Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radovi - Max, Maya, Lightwave,....

[es] :: 3D modelovanje :: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....
(TOP topic, by reject)
Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 520720 | Odgovora: 1321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
77.46.219.*



+31 Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....14.11.2008. u 07:50 - pre 188 meseci
Evo da i ja okacim neki rad.
Nije savrseno niti dovrseno ni najbolje podesen render, ali
verovatno nikad necu ni da ga dovrsim.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shasho

Član broj: 183695
Poruke: 12
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....27.11.2008. u 23:55 - pre 187 meseci
Pozdrav...
Može mi neko barem malo opisat kako napravit sraf u 3d-max-u.
Hitno mi treba. Pozz...Tnx :)
 
Odgovor na temu

OldDog
Ucenik,Srednja masinska skola,3D
Modelovanje
NS

Član broj: 203614
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.smcars.net


Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....03.12.2008. u 21:21 - pre 187 meseci
jedan Cilindar, modelujes glavu srafa , a zatim navoj pomocu spinlines-a (linija)
predpostavljam da imas osnovno znanje na 3D max-u ako ne baci mi e-mail na
[email protected] pa cu ti napraviti step by step tutorial ;)

p.s. sorry sto ranije nisam odg. sad sam se registrovo ;)
I Live for 3D
 
Odgovor na temu

OldDog
Ucenik,Srednja masinska skola,3D
Modelovanje
NS

Član broj: 203614
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.smcars.net


Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....03.12.2008. u 21:46 - pre 187 meseci
Moj Prvo post ovde, :) bio bih zahvalan kad bi rekli sta mislite
radim ovaj model za takmicenje , i sad sto se mene tice model mi je dobar al slab sam sa texturama i to jako slab
ne znam nista zivo :/

pa evo ga

obratite paznju na felne to me najvise zanima slika 1 i 2 to su prve koje sam napravio u zivotu i to uz pomoc slike
a slike 3 i 4 imitacija prve samo sto sam radio iz glave(vise mi se svidja sta mogu da zamislim xD)
I Live for 3D
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Bloodbath
Vladimir Jugovic
NR Studio // Web dizajn, graficki
dizajn, shtampa
Srbija/Beograd

Član broj: 9360
Poruke: 127
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.majice.ikstrim.net


Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....16.12.2008. u 03:56 - pre 186 meseci
nije loshe. shto koristish taj demo v-ray?
 
Odgovor na temu

OrokuSaki
Kraljevo

Član broj: 206428
Poruke: 3
91.148.121.*



Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....27.12.2008. u 18:54 - pre 186 meseci
Evo i mog fanarta radjenog za domaci strip Faktor 4 (steta sto vise ne izlazi)
Radjen u 3ds max 7 (Vray Renderer) + obrada u PS-u.


Pacolovac (ako se neko seca Bakster Stokmanovih robotica iz Nindza Kornjaca iz 87')
Radjen u 3ds max 7 (Vray Renderer) + obrada u PS-u.
P.S. pacov nije povredjen tokom pravljenja fanarta :D


I jos jedan fanart (posto me mrzi da smislim nesto sam XD )
Poster za SDL (Samurai Duelers League) tim - (info o SDL duelima http://roninsultramix.deviantart.com/)
Radjen u 3ds max 7 (Scanline Renderer) + obrada u PS-u.

 
Odgovor na temu

3DWerde
Graz

Član broj: 208652
Poruke: 30
*.vc-graz.ac.at.

Sajt: www.cgbalkanika.com


Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....19.01.2009. u 08:40 - pre 185 meseci
ev neka nerealisticna lampa al nek se nadje



www.cgbalkanika.com - CG FORUM KOMPIJUTERSKE GRAFIKE
 
Odgovor na temu

OldDog
Ucenik,Srednja masinska skola,3D
Modelovanje
NS

Član broj: 203614
Poruke: 13
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.smcars.net


Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....02.03.2009. u 17:49 - pre 184 meseci
@Blood : zato sto full verzija nije jeftina :P

Inace gotov model pa sta mislite jesam zezno render sto se tice pozadine al jbg :/




Sta mislite kako je ovo ispalo mala je al jbg CLICK ON ME



[Ovu poruku je menjao OldDog dana 03.03.2009. u 16:29 GMT+1]
I Live for 3D
 
Odgovor na temu

kemmik
Dusko Kidisevic
Vlasnik, Kemmik CAD Centar
Kragujevac

Član broj: 215544
Poruke: 21
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.kemmik.com


+1 Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....10.03.2009. u 09:19 - pre 184 meseci
Pozdrav svima,

Vidim da se ovde predstavljaju radovi, pa se nadam da mogu predstaviti svoje radove. Svi radovi su radjeni u 3D MAX-u. Poslednji radovi su radjeni sa V-rayom, dok su ranije okaceni radovi radjeni sa Dreamscape-ovim pluginovima i RPC-om. Zao mi je sto sam tek od skora poceo da radim sa V-rayom, jel je bilo jako dobrih radova, od kojih me je sada sramota kada sam video sta se sve dobija sa V-rayom. No sta je tu je. Neke cu verovatno preredovati samo da se nadje vremena.

Pozdrav

radovi sa V-rayom
radovi sa V-rayom 2
radovi sa V-rayom 3
svi radovi
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
93.87.151.*



+31 Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....14.03.2009. u 21:17 - pre 184 meseci
Kozna fotelja
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Milan Milosevic

Član broj: 67
Poruke: 932
93.87.151.*



+31 Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....14.03.2009. u 21:27 - pre 184 meseci
Tehnicka olovka

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kemmik
Dusko Kidisevic
Vlasnik, Kemmik CAD Centar
Kragujevac

Član broj: 215544
Poruke: 21
*.adsl-4.sezampro.yu.

Sajt: www.kemmik.com


+1 Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....16.03.2009. u 08:54 - pre 183 meseci
Moj najnoviji rad




ostale slike su ovde ( za sada samo 2 ali bice narednih dana josh)

pogledaj ostale
 
Odgovor na temu

SER_Freeman
SER_Freeman
Novi Sad

Član broj: 216523
Poruke: 29
*.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....17.03.2009. u 16:33 - pre 183 meseci
Super. Kako si ubacio ovo rastinje u 3ds max.
Evo mog modela u 3ds max 2009 sa mental ray renderom. Tockovi nisu moji al bice jednog dana
Svi komentari kritike i hvale dobrodosli.


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kemmik
Dusko Kidisevic
Vlasnik, Kemmik CAD Centar
Kragujevac

Član broj: 215544
Poruke: 21
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.kemmik.com


+1 Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....17.03.2009. u 23:05 - pre 183 meseci
pa ima vishe nacina. Neki koriste photoshop, neki koriste RPC (rich photorealistic people), neki koriste bionatics.... Sve sam to probao i onda skinuo od (ne smem reci cije) gotovo drvece koje su oni pravili i eto to izgleda sada tako. Morash imati mnogo jaku mashinu da izrenda jel se za izradu maretijala koje simulira lishce koriste razni reflecti i refracti i transluceti....

Meni za sliku koju sam dao gore treba oko 2 sata a neke je radio i po 15 sati.

mashina na kojoj radim je Intel Core2quad Q9650, 4gb rama ( od sutra 8 sve ddr2), hdd wd 500gb, video card gti 8600 e sad dal beshe ima 256 ili 512 rama bem li ga i dal beshe ddr2 il 3 opet bem li ga, i ploca neka gigabyteova ima 100 slova i 200 brojki ne znam napamet......

i mislim da bi trebao da koristish ili v-ray ili brazil mnogo su bolji za efekte ( kazu neki) i cesce se koriste.

Render ti je ok i trebash koristiti i stvari koje su drugi radili ne morash sve sam praviti. Skini negde na netu karakteristike materijala, tj objasnjenje kako se pravi plastika, staklo, metal..... da bi dobio apsolutnu realisticnost. ako se setim josh necega dopunicu....
 
Odgovor na temu

SER_Freeman
SER_Freeman
Novi Sad

Član broj: 216523
Poruke: 29
*.eunet.yu.



+2 Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....18.03.2009. u 14:48 - pre 183 meseci
Zar ti je stvarno potrebno 8GB rama i da li ce ti to ubrzati imalo render. Ja imam 4GB i dok renderuje sliku preko sat vremena nikad mi nije zauzeto vise od 50% rama. Doduse nisam imao tako velikih scena al opet.
I nije mi jasno kako ne isprogramiraju da graficka radi render.Evo sad graficke mogu da racunaju samo fiziku u igricama. Ubacis lepo 2 graficke ili jos bolje 4 i nema problema za render a i mnogo je jeftinije nego da kupujes skupe masine pa jos ako hoces da ih umrezavas.
Ova slika je samo bazican render sa jednim svetlom i obicnim materijalima.To jos ucim i malo mi je zeznuto da zapamtim sve te opcije u materijalima i podesavanju osvetljenja al kao sto rekoh bice jednog dana :) Tu sam predstavio vise "modeliranje"
 
Odgovor na temu

kemmik
Dusko Kidisevic
Vlasnik, Kemmik CAD Centar
Kragujevac

Član broj: 215544
Poruke: 21
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.kemmik.com


+1 Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....18.03.2009. u 20:14 - pre 183 meseci
Vidi

Ja josh uvek pokushavam da dokucim shta je neophodno a shta nije. Za sada investicija od 40 evra za josh 4 gb rama nije neka naspram skupih grafickih kartica. Uglavnom nisam ni mogao da pocnem rendere dok nisam ukljucio swap file. Pa je onda on koristio nekih 9gb virtualne memorije. I sve je trajalo 15 sati. E sad da bih izbegao hdd u celoj prici moram da imam vishe rama ( za pocetak) a mozda i bolju video kartu. al mi je tchudo shto imam ultra procesor koji je zauzet samo 30-tak %. I sad me sve to zbunjuje. Ukapiro sam da u zavisnosti shta racuna zavisi i koji resurs koristi. Nije isto ako racuna displacment ( koji izbegavaj kad god mozesh jel jede ram) transpirency kada koristi cini mi se malo vishe procesora i refleksiju i refrakciju kada koristi verovatno najvishe ???? ( citaj ne znam). Sve je ovo samo moje misljenje jel ja se posle vishe od 15 godina bavljenja 3D-om i dalje jurim sa resursima shta gde i kako.

Tako da ako me pitash shta se kada koristi i kako nemam pojma. Racuma da ce 8gb rama da mi smanji upotrebu swap-a i da ce ono shto je radio 15 sati ako ne koristi swap da odradi bar za 3-4, a ono shto je radio za 2 sata nek odradi za 1, nesto i bice super. Obicno imam sistem da uvece dam rendanje do 10 slika i da bude gotovo do ujutru e sad zamisli shta se desava kad ujutru zateknem pola jedne slike? dodje mi da bacim kantu sa 7mog. Dodushe ja zbog prezentacije i velicine odstampane 3d slike radim u 1500x900 shto isto produzava rendanje ali zato ne moram da ponavljam rendanje kada treba okaciti neshto na bilboard......


ako te interesuje neshto konkretno pitaj ako znam napisacu

i vista ti ne valja za render mashine jede mnogo rama bolje uzmi ili windows xp 64 bita (ja radim na njemu) ili windows server 200( i ne znam koji je sada broj aktuelan) isto 64 bita
 
Odgovor na temu

x3mer
nemanja milosevic
nis

Član broj: 17386
Poruke: 194
93.86.113.*



Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....18.03.2009. u 23:36 - pre 183 meseci
cpu je mama. 8GB rama ti treba samo ako radis sa EXTREMNO velikim scenama... jedina scena koju sam radio, a koja je uspela da popuni tih 8gb ima milione poligona, a sam max file je 1gb!
... i nemoj da te swap zavarava, ne smesta se bas sve u ram...za obicnog smrtnika i normalne scene je 4gb i xp 64x sasvim dovoljno!
ono sto mi je cudno sto ti je cpu na 30% iskoriscenja! za vreme rendera moj dooobro klokovani quad je konstantno 100% zauzet, sva 4 jezgra se razvlace po renderu i rade punom parom, a ostale aplikacije skoro neupotrebljive osim ako ne smanjim prioritet maxa u task manageru
inace, imam Q6600, 8gb ddr2@800mhz, 8800gt 1gb.... masina koju planiram uskoro da pazarim je i720, 8gb ddr3 @ 1600mhz, radeon 4870 1gb - bilo koji drugi prelazak ne bi imao puno smisla.
 
Odgovor na temu

kemmik
Dusko Kidisevic
Vlasnik, Kemmik CAD Centar
Kragujevac

Član broj: 215544
Poruke: 21
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.kemmik.com


+1 Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....19.03.2009. u 10:42 - pre 183 meseci
pa moje scene nisu ispod 300mb najcesce oo 450-500mb. E sad imam velike zahteve i gusto mi je spakovano vreme izmedju 2 modela tako da mi je render usteda na vremenu. Kad budesh kupio makinu javi mi ili ovde ili na pp da vidim tvoje utiske jel sam ja razmisljo da kupim xeon-a al sam odustao jel ne znam kako radi L3 cache, odnosno koliko ubrzava. Malo sam citao i video da se xeoni koriste uglavnom za servere sa SQL bazama i tako neke mashine koje imaju dosta napada tj dosta usera.

Za CPU nemam pojma al sam jedno ukapiro, kad ne angazuje swapa onda je procesor na 100% i prilicno je tesko angazovati bilo shta drugo, mada nije nemoguce angazovati neke druge prg na normal prioritetu. Kad angazuje swapa smanji na nekih 30% a kernel poveca na nekih 15 tak% jel moja je pretpostavka da zbog sporosti u komunikaciji izmedju hdd-a i ostalog hardwera procesor nema potrebe za vecim angazmanom, tacnije receno brzina hdd-a je 30% brzine procesora. Kernel skace zbog korelacije izmedju obrade podataka rama, hdd-a i cpu-a. Inace smesta sve u ram ako iskljucis swap, ako ne znash gde napisacu ti.

Ja cu i dalje pokusavati da otklonim bugove menjajuci komponente koje skripe. Smucilo mi se da cekam 2-3 godine da izbace nesto shto vredi u trenutku dam velike pare i pregazi me vreme za cas. Ovako odrzavam korak..... Procesor sam platio 300e, a sada mislim da isti moze da se kupi bar jedno 30% jeftinije......



Josh me interesuje koliko kosta ta mashina koju planirash da kupish?
 
Odgovor na temu

kemmik
Dusko Kidisevic
Vlasnik, Kemmik CAD Centar
Kragujevac

Član broj: 215544
Poruke: 21
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.kemmik.com


+1 Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....25.03.2009. u 09:20 - pre 183 meseci
Dodatnih 4 mb rama je ubrazlo mnogo u odnosu koliko kalo koshtaju. Slike koje je radio za 2 sata sada radi za pola sata. Ne znam ni kako ni zashto ali je tako. Plus olaksavajuca okolnost shto mi mashina nije blokirana dok radi render vec mogu i da crtam u autocad-u. Toliko od mene.

Najnoviji rad



odradjeno na brzinu imao sam samo jedan dan i jednu noc za isti...... znam da fali 300 tcuda ali nije bilo vremena
 
Odgovor na temu

LuckyBug
Beograd

Član broj: 70474
Poruke: 173
79.101.247.*



+5 Profil

icon Re: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....25.03.2009. u 17:22 - pre 183 meseci
Optimizujete te scene malo,ne postoji potreba da budu toliko teske i da zahtevaju toliko rama.
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Radovi - Max, Maya, Lightwave,....
(TOP topic, by reject)
Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 520720 | Odgovora: 1321 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.