Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izracun sistema u kladionicama

[es] :: Matematika :: Izracun sistema u kladionicama

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 59057 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.5.*



+228 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama22.04.2008. u 22:08 - pre 194 meseci


Taj tvoj sistem je tipican " kobasicarski " nacin razmisljanja.

Osnovna filozofija i nacin razmislanja malih igraca i sitnih dusa je : redjaj sto vise utakmica, sve " u glavu " , a kako to obicno biva, posle kukaj i placi. Kad je covek lakom, on po pravilu dobije jednog poduzeg.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.62.55.*



+370 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama22.04.2008. u 22:39 - pre 194 meseci
Citiram autora pitanja:
"Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!"

Kako onda moze na cetvrtoj utakmici doci kec? Covek kaze tacno 3 keca.

On zna da ce na neke 3 od 4 doci "1" (pobetiti domacin) i zna da na jednoj od te 4 nece doci "1" (nece pobediti domacin) , znaci mora biti "X" ili "2", nema 3.

Tako da mora da prodje jedan od ona 4 tiketa i on uzima 680 dinara.

Uostalom neka se javi autora zadatka "Realan" i neka kaze resenje.

Mislim da bi sad trebao da ukapiras.

[Ovu poruku je menjao miki069 dana 22.04.2008. u 23:52 GMT+1]
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.11.*



+228 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama23.04.2008. u 00:36 - pre 194 meseci
Citat:
Kako onda moze na cetvrtoj utakmici doci kec? Covek kaze tacno 3 keca.


Pa ako covek kaze tacno tri keca, kako moze da dodje X ili 2 ? Ako moze da dodje X ili 2 moze da dodje i 1.

Citat:
On zna da ce na neke 3 od 4 doci "1" (pobetiti domacin) i zna da na jednoj od te 4 nece doci "1" (nece pobediti domacin) , znaci mora biti "X" ili "2", nema 3.


Ne, to nije tacno. Covek je rekao da ce sigurno tri pogoditi, a da ce sigurno jednu promasiti.

Citat:
Sve je to uredu ali, sam postavio pitanje da imamo slucaj da cu pogoditi 3 a jednu promasiti i to 100 posto, to je primer i na osnovu toga koliko mogu dobiti najvise.


To znaci da ce sigurno biti tri keca, a da ce cetvrta biti promasaj, ma sta tipovao. CITAJ PAZLJIVO !!!!
Citat:
a jednu promasiti i to 100 posto


Citat:
znaci mora biti "X" ili "2", nema 3.


Ima 3, moze da dodje do odlaganja. To moze da bude i jako dobro.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.62.55.*



+370 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama23.04.2008. u 06:28 - pre 194 meseci
Realan: "Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!"

Konislav: "Sta ces da radis ako sve cetiri utakmice budu 1. I koliko ces zaraditi u tom slucaju?"

Covek je rekao da ne moze da bude 4 keca. Po tebi moze.

Aj dogovorite se vas dvojica jel moze il ne moze 4 keca, pa cu vam dati resenje shodno uslovima zadatka.

Moje resenje je po postojecim uslovima: "Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!".

Covek je decidno iskljucio 4 keca - POKER. Moze tacno 3 keca - TRILING.


 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.2.*



+228 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama23.04.2008. u 09:52 - pre 194 meseci

Citat:
Moze tacno 3 keca - TRILING.


Moze tacno TRI KECA. Ako moze tacno tri keca, onda su tacno tri keca. Ako ne moze cetiri keca, ne moze ni tri keca + X2. Ako moze tri keca + X2, mogu biti i cetiri keca.



Drugo, nema sto mi da se dogovaramo, pa da nam ti dajes resenje zadarka. Covek je mene pitao, ja sam mu odgovorio. Meni nije potrebno tvoje resenje, a nije bilo potrebno ni Realnom. Covek je pitao mene i ja sam normalno odgovorio. Ti si se pojavio i poceo da objasnjavas nekakve svoje gluposti koje pretpostavljam nikoga ne interesuju.

Da ti ponovim jos jednom, mada neverujem da ces razumeti.

Tema je : Izracun sistema u kladionicama

To znaci da treba voditi diskusiju oko toga kako se izracunavaju sistemi u kladionici, ako ne verujes pitaj nekog pametnijeg da ti protumaci sta to znaci.

" kobasicarski" ili ti "jajarski" nacini razmisljanja me ne interesuju, ali o tome mogu dati svoje razmisljanje, kada to bude tema.

To znaci da treba da otvoris novu temu, koja bi mogla glasiti na primer
Mali misevi i "kobasicari" u kladionicama
Redovna praksa u nasim kladionicama

Ajde sada polako, nadji nekoga da ti pojasni sta sam napisao, pa ako konacno shvatis, javi se.

 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.62.55.*



+370 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama23.04.2008. u 11:56 - pre 194 meseci
Nije bio zadovoljan odgovorom od 400 dinara. Zato je i dao pojasnjenje o "tacno 3 keca" i cetvrtom "ne kecu".
Resenje je 680 dinara.
Stvarno me ovo smaranje vise ne interesuje.
Ako "Realnom" ne treba resenje, nije onda ni bitno.
Ti si napisao da "3 od 4" nosi 4 kombinacije.
Problem je logicki a ne kombinatorni.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.13.*



+228 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama23.04.2008. u 13:29 - pre 194 meseci
Lepo sam ti rekao da nadjes nekoga da ti pojasni sta pise i normalno da se drzis teme.

Ti nisi nasao nikoga da ti pojasni, ostao si u zabludi, a jos se i ne drzis teme.

Zato mislis da ces dobiti 680 dinara.

Kad budes naso nekoga da ti pojasni sta pise, kad se oslobodis zablude i kad se vratis na zadatu temu,
javise cika Zoranu da ti pojasni kako da igras i koliko mozes da dobijes. U medjuvremenu, mozes da kupujes
biltene, da pravis svoje "kobasice" od listica i da ortacima iz kraja objasnjavas kako te je taj i taj klub "srusio"
za toliko i toliko.
Pretpostavljam da ti je najveca uplata bila do 200 dinara, na koju si cekao da dobijes pare za odlazak na
odmor, ali eto desilo se pa umesto X2 dosla 1 i od odmora kita.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.62.55.*



+370 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama23.04.2008. u 15:12 - pre 194 meseci
Realan: "Znaci ni 1 ni 2 ni 4 nego samo 3 keca!"
Konislav: "Sta ces da radis ako sve cetiri utakmice budu 1. I koliko ces zaraditi u tom slucaju?" ???????? nula ali taj slucaj nije moguc.

Meni tumaci ne trebaju.
Srpski jezik dosta dobro razumem.
Rec "samo" je znacila "tacno" 3 keca,jer "Realan" iskljucije mogucnost 1,2 ili 4 keca decidno.
Decidno ti je covek naglasio ne moze 4 keca i da ne moze 2 keca i da ne moze 1 kec.
Ostaje samo nula keceva ili 3 keca.
Nula keceva nisam razradjivo (a nisi ni ti), vec samo 3 keca.

Isto ti je kao:
"Dolazi delegacija od 4 coveka u kojoj ce biti ni 1, ni 2, ni 4, nego samo 3 crnca".
Onaj cetvrti moze biti beo, zut, crven, plav, al ne moze biti crn. Osim ako je mrak.

Valjda je sad jasno.

End


 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.6.*



+228 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama23.04.2008. u 16:32 - pre 194 meseci
Citat:
Meni tumaci ne trebaju.


Trebaju ti i to je jedini nacin da nesto razumes.

Citat:
Srpski jezik dosta dobro razumem.


Ja nisam rekao da ti ne razumes srpski, ti nisi rzumeo sta je na srpskom napisano.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.62.55.*



+370 Profil

icon Izracunavanje kvote za poredak23.04.2008. u 17:11 - pre 194 meseci
Kvote u kladionici za pobednika svetskog kupa su sledece:
- Brazil 1:3
- Italija 1:4
- Argentina 1:6
- Engleska 1:7
- Nemacka 1:8 i
- Holandija 1:9.

Znaci ako tipujete 100 dinara na Argentinu za prvaka sveta i ona to bude, dobijate 6*100 dinara = 600 dinara (ulog se ne vraca).
Ako Argentina ne bude prvak sveta dobijate nula dinara.

Medjutim igraci traze i druge igre. Jedna od njih je gadjanje poretka prve 2 reprezentacije.

Pitanje:
Koja kvota se priznaje igracu koji pogodi da finale igraju "Italija - Nemacka" uz pogodjenu pobedu Italije? To jest da poredak reprezentacija bude:
1. Italija
2. Nemacka
3. ...........
4. ...........
5. ...........
6. ...........

Treba mi ne samo resenje za ovaj konkretan primer, nego opsti obrazac za poredak bilo koje 2 prvoplasirane.

Zadatak sam resavao ali me uzasno zbunjuje kako da odredim kvotu da Nemacka bude druga kad mi je data samo kvota da ona bude prvak sveta (1:8).
Cuo sam da postoji neka Bajesova formula o uslovnim verovatnocama, ali mi ne ide.

Video sam da ovde ima strucnjaka za kladjenje, pa se nadam brzom resenju. I tacnom nadasve.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.12.*



+228 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama24.04.2008. u 11:45 - pre 194 meseci
Pa kako jadniku, da tebi objasnjavam pojmovei iz verovatnoce, kad ti nisi mogao deset dana da shvatis sta znaci 3 od 4.

Pod dva, ti si se ovde kurcio kako niko nije mogao da resi problem sa trkom kucica, kako su vlasnici kladionica odlazili na PMF, ali im nije bilo pomoci dok ti nisi dosao i resio im problem Bajesovom teoremom ili formulom. Normalno pri tome su svi oni platili tebi za tvoju uslugu.

Pod tri, onda si ko svaki supak obrisao sve ono sto si napisao i ponovo se pojavio sa svojim glupim pitanjem. A pri tome ocekujes da ti neko odgovori. Kako da odgovaram supku koji ne moze stajati iza svojih reci ( da si mogao, ne bi ih brisao) i koji ne moze da razume sta znaci tri od cetiri.

Pod cetiri, ako si uopste nekad i usao u kladionicu, ti spadas u grupu malih miseva, "kobasicara" i ovaj bezuspesni pokusaj da se bavis slozenom matematikom je bezpredmetan i degutantan, a apsurd u svemu tome je ocekivati da se neko upusti u raspravu stobom.

[Ovu poruku je menjao konislav dana 24.04.2008. u 16:24 GMT+1]
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
*.adsl-3.sezampro.yu.



+370 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama24.04.2008. u 20:07 - pre 194 meseci
Fala bogu da znam resenje. Ne bih ni pitao da ne znam. Niti bih ikad odgovorio netacno kao ti.

Realan se javio i kaze da je moje resenje OK. 680dinara a ne 400 dinara.
Ne znam sto se ovde ne javi, valjda mu brisete postove.

Nisam ovde ni stavio pitanje, nego kao posbnu temu. Ne znam ko je premestio ovde.

Do sad te nisam ni jednom uvredio, osim sto si sam sebe ponizio neznanjem. Od 6 pitanja ne znas odgovor ni na jedno.
Ja se ne kladim, uzimam pare od gazda kladionica za odredjivanje kvota. To je za tebe Hjuston.

Zbog "supku", "misu", "jadnice"...., mogo bi malo da dobijes po cokalijskoj p..ci. Pazi sta lajes majmuncino neotesana. Konju bez porekla. Stoko bezrepa.............

End.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.9.*



+228 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama24.04.2008. u 20:45 - pre 194 meseci
Citat:
Realan se javio i kaze da je moje resenje OK. 680dinara a ne 400 dinara.


Javio ti se tajno, da niko ovde ne vidi.

Citat:
Ne znam sto se ovde ne javi, valjda mu brisete postove.


Valjda je u pitanju nekakva zavera. Ko mu to MI, brisemo postove.

Citat:
Zadatak sam resavao ali me uzasno zbunjuje kako da odredim kvotu da Nemacka bude druga kad mi je data samo kvota da ona bude prvak sveta (1:8).
Cuo sam da postoji neka Bajesova formula o uslovnim verovatnocama, ali mi ne ide.

Video sam da ovde ima strucnjaka za kladjenje, pa se nadam brzom resenju. I tacnom nadasve.


Ovo je bilo tvoje pitanje, ne moje.

Citat:
Ja se ne kladim, uzimam pare od gazda kladionica za odredjivanje kvota. To je za tebe Hjuston.


Odredjivanje kvota je laksi i prostiji posao od kladjenja. A za Hjuston mogu da ti kazem da mi se mnogo ne svidja, bio sam tamo od 08.12.2006 do 23.12.2006 .

Ajde da se ne vredjamo, evo sam sebe svrstaj u koju grupu hoces, Mozes da koristis i Bajesovu formulu. Samo mi objasni kako se zove covek koji nesto kaze ili napise, a posle se stidi svojih reci pa ide da ih brise, nadajuci se da to niko nije procitao ili cuo. Ako si nesto napisao pa zbog toga ispao to sto jesi, onda ostani dostojanstven, to je tvojih ruku delo. Ko te je terao da se glavis gde ti nije mesto.

Citat:
Zbog "supku", "misu", "jadnice"...., mogo bi malo da dobijes po cokalijskoj p..ci.


Sto se mene tice, ja stojim kod napisanog, a nikakvih se pretnji ne bojim.
 
Odgovor na temu

Kanjos

Član broj: 150601
Poruke: 39
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama07.05.2008. u 22:42 - pre 194 meseci
Kakav haos gore :(

Evo kako ja racunam br.kombinacija i
4 od 6 = 4x3x2x1=24 6x5x4x3=360 360:24=15 kombinacija (mozda nekom pomogne)

( 4 se mnoze
jer je prvi br.4)

I pitanje, da li postoji program koji je kao onaj u kladionici (za sisteme) da mi kaze min i max isplatu?

[Ovu poruku je menjao Kanjos dana 08.05.2008. u 00:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.5.*



+228 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama08.05.2008. u 15:38 - pre 194 meseci

Citat:
I pitanje, da li postoji program koji je kao onaj u kladionici (za sisteme) da mi kaze min i max isplatu?


Ako je neko napravio program za kladionice, znaci da postoji.

Ja imam program koji sam pravio za sebe. Medjutim kako to obicno biva, ja to nisam kompletirao, pa ga jos uvek nemogu ponuditi za komercijalnu upotrebu ( jos uvek nije upakovan za prodaju). Prikacicu jedan deo, koji je radjen u Excel-u, pretpostavljam da si na to mislio.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
87.116.175.*



+370 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama28.04.2017. u 00:15 - pre 84 meseci
Evo ga Konjislav opet.
Pa zar nisi banovan trajno?
Navukao si se na kladionicu?
Veći si ti pacijent od tog što je uplatio.
 
Odgovor na temu

doc-holliday

Član broj: 336282
Poruke: 14



+2 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama28.04.2017. u 11:39 - pre 84 meseci
Šta ti je to "Konjislav"?
Kakve veze ima sa pitanjem?
Ako nećeš da odgovoriš ne moraš
ali bar se upristoji.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama28.04.2017. u 16:47 - pre 84 meseci
Kladionice nastoje da uplate budu izbalansirane i na taj način nikad ne gube.To čekanje traje dok se na nekom od uplatnih mjesta ne pojavi kontra uplata.To isto se postiže razmjenom dijela uplate sa nekom drugom kladionicom koja ima debalans na suprotnu stranu.Dakle to pretraživanje traje neko vrijeme Idealno za kladionicu je da od ukupne uplate,a bez obzira kakav je ishod, njima ostaje ista margina (oko 20%).
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

doc-holliday

Član broj: 336282
Poruke: 14



+2 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama28.04.2017. u 19:07 - pre 84 meseci
Ok, zvuči razumno.
Medjutim, ipak mi nije jasno zašto mi odbiju tiket na Benfiku za 2000 dinara uplate?
Zar je to neki problem da se isplati (kvota oko 2). I to još "ako dodje".

Za jednu kladionicu znam sigurno da su tokom jedne od sedmica u aprilu imali
najmanje 6,138,810 uplaćenih tiketa.
To je oko milion tiketa dnevno u proseku, s tim da je za vikend daleko više uplata nego "radnim danom".

E sad, ako oni za svaku uplatu proveravaju recimo 10 miliona aktivnih tiketa
kakvu opremu imaju da bi obavili taj posao?
Imajući u vidu da u svakoj sekundi pristiže 10, 50 ili više od 100 novih tiketa.

Malo mi je čudno čak i pod uslovom da proveravaju samo singlove (a iz primera koji sam naveo jasno je da ne proveravaju samo singlove)
ili ako proveravaju veće uplate (što opet povlači pitanje "šta je veća uplata?" jer su meni recimo odbili uplatu od 500 dinara na englesku premijer ligu!!!).

Naveo sam primere cenjenih evropskih (svetskih) liga, ne tamo neki Čuka ili Fljamurtari.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Izracun sistema u kladionicama28.04.2017. u 22:23 - pre 84 meseci
Citat:
doc-holliday:.
E sad, ako oni za svaku uplatu proveravaju recimo 10 miliona aktivnih tiketa
kakvu opremu imaju da bi obavili taj posao?
Imajući u vidu da u svakoj sekundi pristiže 10, 50 ili više od 100 novih tiketa.


Kompjuterski programi rade daleko daleko brže

Citat:

Malo mi je čudno čak i pod uslovom da proveravaju samo singlove (a iz primera koji sam naveo jasno je da ne proveravaju samo singlove)
ili ako proveravaju veće uplate (što opet povlači pitanje "šta je veća uplata?" jer su meni recimo odbili uplatu od 500 dinara na englesku premijer ligu!!!).


Singl u "kobasici" programi tretiraju kao da su svi ostali članovi kobasice pogođeni te on ima kvotu kobasice,ali to pomnože sa vjerovatnošću da će do toga doći.

"Kobasica"-veći broj parova na jednom listiću je potpuno identičan slučaj kao kad igraš zaredom singlove iz dana u dan,ali tako da sve što dobiješ prvi dan trpaš na singl drugi dan pa opet ako prođe to sve trpaš na sledeći singl...itd.Tako kompjuter rezonira i na osnovu toga izračunava balans.

U programskim ograničenjima uplate više se vodi računa o kvoti tj mogućoj visini isplate pa se obično desi da na visoku kvotu neće da prime čak ni sitne novce.
-----------------
Kvote formiraju igrači a ne eksperti kako se obično misli.Prvo se kače ovi igrači koji se iskušavaju sa fiktivnim novcem na web stranicama kladionica.Kada oni formiraju nekakav omjer uplata,a tu se kvote pomalo koriguju sa uplatom,otvara se realna kladionica sa kvotama skinutim odatle.Ali pravo veselje i korekcije tek slijede kada se tokom utakmice primaju uplate,a kvote dramatično skaču gore-dole.Tu kladioničarski programi jako dobro izbalansiraju margine do gotovo idealnog odnosa.
Suština svega je da se kladioci klade međusobom,a kladionica je posrednik i uzima 20% od prometa.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Izracun sistema u kladionicama

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 59057 | Odgovora: 63 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.