Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USB problem, This disk is write protected

[es] :: Windows desktop :: USB problem, This disk is write protected

[ Pregleda: 3654 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

weleb

Član broj: 284399
Poruke: 38
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon USB problem, This disk is write protected16.05.2011. u 21:57 - pre 157 meseci
Imam problem što su mi se u zadnjih par dana upropastile 2 USB memorije, USB stick 1GB te USB Hard Drive 300GB

Imam windows 7 i mislim da mi je on zbrljavio navedene memorije, jednostavno je zapisan write protection na obe memorije tako da ne mogu ni pisati po njima a niti modificirati sadržaj na njima. Format također ne ide (error This disk is write protected), stvarno me živcira?? Koje je riješenje, pokušao sam sa ubacivanjem nekih reg ključeva ne ide, s nekim low level format programom isto...
 
Odgovor na temu

missortr

Član broj: 210741
Poruke: 364
*.pppoe16989.bih.net.ba.



+69 Profil

icon Re: USB problem, This disk is write protected16.05.2011. u 22:49 - pre 157 meseci
1. probaj iz CommandPrompt-a ...
2. probaj sa MiniTool Partition Wizard Now, ako ne skini njihov Bootable CD (39 MB) pa podigni racunar sa njega
3. Probaj jos programcice poput AcronisDiskDirector, GParted, .... imas ih vecinu na HBCD, mozda prvo Partition Find & Mount zavisi ...
4. Ako ne, izvadi HDD iz kutije i ubaci u komp. (nakaci na plocu) pa oda opet redosledom 1, 2, 3...

L.P.

da, zaboravih i DiskGenius mozda kao opcija 4.
:D
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: USB problem, This disk is write protected17.05.2011. u 12:46 - pre 157 meseci
A da li si proverio da li imaš nezvane goste na računaru? Meni "smrdi" da je to uzrok... Evo ti jedan proizvod domaće pameti koji ti može pomoći da potvrdiš ili eliminišeš moju hipotezu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: USB problem, This disk is write protected

[ Pregleda: 3654 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.