Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Digitalni fotoaparat HP m307

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Digitalni fotoaparat HP m307

[ Pregleda: 5132 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vucko
Dejan Vuckovic
Novi Sad

Član broj: 22793
Poruke: 59
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Digitalni fotoaparat HP m30719.10.2004. u 21:51 - pre 237 meseci
Da li neko ima nekakva iskustva sa HP m307 osim onoga 3,2mpix ; 16mb ; 3x opt ; 5dig i sl. Cena je negde oko 190-200 € .
 
Odgovor na temu

beba011
mikica pavlovic
Beograd

Član broj: 37409
Poruke: 21
*.59.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Digitalni fotoaparat HP m30719.10.2004. u 23:49 - pre 237 meseci
Izbegni taj aparat,mnogo bolje resenje za te pare je samsung 307
 
Odgovor na temu

beba011
mikica pavlovic
Beograd

Član broj: 37409
Poruke: 21
*.59.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Digitalni fotoaparat HP m30719.10.2004. u 23:50 - pre 237 meseci
ups! samsung 370
 
Odgovor na temu

zoran81
Beograd

Član broj: 15468
Poruke: 220



+7 Profil

icon Re: Digitalni fotoaparat HP m30721.10.2004. u 23:12 - pre 237 meseci
A ako je cena prvopomenutog HPa oko 160 eura,da li vredi uzeti Samsung?
 
Odgovor na temu

beba011
mikica pavlovic
Beograd

Član broj: 37409
Poruke: 21
*.52.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Digitalni fotoaparat HP m30723.10.2004. u 16:13 - pre 237 meseci
takvo pitanje govori da je tebi minimalna razlika u kvalitetu,funkcijama i pouzdanosti(u korist samsunga) manje vazna od ustede u novcu.zato uzmi hp.
 
Odgovor na temu

zoran81
Beograd

Član broj: 15468
Poruke: 220



+7 Profil

icon Re: Digitalni fotoaparat HP m30726.10.2004. u 22:23 - pre 237 meseci
U pravu si,pitanje je zvučalo krajnje maloumno,ali tako je to sa većinom početnika...
Ipak,posle malo više traganja sada razmišljam redom o:
-Canon
-Kodak
-Nikon
-Olympus
-Optio
-Fuji
-Sony.

Zaključak-bolje da nisam ni tražio,ali o tom potom.Upitnik je Optio (optika)?
Sony verovatno otpada zbog skupih stick-ova,kao i Olympus i Fuji(xD),a Olympus pritom ima lošiju statistiku kod modela 200-250 evra.

Znači,uži izbor:Canon,Kodak(oba imaju i tople i dovoljno oštre slike) i Nikon.

BTW
O Samsungu čitao dosta nepovoljnih stvari(najviše se žale na optiku) i na stranim forumima i kod nas,pa sam definitivno odustao,a o škart HPu neću ni da pričam...

Zanimljivo je i da cene strmoglavo padaju,što sam "mudro" zaključio čitajući neke ranije postove.
Npr. cena jednog modela je od juna dosad pala za 60-80 evra(za samo 4 meseca)!!!
 
Odgovor na temu

Vucko
Dejan Vuckovic
Novi Sad

Član broj: 22793
Poruke: 59
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Digitalni fotoaparat HP m30729.10.2004. u 21:27 - pre 237 meseci
Kupio sam HP m307.
Iako nisam poznavalac fotografije mislim da ovaj aparat koji sam inace platio ravno 15000 din sasvim zadovoljava moje amaterske zahteve. Do sada sam se koristio obisnim Nikonovim idiotom ali ovaj je daleko bolji. Uz to dokupio sam 256 mb MMC (cena 3300 din - Verbatim) i naravno ono sto me je najvise cudilo kao pocetnika punjac sa baterijama. Doduse ja sam kupio HP koji me je kostao 3500 din (u kompletu je punjac , 4 NiMH baterije 1800 mAh i torbica). Sve skoro 22000 dinara , a za mene kao i vecinu ljudi u ovoj drzavi je to puno. Slike na auto modu su nekako bezdusne , bar ja sam ocekivao malo intezivnije boje ali ako se malo potrudite uz lako podesavanje dobicete odlicne amaterske slike. Moje misljenje u vezi ovog aparata je pozitivno jer je ipak on namenjen "kucnoj" upotrebi. Na pratecem disku postoji i uputstvo na hrvatskom koje ce svakako pomoci onima koji se slabije snalaze sa engleskim. Verovatno sam mogao proci i jeftinije ali ipak su to nijanse a i ovo je islo na rate.
 
Odgovor na temu

AMomcil
Aleksandar Momcilovic
SW inzenjer
myVR Software
Oslo, Norveska

Član broj: 27189
Poruke: 773
*.adsl.tele2.no.



+1 Profil

icon Re: Digitalni fotoaparat HP m30730.10.2004. u 19:18 - pre 237 meseci
Napisi malo vise o aparatu, kakve su ti impresije. Vrlo me zanima, jer mislim da bi m307 mogao biti vrlo dobar model. Nastao je ogoljavanjem HP hit modela R707, ali bi trebao da je zadrzao isti engine za izradu slika, tj. isti dobar kvalitet.
 
Odgovor na temu

Vucko
Dejan Vuckovic
Novi Sad

Član broj: 22793
Poruke: 59
*.ptt.yu.



+1 Profil

icon Re: Digitalni fotoaparat HP m30702.11.2004. u 21:21 - pre 237 meseci
Ja sam amater sa fotografijom tako da ne znam koliko cega , dubine , ostrine , makro modovi. Do sada sam par puta koristio digitalni i to nize klase Fuji, Olimpus . Dobro je sto solidno snima video zapis (u fullscreen-u moze i da se gleda). Cinimi se da je zvuk losiji (ima dosta suma - a mozda je to zavisno i od daljine). Korisnicki program na disku je zapravo beskorisnicki jer je komplikovan , spor i blago receno glup, ali prebacivanje pod xp je OK, standardno kao jos jedan drive (nisam probao pod 98). Slike su odlicne ako se podesi ponesto od ponudjenog (bez toga su nekako...) Sofware na apratu je lagan, pristupacan, brz sve u svemu veoma dobar.
Sto se tice baterija jos koristim njegove dve iz pakovanja sa aparatom, tako da mi se cini da ne trosi mnogo. Mana je da ne moze da se setuje kao web kamera (a i ne znam za ostale). Ja mislim da je ovo dobro za te pare (3-4€ ili 3-4% gore dole ne igra ulogu). Naravno uvek ima bolje. Da sam dodao 30€ mogao sam... a, da sam dodao jos 30 pa jos...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

strelac_
zemun

Član broj: 47474
Poruke: 1
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Digitalni fotoaparat HP m30705.02.2005. u 00:45 - pre 233 meseci
ja takodje kupio hp m 307 pre par nedelja, but..aparat je ok, moje potrebe zadovoljava, dobre slike je radio, kupio mu i sd karticu i super je sluzio..
ali imam problem!!
kad sam bio na koponiku ispao mi i samo malo lupio o skiju :) i napuko je display. odjednom beo. ostalo na njemu sve funkcionise osim displeja. kupio ga u com trade-u ali mi garancija ne vazi jer je mehanicko ostecenje. ostao je u servisu al su mali izgledi da se to popravi. ovi iz servisa kazu da im HP ne salje delove nego kad dodje do kvara oni dobijaju nov aparat tako da je tesko naci displej posebno. jedan serviser mi rece i da ga nadje nece me kostati jeftino. servis mi nudi, bukvalno, da kupim nov aparat za iste pare..nimalo naivno..al ja da imam jos toliko para...eh..
tek onako..ako neko nacuje bilo sta u vezi sa mojim problemom nek mi javi. trazim ili neispravan hp m 307, displej posebno ili bi da utopim nekom servisu ovaj moj kako bi mogao da kupim drugi.
unapred hvala!!
 
Odgovor na temu

dowla

Član broj: 47589
Poruke: 36
*.pool8253.interbusiness.it.



+5 Profil

icon Re: Digitalni fotoaparat HP m30706.02.2005. u 12:33 - pre 233 meseci
na zalast,toplo cu ti savetovati da NE kupis aparat.
Prvosam imao hp635 kojim sam bio zadovoljan,pravi dosta bolje slike od m307 iako ima 2mp i stariji je model.Posle toga,kupio sam hp m307 u koga sam se razocarao i kupio-canon a75.On je toliko bolji da to jednostavno nije ista klasa aparata za mene.Jeste skuplji,ali savetujem ti da ako nisi u mogucnosti sada-sacekaj 2 meseca,ustedi jos malo i kupi pravu stvar.Veruj mi.
M307 parvi lose slike pri losem osvetljenju.Dodaje neku sivu boju slikama cak i u uslovima boljeg osvetljenja.Moze se to malo rucno doterati sa dodavanjem bele boje ali je zamorno.
Zakljucak-naveo sam ti samo lose strane aparata.Nije totalni shit,ali imas mnogo mnogo boljih za malo vecu lovu.Nadam se da sam ti pomogao .
Ako te bas toliko zanima javi se na mail poslacu ti iste slike radjene sa a75 i sa m307 u uslovima loseg osvetljenja pa sam proceni
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Digitalni fotoaparat HP m307

[ Pregleda: 5132 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.