Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Srednja skola u SAD

[es] :: Vodič za učenje :: Srednja skola u SAD

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 39484 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Srednja skola u SAD17.01.2005. u 08:45 - pre 233 meseci
Kakve veze ima TOEFL sa ACT i SAT ispitima?

TOEFL ispituje samo znanje engleskog jezika, a ACT i SAT znanje iz raznih oblasti... Ne znam koji koledz priznaje samo TOEFL, osim ako nije neki 'we are good christians college' gde traze likove bez mozga za svoj football team...

ACT, SAT1, SAT2, su neophodni da bi se apliciralo na bilo koji ozbiljnij koledz...
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
*.sli.la.charter.com.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD17.01.2005. u 17:16 - pre 233 meseci
Kada si strani student, i ako nisi imao sansu da uradis testove, a posjedujes sve ostalo, primicete samo sa TOEFLom. A nisam mislila da se na Harvard upisujes. Uglavnom collegi koji daju stranim studnetima stipendije, zahtijevaju TOEFL. Kontaktirala sam par koledza i rekli su mi da bi bilo fino da uradim SAT i ACT, ali da nije obavezno.
Mozda sam ja eto bas na te "nalecela", ali kako napr. nasi ljudi koji zavrse srednju skolu kod nas, isto se upisu na koledz. Nisu ni imali vremena da urade SAT ili ACT, pa ih eto na koledzu. Opet, sve zavisi od koledza do koledza.
 
Odgovor na temu

*SHomi*
Milos Pavlicevic
Kraljevo

Član broj: 44504
Poruke: 14
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD17.01.2005. u 20:20 - pre 233 meseci
Sandra, Vlado hvala na savetima.....
Naravno sto se tice skole ja sam i planirao da se bacim na knjigu, a da iskoristim vaterpolo cisto da dobijem stipendiju. Da li neko mozda zna kako bih mogao da nadjem kontakt sa nasim igracima tamo?

Ako neko ima jos korisnih i zanimljvih informacija pisite...
Hvala unapred! :)

'So understand, Don't waste your time always searching for those wasted years, Face up...make your stand, And realise you're living in the golden years...'
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: Srednja skola u SAD17.01.2005. u 21:06 - pre 233 meseci
pa ti koledzi na koje se upisuje bez ACT ili SAT (za to stvarno prvi put cujem), su ekvivalent Megatrendu, Visoj Poslovnoj Skoli, i sl. 'institucijama' kod nas... Dakle ne mnogo respektovani koledzi...

Tako da ako i neki koledz dozvoljava upis samo sa TOEFL-om (koji daje potvrdu samo da znas engleski, a mozes i da budes i mentalno retardiran pa da ga prodjes, tako da on ne predstavlja nikakvo znanje, vec samo poznavanje i sluzenje Engleskim)

 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
*.sli.la.charter.com.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD17.01.2005. u 22:03 - pre 233 meseci
Pa ja ti kazem da postoje a u to sam se i sama uvjerila. Ja ne patim od toga da budem prvu godinu na Harvard ili na nekom poznatom koledzu. Sem toga lako se poslije prebacit, najteze se upisati. Uglavnom sam mislila na koledze koji su bas za internacionalne studente. Jer ovi ostali tesko da daju stipendije ne americkim drzavljanima.
Ne mozes biti mentalno zaosta jer prolazis kroz niz aplikacija, medju kojima je i uspjeh iz skole, preporuke, eseji, intervju itd.
 
Odgovor na temu

bigtime
Vladimir Dimitrijevic
Beograd

Član broj: 32587
Poruke: 120
*.127.eunet.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD19.01.2005. u 17:19 - pre 233 meseci
@ SHomi
Nisam siguran koji je sajt za High School Athletic Association (ako je takav naziv uopste, cini mi se da jeste, progooglaj malo) i nadji High school koji ti odgovara.
 
Odgovor na temu

*SHomi*
Milos Pavlicevic
Kraljevo

Član broj: 44504
Poruke: 14
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD20.01.2005. u 20:57 - pre 233 meseci
Pa evo progooglao sam :), ali sam nasao brdo sajtova i mnogo nepotrebnih informacija, ako neko ima nesto preciznije bio bih mu zahvalan, cisto da ne bih izgubio mnogo vremena oko pregledanja svakakvih sajtova..........
'So understand, Don't waste your time always searching for those wasted years, Face up...make your stand, And realise you're living in the golden years...'
 
Odgovor na temu

bigtime
Vladimir Dimitrijevic
Beograd

Član broj: 32587
Poruke: 120
*.222.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD20.01.2005. u 22:52 - pre 233 meseci
Ja sam dnevno bio po 3 sata na netu trazeci Junior College na kom se igra kosarka i na kome cu dobiti kosarkasku stipendiju, pa sam tako dosao do sajta za Junior College Athletic Association www.njcaa.com pa sam ti zato i lupio za High School A.S. Jbg ajde samo trazi i probaj da kontaktiras nekog naseg coveka na High School-u tamo, ili nadji neku skolu koja igra vaterpolo, pa saznaj u kojoj ligi igraju i nadji sajt te lige i onda imas sajtove svih skola koje igraju vaterpolo. Ako budem imao vremena mozda pronadjem nesto...
 
Odgovor na temu

americana

Član broj: 34207
Poruke: 32
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD21.01.2005. u 17:59 - pre 233 meseci
Hvala ljudi na ovakvim odgovorima.

Evo planiram da odem u junu ove godine u NY. Da naucim perfectno jezik a u septrembru bi upisao tamo skolu.
Nasao sam ovaj sajt: http://www.ihpshomestays.com/ Imali neko iskustva sa njima. Jel su i oni kao i druge agencije??

Shomi

Nasao sam ovo za tebe. Ali je samo za New York State http://www.psal.org/


A onaj koji ne zan u koju skolu ce nek pogleda ovo http://www.greatschools.net
Nista interesantno!!!!
 
Odgovor na temu

*SHomi*
Milos Pavlicevic
Kraljevo

Član broj: 44504
Poruke: 14
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD25.01.2005. u 21:07 - pre 233 meseci
Ljudi da ne zna neko kako bih mogao da kontaktiram nekog tamo, ali vaterpolistu nekog da bih se detaljno raspitao o svemu.............???
'So understand, Don't waste your time always searching for those wasted years, Face up...make your stand, And realise you're living in the golden years...'
 
Odgovor na temu

americana

Član broj: 34207
Poruke: 32
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD28.01.2005. u 12:56 - pre 233 meseci
Kontaktiras preko emaila nekog trenera . :)
Nista interesantno!!!!
 
Odgovor na temu

radoman88

Član broj: 29679
Poruke: 37
*.1.eunet.yu.

Jabber: radoman88@yahoo.com


Profil

icon Re: Srednja skola u SAD04.02.2005. u 22:40 - pre 233 meseci
Ja takodje zelim da 4-ti razred zavrsim u sad. Trenutno idem u 2 razred jovine gimn. u novom sadu. Moja sestra je isla u sad preko ise agencije, tako planiram i ja da idem. Zanima me koji sve predmeti mogu da se odaberu? Koji je min. i max. predmeta? Koji je najtezi koji je najlaksi? Prvenstveno me zanimaju predmeti u okviru kompjutera.
 
Odgovor na temu

americana

Član broj: 34207
Poruke: 32
*.stcable.co.yu.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD05.02.2005. u 08:22 - pre 233 meseci
Znam da imas maks 9 predmeta. 3 su obavezna (matematika, istorija, engleski) a 6 mozes da izaberes.
Nista interesantno!!!!
 
Odgovor na temu

marcony86
Absolute Freelancer
Kapedunum/Singidunum

Član broj: 12256
Poruke: 225
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Srednja skola u SAD05.02.2005. u 12:42 - pre 233 meseci
Citat:
radoman88: Zanima me koji sve predmeti mogu da se odaberu? Koji je min. i max. predmeta? Koji je najtezi koji je najlaksi? Prvenstveno me zanimaju predmeti u okviru kompjutera.


E pa sto se tice broja predmeta, mislim da situacija varira. Kod mene je bilo max. 4 po semestru (4 puta 90 min dnevno), obavezni engleski i strani jezik. Sto se tice racunarskih predmeta, keyboarding zna da bude zanimljiv - slusalice u usi, otkucas ono sto si imao planirano za taj cas, a posle surf ili chat . Web Design - ako si ikada ista ozbiljnije radio, bice ti smesno. Sve u svemu, ako se ovde ozbiljnije bavis racunarima, tamo imas velike sanse da se smoris.
Najlakshi su skoro svi predmeti )). Recimo da calculus (matematika) ume da bude malko tezi, ali kad zavrsis drugu godinu, uglavnom ces od ranije znati sve sto ces tamo raditi.
 
Odgovor na temu

radoman88

Član broj: 29679
Poruke: 37
*.192.eunet.yu.

Jabber: radoman88@yahoo.com


Profil

icon Re: Srednja skola u SAD05.02.2005. u 13:11 - pre 233 meseci
Blago njima kad oni uce da kucaju... :)
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
*.sli.la.charter.com.



Profil

icon Re: Srednja skola u SAD10.02.2005. u 01:10 - pre 232 meseci
Ja se u potpunosti ne bih slozila sa ovakvim izjavama. Naprimjer, ja sam za 8 mjeseci naucila duplo vise nego sto sam znala. Mislim nisam prije imala neko znanje ali osnovno. Istina je da cas Web Masteringa-Digital Graphics uglavnom sluzi za igranje. Danas sam imala zadatak da obradim neku jabuku u Photoshopu i stavim usi, nos i usta. To uglavnom uzimaju seniori samo da bi ispunili fond casova. Opet, i tu sam naucila neke stvari iz teorije uopste o grafici, sajtovima i sl. Ali ima i dosta ozbiljnijih predmeta od kojih bih izdvojila Computer Architecture Advance i Independent Study of Computer Technology Applications. Architecture je uglavnom teorija ali na prakticnim primjerima. Poslije ovog kursa polaze se za A+ Certificate i 90% ucenika koji imaju "A" ocjenu poloze. Testovi imaju cak i po 120 pitanja, ne samo zaokruzivanje. Independent Study - tu imas svoju ucionicu opremljenu kao servis i popravljas. Profesor ti svaki dan nadje neki problem i naravno pomaze ti.
Programiranje - Computer Science II je dosta slozeno u mojoj skoli. Opet sve zavisi od skole do skole. Mada uglavnom svugdje ima mnogo predmeta.
Istina da nama Keyboarding zvuci glupo, ali tamo se ne uci samo kucanje. Ako ces da budes ozbiljan poslovan covjek moras znati pismo sastaviti, a i brzina kucanja je dosta bitna. Ipak je ovo USA. Nece neko cekat da ti nabadas 10 slova pola sata. Za sve postoji razlog.
Takodje da spomenem Computer System and Networking. Taj mi se predmet jako dopada jer mozes da radis sto hoces na casu. Mozes da eksperimentises na sistemu, mrezama, spajas, kidas, ma sta god hoces i niko ti nista nece reci .
Da zakljucim, moj ti je savjet, da ako hoces ove predmete o racunarima uzmes sve Advanced tj. Accelerated. Tu se mnogo vise radi nego na normalnim casovima. Ali ipak je sve strucno pa na engleskom - zato treba biti oprezan. Ja ne znam neke rijeci napr. na nas da prevedm; nadam se da mi nece ni trebati :P.
 
Odgovor na temu

radoman88

Član broj: 29679
Poruke: 37
*.174.EUnet.yu.

Jabber: radoman88@yahoo.com


Profil

icon Re: Srednja skola u SAD10.02.2005. u 22:45 - pre 232 meseci


hvala vam na odgovorima. Pojasnili ste mi malo.
 
Odgovor na temu

Eborg
Bosna i Hercegovina

Član broj: 43795
Poruke: 134
*.as54.ze.bih.net.ba.



+3 Profil

icon Re: Srednja skola u SAD11.02.2005. u 02:47 - pre 232 meseci
Ja sam bio na jednom exchange programu (iako je trajao 3 sedmice,nije bio crvrsto vezan za skolu).

Samo da ti kazem jedno...
Skola je dosta laksa,iako se dosta toga nauci.Ako zelis ici,onda planiraj da ostanes tamo do samog zavrsetka skolovanja jer bi mijenjanjem tempa ucenja i sticanja znanja povratkom kuci,mogao da se nadjes u prilicnim problemima...
 
Odgovor na temu

marcony86
Absolute Freelancer
Kapedunum/Singidunum

Član broj: 12256
Poruke: 225
*.blueisp.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Srednja skola u SAD11.02.2005. u 11:16 - pre 232 meseci
Citat:
Eborg: Samo da ti kazem jedno... Skola je dosta laksa,iako se dosta toga nauci.Ako zelis ici,onda planiraj da ostanes tamo do samog zavrsetka skolovanja jer bi mijenjanjem tempa ucenja i sticanja znanja povratkom kuci,mogao da se nadjes u prilicnim problemima...


Slazem se. Posebno ako tamo zavrsis 4. godinu, pa se vratis ovde da upises fax...
 
Odgovor na temu

radoman88

Član broj: 29679
Poruke: 37
*.225.eunet.yu.

Jabber: radoman88@yahoo.com


Profil

icon Re: Srednja skola u SAD11.02.2005. u 13:28 - pre 232 meseci
U pravu ste. Inace ja i zelim tamo da ostanem da studiram, ili mozda u nemackoj ukoliko me bude sluzio jezik... Ali USA mi je na prvom mestu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Srednja skola u SAD

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 39484 | Odgovora: 92 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.