Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?

[ Pregleda: 1034 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?21.07.2019. u 14:48 - pre 56 meseci
Imam desktop PC koji koristim godinama.

CPU: i7 2600K + CM Evo 212+
MB: MSI MPower Z77
GPU: Strix 1050ti
RAM: 2x8GB Kingston HyperX Fury 1866
SSD: Samsung 860 EVO
HDD: 2 kom. 512GB i 1TB
Sound: Asus Xonar STX II
Case PSU: Cooler Master Silencio 650 + Seasonic 550 (ne secam se tacno)

I zadovoljan sam kako to radi. Nemam neke posebne potrebe da menjam.

Nedavno mi je iskrsao Dell Latitude 7490 povoljno i uzeo sam ga jer sam planirao da prihvatim neki posao.
U garanciji je do 2022 godine. Dokupio sam 32GB RAM i Samsung 970 Evo plus 512GB.

Ali se sve izokrenulo, prihvatio sam neki treći posao i dobio na korišćenje laptop pa mi sada ovaj Dell stoji bespotrebno. Cak i desktop koristim malo, samo kad hocu da opalim 3-4 partije WoT.

Mislio sam da prodam laptop i memorije, a SSD stavim u Desktop (to sam vec uradio).
Ali sad vidim da postoje Thunderbolt 3 Dock sa slotom za GPU. Pa sam mozda za tu varijantu iako mi deluje malo nestandardno. Svidja mi se laptop, radi sjajno. 8 generacija i7. Malo mesta zauzima... imao sam ranije Iskustvo sa Latitude laptopovima, ocekujem da radi dugo...

Da li imate iskustva sa ovim dock-ovima? Da li da valjnem laptop i nastavim da koristim ovu moju matoru konfu? :)
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?21.07.2019. u 15:48 - pre 56 meseci
Prodaj sve sto ne koristis dok ima neku vrednost .

Znaci Lap i desk , jer gotovo koristis samo novi lap . Za par partija WOT ponekad ne isplati se drzati komp u kuci .

Kada ti bude trebalo nesto da koristis , za nekoliko godina , to sto sada imas bice jos jeftinije .

Ja sam tako radio par puta kada naletim na nesto jeftino . Secam se kada sam tako jeftinije od realne cene kupio na oglas Amigu 600 HD . Koristio je godinu dana i prodao po ceni po kojoj sam platio . Taman joj za godinu dana toliko opala cena , koliko sam u startu platio povoljnije .

Mogao sam da je cuvam godinama i da budem na gubitku na kraju . Jer ni danas kao Vintage nema ni pribliznu vrednost , kao tada .

A tako je ocigledno razmisljao i covek koji mi je prodao povoljno u startu . Jer sto se vise vreme prolazi sve manje vredi .
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?21.07.2019. u 19:49 - pre 56 meseci
Jbg to nije opcija. Ne mogu za sve da koristim sluzbeni laptop, a i nisam jedini u kuci ko koristi racunar.

Tako da ili da ostavim laptop novije generacije, nedostatak sto se tice GPU i zvucne karte nadoknadim nekom externom grafikom i DAC-om.

Ili da ostavim desktop... zadovoljava mi trenutne potrebe.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1179



+835 Profil

icon Re: Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?21.07.2019. u 20:02 - pre 56 meseci
Prodas laptop i stari desktop, zatim kupis novu 'kantu' i7 i noviju graficku.
Varijante sa gpu dockom su skupe i jos uvek nepouzdane.
(Tako bi uradio da sam na tvom mestu)
 
Odgovor na temu

eembedded
student
novi sad

Član broj: 338914
Poruke: 49
*.dynamic.vipmobile.rs.



+8 Profil

icon Re: Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?21.07.2019. u 20:23 - pre 56 meseci
Varijanta koju je @dejanet predlozio je najbolja, samo ne moras bas i7, i5 9600k vrsi posao za sve igre skoro kao i7 ili mozda ryzen 3600 koji je jeftiniji + neka malo bolja B450 mb.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?22.07.2019. u 12:15 - pre 56 meseci
Nije ni to losa ideja . Ja sam prvo razumeo da ne treba nijedno .

Ima slican primer , gde me prijatelj pitao sta da kupi Lap za 1.000 Eur . Njemu dosta mob. ali mu se zena bavi profi , od toga zivi , multimedijom , plus mora da nosi komp na prezentacije .

Oni naravno planirali Laptop za celu sumu .

I ja mu predlozim da je bolje da kupe Lap od 200 , a za ostalo Desk, sad imali su monitor jer je stari Desk otisao u vecna lovista , pa ili isti desk za 500 sa snagom Laptopa, ili da kupe bolji . A sa Lapom od 200 Eur moze da pokrene i 2 prezentacije odjednom , plus ne tegli tezi lap i ne razmislja da li ce da mu bude nesto jer nije isto brinuti ceo dan o lapu od 1.000 i onom od 200 .

I oni naravno Nisu poslusali , ali malo posle videli da su trebali

Zato gospodji mozes da kupis Lap od 200 za Net i slicno , za po kuci .
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?24.07.2019. u 16:18 - pre 56 meseci
Prodao laptop... Ostavio desktop i SSD. Nisam hteo da bas budem prvi sa tim dock grafikama...

E sad... moja ploca nema m.2 slot za taj ssd pa sam kupio neki adapter koji ide u PCIE. Morao da modujem bios tako sto sam prebacio nvme module iz Z97.
Ali avaj... ne radi mi SSD na brzinama kao u laptopu, na 3200 jer je ispalo da i7 2600K ima podrsku samo za PCIE 2.0.

A da... ne radi mi ni Xonar STX. Ima ga u device manageru, instalirao drajvere, sve deluje kao da radi, ali nema zvuka. Izabrao sam u Sounds da default bude xonar...
Na kraju iz znatizelje stavim ubuntu na taj disk i zvucna radi super... o.O

Sad razmisljam da kupim neki trece generacije, ili da prodam ceo komplet pa jurim neki Ryzen tipa 3600...

Sto je otprilike savet sa kojim se svi slazete.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?24.07.2019. u 20:12 - pre 56 meseci
i7 2600K nema nikakvu podrsku sto se tice SATA , vec to zavisi od cipseta .

Ako imas samo 2.0 onda je verovatno cipset H61 , jer Jedino on nema podrsku za 3.0 . Znaci ako ti je vazna brzina SSD-a bilo bi dovoljno promeniti plocu . B65 i H67 imaju podrsku za 3.0 od jeftinijih cipsetova i Sandy bridz varijanti .

Ivi bridz B75 ima jedan , dok H77 ima dva . Sa trecom generacijom ne bi dobio nista narocito .

Tako da vidi koji cipset imas , da bi koristio SATA 3.0 dovoljno je promeniti plocu .

Takodje zavisi da li bi zadrzao graficku , jer sa njom ne bi dobio nista vise u igrama sa bilo kojim procesorom .

A kako je trenutno nestasica R5 3600 , ocigledno je dosla u Srbiju neka mala kolicina pa se prodalo , treba malo sacekati da stignu nove kolicine .
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?24.07.2019. u 23:02 - pre 56 meseci
Imam Z77. Sa 3. Generacijom procesora bih imao 3.0 PCI-e dok 2. Generacija nema, kasno sam saznao. Mislio sam da je bitno samo da ploca ima 3.0 PCIE.
Odnosno saznao sam kad sam video da mi je brzina manja od 1700 MB/s, a na drugom racunaru je 3200 pa proverio na ark


Samsung 979 EVO plus nije SATA nego NVMe.
Vidim da 3600 ima na KP, a samo tamo i kupujem komponente
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8058



+1746 Profil

icon Re: Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?25.07.2019. u 02:07 - pre 56 meseci
Nisam ja pisao o PCI -E , nego o SATA 3.0 .

Citat:
ademare:
i7 2600K nema nikakvu podrsku sto se tice SATA , vec to zavisi od cipseta .


Zato sam napisao , da je SATA do cipseta .

Prevideo sam da si ti u postu pisao o PCI-E , vec mi nekako ostalo o standardnom SSD-u sto ide na SATA .

PCI-E kontroleri sto su nekada bili Severni most , se jos od Prve gen. nalaze u istom pakovanju sa procesorom , zajedno sa memorijskim kontrolerom i integrisanom grafikom . Ostala periferija koja je bila Juzni most je ostala u cipsetu .

U tom slucaju je dovoljno da samo kupis procesor 3. gen jer Z77 i jeste Ivy Bridge , ali podrzava i 2. gen .
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za kupovinu - PC hardware :: Šta zadržati, a šta prodati...? Da li kupiti Thunderbolt 3 dock sa GPU?

[ Pregleda: 1034 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.