Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Suzbijanja piraterije

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Suzbijanja piraterije

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57294 | Odgovora: 417 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije05.02.2005. u 23:54 - pre 234 meseci
Ok, da se vratimo malo na pirateriju, pošto je ionako sa tim počelo.Ja razumem sve to, ali zar je toliko teško shvatiti da ta ista piraterija donosi više štete nego koristi, i to svima.Hajde da pogledamo činjenice kada su u pitanju pozitivne i negativne strane iste.

POZITIVNE STVARI:
-Imamo dostupan softver, muziku i filmove za male pare
-Neki od toga zarađuju i izdržavaju porodice
-Narod se kompjuterski opismenjuje, tačnije uči kako se instaliraju igrice, pušta mp3 i divx, a nekolicina to iskoristi da nauči i nešto ozbiljnije.

i tu se negde spisak završava, e a ajde sada da pogledamo NEGATIVNE STVARI:

-Nemamo nikakvu softversku industriju koja je jedna od najprofitabilnijih, ako ne i najprofitabilnija industrija u svetu.
-Programeri, web dizajneri i ostali IT stručnjaci, uglavnom ili nemaju posla, ili rade za neku stranu kompaniju što znači da ni ne plaćaju porez državi (od kojeg bi mogle da rastu plate i penzije i da se ulaže u zdravstvo i ostale bitne stvari), ili pak zapale u inostranstvo da tamo rade, jer ovde ako napravi dobar program sutra će se prodavati za 100 dindži na ulici od kojih isti taj programer neće videti ni dinara.50 evra.
-Ljudima je dostupno sve, igrice, muzika, filmovi za male pare, i tako se stvaraju potencijalni "kukači" koji će da se žale na svoje materijalno stanje, umesto da su vreme koje su proveli igrajući piratovane igrice ili gledajući piratske filmove iskoristili da urade nešto korisno i da poprave svoje materijalno stanje.
-Nijedna inostrana kompanija koja drži do sebe ne želi da ulaže išta u ovu zemlju, jer je tržište nestabilno, ne postoje kvalitetni zakoni, a i oni koji postoje se ne poštuju (ok, ovo nije vezano isključivo za pirateriju, ali delimično jeste)
-Pojavljuje se šund na estradi (ovo je vezano samo za muziku) i opstaje zahvaljujući pirateriji.Mislite li da bi i 50% današnjih pevača i pevaljki, pogotovo Grandovaca i sličnih bilo ovoliko popularno da nije piraterije ? Naravno da ne bi.Za neke se nikad ne bi ni čulo, jer kada bi disk koštao koliko treba da košta ljudi bi birali šta kupuju.
-Javljaju se priučeni klinci (čast izuzecima) koji zahvaljujući pirateriji znaju pomalo excel, pomalo word, pomalo visual, pomalo photoshop, a u stvari ne znaju ništa, pa će skinuti neki sors sa neta, takođe uglavnom kršeći autorska prava, malo isprepravljati i prodati ga za 50 evra ili manje.
-Vezano za to, dakle sve je manje experata za neku oblast, a i ako ih ima, prinuđeni su ili da se cenom spuste na nivo nekog priučenog, ili što je češći slučaj da zapale odavde negde gde će moći da rade.
-Nikome ne pada na pamet da ovde otvori softversku kompaniju koja će raditi softver za naše tržište, jer pare uložene u projekat nikako ne može ni da vrati, a kamoli da zaradi nešto.Time se recimo, onemogućuje mnogo potencijalnih radnih mesta, i to za mnogo ljudi u koje spadaju programeri, dizajneri, marketing stručnjaci, PR experti, analitičari, naučnici, pa i sekretarice.
itd, itd...

I u skladu sa svim tim jedno pitanje za one koji brane pirateriju time da je to mnogim sredstvo izdržavanja, zašto mislite da je opravdano kršenjem zakona onemogućiti gomili ljudi (kao što već rekoh, programerima, dizajnerima i ostalim koji bi pošteno radili u softverskoj industriji) da oni prehranjuju svoje porodice ? Verujem da takvih ljudi ima više nego pirata.

I pošto je mrkidivx meni konkretno postavio pitanje da li bi ja radio za malu platu, red je i da odgovorim.Dakle, radio sam ja burazeru i za male pare, a i bez para (i to nisam birao, radio sam i fizikalije, doduše kratko vreme, i kao kondukter i kao DJ u nekim diskotekama, nekih 5 godina, a od toga prvih godinu-dve za smešnu cifru, kao recimo sad 2-3 evra za veče, da bih kasnije mogao da tražim više para) i za to vreme išao u školu, učio programiranje.Neke poslove sam radio zbog izdržavanja (fizikalija, kondukterisanje...), a druge da bih bih stekao neko iskustvo, kako bih mogao da nađem i bolji posao, jer niko neće da dođe i da mi kaže "E, ajde dođi da radiš, daću ti 1000 evra platu.Nema veze što nisi radio ni na jednom projektu", ali zato kada imaš neki projekat iza sebe (što više to bolje), recimo ja sam neke čak radio i za džabe, onda već možeš nečim da se pohvališ, pa ćeš naleteti na poslodavca koji će reći "E, pa ovaj momak ima urađeno to i to, radio je na tom i tom projektu.Ima iskustva.", pa ćeš možda moći i ti neki uslov da postaviš.Ne mora da znači da će to biti odmah, ali ako si uporan i tražiš, pa nek promeniš i 10 firmi u 11. će ti ponuditi dobre uslove i platu kojom ćeš biti zadovoljan.
Najveći problem naših ljudi je što se uhvate jednog posla kojim nisu zadovoljni ko pijan plota, sve plašeći se da neće naći novi.Mislim, jeste rizik, ali ako hoćeš bolje, onda trebaš to bolje i da juriš, a ne da sediš nezadovoljan na poslu, obično ti je produktivnost na istom blizu nuli i time ne činiš ništa korisno ni sebi ni firmi, a kukaš na sva zvona.Mislim, čast izuzecima, ali većina ljudi tako radi, dođe sa posla i psuje "E bem ti posao, e bem ti šefa, e bem ti platu.E pa kad me tako malo plaća, ja ću još manje da radim", a ništa ne želi da uradi i pokuša da nađe nešto bolje.Uostalom, niko ti ne brani da radiš u jednoj firmi, a da za to vreme obilaziš druge i tražiš nešto povoljnije i time ništa ne rizikuješ.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 00:02 - pre 234 meseci
Citat:
I u skladu sa svim tim jedno pitanje za one koji brane pirateriju time da je to mnogim sredstvo izdržavanja, zašto mislite da je opravdano kršenjem zakona onemogućiti gomili ljudi (kao što već rekoh, programerima, dizajnerima i ostalim koji bi pošteno radili u softverskoj industriji) da oni prehranjuju svoje porodice ? Verujem da takvih ljudi ima više nego pirata.

1.Izgleda da ti ne znaš koliko ovde ima pirata.
2.Još više je njihovih mušterija koje nemaju pare nizašta drugo ali takođe imaju svoje porodice koje hoće igrice i filmove.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 00:08 - pre 234 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Nesto ste mi se ucutali???

Šta da ti kažem, zna se ko je najglasniji u ovoj zemlji. NHF
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 00:14 - pre 234 meseci
Izvini Jablane, ali ja ne znam. Kada hoces nesto da kazes, nemoj reci do pola.

Ko je najglasniji u ovoj zemlji?
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 00:15 - pre 234 meseci
Citat:
1.Izgleda da ti ne znaš koliko ovde ima pirata.

Mnogo manje nego programera, web i drugih dizajnera, 3d modelara, naučnika, pr experata, softverskih analitičara, marketing stručnjaka, R&D stručnjaka, softverskih projektanata, plaćenih testera (testeri u smislu ljudi koji testiraju neki proizvod), pa i sekretarica, prodavaca legalnog softvera, filmova i muzike koji bi mogli da rade u softverskoj industriji, a zbog piraterije nema tih radnih mesta.
Citat:
2.Još više je njihovih mušterija koje nemaju pare nizašta drugo ali takođe imaju svoje porodice koje hoće igrice i filmove.

Pa i moja porodica, a i porodice većine kojih znam hoće da voze jaguara, audija, bembaru, kuću sa bazenom, ličnog fizioterapetua, a pošto nemamo para za sve to, ajde lepo da ukrademo aute i otmemo nekom kuću sa bazenom i prisilimo fizioterapeute pištoljem da nas masiraju...Mislim kako glup argument, ako neko nešto hoće, bez obzira što ne može da dođe do toga bez da prekrši zakon, to im treba omogućiti jel ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 00:24 - pre 234 meseci
Citat:
Marko_L:Mnogo manje nego programera..., pa i sekretarica, prodavaca legalnog softvera, filmova i muzike koji bi mogli da rade u softverskoj industriji, a zbog piraterije nema tih radnih mesta.


Gde li ti ovo pade na pamet??? A vec je bila tema o tome na forumu... I govore ljudi svoja iskustva: Dosli da kupe original nekog programa, kad tamo, obican disk, obicna kucna kopija.. Nadji tu temu, mnogo je dobra.
Citat:

Pa i moja porodica, a i porodice većine kojih znam hoće da voze jaguara, audija, bembaru, kuću sa bazenom, ličnog fizioterapetua, a pošto nemamo para za sve to, ajde lepo da ukrademo aute i otmemo nekom kuću sa bazenom i prisilimo fizioterapeute pištoljem da nas masiraju...Mislim kako glup argument, ako neko nešto hoće, bez obzira što ne može da dođe do toga bez da prekrši zakon, to im treba omogućiti jel ?


Da, ali bas zato sto ti nemas to, ti pokusavas da stvoris privid takvog standarda gledanjem novih filmova. I gledas jaguara, kucu sa bazenom, na filmu doduse...


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 00:34 - pre 234 meseci
Citat:
Gde li ti ovo pade na pamet??? A vec je bila tema o tome na forumu... I govore ljudi svoja iskustva: Dosli da kupe original nekog programa, kad tamo, obican disk, obicna kucna kopija.. Nadji tu temu, mnogo je dobra.

To je tačno, čak šta više i ja sam na jednoj od takvih tema preneo svoje iskustvo kada sam tražio da kupim original CIV III, a u prodavnicama su mi ponudili običnu kutiju sa CD-om koja se nimalo ne razlikuje od piratske, što verovatno i jeste, ali za 3.100 din, ili je pak nabavljena na nekoj rasprodaji tipa E-Bay.Ali verujem da, kada bi se piraterija redukovala na neku razumnu meru, onda bi i prodavnice softvera bile kontrolisane i morale bi da imaju ugovor za distribuciju sa proizvođačem.Uostalom, čak i da se piraterija redukuje na razumnu meru, to ne znači da ti i dalje ne možeš da se dovijaš za igre i filmove kod drugara, komšije, rođaka...mislim da se to radi svuda u svetu, ali treba da se zaustavi preprodaja i korišćenje pirata u firmama, dakle pribavljanje novčane koristi kršenjem autorskih prava, a to što ćeš ti od nekog da pozajmiš i narežeš film ili igricu, koga zabole, kad to ionako nikad ne bi kupio.Jel tako ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 01:19 - pre 234 meseci
Citat:
Uostalom, čak i da se piraterija redukuje na razumnu meru, to ne znači da ti i dalje ne možeš da se dovijaš za igre i filmove kod drugara, komšije, rođaka...mislim da se to radi svuda u svetu, ali treba da se zaustavi preprodaja i korišćenje pirata u firmama, dakle pribavljanje novčane koristi kršenjem autorskih prava, a to što ćeš ti od nekog da pozajmiš i narežeš film ili igricu, koga zabole, kad to ionako nikad ne bi kupio.Jel tako ?

Upravo tako, ali stvar je u tome da je za Srbiju izgleda ovo razumna mera.
Meni liči da će ovo biti kao ona prohibicija u americi.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 01:40 - pre 234 meseci
Razumna mera će biti onda kada diskova ne bude bilo na ulici, pijacama, buvljacima...i kada se onaj ko preprodaje piratovane diskove bude plašio velikih kazni koje bi trebalo da budu barem 10.000 evra, pa naviše, a za firme koje koriste pirate još veće.E pa onda kada piraterije bude samo po kućama i kada ne budeš smeo da deliš disk svakome, već samo veoma dobrim prijateljima za koje si siguran da te neće prijaviti (jer ne prijavljivanje je po zakonu saučesništvo), to će biti razumna mera.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

FormatC
Negativac
Carthagina

Član broj: 9928
Poruke: 446
*.vdial.verat.net.

Jabber: formatc@elitesecurity.org
ICQ: 204965214


+3 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 01:48 - pre 234 meseci
Pa piraterije če i dalje biti čak možda još više i to nekontrolisano.
/(bb|[^b]{2})/ =?
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 10:13 - pre 234 meseci
Citat:
Izvini Jablane, ali ja ne znam. Kada hoces nesto da kazes, nemoj reci do pola.
Ko je najglasniji u ovoj zemlji?

http://www.kurir-info.co.yu
http://www.rtvpink.com

Glasovi koji vuku nazad, u bezvlašće i haos devedesetih. Da, sa sve tolerisanjem pirata i ostalog kriminala.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 11:57 - pre 234 meseci
Jablane, pregledao sam vesti - nigde nisam video nesto sto bi se dalo odnosti na mene, tako da je onaj gornji post u kome si me citirao totalno suvisan.
NE vidim nista interesantno u tim stranama.


A sto se tice mere...pravu meru je tesko odrediti. To je tesko i sudijama a kamo li nama obicnim gradjanima. Da dovedu pred sudiju velikog mafijasa koji je predhodno podmazao tockove i nekog sitnog koji to nije ucinio, za veci prestup veliki mafijas (zato ga tako i nazivam) bice kaznjen simbolicno, a sitna riba bice progutana.


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 12:00 - pre 234 meseci
Pa dobro bre, kad će da vas pohapse više, da zatvaramo temu?
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije06.02.2005. u 12:18 - pre 234 meseci
Mihailo ovo je jedna od onih tema koje su uvek interesantne...
Ovo je kao lapis lazuli.....
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Aleksandar Marković
Part Time Freelance Journalist

Član broj: 219
Poruke: 5220
*.ppp-bg.sezampro.yu.

Sajt: www.akcenat.info


+8 Profil

icon Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a spred SKC-a06.02.2005. u 17:26 - pre 234 meseci
Najmanje 10 prodavaca piratskih diskova uhapšeno je danas ispred Studentskog kulturnog centra (SKC), tokom dve uzastopne akcije interventne jedinice policije, žandarmerije i policije u civilu.

Beogradska policija: za sada ne mogu da kažu koliko je osoba uhapšeno i koliko je diskova zaplenjeno, ali da će podaci o akcijama biti poznati sutra.

Očevici su kazali da je do prve racije došlo oko 11 sati. Tom prilikom, policija ne samo što je hapsila i plenila diskove, već je odnosila i stoličice i tezge na kojima su preprodavci držali svoju "robu".

Tokom druge racije, do koje je došlo u 13.20, policija se rasporedila oko SKC-a i tu se, sa nekoliko "marica", zadržala do 14 sati.

Pripadnici žandarmerije i interventne policije su, izdvojili jednu grupu preprodavaca i fotografisali je prislonjenu uz zidić bašte SKC-a.

Policija je, u potrazi za odbeglim "piratima", ulazila i u zgradu SKC-a.

Preprodavci diskova su pred raciju u 13.20 nudili piratske DiVX i DVD primerke filma "Mi nismo Andjeli 2" Srdjana Dragojevića koji je prošle nedelje imao rasprodatu premijeru u Beogradu.

Ispred SKC-a nudjen je i privatni video snimak TV voditeljke i pevačice Suzane Mančić, koji se pre par dana pojavio na beogradskim ulicama.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a spred SKC-a06.02.2005. u 17:35 - pre 234 meseci
Citat:
Pa piraterije če i dalje biti čak možda još više i to nekontrolisano.

A sad je kao kontrolisano ?
Vidi, naravno da će je biti, ali zato će svaki pirat morati da prihvati rizik i da ako ga uhvate da javno valja piratske diskove ima da plati kaznu od 10.000 - 100.000 evra, zavisno od težine slučaja, a ako se ponovi, onda i zatvorske kazne, pa ako mu se to isplati, niko mu ne brani da radi.
Citat:
Da dovedu pred sudiju velikog mafijasa koji je predhodno podmazao tockove i nekog sitnog koji to nije ucinio, za veci prestup veliki mafijas (zato ga tako i nazivam) bice kaznjen simbolicno, a sitna riba bice progutana.

Da, ali kad se ta sitna riba ukloni (velikim kaznama), šta će ovi "veliki" da rade ? Da ne misliš da će onda oni da rizikuju i izađu na ulice da prodaju diskove.Dakle, ako nema dilera koji će da preprodaju diskove, onda ni postojanje ovih "velikih" nema nekog naročitog smisla, pa će sami prestati da rade.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a06.02.2005. u 18:54 - pre 234 meseci
Citat:
Preprodavci diskova su pred raciju u 13.20 nudili piratske DiVX i DVD primerke filma "Mi nismo Andjeli 2" Srdjana Dragojevića koji je prošle nedelje imao rasprodatu premijeru u Beogradu.

Nervira me sto u svakom saopstenju mora da se doda neko idiotsko opravdanje. Kao, ko ime je kriv, sto su prodavali "Andjele", inace ih niko ne bi dirao. Piraterija ili je dozvoljena, ili nije. Nema treceg.

P.S. Kladim se da ce kroz 2-3 meseca ponovo raditi tezge, samo ce cena malo da skoci.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a06.02.2005. u 19:21 - pre 234 meseci
Valjda hoće da istaknu kako su dileri „mnogo qrati end bezobrazni“ kad su mogli Anđelčiće da prodaju. Pod devizom „ne drpaj domaće“ (od Željka i Srđana).

Ipak je dobro da bilo šta rade - prodavanje kradene robe u samom centru glavnog grada nije dobra reklama za bilo koju zemlju.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a06.02.2005. u 21:45 - pre 234 meseci
Sraman je naslov na B92 ....

Citat:
Racija na prodavce


A i komentari tamo...to je samo odraz drustva...i njegove nezrelosti da resi problem...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Najmanje 10 uhapšenih prodavaca piratskih CD-a ispred SKC-a06.02.2005. u 21:52 - pre 234 meseci
Jaoooo, ljudi, jedva se uzdrzavam. Znam da moram da poshtujem i vas sve i pravila foruma, ali ako analiziramo stetu koju nanose pirati i neka druga neobavljena hapsenja, uf.... Isti ti koji nas j***u zbog piraterije, nas mnogo vise i jace ***** zbog onih drugih hapsenja, pa nista. Licno sam emotivno PROTIV, ne zato sto mislim da su ovi nasi "Andjelcici", nego da bih sekirao 'one tamo', ali se oni ni najmanje ne sekiraju, pa onda ako se mora, neka bude sto pre, da nas 'oni tamo' sto krace jasu, ali ne ide, pa ne ide.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Suzbijanja piraterije

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57294 | Odgovora: 417 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.