.255.0
Default Getway:192.168.1.3
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: mreža-limited or no connectivity

[ Pregleda: 6531 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.