Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Internet u SicG sucks, it just does

[es] :: ISP :: Internet u SicG sucks, it just does

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15163 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Internet u SicG sucks, it just does14.07.2006. u 17:54 - pre 216 meseci
Citat:
[REaS0n]: ipak se nisi opametio ;)

pa i nije se opametio kad zivi u selendri koja se zove subotica! :))))

Smederevac :P
 
Odgovor na temu

burex
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
82.131.178.*



+679 Profil

icon Re: Internet u SicG sucks, it just does18.07.2006. u 04:25 - pre 216 meseci
Manite se gluposti...

OnTopic:

Generalno, internet u Subotici je i dalje veliki shit. ADSL obecavaju vec duuuuugo, a kablovski net ne mozemo ni da sanjamo, jer kroz ovu nesretnu infrastrukturu ne mogu ni da prodju ovi siroti TV kanali KDS-a.

Jedina opcija "za raju" je trenutno Wireless (802.11b), ali i njemu preti totalni kolaps! Pre godinu/dve, u NetStumbleru sam 'vatao 2-3 AP-a, a sada vrapce przi oko 42 ap-a (koliko sam ja upravo nahvatao). Dakle, net osetno radi mnogo slabije, pingovi idu u nebesa, a pristojan download je nemoguc bez kocenja i seckanja... Provajderi se medjusobno kolju sa pojacalima i nekvalitetnom no-name opremom, pa stoga ni ne vredi ulagati u bolju client opremu jer, cak i pored toga, znas da ti je komsija vec stavio iznad glave neku izudaranu kantenu sa ostacima kompota u njoj. Tippnet (gle budala: http://www.tippnet.co.yu/yu/about/wireless_map.php?lg=yu ) krlja 2-3 (pa i vise) AP-a na svaku lokaciju koju zauzme, a pored SuOnline-a i Panonnet-a, dolazi i SKS... Jos AP-a, oh radosti!

Trenutno, svi WISP-ovi rade koliko-toliko normalno ukoliko imate te srece da nahvatate stabilan signal. (ovo ne vazi za Tippnet, koji je pod pritiskom pissed-off usera stavio "MAX" pored bandwidtha u cenovniku** za FLAT i time se lukavo ogranicio od svih onih koji pizde jer im npr. 128k flat radi kao 64k*, sve to nakon sto je obrisan guestbook gde su zaposleni ionako redovno brisali periodicne zalbe i kukumakanja korisnika)

* - http://www.elitesecurity.org/t95015-0#613039
** - http://www.tippnet.co.yu/yu/price/price.php?id=1&lg=yu


PS: 'bem ti backup baze...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

gojnik
Borko Mihajlović
Web Developer
Subotica

Član broj: 10998
Poruke: 1299
*.suonline.net.



+25 Profil

icon Re: Internet u SicG sucks, it just does27.07.2006. u 16:07 - pre 216 meseci
Zalosna situacija, etar zagadjen, pogotovo na Prozivci. Tippnet krka pojacala, vidim njihov signal tippnet-gks sa Nove opstine, a moja grid antena okrenuta u potpuno drugu stranu, a jos sam i udaljen 2km(Bajnat), cak su i nedavno najasili na kanal 11 na kojem je suonline-prozivka-4, pa mi net nesto losije radi nego ranije.
Jedino resenje bi bilo kad bi neko od provajdera poceo sa 802.11a, ili da se nadamo Telekom aDSL-u od oktobra. A KDS net ce biti nikad, a mozda ni tad.
-GoJNiK-
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Internet u SicG sucks, it just does

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 15163 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.