Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?

[ Pregleda: 3547 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Abraxas
Ivan Sofronic
Sabac,Beograd

Član broj: 109
Poruke: 61
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 35803706
Sajt: www.SabacOnlineStudios.co..


Profil

icon da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?02.12.2004. u 11:07 - pre 235 meseci
Prosto mi je nemoguce da u c# ne postoji kao kod jave nekakav predefinisani dialog za unos podataka. Znaci treba mi dialog koji bi imao jednu labelu, jedan text box i dva dugmeta ok i cancel. Nelogicno mi je da to ne postoji, a pretresao sam ceo Forms
namespace i nisam nasao to sto mi treba. Zar to moram da pravim
rucno(kao sto sam do sada radio)?
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?02.12.2004. u 13:13 - pre 235 meseci
Koliko znam, nema ga, osim možda u onom VB namespace-u za kompatibilnost sa VB6.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?02.12.2004. u 14:32 - pre 235 meseci
Public Function InputBox(ByVal Prompt As String, Optional ByVal Title As String = "", Optional ByVal DefaultResponse As String = "", Optional ByVal XPos As Integer = -1, Optional ByVal YPos As Integer = -1) As String

Member of: Microsoft.VisualBasic.Interaction
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
66.228.70.*



+6 Profil

icon Re: da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?02.12.2004. u 14:39 - pre 235 meseci
Da, to sam i mislio. Samo, obrati pažnju da to povlači zavisnost od VB runtime-a.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?02.12.2004. u 19:47 - pre 235 meseci
Upravo tako. Mislim da ti se najvise isplati da jednostavno napravis svoju formu i da je instanciras po potrebi. Malo truda u pocetku, ali si bar na svome.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

toocold
Smed.Palanka

Član broj: 26373
Poruke: 25
195.252.106.*



Profil

icon Re: da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?02.12.2004. u 22:53 - pre 235 meseci
Mozes i sam da napravis kontrolu pa posle da je koristis kad god ti treba!!!
 
Odgovor na temu

Abraxas
Ivan Sofronic
Sabac,Beograd

Član broj: 109
Poruke: 61
*.smin.sezampro.yu.

ICQ: 35803706
Sajt: www.SabacOnlineStudios.co..


Profil

icon Re: da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?03.12.2004. u 09:05 - pre 235 meseci
u principu ja stalno i koristim jednu formu koju sam napravio, ali mi je bilo nelogicno da tako nesto ne postoji, jer mislim da je cesta potreba za takvim dialogom. mozda bude u nekoj novoj verziji? :)
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.83.beocity.net.

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?04.12.2004. u 19:47 - pre 235 meseci
Citat:
Dragi Tata:
Samo, obrati pažnju da to povlači zavisnost od VB runtime-a.


pošto je na početno pitanje već odgovoreno, dozvoliću sebi blagi OT..

šta tačno znači zavisnost od VB runtime? zar se čak i VB.NET kod ne prevodi u IL? u čemu je tačno razlika između kompajliranog VB i C# koda? koji deo VB.NET "jezika" (odnosno, to očigledno nije samo "jezik" nego "framework") zahteva VB runtime?

koliko znam, moguće je "konvertovati" recimo C# kod u VB (i obrnuto) preko prevođenja u IL i nazad (u drugi jezik)..

meni tu nije baš sve jasno..
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?04.12.2004. u 20:23 - pre 235 meseci
Trebalo je da kažem VB6 runetime-a.
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
*.bos.east.verizon.net.



+6 Profil

icon Re: da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?04.12.2004. u 21:28 - pre 235 meseci
Izvinjavam se na "spartanskom" odgovoru, ali sam bio prekinut. Naime, ako želiš da koristiš neke funkcije VB6 koje ne postoje u .NET-u, možeš preko gorepomenutog namespace-a, ali onda VB6 runtime mora biti instaliran da bi to radilo.

Inače, VB.NET i C# se zaista kompajliraju u (aproksimativo) isti IL i sa te strane si u pravu. Ako se ne koristi ovaj "legacy" namespace, VB.NET programi nemaju niakvu ekstra zavisnost u poređenju sa C# programima.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET Desktop razvoj :: da li postoji predefinisani input dialog u c#.net?

[ Pregleda: 3547 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.