Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?

elitemadzone.org :: MadZone :: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74171 | Odgovora: 334 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
212.62.59.*

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?31.05.2004. u 22:20 - pre 242 meseci
Evo jedan koristan link za ljubitelje dobre hrane, a da nema "tuzne okice"

www.edible.com

 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.vdial.verat.net

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?01.06.2004. u 05:08 - pre 242 meseci
Citat:
Ivan DimkovicThe.kume - ako hoces da kritikujes reformu skole, imamo temu za to - a onda mozemo da se raspravljamo do mile volje :)

Pa jel sam ja zapoceo raspravu o reformi skole ili neko drugi? Na ovo oko Sorosha necu odgovarati ovde jer se necemo do sledece godine zaustaviti ;) Od mene apsloutno ne ocekuj da pravim nekome politicke poJene jer je sve to (90%) gomila neradnika i probisveta, ali razmisli da li je neko drugi prethodno pravio politicke poene na osnovu (uzasno losih) reformi. Ja jesam za reforme u skolstvu, ali ne za Gashine.
Citat:
Nisi dobro shvatio - gledaj to kao neku veliku firmu, zna se ko vodi management - neko ko ume da donosi odluke i preuzme rizik na sebe. Ljudi koji umeju samo da kritikuju (i to bez nekih jakih argumenata, i.e. - pominjanje sorosha kao argument da je nesto lose) , ne donose odluke (pazi... zakon O UKIDANJU starog) - ponajmanje ne zele da preuzmu odgovornost pravdajuci se svim i svacim (eno, Tasa citira neku skolu u Ljigu, ludilo, ministarka prica o nemanju vremena, para, jos malo pa ce i los horoskop da bude razlog) obicno ne vode firmu, ne? Ako vode, ta firma tapka u mestu i propada.

A jel znas koji je najbrzi nacin da velika firma propadne? Tako sto ce direktor da vodi i menadzment i prodaju i razvoj i nabavku i ovo i ono, umesto da se skoncentrise na donosenje strateskih odluka a ostale stvari prepusti drugim ljudima da to rade uz kontrolu njihovih bitnijih poteza. Ako direktor krene da ide od masine do masine i ubedjuje svakog radnika da jedino i nikako drugacije osim kako on zamisli treba da se radi sa tom masinom nema nista od firme. Hocu da kazem - SVAKA CAST Gojku, tebi & co. na forumu, uradili ste veliku stvar, i ja sigurno nisam neko ko ce da vas kritikuje tek tako iz zavisti - da bi komsiji crkla krava ;) ali to uopste ne mora da znaci da stavovi koje recimo ti i Gojko zastupate su ispravniji od stavova koje zastupam npr. ja ili pctel. Pazi teme kao sto su obrazovanje, pismo, ekonomija (kupovina domacih prozivoda) su isuvise kompleksne da bi neko izveo iz njih skup aksioma na osnovu koga ce nekog drugog da ocenjuje kao validnog sagovornika ili ne - sto je Gojko uradio pctel-u, ali sam se i ja osetio prozvanim. Nikoga nisam hteo licno da vredjam, nego mi je zasmetalo to sto je Gojko (mogao je to da bude bilo ko drugi - isto bih reagovao) pokusao da omalovazi (bar sam ja to tako skontao) sve one koji imaju suprotne stavove od njegovih.
Citat:
Kad nekom kazes da je takav profil coveka los za vodjenje bilo cega (od firme od 10 ljudi pa do drzave sa 10 miliona ljudi) ispada kao da ga vredjas.. e ***i ga the.kume, regresija nigde ne vodi - a vi se bunite koliko hocete, ili se promenite :(

Dakle, svaka cast Gojku, tebi i ostalima na forumu, i od mene sigurno neces cuti da pljujem po forumu negde vama iza ledja, niti ove diskusije ovde shvatam toliko licno da bi me neko uvredio ako kaze da moji stavovi nisu ok, tako da sve ono sto sam napisao u vezi ovih Gojkovih aksioma shvati kao iskrenu kritiku i nikako drukcije, a ako mislis da forum treba da bude organizovan aksiomatski, i da su ispravni stavovi jedino oni koji general management zastupa, ja se sigurno necu promeniti u tom smeru, a ti onda nemoj shvatati nista licno ako se bunim ;)

i konacno :) rec-dve i o vegetarijanizmu:
Citat:
superbaka
nije vam palo na pamet da je nekima "duznost" da propagiraju vegetarijanstvo, kao na primer pripadnicima raznih hinduistickih zajednica (alias sekti) poput hare krisna, sri cin moj, OR, transcendentneandertalaca...?

Palo je to meni odavno na pamet, mada ne mora da znaci - obicno new age-rima to usade u glavu pa oni sami idu i propagiraju to, bez toga da ih neko tera ili nagovara na to...uglavnom procitaju neku knjigu (iz recimo Ezoterijine kolekcije) pa se prime, pa drugu, trecu...pa onda nikako da te ostave na miru jer misle da su otkrili Ameriku pa moraju sa tobom da podele svoja nova revolucionarna saznanja...
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

Milos niks

Član broj: 24617
Poruke: 539
195.178.35.*



+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?02.06.2004. u 11:30 - pre 242 meseci
Ono sto je pctel napisao za jare o tome sam pisao ( jare i jagnje se
isto ponasaju prilikom klanja ...) svaka cast .. lepo si to opisao ...

neko je dodao da u klanicama kolju svinje tako sto ih omame elktro
shokovima da li je to sistem u teoriji ili u praksi :) secam se skorasnjeg
incidenta u obrenovcu ...
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.vdial.verat.net

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?02.06.2004. u 21:54 - pre 242 meseci
@Confiq
Citat:

Ko koga tera da bude vegetarijanac? Mora da si pobrkao dečko, ovde ljudi teraju druge da ne budu vegetarijanci zato što Nebojsa & company mogu da nađu 1000 razloga kako je vegetarijanstvo zlo, seksta, američka idiotska izmišljetina kako nema B12 etc etc...

Kao što sam rekao ranije u temi, u srbiji je jako teško biti vegetarijanac jer odmah si povredio kult mesa :Đ I da, ne-vegetarijanci diskriminišu vegetarijance u srbiji, nek mi neko potvdi suprotno! Jednostavno opustite se, ljudi koji su vegetarijanci ne prenose nikakve bolsti.


Nije normalno biti peder, pa su gej parade u Australiji normalna stvar, cela stvar se na mala vrata gura pod zastavom 'gej je ok'....

@Marko_l
Citat:

Najveća razlika je u argumentima jedne i druge strane.Ljudi koji jedu meso tvrde (argumentovano) da je vegetarijanski način ishrane prilično nezdrav jer se takvom ishranom u organizam ne unose neke zaista neophodne supstance, dok vegetarijanci (čast izuzecima, ali pogledajte malo sajtove o vegetarijanstvu) tvrde da su svi koji jedu meso manijakalni koljači koji su žedni krvi i bez problema bi zaklali bilo koju "nevinu" životinju kada bi im se pružila prilika.


A ovo me podseca na one divne umove koji pricaju pricu da su P2P zajednice leglo Internet terorizma :D Ma dajte bre ljudi...

Zanimljiva tema...
Nisam vegeterijanac, niti cu ikada biti. Ko zeli da bude, ok nema problema, ali neka me ne gnjavi svojim fiks idejama... Zivi svoj zivot i pusti druge da zive.
Svi argumenti koje su propagatori vegeterijanstva ovde izneli su mi vise nego prazni, bez neke dobre osnove (staklene noge?) i nisam ubedjen da su oni u pravu a da sam ja (i meni po jelovniku slicni) nenormalni :)
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?03.06.2004. u 15:46 - pre 242 meseci
Citat:
kUdtiHaEX:@Confiq:
Citat:
o koga tera da bude vegetarijanac? Mora da si pobrkao dečko, ovde ljudi teraju druge da ne budu vegetarijanci zato što Nebojsa & company mogu da nađu 1000 razloga kako je vegetarijanstvo zlo, seksta, američka idiotska izmišljetina kako nema B12 etc etc...

Kao što sam rekao ranije u temi, u srbiji je jako teško biti vegetarijanac jer odmah si povredio kult mesa :Đ I da, ne-vegetarijanci diskriminišu vegetarijance u srbiji, nek mi neko potvdi suprotno! Jednostavno opustite se, ljudi koji su vegetarijanci ne prenose nikakve bolsti.


Nije normalno biti peder, pa su gej parade u Australiji normalna stvar, cela stvar se na mala vrata gura pod zastavom 'gej je ok'....


Je si ti bolestan ili samo pokušavaš da budeš bolestan? Kakve veze ima homoseksualstvo sa vegetarijanstvom? Daj mi jedan primer kako se ova dva pojma uklapaju u celu ovu priču!
Izvini za vređanje ali jednostavno glupo je kriviti (opet) pedere za vegetarijanstvo :Đ
Liči mi na onu priču, bilo šta da se desi krivi homoseksualce, oni su dežurni krivci.
 
Odgovor na temu

kUdtiHaEX
Beograd, Yugoslavia

Član broj: 3372
Poruke: 2598
*.etf.bg.ac.yu

ICQ: 167621705
Sajt: www.webhost.co.yu


+4 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?03.06.2004. u 18:07 - pre 242 meseci
Nisam ja rekao da homoseksualstvo ima veze sa vegeterijantsvom, ja sam naveo poredjenje po liniji normalnosti...
Internet ne cini ljude glupima. Internet cini ljudsku glupost dostupnijom (TM by me)

Webhost Hosting Services
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.inter.net.il

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?03.06.2004. u 18:17 - pre 242 meseci
Oćeš da kažeš da je homoseksualstvo isto kao vegetarijanstvo odnosno po "liniji normalnosti"? Evo još jedan dokaz diskriminacije vegetarijanstva :=)
Ovo postaje smešno, kako ćete još da zovete vegetarijance?
Sektaše, pedere, budale, naciste... Ajde nastavite listu :)
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.verat.net

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?03.06.2004. u 20:19 - pre 242 meseci
Citat:
kUdtiHaEX:Nisam ja rekao da homoseksualstvo ima veze sa vegeterijantsvom, ja sam naveo poredjenje po liniji normalnosti...


A gde su na toj liniji ljudi koji ne vole slatko? Ili mozda oni koji, sacuvaj boze, cudne li devijantnosti, ne jedu kiseli kupus?
 
Odgovor na temu

popeye
Branko Ivanović
Beograd

Član broj: 3846
Poruke: 960
*.bitsyu.net

Jabber: popeye@elitesecurity.org
ICQ: 18038966
Sajt: popeye.linuxo.org


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?03.06.2004. u 22:52 - pre 242 meseci
Citat:

Liči mi na onu priču, bilo šta da se desi krivi homoseksualce, oni su dežurni krivci.


Delenda est Carthago! ;)
 
Odgovor na temu

Maja65

Član broj: 31030
Poruke: 1
*.infosky.net



Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?28.07.2004. u 21:58 - pre 240 meseci
Ja vec jesam vegetarijanac. i verujte pljeske od sije umeju da budu ukusne! Sto je jos bitnije, zdrave su. Pa, porazmislite i dajte vegeterijanstvu sansu.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu



+629 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?28.07.2004. u 22:25 - pre 240 meseci
Citat:
CONFIQ: Oćeš da kažeš da je homoseksualstvo isto kao vegetarijanstvo odnosno po "liniji normalnosti"?

'Normalno' je ono što je uobičajeno u nekom vremenu, podneblju, kulturi i sl.
Dakle ako je 'normalno' da se baci svinjče na roštilj onda definitivno vegetarijanstvo nije 'normalno'. Isto važi i za homosex.
Naravno, svako ima pravo da radi sa sobom ono što mu je volja...
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?28.07.2004. u 22:49 - pre 240 meseci
Citat:
Maja65:
Ja vec jesam vegetarijanac. i verujte pljeske od sije umeju da budu ukusne!

Svako ko nije vegeterijanac može da jede pljeske od soje.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

ghost2k3
Lat45.2508; Lon19.3919

Član broj: 25133
Poruke: 691
*.net
Via: [es] mailing liste

Jabber: ghost2k3
Sajt: www.zombo.com


+8 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?27.08.2004. u 19:29 - pre 239 meseci
To Misko!
Meni je jedan doktor rekao da se ne unosenjem mesa ne unose neke
aminokiseline kojih nema nigde drugde i da je zabluda da soja moze sve da
zameni. E sad od toga se ne moze umreti, ali verovatno na duze staze steti.
 
Odgovor na temu

Bananaman

Član broj: 13587
Poruke: 76
*.197.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?28.08.2004. u 15:02 - pre 239 meseci
Mislim da svako od nas ima alimentarne inhibicije/prohibicije iliti hranu koju ne zeli ili iz nekih razloga (religija, licna uverenja, zdravstveni status) ne sme da konzumira. Ja sam ziveo na selu godinama i vrlo dobro znam kako se ubijaju i "preradjuju" zivotinje kao sto su svinja, koza, ovca, konj, zec, patka, kokoska, fazan... Mislim da te scene nikom nisu previse prijatne, ali se vremenom naviknete i prihvatite ih kao deo zivota. Nikad mi nije bilo tesko da navalim na mesishte posle svinjokolja, ali isto tako nikad nisam jeo svinjsku glavu ili pecenu krv, koja se sluzi kao obavezna stavka na meniju u danu svinjokolja.

Opet, ja shvatam da je to shok za mnoge, narocito za one koji su osetljiviji ili nisu imali prilike da se naviknu na to. Nema razloga da ja kao SVASTOJED (omnivora) teram ikoga da se baci na neko meso, ako ga se gadi. U mojim ocima nece biti ni bolja ni gora osoba, ako bude 'ljushtila' krompir, a ne meso...

Sa druge strane, "vi" mesozderi... ako ste to sto kazete da jeste... da li biste rado jeli one skakavce (Kina), machore (Italija), pecene riblje glave (juzna Italija), puzeve (Francuska), pse (Koreja)...? Sumnjam! Kao sto ni ja ne jedem ribu (gadi mi se ukus), pohovani mozak (takodje), punjene tikvice, jagnjetinu i sve sto ima prizvuk loja, a jedem zechetinu, lanetinu ili supu od morke... Sa trece strane, "vi" biljojedi iz uverenja... po cemu je zivo bice - zivotinja vise vredno od zivog bica - biljke, pa je jesti biljke OK, a zivotinje nije OK? Samo zato sto biljke ne vrishte kada ih sechete?

Da skratim. Svako bi, po mom misljenju, trebalo da jede ono sto mu prija i sto zeli. Ako neko ne zeli da jede nesto iz bilo kog razloga, to ne bi trebalo nikoga da vredja... Naravno, taj sto nesto ne jede ne bi trebalo da propagira svoj stav. Ako ni zbog cega drugog, ono zbog toga sto stvari nisu bas crno-bele. Isto i za onoga sto nesto jede... Jedi, uzivaj i pusti druge da budu 'uskraceni' za to tvoje zadovoljstvo...

BTW, ako bih morao da odaberem jednu namirnicu od koje bih morao hipoteticki da zivim do kraja zivota, bio bi to krompir :)



The Time is Near!
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

impaque
Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?28.08.2004. u 15:07 - pre 239 meseci
Već pet godina, alive and kicking, iz čisto etičkih razloga, zato što sam izuzetno protiv bespotrebnog tamanjenja životinja koja pored toga što provode život u jezivim uslovima, umiru jezivo bolnom smrću (čitaj: "puštanje krvi")...

Ti doktori što lupetaju da "fale neke aminokiseline" nisu u toku. Moj savet: pogledajte istraživanja koja se vrše po celom svetu. Neke supstance zaista fale, ali uglavnom se vezuju sa striktni vegetarijanizam, tj. veganizam. Čak su testirali i par životinja mesojeda sa vegetarijanskom ishranom. Pogodite šta? Nisu oboljevale od bolesti od kojih inače oboljevaju, nisu dobijale rak i duže su živele. Žene koje ne piju mleko i ne jedu jaja ne dobijaju rak materice i dojke.

Dimković očigledno ima problem sa tzv. zealotizmom. Znate kako, ako sam ja proveo toliko vremena proučavajući taj režim ishrane i nisam naleteo ni na jednu lošu stranu istog, a pritom sam otkrio i pozitivnu zdravstveno-ekološku stranu toga... Win-win situacija. Sad, da li je moj problem što sam to propagirao i verujem da je iz svakog ugla a-good-thing, ili ipak Dimković ima problem što ima neku podsvesnu averziju prema tome, iz nekih nepoznatih razloga... Znam, ljudi ne vole kad im drugi kažu da greše, a pritom, nije svako karakter za tako nešto. I tako, jednog dana, tumor ovde onde, predinfarktno stanje. Pu pu, daleko bilo! Živeli! U zdravlje!

Ako vas zanima više preturajte po netu: po medicinskim sajtovima, časopisima itd. Meni je više muka po tom pitanju zadrtih Balkanaca i Srba. Ranije sam mislio da nekim ljudima mogu da pojasnim neke stvari: kako je to dobro za njih, životinje i planetu (ekološki faktor), ali sam samo gubio vreme i živce...
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

impaque
Član broj: 717
Poruke: 939
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?28.08.2004. u 15:14 - pre 239 meseci
Citat:
Bananaman: po cemu je zivo bice - zivotinja vise vredno od zivog bica - biljke, pa je jesti biljke OK, a zivotinje nije OK? Samo zato sto biljke ne vrishte kada ih sechete?

Dobro pitanje, a evo ti i odgovor: bez životinja se može živeti, bez biljaka ne. Pitanje je "najmanjeg zla".

Mnogi izgleda brkaju "zakon prirode" sa "zakonom čoveka", na primer. Gde ste videli lava da razmišlja o tome šta je ukusnije, da se prejeda, da tamani bez potrebe druge životinje? Lav jede šta treba i koliko mu treba, niti više, niti manje.

Ako smo mi dominantni na planeti, pre svega po svom intelektu, zašto taj intelekt ne usmerimo u pozitivnom smeru, upitamo se da li je dobro i stvarno neophodno to što radimo? Čovek je, na žalost, po tom pitanju ekstremno zaglupljen svojom silom. Might makes right... Na svu sreću, čovečanstvo će istrebiti samo sebe. E to je zakon prirode: devijantno je osuđeno na propast.
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

BytEfLUSh
Član broj: 21153
Poruke: 5499
*.ptt.yu



+14 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?28.08.2004. u 16:18 - pre 239 meseci
Pitanje za vegeterijance: da li vi ubijate komarce, muve i slične dosadne insekte ili vam ih je žao? Šta je sa miševima? Ili krompirovim zlaticama i sličnim parazitima?

Po meni, propagirati vegetarijanizam na osnovu "savesti" je LICEMERJE. Živa bića koja su evoluirala se pošteđuju, dok se ostala ubijaju bez osećaja krivice. Onda dođete ovde i pričate kako je to odvratno ubiti svinju, kokošku, zeca, ...

Pa dobro, i ja ubijam komarce, muve i sl., i nije mi krivo zbog toga. Ali zato mi teško pada kad gledam kako kolju životinje koje se koriste za ishranu. Međutim, ne osuđujem ljude koji to rade, niti odbijam da jedem to meso.

Što se tiče toga šta je zdravije, to neću komentarisati pošto verovatno nisam dovoljno informisan. Ali što se tiče gađenja prema onima koji jedu meso, to mi nikada neće biti jasno.

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8374
*.panet.co.yu



+1349 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?28.08.2004. u 17:29 - pre 239 meseci
Citat:
impaque: Znate kako, ako sam ja proveo toliko vremena proučavajući taj režim ishrane i nisam naleteo ni na jednu lošu stranu istog, a pritom sam otkrio i pozitivnu zdravstveno-ekološku stranu toga...


Veoma me zanima koji su izvori koje si proucavao i iz kojih si se obrazovao?
 
Odgovor na temu

Cybernoid II

Član broj: 14852
Poruke: 528

Sajt: www.youtube.com/watch?v=7..


+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?28.08.2004. u 18:35 - pre 239 meseci
Meli licno biljna hrana nije dovoljna, moj probavni takt jednostavno trazi meso. Citao sam da je to nesto u vezi krvnih grupa.
Da li je neeticki ubijati zivotinje koje osecaju bol i pate u zatocenistvu na farmi?
Priroda i evolucija se zasniva na borbi za opstanak. Ukoliko bi se obezbedila neka vrsta borbe u kojoj bi pile, jare ili prase imalo mogucnost da pobegne ili da se odbrani od koljaca, to bi onda bilo u redu. Zivotinje se od rodjenja nalaze u zatocenistvu u vrlo losim uslovima. U nekim zemljama se donose zakoni tipa "prasici moraju da se igraju" sa ciljem da se poboljsaju uslovi na farmama.
Jesti ribu je po meni sasvim u redu, ako se odmah stavi na led posto se upeca iz mora, jezera ili reke. Riba je imala priliku da vodi prirodan zivot, i postojala je mogucnost da izbegne mrezu odn. udicu.
#!/usr/bin/basho
mv frog ancient_pond
echo "Splash!"
 
Odgovor na temu

xchillah

Član broj: 10119
Poruke: 165
*.beotel.net



+1 Profil

icon Re: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?28.08.2004. u 23:11 - pre 239 meseci
Dame i gospodo ,

jako davno sam chitao knjigu pa se ne setyam dobro detalja ,
ali sushtinu priche nikad netyu zaboraviti :

" Bio je rat , logor . . .
komandant logora je shest zhena - zarobljenica
smestio u neku samicu ,
dobro zakljuchao ,
i zabranio da im se donosi hrana ;

nisam siguran posle koliko vremena ,
dva , tri , chet'ri meseca . . .
dolazi komandant u samicu ,

i znate shta zatiche tamo ?


Jednu zhenu i gomilu kostiju !


pozdrav

 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: da li biste razmislili o prelasku na vegetarijanstvo?

Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 74171 | Odgovora: 334 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.