Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337334 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 15:13 - pre 236 meseci
Citat:

Imam dosta drugova koji imaju jako puno para (Mercedes 600SEL V12, C. Crossfire....)


Nemaju oni vec njihovi roditelji - porodicno bogatstvo dobijes kad ti matori umru nasledstvom - ali, uz sve to, uopste nisam mislio na njih, nisi me razumeo STELLANOVA - "tatini sinovi" uopste nisu problem - "tatinih sinova" ima u vrh glave 2-3% ako i toliko, (mada je opet kretenski od deteta praviti debila, i kupiti mu Merc, koliko god para imao) - problem su oni kojima tate i mame nisu bogati uopste - ali potrose sve pare na izlaske i blejanje i unistavaju kucni budzet cigaretama, kaficima i gadgetima koji im ne trebaju.

Ono ja licno znam dosta takvih likova koji u kuci ne bi imali posteno hranom nekog da ponude - ali bitno je da im klinac bude skockan i fancy i da se ne muci do 30-te, iako ti ljudi ne bi imali za lekove da im zatreba - to je iracionalno .

Od tih para koje za godinu dana popuse, popiju i skuckaju na cellphonez & shit mogu da pocnu i mali privatni biznis ili to vreme provedeno u blejanju da upotrebe za prvi j.o.b. i da polako krenu ka osamostaljivanju, ovako ce matorci da ih finansiraju dok mogu, a posle ce da sa 30-tak god da predju u mod "Mile vs. Tranzicija" i kako to da sa 30 nemas nista... dole drzava.. ne da niko USA standard... lopovi :)



[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 09.12.2004. u 16:20 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

sasas
Saša Slavnić
radim za neke švabe

Član broj: 35478
Poruke: 617
*.zaslon-telecom.si.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 15:14 - pre 236 meseci
Citat:
...kada ih neko pita : ''E bas ti je lep sat, koliko si ga platio?'' oni odgovaraju 100e idako taj sat kosta 1000e jer ih je sramota da to kazu ...


Pa zasto ih je sramota? Ja se svog buduceg bogatstva necu stideti ;) Jer ce biti posteno steceno.

ss.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 09.12.2004. u 16:31 GMT+1]
When something is hard to do, then it's not worth doing.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 15:20 - pre 236 meseci
Citat:
Nemaju oni vec njihovi roditelji, ali uopste nisam mislio na njih, nisi me razumeo STELLANOVA - "tatini sinovi" uopste nisu problem - "tatinih sinova" ima u vrh glave 2-3% ako i toliko - problem su oni kojima tate i mame nisu bogati uopste - ali potrose sve pare na izlaske i blejanje i unistavaju kucni budzet cigaretama, kaficima i gadgetima koji im ne trebaju.



To sve sto kazes stoji ali ne vidim zasto bi bio problem da i nije nihov auto (jeste njihov ali je kupljen parama roditelja). Ako su roditelji bogati ne vidim problem, ja to i zelim mojoj deci, da ja imam toliko para da se oni vozaju dobrim kolima, idu gde hoce na more itd. to je mislim cilj skoro svakog.
Problem dolazi naravno kada ti klinci trose pare koje nemaju tj. koje su stecene krvavo i radom koji oni ne mogu ni da zamisle. Tu se skroz slazem sa tobom.

Citat:
Pa zasto ih je sramota? Ja se svog buduceg bogatstva necu stideti ;) Jer ce biti posteno steceno


Pogresno sam se izrazio, nije ih sramota nego im je neprijatno. Jbg u takvom svetu zivimo, svi sve gledaju kroz pare... Nije on kriv sto je tako odrastao pa sada nosi na ruci cuku od 1000e dok neki njegovi rugovi nemaju da jedu kuci...
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.163.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 15:25 - pre 236 meseci
Sto se tice 'tatinih sinova' ... Tu ima jedna interesantna stavka... Te sto vi vidjate u besnim autim po ulicama, 99% njih nema za benzin, jer je to auto (sa osiguranja) sve sto imaju, i u fazonu cela porodica gladuje, samo da bi sin bio glavni smeker u kraju...

Pravi tatini sinovi se ne exponiraju mnogo, jer u ovom gradu nije bas preporucljivo da se razmeces novcem ako ga bas imas, jer ti brzo stave vrecu preko glave i uzmu ti sve do poslednjeg dinara... Tako da ti sto se kurce, njima bas i nema sta da se uzme, pa ih niko ni ne dira...
 
0

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
195.252.85.*

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 15:31 - pre 236 meseci
Citat:
99% njih nema za benzin

Mnogo je kume, mnogo je. Da si rekao 75 - 80%, ali 99% ....
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 15:36 - pre 236 meseci
Citat:
Mnogo je kume, mnogo je. Da si rekao 75 - 80%, ali 99% ....



Naravno da nije mislio ozbiljno.... jel da ventura...
A kladim se da 99% njih ima ugradjen plin...
 
0

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.217.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 15:39 - pre 236 meseci
Ne znam u cemu je problem sa tatinim sinovima. Ja nemam nista protiv, cak sta vise, svom sinu cu, ako budem u mogucnosti, dati sve sto mogu da mu dam. I to nije nenormalno. Problem je vaspitanje, nauciti sina da ceni to sto je dobio i da zna da neko radi da bi on imao.

Znaci, ako budem mogao, kupicu i sinu i cerki fensi felefon i fensi auto i fensi gajbu i fensi sve. Zasto bi on morao da krece kao ja od 2 para escajga koje sam pozajmio od keve, jednog kreveta i jednog kompjutera? Pre neki dan sam napusio jednog kolegu na poslu, kaze covek, ironicno: "Boli te tuki, ti imas dvoje kola...". Pa sta ako imam? Hocu da imam, mogu da imam i sve sam to zaradio dok si ti blejao okolo, ja sam rintao k'o crnac i ne stavljam pare ispod duseka vec ih trosim.

To sto citam ovde je klasicna komunisticka filozofija: truli kapitalisti, bogati skotovi... vidi on ima a mi nemamo... Koga boli dupe? Ja nisam bogat, imam onoliko koliko mi treba i trosim. Svi smo imali istu sansu, samo je pitanje kako je ko iskoristi. U ovu moju pricu ne ulaze kriminalci. Ja bih voleo da znam da varam, kradem... ali sam glup za to (priznajem) i sve sto znam je da kao svaki pravi geek sednem i zaradim pare.

I slazem se sa venturom, najvise poziraju oni koji lizu zidove jer nemaju sta da jedu, ali moraju da imaju sminku.

A opet se vracamo na mentalitet, jedan moj kolega, u vreme najvece inflacije, iako nije imao para za 'leba, morao je svaki dan kolima na posao da ga nebi komsije startovale "Sta je bilo? Nema se para?" - To bi mu bilo ravno ubistvu.
Goran Pilipović fka bluesman
 
0

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 15:42 - pre 236 meseci
@STELLANOVA:
Mislim da nije normalno da otac sinu kupuje sat od 1000e, cak ni u bogatim drustvima. Na zapadu mladi (ne mladi od 25-30, vec srednjoskolcii studenti do 21) moraju da rade neki part time posao, ili full time, kako ko, da bi zaradili sebi za izlaske, cd, dvd i ostale zaj3bancije. Oni istovremeno vrlo dobro nauce da cene novac, i mnogo teze ce ga bacati na gluposti. Na izvestan nacin, ranije sazrevaju, ne zive u oblacima kao nasa omladina. Pre sam za to da se detetu obezbedi najskuplje skolovanje, pa neka sam sebi kupuje rolexa kad se zaposli.
Na zalost, ja spadam u ove druge, koji su tracili svoju mladost, i trosili dobijene pare na izlaske i razne gluposti, mada bolje sto sam se otreznio sada, nego za jos x godina.


Romanes Eunt Domus
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.163.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 15:46 - pre 236 meseci
Probajte da provedete malo duze vremena medju Beogradskim 'krem' drustvom, pa ce te videti sta je to ustvari... Spolja gladac, a iznutra jadac...

Od svih tih silnih 'smekera' na prste mozes da izbrojis one koji voze LEGALAN auto (ne kraden), koji imaju uvek da sipaju benzin u auto, koji kupuju redovno garderbu, i koji uvek imaju nesto para u dzepu za trosenje...

Oni koji se ne krecu u tim krugovima, cim vide novi BMW 330ci i odma jaooo vidi ovoga, ovaj je pun kesa... aaa sta bi dao da sam kao on...Ne znaju da taj auto kosta 5000 evra, i da lik ustvari zivi negde u malom mokrom lugu u nekoj udzerici, i jede mesni narezak i podrigusu za dorucak jer nema za bolje... Sve je to lazna sminka...

Pa recimo vidis lika koji nosi Breitlingov sat od par hiljada evra wauuuu kakav smeker... A kada ga nakrivi, staklo mu se zamuti, sto je pokzatelj da je sat fals i da kosta 50-tak evra... Pa onda vidis da lik ima neko ultra fancy firmirano odelo (koje non stop guli, al koga briga), a ne znas da taj lik nije otisao u radnju i kupio to odelo za 1000 evra, nego mu je prosle zime naleteo neki tip sa odelima za po 150evra, pa on kupio sebi, nek se nadje...

I tako sve... Zato svi oni i izgledaju kao sabani bez stila, jer se niko ne oblaci po nekom svom stilu i potrebama, vec se oblaci ono sto saneri donesu iz italije i svabije... i naravno sta ostane da se ne razgrabi odma..

[Ovu poruku je menjao ventura dana 09.12.2004. u 16:50 GMT+1]
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 15:50 - pre 236 meseci
Citat:
Mislim da nije normalno da otac sinu kupuje sat od 1000e, cak ni u bogatim drustvima.


Naravno da nije normalno ali su kod nas (SiCG) malo poremeceni sistemi vrednosti. Otac mozda razmislja : ''Kupicu sinu sat od 1000e pa ce ga svi gledati ko boga'' ...jeste jadno ali u vecini slucajeva je tako....nazalost... :(
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 16:10 - pre 236 meseci
Mislim da se prica razvodnjava i ide na pogresnu stranu,

Bluesman - nikom ne smetaju "tatini sinovi" - ako imaju pare, nek im daju i za stan i za mecku i sta ne... mozda je to pedagoski lose i napravice lose ljude od njih ako se pretera, al to nije moja stvar i bas me briga iskreno, ti ljudi su par % populacije.

Kao sto rekoh - problem je onaj "kvazi-srednji" sloj dece, kakvih je najvise, kojima mama i tata daju za cigarete, izlaske u kafic, oblacenje i blejanje u zivotu a nemaju pare ni sami sebe da izdrzavaju - te ljude vidis kako se stiskaju za svaki dinar, dok im klinac spizdi sve u kaficu za par dana. Taj klinac da da "studira" jos jedno 10-tak godina i to da koristi kao izgovor za jos izdrzavanja.

I ti klinci su "CEO wannabe's" - ne bi oni ni za hektar gibanica radili posao u visini 2-3 takva dzeparca, mislim zasto bi rmbali 8 sati dnevno kad mogu da nista ne rade... o tome se radi. Taj sloj ce se pretvoriti u "neshvacene potencijale" sa 30-35 godina koji ce tada da rabe penziju njihovih matorih koji nece imati ni za postene lekove.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 16:21 - pre 236 meseci
sto se tice tog biranja posla, nije bas to sve crno ili belo kao sto predstavljate... mnogi obrazovani nece da prihvate neki privremeni posao i iz razloga sto ce ih sputavati da nadju drugi... evo primera: moja devojka je zavrsila uciteljski fakultet, a zbog nedostatka posla u struci odmah po diplomiranju pocela je da radi u kineskoj trgovackoj radnji za 5000 dinara mesecno! radila je tamo 10 meseci i pre nekoliko dana je dala otkaz jer ne moze da ide na razgovore za posao u struci zbog radnog vremena! jeste da sad nema nista od kinte, ali postoji barem neka mogucnost da nadje bolji posao... ovo je jedan od velikih cinilaca koji visokoobrazovane ljude sprecava da rade privremen posao...
 
0

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.217.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 16:26 - pre 236 meseci
offtopic: @stellanova: od tvog potpisa ne znam ni sta je poruka a sta potpis.

Kako objasniti da neki ne radi nista, nema 'leba da jede, a nece da prihvati bilo kakav posao? Pa ja bih sada kopao kanale kad bi bio u frci za pare. Zavrse neki geografski fakultet ili "fakultet civilne zastite" (nisam ni znao da to postoji) i onda ne rade 20 godina jer traze posao u struci?
Goran Pilipović fka bluesman
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 17:45 - pre 236 meseci
offtopic
@bluesman

Mislio sam svakako ovih dana da ga skratim...mislim da je sada ok...
 
0

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 18:08 - pre 236 meseci
ova prica je definitivno otisla offtopic...

briga me za tatine&mamine sinove&kceri... jeste da me dusa boli kad ih vidim u "fensi" lokalima sa sve pripadajucom opremom..... ali to nije tema ovde...

tema je STA u ovoj zemlji raditi cisto&posteno&legalno i imati 300+ EUR platu i to raditi KOD nekog...

@ventura... i ja i zena radimo u SNP (Srpsko narodno pozoriste) te stoga i "zestoke" plate.... sto se tice "napredovanja" u SNP se to postize jedino i iskljucivo u kuloarskim varijantama... ja jos nisam video da je iko od 600+ stalno zaposlenih svojom zaslugom (dobro obavljenim poslom itd.) napredovao a bogami ni da je zaposlen na 100% redovan i regularan nacin.... ukljucujuci tu i mene, sto je opet u bar 90% slucajeva redovna procedura u svim drustveno/drzavnim firmama a bogami i u vecem delu privatnih ( i za napredovanje i za zaposljenje)

pricas o ljudima koje znas u NS da su zaposelni "tamo i tamo" i da guraju plate 25k dinara ili vece... ok ... super... samo mi jos reci da su poslove dobili tako sto su se javili na oglas u RZTR, Dnevniku ili Oglasniku... a ne preko neke veze ili vezice ili sta vec....

ja osim veze (zene) koja mi je omogucila da se zaposlim u SNP-u nemam nigde nikoga (poticem od, sto se kaze, radnicke porodice, nisam crnogorac (ko razume.. shvatice)) i osim trazenja posla preko oglasa ne vidim drugi nacin da se prebacim na bolje placeno radno mesto.

a i da imam neke pare ne znam gde bi ih i u sta u ovoj zemlji ulozio.... pa da budem "sam svoj gazda".
Registered Linux user #338733
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.163.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 18:18 - pre 236 meseci
@malisha

Pa ja ne znam sta ti ocekujes, ne mozes da radis u graskom zelenilu i ocekujes platu 1000 eura.. Ako ti ne odgovara plata, a vidis da u toj firmi/instituciji sta vec, nema mogucnot da napredujes, pa ti uzmi i trazi drugi posao u nekoj drugoj firmi...

Ja sam ovde spominjao zenu koja radi u glupavoja administraciji u vojsci, decka koji radi kao kurir u emotionu, decka koji radi kao vozac u sinalcu... Ako mi kazes da za takve poslove ti treba veza, e onda stvarno nek ide sve u pm ...

Ja pored sebe imam sedmoricu programera i svi su dosli u firmu preko oglasa, neki su oglas videli ovde na elitesecurity, nego na drugim sajtovima, neko u blicu, ali niko nije dosao preko veze... Uostalom, veza im u ovom poslu mnogo ne pomaze vec iskljucivo njihovo sopstveno znanje...

Tako da ako ti ne odgovara plata od 15,000 dinara, uzmi oglase u ruke i trazi drugi posao... E sada, ako ti je 'ispod casti' da radis kao kurir ili sofer, onda cuti i radi za 15 hiljada i nemoj da kukas...

 
0

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.beotel.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 19:09 - pre 236 meseci
Pricati o tatinim sinovima nije offtopic jer su mozda bas oni ( odnosno njihov novac koji su su im preci ostavili a koji je verovatno stecen na nelegalan nacin) razlog sto se u ovoj drzavi ne moze ( ili veoma tesko moze ) zaraditi suma koju sam gore naveo. Cilj postavljanja ove teme je bio da raskrinkam nekoliko stvari u vezi sa primerenom (>300 e), legalnom zaradom u nasoj drzavi, ali takodje i problemi i razlozi koji su doveli do toga da se u istoj ne moze zaraditi >300e, a u tome odredjenu ulogu imaju i gore pomenuti tatini sinovi. Ako mislite da nisam u pravu slobodno obustavite raspravu "tatinih sinova", jer mi je, ponavljam, glavni cilj da dobijem prave odgovore u vezi sa ovom temom, jer ipak razmisljam na duze staze
( preciznije o buducem zaposlenju).Hvala.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.163.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 19:16 - pre 236 meseci
@m4rk0:

Price o 'lopovima' i kradjama i kriminalcima su izlizana tema i verujem da su vec svima preko glave, pogotovo sto te price nemaju veze sa vezom. To sto je neko umeo da iskoristi momenat pa za kratko vreme dosao do novca, to ne znaci da je taj neko kriminalac.

Ako tako olako okarakterises ljude, onda ja mogu sa sigurnoscu da tvrdim su tvoji roditelji sav novac stekli mutnim radnjama, jer sam 100% siguran da nisu placali sve doprinose odnosno porez drzavi na svoje dohotke, kao sto to ne cini niko u ovoj drzavi.
 
0

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.beotel.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 19:24 - pre 236 meseci
@ventura
Hm, pa lepo sam rekao.
Citat:
Ako mislite da nisam u pravu slobodno obustavite raspravu "tatinih sinova", jer mi je, ponavljam, glavni cilj da dobijem prave odgovore u vezi sa ovom temom, jer ipak razmisljam na duze staze
( preciznije o buducem zaposlenju). Hvala.

Ne mesaj ti moje roditelje ni u šta. Ja sam izneo primer o "tatinim sinovima" jer sam veliki deo svog vremena (u srednjoj skoli) proveo upravo sa takvim i znam ih i kako disu i na koji nacin su njihovi matorci stekli pare.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.163.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 19:34 - pre 236 meseci
U sta su to umesani majke ti?

Pa nemoguce je da su svi dilovali heroin, pljackali, krali, ubijali... Na kraju krajeva ne bi imali toliko zatvora za te silne kriminalce...

Istina je da su se neki obogatili na ekonomskoj situaciji u zemlji, svercujuci naftu recimo, odnosno na izbegavanju placanja poreza.

Pitaj sada svoje roditelje da li su oni nekada placali sav porez drzavi koji treba da plate, ili su placali samo deo, pa ces videti sta ce ti reci.

A da koristis neki argument tipa "ali ovi sverceri su zgrnuli milione na utaji poreza, a moji roditelji par hiljada maraka" to ne stoji jer kriminal je kriminal, nebitno koja suma je u pitanju.
 
0

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337334 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.