Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mreza

[es] :: Visual Basic 6 :: mreza

[ Pregleda: 6185 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VladimirB
Banja Luka

Član broj: 2757
Poruke: 30
*.dialup.blic.net



Profil

icon mreza10.03.2002. u 15:12 - pre 269 meseci
pomocu kojih funkcija se u vb-u moze saznati lista aktivnih radnih stanica u mrezi, dakle ista lista koja se dobije kad se otvori network neighbourhood?
moram raditi sa mrezom a zelim da izbjegnem koristenje uobicajenih windows dijaloga jer su na engleskom jeziku a program treba biti sasvim na srpskom. dakle, treba mi nacin kako da saznam imena trenutno aktivnih radnih stanica pa bih to izlistao u jedan kombo i onda korisnik fino izabere u kombu koja radna stanica mu treba pa se u nekom dirlistbox-u otvori lista shared direktorijuma na tom kompu, itd.. sve je prosto samo ne znam kako da dobijem tu listu aktivnih radnih stanica

vladimir
 
Odgovor na temu

Krsta
Krstić Dejan
Programer & Web Developer
Kruševac

Član broj: 2461
Poruke: 307
*.ptt.yu

Sajt: www.atec.rs


+15 Profil

icon Re: mreza02.04.2002. u 02:34 - pre 268 meseci
Mislim da Active X BeCubed moze to da radi.
Dobijes drive control i list control.
Nisam bas siguran, mada mislim da moze.
Videcu ako mogu da probam nekako, pa cu ti tacno reci.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: mreza02.04.2002. u 09:45 - pre 268 meseci
Mislim da je bilo pitanje
Citat:
pomocu kojih funkcija se u vb-u moze saznati lista aktivnih radnih stanica u mrezi
, ali ako je ispravan ActiveX, nije ni to lose, samo ce onda distribucija da ima najmanje 10 mb :).

poz.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: mreza02.04.2002. u 21:51 - pre 268 meseci
Nisam do sada imao potrebe da pisem neki program koji ce da radi pod mrezom, ali pogledaj ovaj primer u MSDN-u, mislim da je ovo dole bas ono sto ti treba :

HOWTO: List Local Network Connections with WNetEnumResources (ovo ubaci u search u MSDN-u i lako ces ga naci)

Ako ne mozes da se snadjes, javi, pa cu ja da probam da odradim.
Inace, moj predlog VB programerima je da izbegavaju kad god je to moguce koriscenje nekih ActiveX-ova koji 'brzo zavrsavaju posao'. Cesto su ti ActiveX-ovi puni bagova, pa te 'izdaju' kad se najmanje nadas. Probaj da se fokusiras na Win API.

Pozdrav
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

VladimirB
Banja Luka

Član broj: 2757
Poruke: 30
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: mreza03.04.2002. u 12:17 - pre 268 meseci
Hvala vam momci, probacu ovo sto ste napisali.
Problem sam zasad *privremeno* rijesio tako sto sam u dijelu programa gdje se podesavaju opcije dodao mogucnost da korisnik upisuje i mijenja listu radnih stanica kojima zeli da ima pristup, itd, malo sam zapetljao ali to je dovoljno za namjenu ove aplikacije. Zadnjih par sedmica imam problema sa mrezom na poslu, nemam pristup mrezi sa racunara na kojem koristim vb, pa sam ostavio ovaj dio nedovrsen dok se to ne sredi. Kad opet dobijem mrezu onda cu sve ovo detaljno ispitati, skupa sa nekim rjesenjima koja sam procitao na vbnet-u, pa cu vam javiti kakav je rezultat, ko je koga pobijedio.. :)
Radi se o aplikaciji koja mora imati mogucnost snimanja i otvaranja fajlova preko mreze. Zelim da izbjegnem neka *gotova* rjesenja jer sam citav interfejs aplikacije napravio na nasem jeziku (kirilicom), da bi korisnicima bilo razumljivo, pa mi zbog toga ne bi odgovarali npr standardni vb gotovi dijalozi - jer su na engleskom jeziku, itd. Zato mora sve pjeske..
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: mreza03.04.2002. u 12:23 - pre 268 meseci
Citat:
VladimirB:
Radi se o aplikaciji koja mora imati mogucnost snimanja i otvaranja fajlova preko mreze. Zelim da izbjegnem neka *gotova* rjesenja jer sam citav interfejs aplikacije napravio na nasem jeziku (kirilicom), da bi korisnicima bilo razumljivo, pa mi zbog toga ne bi odgovarali npr standardni vb gotovi dijalozi - jer su na engleskom jeziku, itd. Zato mora sve pjeske..


Pogledaj temu 'Da i Ne u msgbox-u'. Tu sam objasnio kako se moze resiti 'prevodjenje'.

Pozdrav

fire, walk with me
 
Odgovor na temu

Krsta
Krstić Dejan
Programer & Web Developer
Kruševac

Član broj: 2461
Poruke: 307
*.ptt.yu

Sajt: www.atec.rs


+15 Profil

icon Re: mreza03.04.2002. u 15:26 - pre 268 meseci
Sto se toce Active X-ova i ja ih ne upotrebljavam puno.
A kada ih koristim radim samo sa proverenim i jakim firmama gde su ti Active X-ovi provereni od strane hiljade korisnika, tako da ce pre da se javi greska i pucanje Win-a koriscenjem Api-ja od strane programera koji nije bas strucan nego koriscenjem Active X-ova.
Koriscenje raznih komponenata je dobro kada je potrebno odraditi neki posao brzo, jer samim pisanjem koda za neke stvari moze da ti oduzi rad danima, pa cak i mesecima, pa koliko bi trebao taj rad da se naplati kad nasi ljudi gledaju za sto manje para da imaju program(pod uslovom da sve radi kako treba). Kada mogu jake firme da koriste razne dodatke(Active X) sto i mi sitni ne bi mogli.

A sto se tice velicine setupa ne mora da znaci da je 10MB, to zavisi i od same kontrole koja se koristi.
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: mreza03.04.2002. u 21:21 - pre 268 meseci
Citat:
Krsta:
Sto se toce Active X-ova i ja ih ne upotrebljavam puno.
A kada ih koristim radim samo sa proverenim i jakim firmama gde su ti Active X-ovi provereni od strane hiljade korisnika, tako da ce pre da se javi greska i pucanje Win-a koriscenjem Api-ja od strane programera koji nije bas strucan nego koriscenjem Active X-ova.
Koriscenje raznih komponenata je dobro kada je potrebno odraditi neki posao brzo, jer samim pisanjem koda za neke stvari moze da ti oduzi rad danima, pa cak i mesecima, pa koliko bi trebao taj rad da se naplati kad nasi ljudi gledaju za sto manje para da imaju program(pod uslovom da sve radi kako treba). Kada mogu jake firme da koriste razne dodatke(Active X) sto i mi sitni ne bi mogli.

A sto se tice velicine setupa ne mora da znaci da je 10MB, to zavisi i od same kontrole koja se koristi.


Krsto, jel znas onu staru 'koliko para toliko i muzike' ?
A ja inace veoma dobro znam da ti uopste ne koristis mnogo Active X, hehehe.

Salu na stranu, neka radi ko kako ume i kako moze.

Pozdrav svima.

fire, walk with me
 
Odgovor na temu

VladimirB
Banja Luka

Član broj: 2757
Poruke: 30
195.252.64.*



Profil

icon Re: mreza03.04.2002. u 23:25 - pre 268 meseci
jc,
ovo sa da i ne je interesantno, kompajlirao sam i zaista lepo radi.
medjutim, mi.. perfekcionisticke duse.. ne mozemo se smiriti dokle ne vidimo cirilicno pismo na monitoru, zato sam ja umjesto messageboxa napravio sebi jednu formu koju pozivam slicno messageboxu, preko jedne funkcije u modulu..
sa' cu da iskompajliram nesto pa cu da postavim negdje da pogledas kako to izgleda u praksi..
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: mreza03.04.2002. u 23:51 - pre 268 meseci
Ajde, da vidim sta je to ...

poz.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

VladimirB
Banja Luka

Član broj: 2757
Poruke: 30
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: mreza04.04.2002. u 00:19 - pre 268 meseci
evo ga..
http://home.blic.net/blagojevic/PRIMJER.exe

sta kazes na ovaj pristup?
:)
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: mreza04.04.2002. u 00:44 - pre 268 meseci
E, fino fino ...
Kako si ubacio cirilicu ?

fire, walk with me
 
Odgovor na temu

VladimirB
Banja Luka

Član broj: 2757
Poruke: 30
195.252.64.*



Profil

icon Re: mreza04.04.2002. u 01:25 - pre 268 meseci
pa obicne labele i buttoni, samo u font propertiju treba izabrati neki unicode font i script namjestiti na cyrillic, i onda kad upisujes tekst treba koristiti serbian language, i to je sve sto se tice bas ovog odredjenog primjera.
ali nazalost nije sve tako jednostavno kad su u pitanju drugi objekti, kao npr optionboxovi, checkboxovi, itd, jer u win2000 postoje bugovi pa vecina kontrola ispravno pokazuje regionalna pisma jedino kad se properti style podesi na graphical.. napisacu ti detaljno sutra i postavicu negdje izvorni kod od ovog primjera pa da vidis kako izgleda ispod haube, itd..
 
Odgovor na temu

VladimirB
Banja Luka

Član broj: 2757
Poruke: 30
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: mreza04.04.2002. u 10:47 - pre 268 meseci
dakle, u win2000 ima taj bug pa kontrole ispravno prikazuju cirilicu samo ako je ukljucen graphical style. sto se tice buttona, nije problem jer izgled se ne mijenja bez obzira da li je style na standard ili graphical, ali check i option boxovi npr sa style na graphical imaju izgled button-a, sto nam u vecini slucajeva ne odgovara. kad sam otkrio da se ovaj program ne prikazuje ispravno u win2000 morao sam checkboxove npr promijeniti tako da ne sadrze tekst uopste, smanjio sam ih samo na kutijicu, a tekst sam napisao u labeli koju sam poreavnao sa checkboxom, itd.

a evo ovdje source ovog primjera sa formom koju sam u programu koristio umjesto messageboxa jer u messageboxu nema teorije da se namjesti cirilica bez pola kilometra api funkcija itd.
da bi zaista moglo da se koristi prosto kao messagebox, trebalo bi ubaciti jos par redova, da velicina forme zavisi od velicine teksta, da se labela sama pozicionira, itd, ali ovo je dovoljno da shvatis u cemu je osnovna ideja

http://home.blic.net/blagojevic/Primjer.zip
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: mreza04.04.2002. u 15:13 - pre 268 meseci
Cenim to sto si podelio source sa nama ovde. Ipak pogledaj malo funkcije za fontove u apiju, da se ne bi zezao sa ovim krpljenjem.

Pozdrav
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

VladimirB
Banja Luka

Član broj: 2757
Poruke: 30
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: mreza04.04.2002. u 18:44 - pre 268 meseci
kako mislis api za fontove? kako to moze da pomogne? na koje tacno funkcije mislis?
znam da je ovo krpanje i da je neprakticno ali jel znas neki drugi nacin kako da citav program bude u cirilici?
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.tehnicom.net



Profil

icon Re: mreza05.04.2002. u 13:21 - pre 268 meseci
Pa mislio sam da pogledas 'Fonts and Text' u MSDN-u, mozda nadjes nesto korisno. Nisam se dublje upustao u ovo, pa ne bi mogao da ti navedem neke odredjene API-je.

poz.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

VladimirB
Banja Luka

Član broj: 2757
Poruke: 30
*.dialup.blic.net



Profil

icon Re: mreza05.04.2002. u 14:27 - pre 268 meseci
E.. tako bi to TREBALO da bude - ko hoce da pravi program u cirilici neka pravi, ko hoce da pravi u grckom alfabetu neka pravi, itd.. Onda bismo svi mi najnormalnije pravili programe na srpskom jeziku i u srpskom pismu, cirilici, jel tako
Medjutim, po americkoj koncepciji svijeta, sav svijet koristi engleski jezik i latinsko pismo pa nema potrebe da se u softver ugradjuje *normalna* podrska za koristenje drugih pisama.
Vjerovatno IMA neki nacin da se dobije jednostavna upotreba cirilice. Jos nisam uspio da ga pronadjem, trazio sam i u msdn-u i na internetu, veoma je malo tekstova na tu temu jer njihovi programeeri naravno nemaju potrebu da se bave time. Sad sam dobio jednu vaznu knjigu - "Internationalization with VB", Michael Kaplan, pa cu valjda nesto novo skontati, a u medjuvremenu mora ovako, nema druge..
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: mreza

[ Pregleda: 6185 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.