Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337293 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?08.12.2004. u 21:31 - pre 236 meseci
@Ventura:
BTW, koji % kandidata prodje bs test?
Romanes Eunt Domus
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?08.12.2004. u 21:32 - pre 236 meseci
Citat:

Sad ce neko reci nesto u smislu standarda, samo bih dodao da su cene taksi usluga "divljih" taksista u BG i "pitomih" u Londonu istog reda i velicine.


<nelson mode ON>
HA HA
<nelson mode OFF>

Da ne idem cesto i u London i Beograd pa da se ne nerviram kako me u Londresu oderu uvek... pa to mesto je bre skupo ko vrisak ;)

Koliko sam primetio onih hard-core turbinasa u Beogradu vise nema - poslednjeg sam video pre jedno 3 godine, cena taxija u Beogradu je jos i prilicno dobra. Cene variraju tu negde +/- 20%... nisam naleteo na old-school dileje koje su 3x skuplje.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.163.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 08:19 - pre 236 meseci
Citat:
BluesRocker: @Ventura:
BTW, koji % kandidata prodje bs test? :-)


@OFFTOPIC:

Zapanjujuce je da niko nije imao preko 19 tacnih odgovora...
A pitanja su bukvalno - 'Koja je ekstenzija Delphi project file-a', ili 'koja klasa se koristi za rad sa uniqueidentifier data type-om' i sl... Znaci pitanja su tipa koja je ekstenzija za ovo, koji je shortcut za compile i sl... I niko jos nije odgovorio tacno na vise od 19 pitanja... Prosek je nekih 10-tak...



 
0

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.cust.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 08:55 - pre 236 meseci
Citat:
ventura: U Srbiji je moguce dobiti kredit za stan, naravno, sve prema mogucnostima. Nije realno da sada neko od 25 godina ko tek pocinje karijeru odmah zapuca na stan u strahinjica bana za 200,000 evra, ali neki stan od 40-tak hiljada evra u kome moze da zasnuje porodicu, je sasvim ok. Rata za takav stan, uz neko ucesce od 20% na 15 godina bi bila oko 200 eura, sto priznajete nije mnogo. Automobil, solidan, nov, recimo vw polo je jos dodathih 150 eura na 5 godina. Znaci to je 350 eura mesecno za stan i automobil, uzimajuci u obzir da oboje bracnih partnera rade, mogu komotno da isplacuju to i da zive lepo.



izvini ventura..... ali ovo mi deluje kao dnevnik2 rts-a....

evo zena i ja radimo.... zbirno su nam plate ~30000 din (ugrubo 385 EUR) po tvojoj logici bi trebali vec da imamo dovoljno novaca za 20% ucesca za stan od 40000 EUR (znaci oko 25kvm) i za auto... pride svega....
i da onda od tih 385 EUR oduzmemo 350 EUR za kredite.... od onih preostalih 35 EUR treba da se plate komunalije, gorivo, HRANA, ostali sitni troskovi... mislim every day life...

ako mi pokazes KAKO da to izvedem sa 35 EUR koji bi mi preostali posle tvoje racunice.... evo obecavam da cu javno na TV stanici po tvom izboru pojesti g****, uz obrazlozenje zasto to radim!


da se ne razumemo pogresno... ja zaista nemam nista protiv tebe ili bilo sta u tom pravcu... jednostavno sam imao osecaj da nisi sasvim u kontaktu sa onim sa cime se preko 80% (a ovo je veoma optimisticki) gradjana ove zemlje suocavaju, jer ipak je to za ocekivati za nekog ko je u tvojoj poziciji (ko je uspeo u zivotu i shodno tome se odvojio od problema prezivljavanja koji muce obicne smrtnike)

znaci ventura, jos jednom... nije mi bila namera da te na bilo koji nacin vredjam ili bilo sta u tom smislu.... samo sam hteo da ti isto tako ciframa pokazem kako je tvoja racunica u prevelikom broju slucajeva neodrziva.... nazalost


P.S. ovoliko izvinjavanje nije uzrokovano nekim strahopostovanjem i sl. jednostavno ne zelim da se ljudi kace za delove teksta koji bi mogli da se protumace drugacije od onog kako sam ja zeleo da ih predstavim
Registered Linux user #338733
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.163.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 09:18 - pre 236 meseci
@Malisha,

Namerno sam rekao ono - sve prema mogucnostima

Ja ne znam koja je tvoja struka ali ako radis za 15,000 dinara, to znaci da si nesto ispod prosecne plate u NS-u, sto po meni nije logicno da se ne trudis za vise, i da ne mozes da zaradis vise. Majka od jednog mog prijatelja je zaposlena u nekoj kasarni u NS-u u administraciji, znaci nista posebno i ima platu od oko 20,000 dinara, zena od 50-55 godina.

Ja sam sasvim siguran da mlad, ambiciozan i obrazovan covek kod nas moze bez problema da zaradi 30,000 dinara platu sto mu dodje oko 400 eura. Znaci muz i zena donose u kucu zajedno 800 eura. Kao sto sam rekao 350 eura se odvoji za stan i automobil, ostaje 450 eura za zivot.

Ako vec imas tako losu racunicu sa platom od 15,000dinara, reci mi kako vi onda placate stan i gde zivite? Jer kada uzmes stan na 15-20 godina, mesecna rata ti je mnogo manja nego cena iznajmljivanja stana. Znaci, kako vi onda iznajmljujete stan uopste?

Bez uvrede, ali 15,000 dinara plata mi je logicna za neke tamo lezilebovice koji se smucaju po propalim firmama ne radeci nista. Od svojih prijatelja, imam dosta njih koji su sa srednjom skolom zaposleni u bankama, domacim, stranim firmama i svi imaju plate od preko 25,000 dinara sto je kako su mi rekli neki minimum kod svih. Cak i jedan decko koga znam, koji nema zavrsenu srednju skolu, radi kao kurir u onom emotionu i ima 300 evra pocetnu platu i sluzbeni auto na koriscenje. Tako da ne znam, nije mi jasno uopste kako mozes da imas 15,000 dinara platu a da se trudis da imas vise.

 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.163.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 09:24 - pre 236 meseci
I da dodam samo za opasku 40,000 evra za stan od 25 kvadrata...

I opet da navedem sve prema mogucnostima!

Ne mozes odmah da kupis kucu na Dedinju, i ne mozes odmah da kupujes stan gde kvadrat kosta 1600 eura...

Za NS ne znam, verujem da su cene mnogo povoljije nego u Beogradu, ali u Beogradu mozes za 40,000 evra da kupis pristojan stan od 50-60 kvadrata bez ikakvih problema... Naravno ne mozes da ga kupis u Strahinjica Bana, ali mozes na Novom Beogradu, Vidikovcu, Miljakovcu itd. sto je veoma solidno i nije neka sremcica ili batajnica ili zuce ili sta ti ja znam... Vec gradska zona...



 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.vdial.verat.net.



+257 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 11:49 - pre 236 meseci
Citat:
ventura:
Bez uvrede, ali 15,000 dinara plata mi je logicna za neke tamo lezilebovice koji se smucaju po propalim firmama ne radeci nista. Od svojih prijatelja, imam dosta njih koji su sa srednjom skolom zaposleni u bankama, domacim, stranim firmama i svi imaju plate od preko 25,000 dinara sto je kako su mi rekli neki minimum kod svih.

Dakle, citiracu malo prvo:
http://www.beta.co.yu/korupcija/cist2.asp?ci=1117861
Citat:

BEOGRAD, 5.11.2004.
...
Prosečna bruto zarada zaposlenih u privredi u Srbiji u septembru je iznosila 19.623 dinara (256 eura),

(obrati paznju na rec BRUTO)
kao i
Citat:

Plate narodnih poslanika, od početka godine povećane su ukupno 43 odsto, dok je u isto vreme prosečna plata u Srbiji pala za 2,75 odsto odnosno sa 14.528 dinara (190 eura) na 14.128 dinara, što je 184 eura.

Dakle, nemaju svi plate od 25000 dinara pa na dalje. Ja igrom slucaja znam ljude koji rade i za 6-8000 dinara u malim mestima jer gde god pokusaju da se prebace (druga firma, nebitno je li privatna ili drzavna) imali bi ISTU ili slicnu platu (receno im je na razgovorima).

Drugi primer je privatna firma u Beogradu, gde je pocetna plata pri razgovoru od pre nekoliko meseci bila 10 ili 11000 neto, za ljude sa fakultetskom diplomom. E sad, to je vec njihov problem sto pristaju da rade za te pare, jer bar u Beogradu bi mogli da se potrude i da pokusaju da nadju posao za vece pare. Naravno, ne u struci jer koliko ima radnih mesta za recimo Etnologe? Cime oni da se bave ako su zavrsili taj fakultet i ne znaju nista drugo da rade?

Dobro, slazem se sa tobom - covek moze da se potrudi vise da nadje firmu koja ce da ga plati vise - ali ako covek vec radi recimo za 15000, nema mogucnost da ode sa posla tek tako a da ne dobije otkaz, znaci ne moze da ide na razgovore za posao, a tih 15000 mu znace prezivljavanje - ajde definisi mi kako da se on zaposli negde drugde?

Ovde opet vazi veoma mnogo ono tvoje: prema svojim mogucnostima a dodao bih i prema okolnosima.

P.S. Naravno, zanm i ljude koji rade i za 30-40000, ali i koji rade za preko 60000 din. platu - ali je to samo jedan mali procenat u odnosu na mnogobrojne.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 12:04 - pre 236 meseci
Citat:

Naravno, ne u struci jer koliko ima radnih mesta za recimo Etnologe?

Cime oni da se bave ako su zavrsili taj fakultet i ne znaju nista drugo da rade?


Etnoloski fax... pa da nauce nesto drugo da rade ili da prihvate uslove zivljenja etnologa u Srbjii, danas :(

Ne znam stvarno sta bih drugo mogao da kazem tim ljudima, ali takav je zivot - svako od nas ima iste sanse da njegov posao u nekoj buducnosti postane slabo placen.

Uzgred, to vec stalno ponavljam - fakultet je investicija, kao ulaganje 4-5 godina svog vremena na berzu, moze da se debelo isplati a moze da bude i pucanj u prazno - pre odluke sta ces da studiras bi trebao dobro da razmislis o perspektivama i "cost vs. benefits" i sta se najvise isplati a da se i tebi dopada - e, sad, ako neko voli etnologiju iznad svega na svetu - i to je OK izbor, ali u tom slucaju mora da prihvati da ce mu primanja zavisiti ponajmanje od njega samog, a perspektiva etnologa u Srbiji u narednih 10 godina nije ama bas nikakva, a verujem da je tako bilo i 1994 kada su ti ljudi upisivali fakultet, dakle greska je ipak pomalo njihova :)

Citat:

Ovde opet vazi veoma mnogo ono tvoje: prema svojim mogucnostima a dodao bih i prema okolnosima.


Slazem se - ali uvek je tako, to je neki kompromis izmedju mogucnosti i okolnosti - svi znamo da je u Srbiji taj kompromis mnogo mnogo blizi "okolnosti" nego mogucnosti, ali i uz sve to postoje sanse za uspeh, bilo bi nenormalno da ne postoje.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 12:20 - pre 236 meseci
Citat:

Dakle, nemaju svi plate od 25000 dinara pa na dalje. Ja igrom slucaja znam ljude koji rade i za 6-8000 dinara u malim mestima jer gde god pokusaju da se prebace (druga firma, nebitno je li privatna ili drzavna) imali bi ISTU ili slicnu platu (receno im je na razgovorima).


Sa istim znanjem naravno da ce imati istu platu. Neka nauce jos nesto, pa ce videti kako im se mogucnosti povecavaju. Vidis da ima logike.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.163.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 12:27 - pre 236 meseci
Ima ljudi koji rade za 6-7-8 hiljada dinara... Ali ja njih ne uzimam za primer jer su svi oni u fazonu "ne mogu oni mene toliko malo da plate, koliko ja malo mogu da radim"

Nadji mi nekoga ko se iz pethih zila trudi, i radi svoj posao, i ima ambicije i trudi se da napreduje, i da ima 8.000 dinara platu? Takvog neces naci...

Imam jednog komsiju, decko ima nekih 20-tak godina, otac mu je poginuo u ratu, majka ne moze da se brine o sebi i ima dosta mladjeg brata... Decko radi kao vozac u sinalku, od jutra do mraka, nakon posla stigne jos i sa strane privatno da razvozi pice za neke podrume pica, i kako kaze uspe da zaradi izmedju 800 i 1000 evra mesecno... A njegova redovna plata je negde izmedju 400 i 500 evra...

Znaci to nisu neki nuklearni fizicari ili sta ti ja znam vec ko, nego su to najobicnij ljudi koji rade najobicnije poslove...

Tako da najveci problem je u mentalitetu naseg naroda koji je u fazonu "pfff ja da budem raznosac" ... i fazoni da je neki posao ispod casi i sl... i opet da ne bude da su oko mene samo uspesni i da su svi poletni, moj najbolji drug, nije u nekoj zavidnoj finansiskoj situaciji, ne studira nista, ne radi nista, cale hoce da ga zaposli u jednoj nasoj velikoj banci (i cale mu radi tamo kao neki tehnicar ili tako nesto), na sta on odgovara "pff boli me k**** da radim za 30,000 dinara, ja da im raznosim kutije tamo i kupujem jogurt, zabole me" ...
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 12:43 - pre 236 meseci
Vas dvojica očigledno nikad niste bili recimo u Boru.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.163.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 12:53 - pre 236 meseci
Nisi ni ti nikada verovatno bio u Ugandi... Tamo je plata verovatno manja od 5 dolara ...

Ovde je u pitanju SRBIJA. I Beograd i Bor i Novi Sad i Nis sve je to u Srbiji. Nije svugde jednaka zarada, ali ako neko hoce da zaradi 30,000 dinara, mozda mora da se preseli iz Bora u Beograd, to je verovatno samo jedan od koraka...
 
0

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 13:03 - pre 236 meseci
Ma moze i u Boru da se zaradi. Samo ako covek hoce. I ako nema posla u Boru tu su drugi gradovi. Oni koji zele da zarade i trude se , oni ce da kibnu iz Bora, ili ce raditi u Boru za musterije iz drugih gradova. Oni ostali ce ostati...
 
0

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.vdial.verat.net.



+257 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 13:50 - pre 236 meseci
Citat:
ventura: Nisijednaka zarada, ali ako neko hoce da zaradi 30,000 dinara, mozda mora da se preseli iz Bora u Beograd, to je verovatno samo jedan od koraka...

To je sve ok ukoliko imas dovoljno kesa da jedan/nekoliko meseci placas stan u beogradu dok trazis posao, i pritom imas dovoljno da prezivis tih jedan/nekoliko meseci. Neki nemaju ni toliko.
U principu ja se slazem sa tobom da moze da se zaradi - ali da nekad moras da ides ispod casti, drugo da moras PUNO, PUNO da radis i puno toga da se odreknes (sto mladim ljudima obicno ne pada na pamet dogod ih neko finansira).

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
0

bokini

Član broj: 7372
Poruke: 101
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 14:02 - pre 236 meseci
Je*iga, drugima nije ispod casti. Oni ce uspeti, ovi ne. Tako je priroda odredila :) Ovi koji se prilagode su snazniji i spremniji za izazove, dok ovi drugi nisu. Tako je to u zivotu. Zato, covek treba da se trudi da bi uspeo, cena uspeha naravno postoji, ali je uspeh vredan toga, jos i vise. Naravno mislim na legalne puteve do uspeha u poslu.
 
0

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.87.163.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 14:10 - pre 236 meseci
Srecom nisam u istoj situaciji kao neko iz Bora, ali da jesam, za autobusku kartu bi nekako skupio, i pre bi 1-2-3 meseca u Beogradu ziveo kao ker dok ne nadjem posao i ne zaradim nesto, nego ostao u tom Boru i ziveo kao malo bolji ker...

I moje misljenje je da nijedan posao nije ispod casti... Cak i da si doktor nauka, ako nemas sta da jedes, nije ispod casti da ribas klonje, i da se izdrzavas tako, pa boze moj, nacices valjda nesto bolje od toga, i tako redom...

 
0

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 14:33 - pre 236 meseci
Citat:

U principu ja se slazem sa tobom da moze da se zaradi - ali da nekad moras da ides ispod casti, drugo da moras PUNO, PUNO da radis i puno toga da se odreknes (sto mladim ljudima obicno ne pada na pamet dogod ih neko finansira).


E to - to je jedan od najgorih faktora koji sputavaju ljude da rade.

Ne znam, 18 godina je ipak za dobar deo u Srbiji malo da krenu u samostalan zivot ali 23-24 je po meni dovoljna granica... Ako neko sa 30 zivi sa roditeljima i trosi njihovu platu to je parazitiranje i to cisto bez ikakvog opravdanja.

Mislim, i da zivis u gajbi sa njima - i to je OK, ako doprinosis bar 50% sredstava... zar nije nenormalno da osobe od 55-60 godina donose nemerljivo vise novca u kucu nego osoba od 30 godina?

Ali imamo i drugu krajnost, Beograd - koliko ljudi od 18-23 godine ima fancy mobilni telefon (par prosecnih plata), izlazi po fancy kaficima (bar jedna prosecna plata mesecno), bleji po ceo dan u igraonicama/kladionicama i sl... i to od para roditelja - ajde svako od vas da proveri svoje drustvo i da izracuna... ipak je ta cifra prevelika, a ti kojima se sve kupuje i poklanja naravno da nece da rade - zasto bi kog djavola? Ajd sad ti nateraj nekog da radi neki pocetni posao za 200 evrica, ako mu tata kupi mobilni od 400... ono, ni ja ne bi...

Ovde po McDonald's, BurgerKing, PizzaHut i sl.. ili po Q&A odeljenjima firmi, radi gomila klinaca koji paralelno studiraju ili se praksiraju za neko zanimanje, njima to nije blam... nije neka para - ali se uci da se postuje vreme potrebno da se zaradi novac. Nasem blejacu iz kafica je to blam i to blam grande, jer on nece da radi za male pare, on bi da bude the.boss sa 0 godina radnog iskustva i da ima par sponzorki da mu blajve.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.beotel.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 14:46 - pre 236 meseci
Citat:
Ali imamo i drugu krajnost, Beograd - koliko ljudi od 18-23 godine ima fancy mobilni telefon (par prosecnih plata), izlazi po fancy kaficima (bar jedna prosecna plata mesecno), bleji po ceo dan u igraonicama/kladionicama i sl... i to od para roditelja
. Ehhhh, takvih "tatinih sinova" mi je pun qurac. A pogotovo kad mi takvi tatini sinovi ( kad izadjem u grad ) sole pamet nekim fix idejama o legalnosti i o fizickom mucenju zarad sticanja para. Kaze mi jedan takav "primerak": Uf, al sam se naradio, jebte ( bas ovako pesovanski ) i posle mi neko kaze, jebte kako me samo cale finansira, jebte ( ...rece to, stavi mobilni od 600 evrica u dzep i upali mechku da bi otisao do stana koji se nalazi u strogom centru, 10s hodom od mesta naseg razgovora). I mislim se ja u sebi "vidim koliko si vredan kad ne mozes ni da pruzis dva koraka, a da ne palis kola...al ipak se snuzdim i shvatim: Ima se - moze se."
 
0

m4rk0
Marko Vasic
dipl. ecc.
Majur

Član broj: 25075
Poruke: 1740
*.beotel.net.

Sajt: www.tutoriali.org


+2 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 14:56 - pre 236 meseci
Citat:
Ajd sad ti nateraj nekog da radi neki pocetni posao za 200 evrica, ako mu tata kupi mobilni od 400... ono, ni ja ne bi...

To je logican odgovor kada razmisljas od danas do sutra. Bogatstvo moze biti vecno ( a i ne mora ).
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?09.12.2004. u 15:03 - pre 236 meseci
Ne shvatam sto se svi porede sa tim osobama koje imaju para... Jednostavno ne mozes da se poredis sa njim. One (te osobe) su odrasle sa param, to im je totalno noramlno i nikada im na pamet nece pasti da uzmu da urade nesto da bi zaradili. Ja uopste ne mogu da kazem da su te osobe nesto krive, svi ih pljuju ali to sto mu je cale kupio macku i mob od 600e ne mora da znaci da je ta osoba losa. Ne moze te tako lako diskvalifikovati nekoga u svakom smislu samo zato sto on ima a ti nemas. Takvi nikada ne trebaju da budu predmet poredjenja.
Imam dosta drugova koji imaju jako puno para (Mercedes 600SEL V12, C. Crossfire....) a koji se bas zbog takvog stava stide sto imaju, jednostavno kada ih neko pita : ''E bas ti je lep sat, koliko si ga platio?'' oni odgovaraju 100e idako taj sat kosta 1000e jer ih je sramota da to kazu nekome za koga znaju da nema 100e u kuci...
 
0

[es] :: Vodič za posao :: Šta (legalno) raditi u ovoj zemlji a da plata bude veća od 250 ili 300 eura?
(Zaključana tema (lock), by Davor Vlajkovic)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 337293 | Odgovora: 853 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.