Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako postici vecu foto-realnost?

[es] :: 3D modelovanje :: Kako postici vecu foto-realnost?

[ Pregleda: 3986 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Che che
Belgrade

Član broj: 36318
Poruke: 53
194.106.167.*



Profil

icon Kako postici vecu foto-realnost?11.10.2004. u 17:13 - pre 237 meseci
Evo prilazem moj rad... Rendere radim privatno i u firmi (arhitektonski biro) uglavnom su to exterijeri objekata i enterijeri...
Voleo bih da cujem i neki komentar nekog iskusnijeg 3d modelara.... Poneki savet ako moze??
Kako postici vecu foto-realnost? Postprodukcija? U toku renderovanja?
Kako postprodukciski... kojim prolazima kroz Photoshop... ili kako vec?
Inace imam ovakvih radova gro josh... nakupilo se vremenom... ovaj je najsveziji... evo za sada ovo.... na prethodnoj temi "Radim kao 3d modelar" sam postavio josh par svojih radova na istu temu....
Znacilo bi da mi neko kaze neshto konstruktivno...

Hvala unapred...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-3.tehnicom.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?11.10.2004. u 21:17 - pre 237 meseci
aj ti prvo da skosknes do www.portland.co.uk ili nekog drugog free hosta i pocnes da kacis slike u porukama normalno


sto se tice ovog rendera, sav deluje vestacki iako ima GI-a. Tera me da mislim da je napolju ustvari mrak i da je jedan srednje jak reflektor uperen u zgradu iako se na pozadini vidi da je suncan dan.
Znaci odluci se, ili ces da renderujes sobu sa unutrasnjim osvetljenjem (logicno je da ce napolju biti mrak) ili ces renderovati dnevno svetlo, ova tvoja kombinacija je ni tamo ni vamo i samim tim veoma nerealna.
Predlazem ti da ides tzv. "dopunskim" sistemom. Znaci, prvo postavi sunce, odredi kako hoces da ulaze zraci, pa izrenderuj GI samo sa suncem, posle dodaj skylight, pa pojacavaj i renderuj samo sa skylightom (bez sunca) posle probaj sa kombinacijom, i dodaj area lightove na prozore (sad tu je diskutabilno da li ispred samog zida ili spolja) uglavnom treba da su velicine samih prozora, i igraj se sa njihovom jacinom.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Che che
Belgrade

Član broj: 36318
Poruke: 53
194.106.167.*



Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?12.10.2004. u 08:44 - pre 237 meseci
Ok... super.. najzad neshto konstruktivno...
Scena ima "srednje jak reflektor na zgradu"... i GI. Radio sam u V-ray renderu.... tako da... Generalno mi je uvek problem da realno odradim enterijer.... zato sam se i obratio forumu... Reflektor je v-ray svetlo manjih dimenzija samo da ne baca oshtru senku.... GI je sa multipl. 0.7 i za prve i za druge bounces GI enviroment multiplier 1.5 .. U G-Buffer/Color mapping Dark multipl. je na 2.0 bright 1.0....
Preko svih prozora je oogromno V-ray svetlo sa mult. 80 i cekiranim No decay, Normalize intensity, Ignore light normals, invisible.... Ako povecam mult na 150 sve izgori...
I to je otprilike to...
Znaci skoro sve o cemu si ti govorio... pailhead... ali.. negde verovatno greshim....

[Ovu poruku je menjao Che che dana 12.10.2004. u 16:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-1.tehnicom.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?12.10.2004. u 09:34 - pre 237 meseci
pa verovatno
ne znam

evo kako bih ja osvetlio stan dnevnom svetloscu u vrayu na nacin na koji sam ti rekao

what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Che che
Belgrade

Član broj: 36318
Poruke: 53
194.106.167.*



Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?12.10.2004. u 10:39 - pre 237 meseci
Znam sve je to lepo.. i ja znam kako to treba da izgleda... ali KAKO to izvesti???
Pretpostavljam da je radjen V-ray jer o njemu sve vreme govorimo... poshto ako je Brazil onda je sve ok.... Pre nego shto sam doshao u biro radio sam Brazil.. ali spor je za rad u birou... Ali je legendaran ... nema nishta bolje... ovaj v-ray je suvishe astecki.... iako i on ima svoje prednosti...

Svejedno... uradio sam sve ono "by the book" ali ne ide... izgori cela scena....
Jel si ovaj stan radio fotonima??? U brazilu sa fotonima to bi se lako izvuklo... a kako u v-ray bez njih... ili je jedini nacin sa???
 
Odgovor na temu

Che che
Belgrade

Član broj: 36318
Poruke: 53
194.106.167.*



Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?12.10.2004. u 10:58 - pre 237 meseci
Cekaj cekaj.... polako provaljujem i sam.... izgleda da mi je gi env multiplier bio suvishe mali....

... ma malo sutra... uvek mi pregori.... gi nikako ne moze da upadne dovoljno duboko...
AAAAA!!!!
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
62.193.129.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?12.10.2004. u 14:39 - pre 237 meseci
iskuliraj se prvo i pisi ozbiljno


Citat:
pailhead:
evo kako bih ja osvetlio stan dnevnom svetloscu u vrayu na nacin na koji sam ti rekao


znaci po mom prethodnom postu gde pise "radjeno u vrayu" zakljucujemo da je radjeno u vray-u

a ajde da ponovimo, nisam razumeo kakva to svetla imas sa 80 multiplierom,
mislim 8 je puno, 80 je nezamislivo, jos sa "no decay" O_O ne znam sta da ti kazem, jel si siguran da si radio by the book?
Razmisli zasto si uopste stavio to svetlo, i kreni iz pocetka kako sam ti i rekao.

Fotoni / bez fotona, sve jedno je, nije velika razlika, osim u brzini.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Che che
Belgrade

Član broj: 36318
Poruke: 53
194.106.167.*



Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?12.10.2004. u 15:19 - pre 237 meseci
Ok.. ok... ma nerviram se... nikako da dobijem ovu cool dubinu svetla... uvek mi izgori deo scene... ako hocu da dobro osvetlim u dubinu sobe izgori mi oko prozora ili terasa spolja. Svetlo sa m 80 je vray plane preko prozora koje radi kao "fill light" odnosno dosvetljava scenu. Nije jako u opshte jer je cekiran "normalize intensity" Pazi problem je u tome shto kako god da podesim... nebitno shta nikada mi svetlo ne upada u sobu tako duboko... tebi je na ovoj slici recimo plafon jednako osvetljen kod prozora i skroz desno... meni ili izgori kod prozora ili je u dubini sobe nedovoljno osvetljen.... Kako god da radim po recimo www.osmosis.com.au/info/tutorials.htm nikako ne dobijam dovoljnu dubinu osvetljaja....
Probao sam i da povecam secondary bounces a smanjim first diffuse bounce, ne ide... Ok... probao sam da pomeram bright i dark mult.... ne ide... Jeduno ako mozda treba da povecavam first a smanjujem second... ali to mi nema logike... U glavnom kako rasporediti svetlo u dobinu shto dublje... U brazilu sam koristio fotone da oni ubace taj vishak svetla u dubinu sobe... kako bez njih?
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
62.193.129.*

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?12.10.2004. u 15:56 - pre 237 meseci
heh, pa ne znam sta da ti kazem

normalize intensity ni ne koristim, ne znam cemu sluzi,
nema magicnog setup-a i "uradi posao umesto mene" dugmeta, moras malo da se igras.
Teorija je tu, sad ti to treba da upotrebis u svom slucaju, koristi logaritmicku expoziciju da ubijes te pregorele delove, radi u smeru kako sam ti rekao, znaci dobunjuj tamne delove a ne obrnuto - ubijajuci presvetle.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Che che
Belgrade

Član broj: 36318
Poruke: 53
194.106.167.*



Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?12.10.2004. u 15:59 - pre 237 meseci
Znam da nema... i igram se veruj mi ceo dan ovde... ali uvek ispadne kako ne treba...
Nisam siguran, mozda je i zbog same scene... na tvojoj sceni se vidi da je izgorelo ispod prozora, ali je sakriveno foteljim... kod mene ne mogu da sakrijem jer mi je prozor do plafona... meni se takodje vidi deo zida spolja koji uvek izgori (vidi se iz drugog ugla)... Dal ti je mozda u VRay G-Buffer/Color mapping Type podeshen na exponential ili na HSV exponential umesto na standardni Linear multiply? ili neshto slicno...

Gde koristish log expoziciju??
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-2.tehnicom.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?12.10.2004. u 18:13 - pre 237 meseci
o tome ti pricam, nemoj da koristis linear za enterijere

a nisam nista sakrivao, to je obasjano suncem i tacno te jacine sam i hteo da bude, malo je izvestaceno jer mislim da bi trebalo da bude jace ali ovako mi savrseno odgovara
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Che che
Belgrade

Član broj: 36318
Poruke: 53
194.106.167.*



Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?13.10.2004. u 14:38 - pre 237 meseci
Ok... samo shto nisam odustao.... ok... probao sam sa HSV exponential i nisam dobio nishta pametno... Ovo izgleda smeshno... Boje su odlepile... jeli li siguran da mislimo na isto podeshavanje... na istom mestu? Ok....
Cak sam i smanjio boju crvene fotelje.... itd... itd... odustajem za sada....
Ako ima josh neshto pametno da se kaze... unapred zahvalan....
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pailhead
Dusan Bosnjak
freelance
Oakland baby, CA

Član broj: 16715
Poruke: 862
*.beograd-2.tehnicom.net.

ICQ: 55993773


+9 Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?13.10.2004. u 17:44 - pre 237 meseci
pravo da ti kazem ni ja nisam siguran zasta sluzi hsv exponential.

istina je da je onaj prethodni malo ispirao boje, ali ovo preteruje sa zasicenoscu, ponekad zahteva skroz promene boje svetla cak i nekih materijala!


inace, kreni ispocetka, znaci skroz ispocetka, iskljuci GI i stavi jedno direktno svetlo, ukljuci samo exponential color mapping i tuci.
what we want, we must create
 
Odgovor na temu

Che che
Belgrade

Član broj: 36318
Poruke: 53
194.106.167.*



Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?14.10.2004. u 08:34 - pre 237 meseci
Ma to sam i planirao... ovako vishe ne ide (rekoshe mornari)....
mislim da je greshka u jednom svetlu preko svih prozora jer su prozori smaknuti... probacu sa po jednim svetlom za svaki prozor... pa onda ako prze suvishe plafon onda cu da smanjim dimenzije svetla... (kako se vidi da sam se naspavao nocas...u odnosu na juce... puk'o sam skroz...A uz to nemam danas josh nishta za biro da radim...) :)
 
Odgovor na temu

Che che
Belgrade

Član broj: 36318
Poruke: 53
194.106.167.*



Profil

icon Re: Kako postici vecu foto-realnost?15.10.2004. u 11:28 - pre 237 meseci
IIII DAAA... uspeo sam da povecam osvetljaj (mozda i previshe...)
Problem je bio u geometriji prostora...(jasno)... fill light je trebao da bude blizi prozoru da bi bolje upalo svetlo u prostor...

Ok... ali i dalje nije neka preterana fotorealnost...

SHTA DALJE??
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: 3D modelovanje :: Kako postici vecu foto-realnost?

[ Pregleda: 3986 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.