Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srednja skola u SAD

[es] :: Vodič za učenje :: Srednja skola u SAD

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 39629 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cmarojko

Član broj: 54676
Poruke: 7
213.244.208.*



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD14.08.2005. u 12:13 - pre 227 meseci
OK!! Hvala!!!
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

vladimirnb

Član broj: 92964
*.nspoint.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD24.09.2005. u 12:22 - pre 226 meseci
interesuje me da li je neko imao problema sa skolom kad se vratio iz amerike(mislim kad je otisao sa prve ili druge godine i onda se vratio da li treba da se polaze nesto? )
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD24.09.2005. u 13:41 - pre 226 meseci
Mislim da kod Vas u Srbiji ne mora nista da se polaze. Sigurna sam da ko zavrsi 4ti razred nema problema i ne mora maturske ispite kod nas da radi. Ako si u inostranstvu zavrsio vise od jednog razreda e onda mislim da se polaze razlika predmeta.
Ali, to nije pametan potez u svakom slucaju. Kasnije se tesko ukljuciti i nastaviti dalje (napr. ako podjes u trecem, i vratis se 4ti). Jedino da ucis uporedo na obije strane, sto je veoma veoma komplikovano.
Obrati se ministarstvu jer znaju oni cesto da mijenjaju ta pravila oko polaganja i nostrifikacija.
 
Odgovor na temu

Decorated Emergency
beograd

Član broj: 66037
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD12.01.2006. u 17:51 - pre 222 meseci
Ova tema je savrshena za mene !
Kao i mnogi drugi,i ja bih voleo da zavrshim 4-tu godinu u Americi.Imam nekoliko pitanja- znam engleski da pishem i sve to ali ne znam bash dobro da ga govorim.Pa me interesuje za koliko bi se otprilike mogao nauchiti engleski,ono da se techno pricha i sve ostalo.
I kakva su deca po shkoli? Jer su onako podeljeni na cool and rich guys,biatches and plastics,freaks and stuff? Lol :)
... she eyes me like a pisces when I am weak
i've been locked inside your Heart-Shaped box for weeks
i've been drawn into your magnet tar pit trap
i wish I could eat your cancer when you turn black
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD14.01.2006. u 23:56 - pre 222 meseci
Za 20-tak dana ćeš sebe iznenaditi govorom. Sa time ne moraš da se opterećuješ mnogo. Samo se trudi da govoriš, prvih nekoliko dana ćeš se možda osjećati kao budala, ali ćeš propričati - moraćeš .

Nije ta podjela samo u SAD. Ima toga i kod nas, zar ne? Jedino ako se nosi uniforma u školi, to je malo skriveno. Uvijek ima onih koji odudaraju. I ti ćeš, samim tim što su stranci uvijek u centru pažnje (na početku njihovog boravka tamo). Kako će se ponašati, zavisi i od tebe i tvog snalaženja u novoj sredini.

Ja bih ponovila da je psihička spremnost najvažnija, kako ne biste bili u situaciji da nakon mjesec dana želite da se vratite kući...

P.S. Prije nego mi šaljete mejlove, pročitajte sve postove, jer nemam namjeru da po 100 puta pišem jednu te istu priču. Hvala!
 
Odgovor na temu

Decorated Emergency
beograd

Član broj: 66037
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD27.01.2006. u 19:10 - pre 221 meseci
Aha,znachi lako se nauchi da se pricha.Hvala ti,i josh neshto - koliko treba do Amerike avionom ? Otprilike ?
... she eyes me like a pisces when I am weak
i've been locked inside your Heart-Shaped box for weeks
i've been drawn into your magnet tar pit trap
i wish I could eat your cancer when you turn black
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD27.01.2006. u 21:35 - pre 221 meseci
Ja sam iz Ciriha do Washington D.C. putovala oko 9 sati. Ako ideš do Kalifornije, tj. zapadnog dijela dodaj još nekih 3-4 sata. Uglavnom, mnogo je zamorno, ali isplati se .
 
Odgovor na temu

Decorated Emergency
beograd

Član broj: 66037
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD28.01.2006. u 15:39 - pre 221 meseci
Pa znachi nishta bez jedno 15-tak sati..Ali dobro,i to shto kazesh isplati se :)
A da li ti npr. mozesh da se vratish kuci za vreme raspusta da obidjesh porodicu i sve,pa da se ponovo vratish za USA? Ili mozesh samo na kraju shkolse godine?
Da,i josh neshto me interesuje- posle zavrshetka srednje shkole,jer mozesh ti da ostanesh da idesh tamo na koledz,i da posle dobijesh drzavljanstvo tamo ?
... she eyes me like a pisces when I am weak
i've been locked inside your Heart-Shaped box for weeks
i've been drawn into your magnet tar pit trap
i wish I could eat your cancer when you turn black
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD28.01.2006. u 21:00 - pre 221 meseci
Sve zavisi od dogovora sa agencijom i host porodicom. Mada mislim da se ne preporučuje povratak kući zbog ponovne nostalgije i sl.

Znaš kako, ti možeš sve ali nije to tako jednostavno. U suštini, ako imaš para možeš na koledž, a državljanstvo dobijaš nakon 10 godina provedenih u SAD. Koliko se sve to isplati, ne znam.
 
Odgovor na temu

Decorated Emergency
beograd

Član broj: 66037
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD28.01.2006. u 21:30 - pre 221 meseci
Ok,prochitao sam neshto u ovoj temi da se za upisivanje na koledz,mora uzeti dipolma iz srbije,pa jel tu mora neshto specijalno da se polaze da bi se dobila (valjda srpski i istorija ako sam dobro razumeo) i da li ju je teshko dobiti? I ako imash sve A u sr.shkoli jer ti daju neku stipendiju da ne placash koledz?
... she eyes me like a pisces when I am weak
i've been locked inside your Heart-Shaped box for weeks
i've been drawn into your magnet tar pit trap
i wish I could eat your cancer when you turn black
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD29.01.2006. u 17:31 - pre 221 meseci
Ako uspiješ da izdejstvuješ tamo diplomu srednje škole, onda ti naša ne treba, pod uslovom da ne planiraš da se vratiš u Srbiju.

Mislim da se u Srbiji ništa ne polaže pri nostrifikaciji, barem je tako bilo do prije dvije godine. Sada zaista ne znam. Meni se desilo da je bio jedan zakon kad sam otišla, a drugi kad sam se vratila (ovo govorim za CG). Tako da je ispalo mnogo komplikovano. I da sam to sve znala prije odlaska u SAD, još jednom bih sigurno dobro razmislila šta ću i kako.

Ako imaš sve „A“ u SAD, neće ti niko dati stipendiju, i ako je dobiješ to će biti neka simbolična suma od recimo 1000$. Ponavljam bez dobrog rezultata na ACT tj. SAT testu, a i TOEFL-u, za stranca je n e m o g u ć e da dobije stipendiju.
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD29.01.2006. u 17:51 - pre 221 meseci
Ovo je mejl od momka koji planira da ide u inostranstvo, ali ne zna za šta da se odluči. Pošto o ovome nije još bilo riječi na ovom topiku, može da koristi...
Citat:
Bio sam juce u agenciji (KUB), ali je to bio samo informativni razgovor. Prezentovali su program kulturne razmene i uverio sam se da je to super i da godina nikako nece biti izgubljena. Medjutim, posle su pricali i o Irskoj, tj. o pohadjanju 4. razreda i dobijanju State Leaving Certificate pa eventualnog nastavka studija u Irskoj i GB. Pa su onda predlozili i Community College u Seattle-u, gde se moze ostati minimalno 2 godine i da se za te 2 godine zavrsi 4. razred high school i 2 razreda te vise skole. Ne znam jesi li upoznata sa tim. I ja sad od svega toga ne znam sta da izaberem. Jedino sam sad sigurniji da cu otici. Jos su pricali o tome da se na fax u stvari upisuje vec na pocetku 4. razr, sto je bas onako overwhelming. Pa o Advanced Placement-u, itd. U stvari, zasuli su me informacijama. I kad smo odlazili jos su pomenuli 'fast-tracking' tj. international becaluerate, ili kako vec, koji ne traje 2 godine vec samo 4. razred u nekom mestu u Engleskoj. Sve u svemu, treba dobro da razmislim sta cu posto je to bas onako VELIKA odluka.


Danijele, kao i ti, prvi put čujem za pregršt ovih mogućnosti. Ja sam završila 3. i 4. razred u jednoj školskoj godini. Istina je, da nisam mnogo propustila, i nemam poteškoća na fakultetu, ali... Sve to ne znači da nije uložen trud i mnogo neprespavanih noći (iako je navodno toliko lagano završiti školu u SAD).

Moj ti je savjet da imaš na umu da je ipak najvažnije stečeno znanje. Community College u Seattle-u je provjeren, ali sigurna sam da moraš da imaš određene AP (Advanced Placemenet) poene kako bi nešto tako mogao da izvedeš. O svemu tome je nezahvalno pričati jer sve zavisi od situacije.

Sve ovo što si naveo u mejlu mi zvuči nekako „šarlatanski“. Nije to tako jednostavno. Evo, ako neko zna nešto više o ovome, nadam se da će reći u nekom od sljedećih postova.
Najvažnije je ići do kraja i iskoristiti svaku mogućnost. Kad dođete u SAD, dosađujte im dok Vam ne daju diplomu, učite, nemojte da nas obrukate . I naravno, vratite se ...
 
Odgovor na temu

Decorated Emergency
beograd

Član broj: 66037
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD29.01.2006. u 19:44 - pre 221 meseci
E hvala ti puno za informacije :) Ovo,sorry ako smaram malo ali stvarno me interesuje sve i svashta u vezi ovoga..Pa kako ti je bilo prvog dana u shkoli i u novoj porodici ? Jel si imala neke probleme ili neshto?
... she eyes me like a pisces when I am weak
i've been locked inside your Heart-Shaped box for weeks
i've been drawn into your magnet tar pit trap
i wish I could eat your cancer when you turn black
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD29.01.2006. u 21:58 - pre 221 meseci
Ne smaraš, znam kako se osjećaš. I mene je sve to interesovalo, ali na žalost, niko nije mogao da mi odgovori na moja bezbrojna i tako jednostavna pitanja. Zato sada valjda i pišem sve ovo.

Pa prvi dan u porodici, bilo mi je sve čudno. Sjećam se da kada sam ustala nakon 20-tak sati spavanja, razmišljala sam sat vremena da li da izađem iz sobe, šta da kažem ako me pitaju nešto, haha i slično. Onda su se nekad šalili na moj račun, pa bi rekli ma ne razumije ona možeš da pričaš šta hoćeš. A ja sam sve razumjela, ali dok sam progovorila trebalo je jedno 15-tak dana. Neću sve ni da ti kažem, ipak je to doživljaj...

U školi su prvog dana svi trčali oko mene, odakle sam, što sam, kako sam, svi hoće da se sa tobom druže, vuku te na sve strane... smaraju . Naravno, ima i onih koje odmah treba iskulirati, čim vidiš ironiju i bezobrazluk - dalje od njih.

Ne brini, biće sve ok. Na probleme se pripremi, jer će ti svaka sitnica predstavljati problem, a to ćeš tek vidjeti kad odeš . Ali, glavu gore, iskustva nikad dosta!

 
Odgovor na temu

Decorated Emergency
beograd

Član broj: 66037
Poruke: 69
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD30.01.2006. u 18:01 - pre 221 meseci
Wow..to mora da je bash pravi dozivljaj.Meni je drugarica prichala da je njen brat ishao da zavrshi 4-tu godinu,i kao profesor fizichkog ga je neshto prozivao shto je iz Srbije,kao chetnik i te stvari,pa mi to bilo malo bezveze.. Kakvi su profesori bili prema tebi? Jel su imali razumevanja zbog jezika i sve to ?
... she eyes me like a pisces when I am weak
i've been locked inside your Heart-Shaped box for weeks
i've been drawn into your magnet tar pit trap
i wish I could eat your cancer when you turn black
 
Odgovor na temu

bingbing

Član broj: 57670
Poruke: 9
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD06.02.2006. u 15:38 - pre 221 meseci
Pozdrav
Trenutno idem u 3. razred gimnazije! Mene interesuje, da ako zavrsim 4. razred u SAD, da li trebam tu da diplomiram ili tamo? I da li ce mi ovde priznati 4. razred?


Thanks...:)
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
..shall-bg.customer.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD06.02.2006. u 23:26 - pre 221 meseci
I ako tamo dobiješ diplomu srednje škole, kod nas moraš da je nostrifikuješ. Priznaće ti jedan razred, što nije isti slučaj ako i dva razreda tamo završiš...
 
Odgovor na temu

bingbing

Član broj: 57670
Poruke: 9
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD07.02.2006. u 13:07 - pre 221 meseci
Hvala, a ako tamo zavrsim 4. razred i upisem College, ne trebam neke posebne testove da polazem?(osim TOEFL is SAT)
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD17.02.2006. u 12:06 - pre 221 meseci
Ako SAT uradiš dobro (dio gdje je gramatika i književnost) ne moraš da radiš TOEFL. To dobro bi bilo minimum 700 (od 800) poena. Ali meni je lakše izgledalo sve to na TOEFL-u, nego na SAT-u ili ACT-u.
Nema drugih „posebnih“ testova.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
85.30.67.*



+6455 Profil

icon Re: Srednja skola u SAD17.02.2006. u 16:22 - pre 221 meseci
TOEFL mora da se polaže bez obrizira na rezultat SAT testa... Mada je TOEFL mnogo lakši za skupljanje poena od SAT 1 ili 2...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Srednja skola u SAD

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 39629 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.