Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Suzbijanja piraterije

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Suzbijanja piraterije

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57338 | Odgovora: 417 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 13:57 - pre 234 meseci
Upravo tako, drzava treba da uradi sve da rizik od ilegalne aktivnosti ucini toliko visokim da se vise nikom ne isplati - od piraterije do trgovine narkoticima.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 13:59 - pre 234 meseci
Citat:
Jebiga to je rizik koji se mora prihvatiti.


Dakle, tvoj rezon je - bolji standard za filmofile, bolesnici nek pocrkaju :)
I tu dolazimo do sustine problema: boli te djon sto ljudi zive ko u kanalizaciji, neka CELA SRBIJA prihvati rizik da ne sme da se razboli, samo da pirati (i ostali kriminalci) strpaju koji evro vise u dzep.

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 14:04 - pre 234 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Citat:


Malo zvuči utopijski zar ne?



Zvuci normalno ako nema druge alternative, a nema je


Vidis, da nema alteranative-to isto kaze i pirat koji tako prehranjuje svoju decu.

Citat:

ti, i svi koji zamisljaju da ce jednog dana da se desi cudo, i plate skoce 10x i krene da tece med i mleko - ne, to se nece desiti, a sa takvim razmisljanjem - nece nikad.

Ko je uopste pominjao tako nesto????

Ali dajte mogucnosti za zaposlenje, postavite makar neke osnove za zdravo poslovanje, pa cemo mi da radimo. Gde da se zaposlis?
Primer:
Zeleznicko transortno preduzece Beograd vec otpusta radnike.
Ne prima nove, samo otpusta.

Citat:
Problem je u tome što loš standard ne pogađa samo običan narod, već i ljude koji su na bitnim funkcijama, pa su ti isti ljudi skloniji korupciji i mislim da se ista neće tako lako iskoreniti, a dok god ona postoji zakon neće biti isti za sve, da ne objašnjavam zašto.E zato mislim da se u Srbiji stanje neće srediti ne za 10, nego ni za 50 i kusur godina


E kad govorimo o ljudima na funkcijama:
Zar nisu ono nasi poslanici podigli sebi plate (i jos uvek ih povecavaju) upravo iz tog razloga: da ne bi bili podlozni mitu i korupciji?
I sta, jos uvek su podlozni?
OK onda da ostavimo pirateriju, pa ,motku (usranu) u ruke pa po njima.
Ako neko treba PRVI da snosi odgovornost to je onaj koji se primio tog bremena.
Ako nije u stanju da ga nosi a da ne podlegne iskusenju, neka ne juri druge koji to rade ne zato sto su u iskusenju vec zato sto moraju


PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 14:07 - pre 234 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Upravo tako, drzava treba da uradi sve da rizik od ilegalne aktivnosti ucini toliko visokim da se vise nikom ne isplati - od piraterije do trgovine narkoticima.


Ne znam zasto, ali imam utisak da u ovaj spektar, od - do nije usla garnitura vlastodrzaca. Kao da su oni izuzeti od ilegalnih primanja tipa MITO....
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 14:10 - pre 234 meseci
Citat:
Vidis, da nema alteranative-to isto kaze i pirat koji tako prehranjuje svoju decu.


:) :) :)

Obozavam ovo o piratima koji prehranjuju svoju decu. Znas kako, jednom prilikom kad budes prolazio kroz Srbiju shmekni koliko je neobredjenje zemlje. Nedavno je mislim bilo na ovom forumu o tome da uvozimo seznoske radnike iz Rumunije ili Bugarske.
A ako pirat vec zna da piratuje, nek upotrebi svoje IT znanje za nesto korisno, garantujem da ce pronaci posao (ne tako lagan i lepo placen, ali decu ce prehraniti).

Ostavite se tih socijalnih prica o jadnim piratima, niko normalan ne moze da poveruje u to.

ss.
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 14:14 - pre 234 meseci
Po 100-ti put, nisam nikakav kriminalac i ne bavim se ilegalnim delatnostima.Govorim na koji način prosečni stanovnik Srbije može da preživi u ovim
teškim vremenima.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 14:17 - pre 234 meseci
Ne znam za tebe, ja poznajem prilično puno prosečnih stanovnika Srbije i ni jedan od njih se ne bavi kriminalom. A eto - gle čuda, žive.
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 14:22 - pre 234 meseci
A da li kupuju piratsku muziku, filmove, poluzvaničnu robu po buvljacima i sl?
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 14:27 - pre 234 meseci
Citat:
Marenović Slaviša
Ali dajte mogucnosti za zaposlenje, postavite makar neke osnove za zdravo poslovanje, pa cemo mi da radimo. Gde da se zaposlis?
Primer:
Zeleznicko transortno preduzece Beograd vec otpusta radnike.
Ne prima nove, samo otpusta.


Zar je ZTP Beograd jedina firma u Srbiji?
Hoces da se zaposlis? Evo gradsko zelenilo i gradska cistoca non stop kukaju da im trebaju radnici... Plate su 25,000 dinara... Izvoli pa radi...

Cak i da su SVI u Srbiji nezaposleni, cak i da ne postoji nijedna firma koja ima nova radna mesta, opet ti svi ljudi moraju nesto i da jedu, zar ne? A poljoprivreda kod nas je totalno neiskoriscena privredna grana, i skroz gurnuta u drugi plan...

Al jebiga... Tebi (i tebi slicnima) je verovatno ispod casti da metu ulice, ili da oru njive traktorom... Lakse je narezati 20 DVD filmova za vece, nego izorati njivu...
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 14:35 - pre 234 meseci
Citat:
ventura: Zar je ZTP Beograd jedina firma u Srbiji?

Ti ventura, ocigledno ne razumes zasto sam uzeo BAS TO preduzece kao primer....
Raspitaj se malo o tom preduzecu pre nego sto das takav komentar.
Evo da ti skratim muke to je bilo jedno od jacih preduzeca. Imati posao na ZTP-u, znacilo je imati dobar posao.

Citat:

Al jebiga... Tebi (i tebi slicnima) je verovatno ispod casti da metu ulice, ili da oru njive traktorom... Lakse je narezati 20 DVD filmova za vece, nego izorati njivu...


Ovde ponovo nastavljas sa vredjanjem (mislim na onaj deo koji sam podvukao, taj nacin obracanja u raspravi....) ali cu ti oprostiti iz prostog razloga sto ja i naprolece treba da krenem u njivu. A da, pozvan si na mobu.

Sta mozda ne verujes? I ne moras... Da nije tih 10 ari njive i malo zakupljenih pasnjaka qurac bih ja ziveo kako zivim.....
Dodji u martu, ove godine planiramo da sejemo ranije. Poziv je ozbiljan.
Jes da nemam traktor, (jebiga , za njega treba para) ali mozes motiku da drzis.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 14:39 - pre 234 meseci
Citat:
mrkidivx: A da li kupuju piratsku muziku, filmove, poluzvaničnu robu po buvljacima i sl?
Dosta mi je demagogije za danas, protiv takvih "argumenata" stvarno nema svrhe ubeđivati se.

Hajde sad narkomane optuži za to što postoje dileri droge. Pa oni samo podmiruju potrebe tržišta! A kod kuće čekaju gladna deca...

Jesi li razmišljao da se baviš politikom? Sigurno bi ti dobro išlo na ovim prostorima...
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 15:09 - pre 234 meseci
Zašto demagogija, obična činjenica.
Ako su ostali toliki sveci zašto onda tolike gužve oko tezgi po buvljacima gde se prodaju piratski filmovi i muzika?

I da narkomani jesu krivi što postoje dileri droge.Kad se niko ne bi drogirao vrlo brzo bi dotični ostali bez posla.

Ko zna možda i počnem da se bavim politikom
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

aleksandaraleksandar
aleksandar
[earth].[europe]

Član broj: 13175
Poruke: 2895
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: aleksandaraleksandar.blog..


+6 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 15:13 - pre 234 meseci
Citat:
Marenović Slaviša: Evo da ti skratim muke to je bilo jedno od jacih preduzeca. Imati posao na ZTP-u, znacilo je imati dobar posao.


monopolista. klasican. a onda je cena karte toliko pala, da je zeleznica preuzela primat i na drugim vidovima saobracaja putnika. i sta smo ustedeli? opet nista. cena karte neopravdano niska, ali se nekome dig'o, da bi bio srecan kako je eto zeleznica prevezla ne znam ni ja koliko stotina hiljada putnika te i te godine. nikad nisu sraf jedan zamenili u kupeu, vecito hladno, promaja, wc ne radi, ...

ali je istina da je ztp vazila za "jace preduzece". kao i ona narodna "ajde ti sine lepo da zavrsis skolu neku (neku konkretnu pusti gimnaziju), pa da odes u vojsku, da se ozenis i nadjes posao u vojsci ili policiji, znas daju dobre stanove, i to sve do 30-te, da bi mogao da kazes onom malom zikinom sto je eno ga ucu skolu u nemacku, da vide kako si uspeo".

jos da je imao neko da im kaze da se stanovi ne dele, nego zaradjuju i da je neko te mucenike spasao frustracije koja se u srbiji zove "granica 30", manje bi bilo ludaka koji su poslali bogu na istinu, one cije interese sada zastupa karla del ponte.

tuga
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 15:22 - pre 234 meseci
Citat:
mrkidivx: I da narkomani jesu krivi što postoje dileri droge.Kad se niko ne bi drogirao vrlo brzo bi dotični ostali bez posla.

Naravno, takođe su i banke krive što postoje pljačkaši, neželjene bebe što postoje čedomorstva, onaj siroma' iz druge teme što su mu maznuli bajs, pa naravno da je on kriv što postoje ti lopovi.

Tu priču bi mogao možda u "Kuriru" da lansiraš, možda i zaradiš neki dinar.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.air.tehnicom.net.



+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 16:28 - pre 234 meseci
Francuz kaznjen s 10.000 eura za šeranje glazbe

Učitelj iz Francuske kažnjen je s 10.200 eura globe za nelegalno razmjenjivanje stotina albuma preko Interneta. Ove novce neće platiti državi kao kaznu, nego izdavačkim kompanijama kao naknadu. Vlasit kažu da je on bio jedan od najgorih prekršitelja, ponudivši za skidanje čak 10.000 pjesama. Osim kazne, oduzeto mu je računalo te mora platiti novinski oglas u kojem iznosi presudu i kaznu. Maksimalna kazna za šeranje glazbe preko Interneta je 300.000 eura, uz prijetnju trogodišnje zatvorske kazne. Ova je kazna došla u vrijeme kad je 70 glazbenika, akademika i političara potpisalo peticiju za zaustavljanje akcije protiv ljudi koji downlaodaju glazbu za osobno korištenje. Peticiju su potpisali, među ostalima, Manu Chao i skladatelj Yann Tiersen koji je napravio glazbu za 'Amelie'.

http://www.monitor.hr
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 19:31 - pre 234 meseci
@jablan

Kakve veze sad ima to što si ti napisao sa onim što sam ja napisao?
Vidiš, na primer dileri droge neće na meni zaraditi-jer se ne drogiram.
Proizvođači cigareta takođe-jer ne pušim.
Isto važi i za proizvođače alkoholnih pića-jer ne pijem.
Sve je stvar izbora.
Tako da ako neko smatra da je nemoralno da kupuje nešto piratsko, onda nemoj to ni da čini, neka kupi legalno.
Samo nemoj da se pravimo licemeri!

Zato su naši vajni političari tu sa nama, dele istu sudbinu, toliko se ljudi muče da su sebi podigli plate.
Pa i zaslužili su...(ironija)
A mene nazivaš demagogom.

I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

JogyII

Član broj: 29257
Poruke: 623
*.imtel.co.yu.



Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 20:30 - pre 234 meseci
Citat:
mrkidivx: @jablan

Kakve veze sad ima to što si ti napisao sa onim što sam ja napisao?
Vidiš, na primer dileri droge neće na meni zaraditi-jer se ne drogiram.
ali bi bilo manje (mozda i 0) onih koji se drogiraju da im niko ne prodaje/daje drogu
Citat:
mrkidivx: Proizvođači cigareta takođe-jer ne pušim.
ali bi bilo manje (mozda i 0) onih koji puse da im niko ne prodaje/daje duvan
Citat:
mrkidivx: Isto važi i za proizvođače alkoholnih pića-jer ne pijem.
ali bi bilo manje (mozda i 0) onih koji piju da im niko ne prodaje/daje alkohol
Citat:
JogyII: Isto NEvaži i za proizvođače piratskih CD-ova-jer ih kupujes.
ali bi bilo manje (mozda i 0) onih koji koriste piratske CD-ove da im niko ne prodaje/daje iste
Citat:
mrkidivx: Sve je stvar izbora.
Tako da ako neko smatra da je nemoralno da kupuje nešto piratsko, onda nemoj to ni da čini, neka kupi legalno.
Samo nemoj da se pravimo licemeri!
ne pravim se licimer, i ako koristim nesto protivzakonito to je zato sto to zaista nisam primetio i ne meri se hiljadama dolara nego desetinama, takodje sve jeste stvar izbora, samo sto u ovom slucaju (isto kao i u onom sa drogom) drzava treba da odredi i primeni dovoljno visoke kazne za ta dva (piraterija i drogiranje) tako da zanemarljiv procenat stanovnistva odluci da napravi taj izbor (napomena ne poistovecujem pirateriju i narkomaniju po ozbiljnosti zlocina, samo po tome dali jesu ili nisu zlocin)
Citat:
mrkidivx: Zato su naši vajni političari tu sa nama, dele istu sudbinu, toliko se ljudi muče da su sebi podigli plate.
Pa i zaslužili su...(ironija)
A mene nazivaš demagogom.
WTF demagog? sta sada svaki kriminalac treba da se pravda sa time kako je onaj tamo (koji je jos i politicar pritom mada nije preterano vazno za diskusiju) eto ucinio veci kriminal LOL





So Long, and Thanks for All the Fish


 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.blueisp.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 20:54 - pre 234 meseci
Citat:
ne pravim se licimer, i ako koristim nesto protivzakonito to je zato sto to zaista nisam primetio


Yeah, right!

Citat:
sta sada svaki kriminalac treba da se pravda sa time kako je onaj tamo (koji je jos i politicar pritom mada nije preterano vazno za diskusiju) eto ucinio veci kriminal


Znači po tebi to što su političari sebi podigli plate je kriminal?
Slažem se!
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.244.197.0

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 20:56 - pre 234 meseci
Šta bi bila dodatna vrednost legalizacije, koja do sada nije spomenuta?
Po mom mišljenju, kada filmovi budu koštali ~10E, manje će se gledati B ili Žnj produkcija jer to košta bato, a pare se zarađuju, a ne žicaju okolo.
Znači od svih tih DivX filmova 99% su totalna komercijalna sranja, zahvaljujući kojima, tj. njihovom uticaju, zagovornici piraterije formiraju i svoj stav. Tzv. umetničkih filmova praktično nema ni u bioskopu, a tek na Divx-u.. Kontaminirali se ljudi, B produkcijom, pa se pogubili i ne primećuju da su u međuvremenu postali i "pokretni černobili"-Profesionalc, D.K.
A otome da je to svuda protivzakonito, je bzveze raspredati 7 strana, kao i o tome da je korupcija i krivda prisutna u Srbiji. I sada umesto da se nešto uradi na opštem planu, ajmo svi u kaljugu jer smo kao narod svinje. Logika Dnevnika 2 iz '92!

Što se tiče plata poslanika, zar je bilo ko očekivao da će DSS&G17&SPS vlada uraditi nešto drugo?
Sada će Gojko da podseti kako je on na vreme upozoravao, pa će neko da zaključa taman kada postane zanimljivo.



 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: [Službeni glasnik]: Uništavanje piratskih izdanja pod nadzorom posebne komisije04.02.2005. u 22:05 - pre 234 meseci
Zasto bi iko zakljucavao??? Nema potrebe da se zakljucava.

@JOGYII : Niko nikada ne bi nudio bilo kakvu robu, bilo cigare, bilo pice, bilo drogu, bilo divx filmove kada ne bi znao da ce biti kupaca.

Sta, ovde nema da se kupi tasmanijski talisman i ja resim da ga prodajem...I hoce li neko kupiti??? (UZIMAM ZA PRIMER, DA JE BILO KAKVA GLUPOST U PITANJU DO KOJE NARODU NIJE STALO) Ne ide to tako.
Tek nakon potraznje ide i ponuda. Mislis da je krimos koji valja drogu prvo prodavao?
Nije, on je prvo poklanjao oko skola, dok stvori musterije. A kad sebi stvori musterije-pacenike koji su postali zavisni, ide prodaja.

Nijedan prodavac divx fdilmova nece da vuce za rukav: Ej dodji da vidis kakve filmove imam. Evo ti ovaj, dodji sutra, kupi nesto ako ti se svidi.

10 ili 10000 dolara, nema razlike, jer po tebi nema razlike izmedju onih koji valjaju divx i onih koji valjaju drogu. Dakle, ipak si licemer kada javno kazes da koristis nesto nelegalno a progonis pirateriju koja ti je to omogucila.


@drbogi:

Ja za sebe u mojoj licnoj kolekciji imam Caplina, imam Kazablanku, Dorucak kod Tifanija i da ne nabrajam sada koje sve .....
Hvala piratima sto su mi omogucili kulturno uzdizanje. Umesto da gledam shit na pinku i rts-u eto pravih filmova. Toliko o znj produkciji.
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Suzbijanja piraterije

Strane: << < .. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 57338 | Odgovora: 417 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.