Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta vas je danas unesrecilo?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta vas je danas unesrecilo?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46911 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 12:08 - pre 68 meseci
Filozofski traktati me ne interesuju nego činjenice.
A činjenica je da se termini "proizveo" i "stvorio" često koriste u smislu koji sam citirao.
 
0

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.181.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 12:14 - pre 68 meseci
https://en.wiktionary.org/wiki/induco#Latin
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 12:31 - pre 68 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
Filozofski traktati me ne interesuju nego činjenice.
A činjenica je da se termini "proizveo" i "stvorio" često koriste u smislu koji sam citirao.


Pa biblija nije udzbenik iz fizike nego filozofski trakt :D

Sto se termina tice - slazem se - zbog toga je razumevanje i citanje filozofskih i teoloskih tekstova i jeste problem. Jer mnoge reci su najpre pisane na jednom jeziku pa su onda tumacene i shvatane na razlicite nacine, pa su onda prevodjene na drugi jezik gde mozda ta rec i ne postoji u cistom obliku, odnosno ne postoji rec koja 100% oznacava isto sto i rec na orginalnom jeziku itd. Pa su opet tumaceni od ljudi koji ceo tekst nikad nisu ni procitali - kao recimo ucesnici ovog foruma :D

Rec stvaranje koje ti koristis kad kazes da si stvorio pekmez, ne deli 100% isti smisao kao rec stvaranje koja se koristi u biblijskom kontekstu recimo u recenici "I Bog stvori zenu" (inace protagonistkinja istoimenog filma je bila gosca kod rahmetli nam vodje Tita). U svim danasnjim prevodima biblije ces naci da je zena nastala od covekovog rebra, medjutim orginalna rec sa koje je prevedeno "rebro" znaci i "strana" u smislu da je Bog uzeo jednu stranu coveka (pola coveka) i on njega napravio zenu. Medjutim u tom shvatanju je zena izjednacena na neki nacin sa covekom i zajedno pretstavljaju 2 strane jednog, sto u vreme tumacenja i patrijahalnog drustva - i nije bilo najbolje tumacenje - pa je onda verovatno izabrano "rebro" kao odgovarajuce tumacenje. Ima i starijih tekstova koji pricaju o tome da su covek i zena zajedno nastali od praha (zemlje) - Lilit itd.

Tako kad kazes "stvoriti" moras da definises na sta mislis konkretno.

Ali sve je tebi ovo jako jasno - kao sto ti je bilo jasno kad si meni spocitavao, sto kao ateista govorim o "duhu" :D :D :D
 
+1

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 13:03 - pre 68 meseci
Citat:
bananaphone

Pa biblija nije udzbenik iz fizike nego filozofski trakt :D

Mene ne interesuje Biblija kao filozofski traktat
nego bezobrazluci crkve kad tura ruku u džep poreskih obveznika.
Da su popovi pošteni ljudi i crkva odvojena od država ja ne bih napisao ni jedno slovo o religiji.


Citat:
bananaphone

Rec stvaranje koje ti koristis kad kazes da si stvorio pekmez, ne deli 100% isti smisao kao rec stvaranje koja se koristi u biblijskom kontekstu

Ja nemam strah od boga, duhova, andjela, djavola i ostalih budalaština.
Mene brinu samo zli neljudi.
Zato ja slobodno koristim termin "stvaranje" iako crkva to pokušava da rezerviše samo za boga.
Pošto nisam ograničen religijskim manipulacijama
termin "stvarati" koristim u uobičajenom smislu a često povezano sa terminom "proizvoditi".

S tim, što treba imati na umu da se "materija i energija ne mogu stvoriti ni uništiti nego samo prelaze iz jednog oblika u drugi".
Odnosno, "stvarati" i "proizvesti" se koriste u odredjenom kontekstu koji se preuzima na uobičajen način.
U tom smislu termine "stvarati" i "proizvoditi" koristim kako je i ustaljeno na našim fakultetima
Svi citati koje sam naveo mogu se proveriti obilaskom univerzitetskih biblioteka, posetom predavanjima ili jednostavno šetnjom kroz hol faklteta i osluškivanjem šta pričaju studenti.

 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 14:01 - pre 68 meseci
Nema tu ni trunke filozofije, filozofiranje je ovaj palamud sa lose upotrebljenim terminima, odnosno losom manipulacijom pedagoski primenjenih termina.

Elem, fakultet pruza odredjen nivo znanja i obucava kandidata, po nekom programu i osposobljava ga za daljni rad, pa i u nauci i spoznaji pojava, metodama i bazicnim cinjenicama.. To je bitno da se razluci, tu ne serviraju sva moguca znanja iz tematske oblasti.
Udzbenika ima vise vrsta, i svima se moze prikaciti termin "fakutetski", neki dobri, neki reda radi i moranja, a iz nekih se sistematicno moze i dosta nauciti. Uz to su i vezbe, predavanja i provere evaluacije, da li je besmisleno podizati nivo predavanja. Uglavnom sluze da prezentuju neko znanje na odredjenom nivou, sluze za UCENJE, a ne za spoznaju. I da kandidati budu osposobljeni za odredjene vrste posla. Najbolji mogu da nastave dublje u nauku. Razumevanje pojava je na mnogo visem nivou.

Tako da potpora losih tvrdnji ne treba da ide iz random udzbenika, ma kakav oni "visok" prefiks imali..


Elektromagnetizam je DUALNA pojava, i mozemo je cepkati i krstiti svaki njen deo ili ponasanje, bilo kakvim izrazima i terminima, ali to je njena sustina, elektroni formiraju i elektricno i magnetno polje, istovremeno. Stvar je prihvata uticaja, sta cemo u nekim okolnostima da iskoristimo od dualizma, neki put da generisemo struju, neki put da transformisemo napon, neki put da transformisemo em energiju u toplotu, neki put da je transformisemo u mehanicku silu...

Posebna je problematika, sto se odredjenom nivou znanja, neke slozene pojave ne mogu sustinski objasniti sinonimima ili viseznacnim terminima, to je stvar pedagogije, a ne sustine zbivanja u materiji. I onda takav nivo treba da prihvati OKVIR znanja, gde su ti termini prezentovani za pojasnjenje pojava, a ne da filozofira ili umetnicki razbacuje termine izvan tih okvira, trazeci terminolosko objasnjenje, narocito ne slozenih pojava prostom simplifikacijom, "metodom cajnika", tj svodjenjem na (navodno) poznate pojave..

Termin "stvaranje" se ne koristi na sustinskom nivou, vec npr termini spin i titracija elektrona i njihova medjusobna usaglasenost ili haoticnost. Nivo usaglasenosti i haoticnosti elektrona u materiji ce prezentovati slucajnu ili kontrolisanu makropojavu primetnu nasim culima ili saznanju, i bez specijalnih ili osetljivih uredjaja

 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 14:22 - pre 68 meseci
@alimamnekolikokuća - pa onda tako i reci.

Drzi se korupcije crkve i svestenika a ne tumaci tekst koji nisi mozda proucio na pravi nacin, i ne razumes bas dobro. Razumevanje poruka neke religije ili ideologije nije potrebno da bi se uocila korupcija, teokratija, diktatura itd, jednom recju propast institucija i ljudi koji pretstavljaju tu ideologiju i/ili religiju.

Ne moras da budes ekspert za "Das Kapital" da bi skontao da je pretsednik opstine Zagubica - iz Socijalisticke partije Srbije - korumpiran :)
 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 15:18 - pre 68 meseci
Ivan Filipović je imao 40 godina staža 1982. kad je objavljeno citirano 4. izdanje knjige "Opća i anorganska kemija".
Prvo izdanje je objavljeno 1971. Pretpostavljam da je u tih 10 godina imao brojne rasprave, sugestije i komentare kako da knjigu napiše što preciznije. I to sve sa stručnim kadrom. A knjiga je korišćena kao udžbenik na fakulteima (MF,PMF,..) širom bivše SFRJ.
Zato ako je on mogao da koristi termin "stvoriti" nema razloga ni ja da se ustručavam.

Citat:
vladd

Elektromagnetizam je DUALNA pojava, i mozemo je cepkati i krstiti svaki njen deo ili ponasanje, bilo kakvim izrazima i terminima, ali to je njena sustina, elektroni formiraju i elektricno i magnetno polje, istovremeno.

Šta ćemo sa elektrolitima? Kroz njih protiče električna struja a ne privlače gvozdene predmete.
Na primer u pogonima za elektrolitičko prevlačenje metala cinkom/niklom... kroz elektrolitičke kade protiču struje jačine od više hiljada ili desetina hiljada ampera.
Medjutim gvozdeni predmeti se zbog toga ne pomeraju. Kako to?
Šta se dešava sa gvozdenim predmetima pored kalema kroz koje propustiš električnu struju jačine hiljadu ampera?


Citat:
bananaphone

@alimamnekolikokuća - pa onda tako i reci.

Drzi se korupcije crkve i svestenika a ne tumaci tekst koji nisi mozda proucio na pravi nacin

Ne pratiš, ja sam već na početku ove rasprave napisao da je moje tumačenje materijalističko.
Ti treba da objasniš šta ja to "nisam proučio na pravi način"?
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 15:47 - pre 68 meseci
Rekao sam ti - biblija nije udzbenik fizike. Ne mozes tako da je citas i tako da je tumacis, ako zelis nesto da naucis iz nje, ili bar da shvatis o cemu se tu radi. Biblija nije takva knjiga i bavi se pre sveg, iracionalnim delom coveka, emocijama (strah od smrti itd), duhovnim i moralnim vrednostima.
Odnosno, kao sto sam vec rekao, bavi se gradjenjem covekovog "duha", u skladu sa nekim skupom vrednosti.
 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 16:05 - pre 68 meseci
Jesi ti dokazan?
Vrtiš ista pitanja a na to sam ti već odgovorio.
Čitaj odavde nadalje.
 
0

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 16:21 - pre 68 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća: Jesi ti dokazan?
Vrtiš ista pitanja a na to sam ti već odgovorio.
Čitaj odavde nadalje.


Odgovorio si glupost prijatelju, pises o necem sto ne razumes, ali zato imas jako predubedjenje.

Svakako da mozes da govoris o iracionalnom delu coveka i budes ateista. Jel onda ni jedan sekularni ideoloski pokret poput komunizma, ne bi mogao da prica o duhu coveka. Kao sto ne bi imao psihologiju ili filozofiju, da je covek samo racionalan ne bi imao iracionalna ponasanja, iraconalne afekcije, strahove itd. Ne bi imao marketing - jel bi onda na TV-u izlistao faktualne podatke o kolima, a ne reklame koje se igraju nasom podsvescu.

Imas gomilu filozofa, politicara, psihologa koji su ateisti ali koji su svesni da je covek podeljeno bice i da je njegov svesni - racionalni deo samo delic njegovog postojanja i pokusavaju da odgonetnu ovaj iracionalni deo. Imas i sekularne religije - poput sekularnog budizma, koji u nekom svom obliku odbacuje Boga, ali zadrzava duhovne vezbe, koje sluze da ti pomognu da se npr. smiris...

I tvoje iracionalno skakanje na svaki pomen religije je kondicionirano tokom skolovanja u komunistickoj zemlji, samo ti toga (jos uvek) nisi svestan.

 
+1

mjanjic
Šikagou

Član broj: 187539
Poruke: 2713



+700 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 16:24 - pre 68 meseci
Recimo, Biblija, odnosno prvi njen deo koji čini Stari Zavet, nigde ne objašnjava kako je to Kain sam napravio grad (pa makar to bio grad veličine onih malecnih naselja na Divljem Zapadu, tj. nekoliko ušorenih kuća) i odakle žena sa kojom je dobio potomke.
Pošto religiozni fanatici polaze od toga da osim Adama i Eve nije bilo drugih ljudi na Zemlji, onda ispada da je Kain oženio svoju sestru, tj. da je njegova žena takođe potomak Adama i Eve, mada se to nigde ne pominje za period pre nego što je Kain ubio Avelja.
Takođe, oni koji tumače Bibliju izbegavajući dogmatske poglede nametnute religijom, pretpostavljaju da su mnogi likovi i mesta, koji se ne pominju nigde u Jevrejskoj verziji Biblije, jednostavno izmišljeni i dodati kako bi se Stari Zavet predstavio kao niz istorijskih činjenica, a ne poučnih priča kao što se npr. sukob Kaina i Avelja može shvatiti kao parabola o sukobu onih koji su se bavili zemljoradnom i stočarstvom što je opisano i u jednoj Sumerskoj priči.

U tom smislu citirati Bibliju kad se govori o fizici, astronomiji i generalno drugim modernim naukama je besmisleno.
Bolje je citirati stare indijske tekstove, koji su mnogo stariji, a i nisu u tolikoj kontradikciji sa modernom naukom, a u pojedinim stvarima idu i korak dalje, mada su nam isto nejasni kao i neke stvari u Bibliji, jer se koriste reči iz arhaičnog jezika kojim su pisci bili ograničeni.
Blessed are those who can laugh at themselves, for they shall never cease to be amused.
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 16:47 - pre 68 meseci
Citat:
Šta ćemo sa elektrolitima? Kroz njih protiče električna struja a ne privlače gvozdene predmete.


Mislio sam da ces da postavis pitanje kako kroz magnet ne protice struja... Protice, ali su nosioci naelektrisanja neuvezani, rasuti, spakovani u jednom pravcu, ali bez sireg kretanja i prenosa struje....
Kaze se feromagnetne, neki su i keramika..

Stvar je i uredjenosti elektrona i stepena haoticnosti, postoji i magnetna sila i magnetno polje, ali nije dovoljno makro primetljivo. Moze se detektovati preciznim merenjima.

To samo znaci, da ne citas pazljivo ono sto ti je namenski napisano, da odbijas saznanje i pokusavas da manipulises sa informacijama. Posebno pogresno, vezujuci ih za termine.

Profesor hemije i profesor fizike, ili kojigod, svejedno, kada napise knjigu, on pokusa da uci studente, ili doktorante, a u naucnim radovima prezentuje naucni deo.

Za studente je "bezbedno" da nauce bilo kakav klasifikovan termin(imaju ogranicenja da manipulisu istim, nema demokratije), daljnom analizom procesa, razlucice desavanja do kojih mogu da prikupe cinjenice. To je pedagoski termin, koji se koristi u jednoj fazi nastave, gde se nesto drugo potencira, a ne preciznost manjebitnih termina.

Ali prosto nije normalno da se u nauci manipulise sa terminologijom, na takav nacin, uvode se novi termini ako treba, ali se ne uproscavaju stvari i ne svode neumereno i vrcavo na poznato. Mogu da se klasifikuju, radi brzeg odabira analize predmeta ili analize pojava, ali se ne kalkulise preslobodno sa terminima, da bi vremenom i prepricavanjem, kolokvijalno, dobili ravnopravna znacenja razlicitih pojava.
 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 18:27 - pre 68 meseci
Iz toga što si napisao slede dva zakljčka, prvo da ti sve znaš a ostali nemaju pojma a drugi zaključak: da je na delu još jedna svetska zavera kojom "se u nauci manipulise sa terminologijom".
Da li tu manipulaciju organizuju svetski moćnici, vladari iz senke, ljudi u crnom ili neko četvrti ostavćemo za neku drugu priliku.

Medju takve ("učesnike zavere" ) očigledno spadaju i oni koji se bave proizvodnjom Higsovog bozona jer:
Citat:
Production

If Higgs particle theories are valid, then a Higgs particle can be produced much like other particles that are studied, in a particle collider.

Higgs boson
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 18:56 - pre 68 meseci
Ovde samo ti manipulišeš terminologijom.

U nauci iza termina stoje definicije i tim terminima se ne mogu pridruživati druga značenja.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
0

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Nedeljko
Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 19:26 - pre 68 meseci
Kažem ja da je izlišno odgovarati na svakakvo smeće.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
+1

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 21:57 - pre 68 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:
Iz toga što si napisao slede dva zakljčka, prvo da ti sve znaš a ostali nemaju pojma


Ne, potpuno pogresan zakljucak, nekim animozitetom izazvan.
Ja sam samo deo(pomocni delic) nazovimo obuke doktoranata, i imam neku terminologiju dosta ispeglanu i preciznu. I o nekim pojavama znam nadprosecno, ali daleko manje od ljudi koji se time usko i intenzivno bave. U i o mom poslu laboratorijskog misa, znam bas dosta, ali u okvirima okruzenja sa kojim sam se susretao..za sta je konkretno trebalo prosiriti i fokusirati znanje.

Prosto neke stvari ne zelis da razumes dalje od pijacnog nivoa. I rado bi da pijacno dzaftaris.

LHC je za drzave i iz EU, bolno skup projekat, i iz CERN-a neke stvari prezentuju "pitkim" jezikom, bez zelje da edukuju, vec da objave, posto politicari drze kljuc kase. Termin prezentovanja nauke je najnovija moda, verovatno neophodna...a politicari i bankari nisu naucnici.

Vaznije je da DETEKTUJU bozon u ambijentu kojeg su ostvarili, a da li ce se u doticnom okruzenju izdvojiti doticna vrlo bazicna cestica, to bez verifikacije ne mogu da tvrde.

Ako je detektuju, ponovljivo, onda je ona izdvojena iz materije u specificnom eksperimentu, inace za bozon je sracunato da postoji, iz energetskih bilansa sudara, kao element materije, samo ga treba izdvojiti od previse krupnih ostalih cestica, vece mase i energije, i pri energetski burnom procesu.

Besmisleno je da iscitavas clanke iz novina i da manito manipulises terminima, bez poznavanja sustine, metoda i bitnih cinjenica, to je jedini validan zakljucak .
 
+2

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 23:05 - pre 68 meseci
Evo i ti si počeo da prišivaš, valjda u nedostatku argumenata.
Citat:
vladd

Besmisleno je da iscitavas clanke iz novina i da manito manipulises terminima, bez poznavanja sustine, metoda i bitnih cinjenica, to je jedini validan zakljucak.

Nikakve članke iz novine nisam iščitavao.
Ne manipulišem terminima nego ih prenosim onako kako su ih dali naučnici i istraživači kompetentni za konkretnu oblast.
E sad da li "poznajem suštinu, metode i bitne cinjenice" je potpuno nevažno jer to ne pokušavam ni da objasnim.

Arogancija je ignorisanje radova hiljada stručnih predavača, istraživača koji su dali doprinos nauci i obrazovanju ne samo na nacionalnom nego i na internacionalnom nivou.
Ti si u toj aroganciji šampion.


PS. Da li vas dvojica pokušavate da se pridružite onom što svako malo vršio "reviziju" realnih brojeva? Onog sa beskonačnom nulom ili kako je to već radio?
 
0

alimamnekolikokuća

Član broj: 338957
Poruke: 326



+456 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 23:20 - pre 68 meseci
^bananaphone

Ti si sam sebe deklarisao kao lažova, Nedeljko se pokazao kao falsifikator citata a sada mu se i vladd pridružio.
Jedan - drugom udarate pluseve u nastojanju da uspostavite sopstveni tabor "naučne misle" ateizma zasnovanog na religiji.

Želim vam puno sreće i uspeha u vašim nastojanjima!

Ja idem da čitam knjige koje reigiozni ateisti ne priznaju (jer su zasnovane na suvom materijalizmu).
Poz.
 
0

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 23:29 - pre 68 meseci
Citat:
alimamnekolikokuća:...idem da čitam knjige koje reigiozni ateisti ne priznaju (jer su zasnovane na suvom materijalizmu). Poz.


Pozzz tebra, ljubi te tvoj brat...
_._/._./_ _ _/_.
 
+1

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Sta vas je danas unesrecilo?06.09.2018. u 23:44 - pre 68 meseci
alimamnekolikokuća

Meni i dalje nije jasno, šta ti u stvari želiš da kažeš. Imam utisak da ideš na vetrenjače. Definitivno nisi u stanju da pojmiš razliku između stvaranja i otkrivanja, stavljaš znak jednakosti između crkve i svetog pisma i sve tako u nedogled, a kada ti neko odgovori samo se pozoveš na svoje prethodne postove. Na kakve vetrenjače ideš, šta te tačno muči?

Ne verovao ti ili da, teologija je nauka, ništa manje nego nego fizika, hemija ili sociologija. Kao što (ne) znaš, svaka od njih ima svoj predmet proučavanja, metode, principe, sredstva... Ti si upao u neku beskonačnu petlju pokušavajući da metodama molekularne biologije dokažeš osnovni stav algebre. Besmisleno.

Govoriš o crkvi, a onda sve strpaš u isti koš, mešajući sa tim i svete spise. Nije baš da nema nikakve veze, ali to tako ne ide. Da li je bmw odgovoran što ja parkiram na sred pešačkog prelaza ili prolazim na crveno?

Pominješ nekakve naučnike i njihov radni staž. Čemu to, kako to? Kažeš kako je tvoje tumačenje materijalističko. Kako da ti to kažem, ove teme ne trpe dijalektički materijalizam.

DakleM, ne bi bilo loše za početak da izađeš iz kutije, iz mentalne matrice koja te sputava i ograničava. Ako to pokušaš, nastavak diskusije će možda imati smisla, drugačije nikako.

Kockasti trouglovi su okrugli.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta vas je danas unesrecilo?
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 46911 | Odgovora: 384 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.