Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LAN - radi ali jedan comp nikako da ugleda drugi -

[es] :: SOHO Networking :: LAN - radi ali jedan comp nikako da ugleda drugi -

[ Pregleda: 3591 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

icondic

Član broj: 46543
Poruke: 7
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon LAN - radi ali jedan comp nikako da ugleda drugi -27.01.2005. u 20:39 - pre 233 meseci
Imam dva nova compa koja sam probao direktno povezati (umrežiti) i sve je navodno o.k. alio jednostavno se ne vide međusobno, ikona od mreže dolje lijevo prikazuje da su spojeni i da nema nikakvih problema

postavio sam i isto ime u workgrupe, različite IP adrese, dva sata sam pokušavao i jedino sam uspio doći do toga da mi prijavi da nemam (navodno) prava gledati a druo računalo, navodno nešto kao administrator i tako, ali ne kužim oba compa su logirani kao administratori i sve je "sherano"

na oba je instaliran XP_SP2, jedan ima abitovu a drugi asusovu matičnu sa itegriranim karticama i ostadoh bez ideja, to bi navodno trebalo biti vrlo lagano za postavit ali izgleda da ima nekakav trik kojeg se nisam sjetio!!!

heelp!!!

 
Odgovor na temu

banom
Miroslav B.
Zimbabwe

Član broj: 17897
Poruke: 197
*.ptt.yu.

Sajt: www.elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: LAN - radi ali jedan comp nikako da ugleda drugi -27.01.2005. u 20:52 - pre 233 meseci
Pogledaj jel ti iskljucen Firewall na racunarima
I Autostoperski vodič kroz Galaksiju pominje alkohol. On kaže da je od svih postojećih pića najbolji pangalaktički grgolj blaster.
 
Odgovor na temu

icondic

Član broj: 46543
Poruke: 7
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: LAN - radi ali jedan comp nikako da ugleda drugi -27.01.2005. u 21:14 - pre 233 meseci
isključen je i ovaj od windowsa i ovaj koji imam inaće instaliran čak sam i antivirus i sve isključivo ali neće, a i naredio sam da mi firewall prijavi ako nešta zaustavi, jednostavno kada jedan komp traži podatke drudi ne odgovara
 
Odgovor na temu

banom
Miroslav B.
Zimbabwe

Član broj: 17897
Poruke: 197
*.ptt.yu.

Sajt: www.elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: LAN - radi ali jedan comp nikako da ugleda drugi -27.01.2005. u 21:15 - pre 233 meseci
Jel radi ping?
I Autostoperski vodič kroz Galaksiju pominje alkohol. On kaže da je od svih postojećih pića najbolji pangalaktički grgolj blaster.
 
Odgovor na temu

scud
Novi Sad

Član broj: 6882
Poruke: 47
*.telekom.yu.



Profil

icon Re: LAN - radi ali jedan comp nikako da ugleda drugi -07.02.2005. u 09:39 - pre 232 meseci
Covece promasio si temu totalno... Ovde se prica o IRC-u, a ne o racunarskim mrezama.
 
Odgovor na temu

greentooth

Član broj: 11922
Poruke: 293
*.panline.net.



+1 Profil

icon Re: LAN - radi ali jedan comp nikako da ugleda drugi -22.02.2005. u 21:40 - pre 232 meseci
mozda gateway da ukucas??
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: LAN - radi ali jedan comp nikako da ugleda drugi -23.02.2005. u 14:31 - pre 232 meseci
A protokoli? Da li su isti na obe mašine?
Možeš da probaš da uradiš rebuild mreže pomoću Wizarda (nekad pomaže pri ovako beznadežnim situacijama, gde "sve radi, ali ništa ne radi").

Probaj pa javi šta si uradio.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
*.rcub.bg.ac.yu.

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: LAN - radi ali jedan comp nikako da ugleda drugi -23.02.2005. u 17:31 - pre 232 meseci
ili jednostavno pročitaj ovo:
http://www.elitesecurity.org/tema/81455-FAQ-Osnove-umrezavanja
mislim da će ti rešiti sve probleme. A i trebalo je da ovo postaviš na Home Networking forumu...
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: LAN - radi ali jedan comp nikako da ugleda drugi -

[ Pregleda: 3591 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.