Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Borland izbacio vrloooo mocan alat za .net!!!

[es] :: .NET :: Borland izbacio vrloooo mocan alat za .net!!!

[ Pregleda: 2597 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mbran
Marko Brankovic
Managing director
Beograd

Član broj: 30907
Poruke: 54
*.190.EUnet.yu.

Sajt: www.puzzlesoftware.rs


Profil

icon Borland izbacio vrloooo mocan alat za .net!!!07.01.2005. u 14:21 - pre 233 meseci
Alat se zove ECO, i koncipiran je tako da na osnovu dijagrama klasa koji mu nacrtate u njegovom editoru, pravi kompletan sloj poslovne logike i brokera(DataAccess), sa svim mogucim metodama za rad sa bazom i memorijskim klasama, a kao slag na tortu na osnovu istog dijagrama klasa generise i bazu podataka u bilo kom programu za rad sa bazom (SQL server, interbase...).
Ja sam tek poceo da radim ulazim u problem, ako neko jos nesto zna o tome bilo bi lepo da razmenimo znanja.
U pitanju je citav Framework koji je ogroman, pa ni malo nije lako uci u sve to, ali se isplati, kodiranje je svedeno na minimum.
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: Borland izbacio vrloooo mocan alat za .net!!!07.01.2005. u 15:33 - pre 233 meseci
Koju notaciju koriste za crtanje class dijagrama, UML?

Zvuci super, pogledacu, mada sam nesto skeptican prema frejmvorcima (u padezu) koji 'sve rade sami'.
 
Odgovor na temu

akrosoft
Dusan Mihajlovic
Beograd

Član broj: 31201
Poruke: 129
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.RoditeljPortal.com


Profil

icon Re: Borland izbacio vrloooo mocan alat za .net!!!08.01.2005. u 11:23 - pre 233 meseci
Gde se moze skinuti to...jel to sastavni deo borlandovog c# buildera ili.....?


Thx
 
Odgovor na temu

mbran
Marko Brankovic
Managing director
Beograd

Član broj: 30907
Poruke: 54
*.225.eunet.yu.

Sajt: www.puzzlesoftware.rs


Profil

icon Re: Borland izbacio vrloooo mocan alat za .net!!!08.01.2005. u 14:27 - pre 233 meseci
Notacija koja se koristi je UML, a jeste sastavni deo borlandovog c# buildera.
Nije u pitanju klasicna fora sve radi sam, a kako ne zna se, sve sto on izgenerise moze da se menja, svaka klasa, svaki atribut, svaka metoda, ako Vam ne odgovara ono sto je ponudjeno prostim overloadovanjem se napise nova metoda.
Alat je fenomenalan, samo je ogroman, pa raditi samostalno na njegovom provaljivanju oduzima mnogo vremena, mnogo je lakse u timu :).
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Borland izbacio vrloooo mocan alat za .net!!!

[ Pregleda: 2597 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.