Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zaštita od zaraženih usb fleševa

[es] :: Zaštita :: Zaštita od zaraženih usb fleševa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5754 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igormil
srbija

Član broj: 288404
Poruke: 571
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Zaštita od zaraženih usb fleševa08.11.2016. u 20:17 - pre 89 meseci
Koji program mi preporučujete da instaliram a da se ne kosi s Avastom i da prilikom svakog priključenja usb fleša prekontroliše da li na dotičnom flešu ima virusa?

Igor
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa08.11.2016. u 21:10 - pre 89 meseci
Samo ovaj: http://www.mcshield.net/

U pitanju je program domace pameti...
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.236.*



+627 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa08.11.2016. u 22:34 - pre 89 meseci
Takođe preporučujem McShield. Uvodi red u radne kolektive svih "veličina"... ;)
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

igormil
srbija

Član broj: 288404
Poruke: 571
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa08.11.2016. u 22:56 - pre 89 meseci
Da li se kosi sa Avastom?
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa08.11.2016. u 23:40 - pre 89 meseci
Koristim i Avast i MCShield, sve je ok, ne kose se.
 
Odgovor na temu

igormil
srbija

Član broj: 288404
Poruke: 571
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+8 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa08.11.2016. u 23:44 - pre 89 meseci
Tako ću i uraditi.

Hvala svima na pomoći.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa08.11.2016. u 23:50 - pre 89 meseci
Jos jedan glas za mcshield.
Neprimetan sto se tice hardverskih resursa tako da mozes da ga kombinujes sa cime cod. Instalifao sam ga na mnogo racunara
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa09.11.2016. u 00:09 - pre 89 meseci
Cek, a zar Avast ne skenira flesku cim je ustekas? Ne koriatim Avast godinu dana, pa pitam. 360 security odmah pri ustekavanju fleske sledi njena provera, tako da nema potrebe za dodatnim AV-om za USB.

Jedina zamerka 360 sec. je sto nema ( ili ja ne umem da nadjem ) neki mod da ne mora da stiskam `allow` pri svakoj izmeni reg. baze ili pri instaliranju drajvera da se kopiraju fajlovi u sys32/driver folder...koji inace nisu zarazeni...samo upozorava na promene.

Ljudima kojim ga instaliram i koji bas nisu upuceni me zovu, misleci da se radi o virusima...Lako moze da se desi da zabrane upis nekog drajvera ili kljuca u reg. bazu prilikom instalacije drajvera i uredjaj im nece raditi, tako isto i sa programima...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.236.*



+627 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa09.11.2016. u 07:06 - pre 89 meseci
gilopile i kod mene 360 total security uvek radi isto to. Ne smeta mi, ali mogu a razumem "paničare" 100% !!!
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa09.11.2016. u 07:59 - pre 89 meseci
Radi 360 to, ali mislim da ne radi kao mcshield.
Bas nedavno mi se desklo ono kad sve foldere sa fajlovima pretvori u shortcuts. 360 mi nije to resio, pa sam instalirao mcshield i srexio je to za par sec.

Inace ranije dok sam se bavio servisom 360+mcshield su bili obavehni na svakom kompu koji sam radio. I sa tim klijentima bih bio dugo miran, sto bas i nije bilo isplativo :D.

A i ja sam morao nasvim programima da predvidim sve moguce dijalog prozore i da smanjim na minimum da ne bi panicili... Doduse niko me nije cimao za 360
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa09.11.2016. u 08:37 - pre 89 meseci
Citat:
gilopile: Cek, a zar Avast ne skenira flesku cim je ustekas? Ne koriatim Avast godinu dana, pa pitam. 360 security odmah pri ustekavanju fleske sledi njena provera, tako da nema potrebe za dodatnim AV-om za USB.

Nisam siguran da li moze da se namesti i to, ali po default podesavanjima ne skenira.
Sve i da moze da se namesti, ne verujem da bih to radio, jer je svaki AV opterecujuciji za sistem, dok MCShield za tren oka sve zavrsi.

Citat:
CoyoteKG:
A i ja sam morao nasvim programima da predvidim sve moguce dijalog prozore i da smanjim na minimum da ne bi panicili...

Ziva istina...
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa09.11.2016. u 10:44 - pre 89 meseci
Ma to, dok ja objasnim ljudima da je to predostroznosti radi, da imaju uvid da im se menja kljuc u reg, i da upisuje u sys nove drajvere...ja vec uznemiren i pozvan :)

Ali sto kazes, Kojote, nije ovo sa 360 bas isplativo :D Sreca pa ima jos tu sto sta da ujebu oko OS-a:D

Ili onaj rad, kad zagrmi i tresne grom negde u bilizini, sutradan posla preko glave, hi hi hi.
Sad ce ove jesenje kise i grmljavine...Sv. Ilija, buraz, samo cepaj!
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.236.*



+627 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa09.11.2016. u 11:21 - pre 89 meseci
Sram Vas bilo! ...posle kineski narod i proizvodi nisu dobri. Zavera! Verovatno se zato na mala vrata uvodi i ova Allow priča/komplikacija na elitnom forumu: "znate, dobar je, odličan 360...ali dosadan, zapitkuje, mora da se ide na kurs*...da Vam "stavim" ipak AVG, malo više jede, ali je miran kao bubica"

*organizujte, a ako se naprave i skripte, može još rsd da se zaradi!

[Ovu poruku je menjao valerijan dana 09.11.2016. u 12:43 GMT+1]
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa09.11.2016. u 13:00 - pre 89 meseci
Citat:
gilopile:
Ili onaj rad, kad zagrmi i tresne grom negde u bilizini, sutradan posla preko glave, hi hi hi.
Sad ce ove jesenje kise i grmljavine...Sv. Ilija, buraz, samo cepaj!

Taj rad... Ovaj moj za koga sam radio pre 100 godina u servisu, je slavio te dane :D.

Kad crkne napajanje od strujnog udara, obavezno dijagnostikuje da je probilo na maticnu plocu, crkao i HDD i ram memorija.
Maticna moze da se "popravi", ali HDD ne moze. Mozda samo da izvuce podatke, i da instalira nov sistem na drugi hdd... Ali sva sreca pa ima polovan HDD, pa ne mora da kupuje nov.
Pa rotira samo ljudima, i od jednog realnog napajanja uzme jos 1500 za instalaciju OS, 20E za HDD, 20E za memorije, 15E za reparaciju ploce, "jer sva sreca ima majstora za to".
I ljudi presrećni jer imaju takvog majstora koji im je spasio podatke, i što su uštedeli da može da se popravi ploča :D

Što je najgore, to svi rade...

O Srbijo među šljivama
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa09.11.2016. u 13:34 - pre 89 meseci
Ma gde to svi rade, to su lopine koje su krive što servisere nazivaju pokvarenjacima i lažovima! Ni ja ni desetak kolega (što u servisima što ovih koji rade na crno) sa kojima sarađujem ili se čujem ne rade tako. Ja kada menjam deo - neispravan deo dajem mušteriji, pa neka ga mušterija baci, pokloni, neka ga vrati meni.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa09.11.2016. u 13:57 - pre 89 meseci
Citat:
CoyoteKG:O Srbijo među šljivama
Nema to veze sa Srbijom, već sa prevarantima. A njih ima svugde.

Pogledaj ovo: https://www.youtube.com/watch?v=-avpx8UTakI

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

anon70939

Član broj: 70939
Poruke: 2823



+6883 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa09.11.2016. u 15:25 - pre 89 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Ma gde to svi rade, to su lopine koje su krive što servisere nazivaju pokvarenjacima i lažovima! Ni ja ni desetak kolega (što u servisima što ovih koji rade na crno) sa kojima sarađujem ili se čujem ne rade tako. Ja kada menjam deo - neispravan deo dajem mušteriji, pa neka ga mušterija baci, pokloni, neka ga vrati meni.

Heh... u jednoj od tema sam opisivao musterije kojima sam sredjivao racunare. I izmedju ostalog je bila i ta jedna samohrana majka, koja je imala najmanje para.
Njoj su rekli da joj je neispravna ploca, i prodali joj plocu za 7000 din, plus sto su morali da instaliraju nov windows zbog nove ploce... Video sam i fiskalni racun. Njen ceo racunar nije vredeo toliko.
Samo mi nije bilo jasno kako su nabavili tu plocu. Jer to je bilo kao da sad odem u servis i kupim novu plocu na koju ide DDR2 memorija.
I vratili joj njenu plocu.
Ono, bilo mi zao pa kao ajd da dam jednom poznatom ovde u KG, koji se bavi tom elektronikom, kugla ploce, statijaznam, i daje garanciju na to. Ako uspe da popravi plocu, zadrzace je i dace neku kintu za to.
Na kraju se ispostavilo da je skroz ispravna ploca

Isto i ja imam strah od automehanicara. Doduse, ne znam nista oko automehanike, pa malo i procitam po netu pre nego sto se upustim u nesto. Ali i osetim prevarante cim krenu da me palamude...

Pretprosle godine, prestanu da mi rade stop svetla, odem preko neke preporuke u neki servis.
Lik pogleda, cackao nesto, i kaze mi da moram da ostavim auto. Da mora da mi zameni neki deo, ali mora auto da bude kod njega bar 3h, jer taj neki senzor mora da se uzubi... O.o.
Kad sam ga pitao da mi pojasni, kako se uzubljuje senzor, on nastavio dalje samopouzdano da palamudi. Kaze "pa lepo, ovi novi automobili, kocnice im rade preko racunara. I jedno je kad je auto u brzini, a drugo kad je na leru. I za celu tu proceduru mi je trazio 4000 din plus 1500 za prekidac.
Posto stvarno malo znam o tim stvarima, nisam mogao bas argumentovano da ga ispljujem, samo sam se okrenuo, otisao do prvog coska, sagnuo se i ja kod papucice, nasao neki prekidac, skinuo ga, video da zaglavljuje pin, otisao do KK i kupio drugi za 700 din i zamenio za manje od minut...
Toliko o danasnjim majstorima...


No ajd da ne zagadjujem temu, imam milion slucajeva koje sam video. I zao mi je ljudi koji prolaze tako.
 
Odgovor na temu

jolemisa

Član broj: 242013
Poruke: 888
178.79.16.*



+29 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa10.11.2016. u 00:14 - pre 89 meseci
Sve je vise takvih lopurda.Tesko je naici na pravog majstora i dobrog coveka.
 
Odgovor na temu

Living Light

Član broj: 331540
Poruke: 6709



+1156 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa10.11.2016. u 01:11 - pre 89 meseci
jolemisa,

Ti me podseti na ovo:

"Šef traži jednog radnika, po ceo Božji dan, i ne nadje ga,

kad ga je našao, pred kraj radnog vremena, pita ga:

-Pa gde si Ti ? Nema te nigde ! Ceo dan te tražim !

...Ee pa Šefe, danas je teško naći dobrog radnika ! "
Toliko mnogo knjiga, toliko malo vremena...
 
Odgovor na temu

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+89 Profil

icon Re: Zaštita od zaraženih usb fleševa11.11.2016. u 13:30 - pre 89 meseci
Raspisali se ljudi samo tako, držite se teme.

MCShield je jako dobro rešenje za čišćenje USB memorijskih uređaja. Koristim ga godinama i nikada nije pravio konflikt sa bilo kojim softverom za zaštitu. Da bi u potpunosti otklonili mogućnost konflikta, možete eventualno da ubacite MCShield na exclusion listu antivirusa. Još jedna prednost MCShield-a je to što ne zahteva konstantan update, već to obavlja jednom u mesec dana ili shodno potrebama. Razlog za to je što trenutna verzija programa pokriva sve rupe i autorun malvere koji su široko rasprostranjeni. Kada se pojavi novi, oni će ga jednostavno dodati na listu, ali s obzirom da velika većina autorun malvera koristi isti metod za širenje zaraze, ažuriranje MCShield-a je svakako minorno.
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
Odgovor na temu

[es] :: Zaštita :: Zaštita od zaraženih usb fleševa

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5754 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.