Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Povezivanje servera na 10Base5

[es] :: Enterprise Networking :: Povezivanje servera na 10Base5

[ Pregleda: 2111 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spetki
Snezana Petkov
Kikinda

Član broj: 46737
Poruke: 4
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Povezivanje servera na 10Base501.02.2005. u 18:18 - pre 234 meseci
Pokušavam da povežem server na kičmu fabričke mreže. Uz računar sam dobila PCI karticu sa AUI+BNC+TP portovima. Po oznakama na kartici (FCC id: LK6-ZX312 assy: SA0011 Rev.07), u pitanju je "Znyx EtherAction PCI Card ZX312 Combo UTP/BNC/AUI 10 Mb/s" kartica. Windows2K Server je vidi kao "Intel 21040 Based PCI Ethernet". I pored podešavanja u advanced parametrima adaptera "Connection Type" = 10Base5, mreža se ne javlja. I preko BNC i preko TP kablova, mreža radi. Interfejs i kabl koji vode do debelog etherneta (10Base5), su ispravni jer su u aktivnoj upotrebi na drugom serveru. Nabavila sam drajver za DOS, podigla sistem sa dos diskete, dijagnostika daje pozitivan odgovor, mreža funkcioniše preko BNC ili preko UTP (opet), ali preko AUI - ne. U uputstvu za znyx zx312 karticu kažu da treba prebaciti jumper u položaj AUI/TP, međutim na kartici ne postoje nikakvi džamperi (više nas ih je tražilo :). Zaglibila sam se. Kuda dalje?

Zanima me i neko alternativno rešenje. Server nema ISA slot. PCI kartice sa AUI portom su vrlo retke. Takođe mi naši dobavljači tvrde da se ne mogu naći HUBovi sa kombinacijom AUI/BNC ili UTP. Da li postoji još neki način, prelaz, sa UTP ili BNC porta na 10Base5 kabl?
<sp>
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
212.200.124.*



+269 Profil

icon Re: Povezivanje servera na 10Base502.02.2005. u 07:35 - pre 234 meseci
Ne generalizuj to sto ti je neko dao / prodao (mozda) poluispravnu kartu bez drajvera... Nova 3Com karta kod netiksa je nekih 15 eura. Sve i da ne radi trazi da ti menjaju dok neka ne proradi ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Povezivanje servera na 10Base502.02.2005. u 07:43 - pre 234 meseci
Ja sam nasao hub AUI/BNC i 16port UTP i to na buvljaku u Bubanj potoku! Kostao me je jednu mreznu karticu (ili 5 eura). I ispade da je ispravan. Vidjao sam da ih ima tamo jos. To je bilo pre godinu dana.
YU2MP
 
Odgovor na temu

spetki
Snezana Petkov
Kikinda

Član broj: 46737
Poruke: 4
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Povezivanje servera na 10Base502.02.2005. u 16:46 - pre 234 meseci
U serveru su tri iste kartice i sve se isto ponašaju. Raspitala sam kod NETIKS-a, nemaju kartica, ni habova sa AUI portom, već duže vreme (više od 1g). Pošto se radi o firmi, poželjno je da to bude zvanična kupovina. Ako znate neke firme koje se bave prodajom "legacy" mrežne opreme, uputite me.
<sp>
 
Odgovor na temu

whitie2004

Član broj: 19966
Poruke: 1538
*.teleportgroup.net.



+269 Profil

icon Re: Povezivanje servera na 10Base503.02.2005. u 10:06 - pre 234 meseci
Uh, sta da ti kazem - izvini za ispal ....

Ta tvoja kartica je i dan danas na www.netiks.co.yu/kartice.htm sa podebelom preporukom da se bas ta kartica kupi. E, sad, ako je oni nisu videli godinam .... treba im verovati. Slobodna asocijacija je bila samo cena. Cena od 2-3E na zapadu ovde nista ne znaci pa sam kao verovatnu cenu uzeo 3Com ISA kartu. Ali izgleda da ni to nisu videli godinama ....

Sta da ti kazem. Na kartici bi trebalo da je neki od Digital 21x4x "Tulip" cipova. Intel nebi trebao, ali ovo su klepali svi isva pa se tesko moze biti siguran. Komercijalno ime - opet sve i sva ali ovo"Action" nisam uspeo da nadjem. Najcesce Ray ili NetBlaster ... Verzije: najcesce 2.2 ili 3. Tvoje 0.7 ukazuje na petljavinu ... Zapravo bilo koji tulip drajver bi trebao biti OK, a imas ih kod kompaka, telesina i gomila drugih.

Jos jednom izvini - nije mi bila namera ...
U padu jednog carstva stradaju svi, tako je uvek bilo, tako će biti i sada. Verovatno će posle svega ovoga
biti formirani neki novi blokovi, nova uređenja. A mi? Eh, a mi..
 
Odgovor na temu

spetki
Snezana Petkov
Kikinda

Član broj: 46737
Poruke: 4
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Povezivanje servera na 10Base517.02.2005. u 11:09 - pre 233 meseci
Za karticu ZNYX312 sam od suporta ZNYX-a dobila sliku na kojoj se zaista vide jumperi, ali na našoj kartici toga nema. Problem sam rešila uz pomoć firme koja je na skladištu svoje rashodovane opreme imala kartice sa AUI+BNC+UTP. Ova kartica ( 3Com EtherLink XL PCI 3C900-COMBO) je bez problema (iako je stara) prepoznata u WIN2k, i server je uspešno priključen preko AUI porta na debeli Ethernet.
<sp>
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Povezivanje servera na 10Base5

[ Pregleda: 2111 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.