Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

'Ajmo da razjasnimo jos jedared: MacOSX-PCWinXP!

[es] :: Muzička produkcija :: 'Ajmo da razjasnimo jos jedared: MacOSX-PCWinXP!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5121 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: 'Ajmo da razjasnimo jos jedared: MacOSX-PCWinXP!27.12.2004. u 08:29 - pre 235 meseci
Euripyd, hvala. To je bilo dovoljno davno da se secam sa osmehom, za razliku od danashnjih problema, koji mi dzigericu pojedoshe. Valjda cu se i ovoga secati jednoga dana sa smeshkom....

Elem, Dushane: ProTools nije bash uvek "prosumer" platforma..... Jedan M-Box ipak spada (ne i cenom u potpunosti) u "consumer" kategoriju. Ipak, na nivou ORIGINALNIH PROGRAMA i PLUG-Inova, za pocetak PT ipak daje najvishe u originalnom pakovanju. Tome ne moze da prismrdi niko. Ali, ako oborimo kriterijume, naravno da treba kupiti neshto do 250e, pa se snalaziti za ostale komponente, tipa plugs, VST, ali to nije ovde tema.

Neko (valjda Ni Ten) pomenu Creamware TripleDAT (pishem u boldu jer sam kupio stan zaradjujuci na njemu). To je do pojave PT M-Box/Digi 001 LE, bila najpristupacnija i najjaca "prosumer" platforma na PC-u. TAJ EQ i COMPressor su i dan danas prototip kako treba da radi nekakav DSP plug-in (SONY Oxford?). Naravno, ko je koristio Lunu I/II ili cak Pulsar, osetio je blagodeti shvapskih programera, ali su ga tu majci iskomplikovali do te mere, da su se svi skinuli sa Creamware-a. Setite se patch-ovanja mixer-a na desku, instalacija koje cesto pitaju nekakve bezobrazluke.... Creamware TripleDAT, pocivaj u miru!
 
Odgovor na temu

Dushan_S

Član broj: 39546
Poruke: 16
62.108.125.*



Profil

icon Re: 'Ajmo da razjasnimo jos jedared: MacOSX-PCWinXP!27.12.2004. u 14:27 - pre 235 meseci
"Elem, Dushane: ProTools nije bash uvek "prosumer" platforma..... Jedan M-Box ipak spada (ne i cenom u potpunosti) u "consumer" kategoriju. Ipak, na nivou ORIGINALNIH PROGRAMA i PLUG-Inova, za pocetak PT ipak daje najvishe u originalnom pakovanju. Tome ne moze da prismrdi niko."

Digidesign ima taktiku dilera narkotika, ako ćemo realno. Glavna motivacija većine ljudi koji to kupe tamo je da započnu svoj put u pro tools svet, put koji se kasnije ako postanu uspešniji nastavlja kupovinom ozbiljnije TDM platforme, a Digidesign na tome pravi najveži deo novca.
Postoji na zapadu mistifikacija oko Pro Tools platforme, kao jedine istinski profesionalne platforme, i svako ko radi sa zvukom je pod pritiskom da ima Pro Tools u nekom vidu zbog mušterija. Sećam se kad se na jednom drugom forumu tip koji ima high end opremu žalio kako mu je pevač kome je radio album na Nuendu rekao da će kada snime sve trake sve to da nosi kod jednog drugog lika da "propuste kroz pro tools". Kad ga je ovaj zgrožen upitao šta misli da će da dobije time, ovaj mu je odgovorio "pa bolje će zvučati, to je Pro Tools, zar ne?"

Drugo ne vidim ni kako je to što se tiče kinte najbolja varijanta. Svi oni koji su kupili Digi 001 za pare za koje su tada mogli da kupe jednako dobru karticu, Sonar recimo (koji je ako ćemo realno dom kulture u vezi nekih stvari za Pro Tools Software) i da im još ostane para, su lišeni daljih mogućnosti upgrade-a software-a, a svi ostali odjednom moraju da plaćaju upgrade za software koji je inicijalno bio super jer je besplatan i ide uz karticu. M box je budalaština i hardverski, preskupa ako se pogleda šta pruža. (a i tržišno nije specijalno dobro prošla)

Takođe, kako god se okrene osim ako neko ne želi samo da radi audio recording i editing, mora opet da kupi još jedan sekvencer, jer je (bar do najavljenog update-a) midi u Pro Tools-u katastrofa. Baš bih voleo da vidim nekoga ko je uradio matricu u Midi-ju u Pro Tools programu.

"Neko (valjda Ni Ten) pomenu Creamware TripleDAT (pishem u boldu jer sam kupio stan zaradjujuci na njemu). To je do pojave PT M-Box/Digi 001 LE, bila najpristupacnija i najjaca "prosumer" platforma na PC-u. TAJ EQ i COMPressor su i dan danas prototip kako treba da radi nekakav DSP plug-in (SONY Oxford?). "
Pa znam da u našem malom gradu Beogradu još uvek rade mastering na toj platformi, i to vrlo uspešno, zar ne? :-)

U svakom slučaju ne znam da li je baš prototip toga kako treba da radi plug in. Čuo sam jedan isti snimak koji je prošao kroz te efekte, (i to je radio čovek koji sa njima radi godinama i zaista dobro radi mastering, sa te strane je sve bilo u redu) i onda čuo ad hoc uranjen mastering sa Waves Mastering bundlom, pa sve to uporedio sa originalom, i pitao još po nekog ko se razume u tematiku da i on čuje misleći prvo da se radi o placebo efektu. Nešto se desi sa stereo slikom i sa samim zvukom što se tiče prezentnosti u triple-dat-u, kao da se stereo slika za nijansu smanjila i zvuk dobio neku vrstu "zavese", izgubio na definiciji i prezentnosti.

Ali je fakat to kad se pojavilo bilo čudo neviđeno. :-)
"Walking the fine line between Pagan and Christian"
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: 'Ajmo da razjasnimo jos jedared: MacOSX-PCWinXP!27.12.2004. u 17:24 - pre 235 meseci
još jedan glas za "M box je budalaština i hardverski, preskupa ako se pogleda šta pruža." Mbox je katastrofa, preamps koje ima je katastrofa, ali lepo izgleda. Čudi me da je focusrite stavio ime na tu kakicu.

već sam negde napisao na ovom forumu jezu koju pro tools ume da izazove u vidu ograničenosti i neobaveštenosti (as in "pro tools, zvučaće bolje" i "ako naučim pro tools biću najveći baja"). Sa druge strane industrija u kojoj radim(o) je čudna... Iskreno, cilj je prodati pouzdanje klijentu. Ako on želi da ide kroz PT da bi "zvučalo bolje", živ bio, neka te. Plati me i idi.

zaboravio sam zašto sam sve ovo napisao.
FBzP
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.verat.net.



+4 Profil

icon Re: 'Ajmo da razjasnimo jos jedared: MacOSX-PCWinXP!28.12.2004. u 09:13 - pre 235 meseci
Valjda si bio umoran... {)

Ustvari, ja ne branim M-box, niti me zanima njegov odnos cena/kvalitet, vec sam rekao da je on poprilicno KOMPLETAN proizvod. Znaci, hardware, software... ukupni "dojam" jeste da je to pomalo skupo, ali... ja bih ga uzeo za po kuci. Nisam ovime eliminisao gomilu drugih karti, nego, osecam se "sigurno" na Digi/Avid platformi.

Ni slucajno nije bilo tako nekada. Imao sam ATARI Falcon 030 sa 16Mb RAM-a, Soundpool ovim DIGI IN/OUT (600 DM) i 8-OUT adapterima (900 DM)(imam ih i sad), SCSI HD-om WD, od, zamislite 3,2 Gb (nekada bilo 650 DM). Sam Falcon, oko 2200 DM....

Kada je stigao Mac G4/867/1Gb/2x80Gb/22"LCD/SUPERDRIVE + SAC-2K + Digi 001, umalo nisam dobio infarkt (mozga)! Sve lici na Atari (Gem OS) a lepshe je i brzzze!
Naravno, sutradan smo ustanovili da je latency oko 600 ms, da RAM zeza, tj OS 9.1 ne vraca memoriju sistemu posle izlaska iz aplikacije, da Unitor i nije neki igrac...

Pro Tools.... UZAS! Iz protesta prema odurnoj, izvikanoj... nisam hteo da ga ucitam MESEC dana, pa sam radio u nekom cra.. Cubase VST i Nuendo 1.52, pa sam imao uzasnih problema, te sam hteo da placem! Naravno... PT je radio OK (except MIDI-look), a i musterije su bile presrecne da ga vide kako nas gleda sa 22" LCD monitora Apple Cinema...

Razlog... Eddie Grant je bio u Bgd svojevremeno, pa se muvao sa Borom Chorbom po studiju i sve mu se dopadalo (samo ne vutra, valjda...) osim sto je postavio samo jedno pitanje... "Hey guys, where is Pro Tools room?" Odveden je u "Creamware TripleDAT room", pa se razocarao, ali je inace bio fini i dobar je dasa...

Uzgred, Dusane, ako mislis na Velju Mijanovica i Olivera Jovanovica, kao glavne reprezente TD sistema u masteringu, gadjas pogresne.... pojasni. Svi imamo ime i stojimo (poneki) iza svog rada.

Moj najgori mastering je bio MEGAhit, pa sam samo ja kukao kada sam cuo sta je izashlo, a svi su igrali i cupkali.... shmrc
 
Odgovor na temu

Dushan_S

Član broj: 39546
Poruke: 16
62.108.125.*



Profil

icon Re: 'Ajmo da razjasnimo jos jedared: MacOSX-PCWinXP!28.12.2004. u 18:16 - pre 235 meseci
"Uzgred, Dusane, ako mislis na Velju Mijanovica i Olivera Jovanovica, kao glavne reprezente TD sistema u masteringu, gadjas pogresne.... pojasni. Svi imamo ime i stojimo (poneki) iza svog rada."
Pa neću da koristim imena da bih govorio pozitivno (ili negativno, svejedno) o nekom konkretno jer to nije tema, dapače, mastering koji sam pominjao kao primer je , a i rekao sam dobro obavljen, nemam zamerke, ono što sam rekao se samo ticalo toga kako su, za današnje pojmove već inferiorni plug inovi ofarbali zvuk :-)
Ljudi mogu da urade dobar posao i na TD-u, dovoljno dobar, ali bi uradili i bolji sa nekim drugim plug-ovima.

"Moj najgori mastering je bio MEGAhit, pa sam samo ja kukao kada sam cuo sta je izashlo, a svi su igrali i cupkali.... shmrc". Pa ne možeš gore od onih narodnjačkih mastera koji su potpuno "Zaravnjeni" uz pomoć T-racks-a :-))) Zar ne?

"Walking the fine line between Pagan and Christian"
 
Odgovor na temu

AntOnOff
Vladimir Antonov
Pancevo

Član broj: 36438
Poruke: 62
*.panet.co.yu.

Sajt: www.radioaktivno.com


Profil

icon Re: 'Ajmo da razjasnimo jos jedared: MacOSX-PCWinXP!29.12.2004. u 11:01 - pre 235 meseci
Ha ha ha ha ha ha grohotom se smijem :)))))))))
Koristio sam tripleDAT par godina i super je bio za prebacivanje
radiske arhive iz kompjutera na DAT traku, posto su hard diskovi u to vreme
bili mali i skupi, a ako sam hteo (u to vreme pre recimo 5 god)
nesto da snimim i/ili izmontiram, sedao sam za drugi kompjuter
koji je imao soundblaster na sebi, da se nebi zezao sa tripleDAT-ovim
'fenomenalnim' softverom. Ali tripleDAT stvarno ima neku manu sa zvukom
moze da se nazove zavesom ili nekom maskom, zato za mastering
MEGA hitova ipak preporucujem soundblaster (ironicno se smejem) :)
ili moze i pro tools da posluzzi, posto sam cuo ima pro zvuk.
Studio A
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.yubc.net.



+4 Profil

icon Re: 'Ajmo da razjasnimo jos jedared: MacOSX-PCWinXP!31.12.2004. u 09:19 - pre 235 meseci
Ma bre, to za mene nije tacno! Svaka zloupotreba sotvera/hardvera povlaci za sobom posledice. TripleDAT je ODLICNO RADIO i to je cinjenica za koju mogu da stavim ruku u vatru. Zao mi je sto si ga shvatio kao toliki problem.

Nazalost, 1995-1996 vecina ljudi nije imala ni PC ili Mac kompjuter a kamoli znala nesto o snimanju i obradi zvuka na njima. Ja sam srecom, dovoljno mator da sam tada radio na toj platformi i bio njom jako zadovoljan (i musterije).

Naravno, pojavom Creamware PULSAR-a (a ne LUNE!), TripleDAT je otisao u istoriju, ali ce kod mene uvek biti u lepom secanju...

Vratite se na Mac-PC....
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: 'Ajmo da razjasnimo jos jedared: MacOSX-PCWinXP!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5121 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.