Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moralne vrednosti u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Moralne vrednosti u Srbiji

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15144 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 14:59 - pre 91 meseci
Citat:
bananaphone:Danas je 100x grdje, svi sve znaju, od onih najtupljih, do akademika - svima je jasno, nitko nema moralnu dilemu sta je dobro a sta nije, ali stoje na stadionu i cute, niko ne sme da pisne.

Kad se netko javi i kaze nesto normalno na tu temu, svi beze od njega ko djavo od krsta, ljudi ne smeju svoje misljenje da iznesu anonimno na retardiranom forumu poput ovog - Living Light me utisava i upozorava na Drogosa-Omladinaca ispred njegove zgrade u Pancevu, zasto? Zato sto je taj omladinac stvarno faktor ispred njegove zgrade, i ne samo sto je faktor, nego je sistemski faktor, ne postoji sistem koji ce ga skloniti posto je on vec deo sistema...

sa svime sto si napisao se slazem, samo pitam ja tebe, jel si ti glasno govorio protiv takvih stvari dok si bio u Srbiji ili kad dodjes u Srbiju?!
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 15:05 - pre 91 meseci
Citat:
član: sa svime sto si napisao se slazem, samo pitam ja tebe, jel si ti glasno govorio protiv takvih stvari dok si bio u Srbiji ili kad dodjes u Srbiju?!


Cisto razumevanja radi - slazes se samnom da je sad svima zivima poznata cela ova postavka stvari?
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 15:13 - pre 91 meseci
slazem se sa tim da ljudi generalno imaju problem da iznesu svoje misljenje ili da zabadaju nos u tudja posla, jer napisao si na nekoj temi kako je prosao tvoj ujak kada je pokusao da spreci dzeparenje u busu... ali nisi napisao da kad su cigani klali ovcu da si sisao dole da im kezes da to ne rade ili da si sprecio nasilnika u busu da maltretira devojcicu itd. zato pitam?!
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 15:15 - pre 91 meseci
Kad su bre Cigani klali ovcu ? :) Kakve su to dogodovštine bananaphonemena?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 15:15 - pre 91 meseci
Cekaj polako - ajde pre da vidimo - jel to opste poznata stvar, da li ljudi zaista vide stvari kako sam opisao, ili mozda stvari stoje drugacije, ili je to saznanje koje nije opste poznato - pa pricamo dalje.
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 15:24 - pre 91 meseci
mislim da nema oko toga nikakve dileme, kao sto si napisao: svima je jasno i niko ne sme da pisne! i to jeste opste poznata stvar, ali je poznata stvar i da ako pisnes u najboljem slucaju prodjes kao tvoj ujak! pa pitam, da li bi se i ti ponasao kao vecina?
 
Odgovor na temu

bananaphone
Amsterdam

Član broj: 326748
Poruke: 463



+1328 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 16:08 - pre 91 meseci
Citat:
član: mislim da nema oko toga nikakve dileme, kao sto si napisao: svima je jasno i niko ne sme da pisne! i to jeste opste poznata stvar, ali je poznata stvar i da ako pisnes u najboljem slucaju prodjes kao tvoj ujak! pa pitam, da li bi se i ti ponasao kao vecina?


E dobro - cisto da ne krenem u jednom smeru a ispadne da se nismo razumeli.

Vidi - stvar je opste poznata upravo sto su ljudi od 200x na ovamo pricali o tome javno i otvoreno, sto su napisani mnogi tekstovi, snimljeni dokumentarci koji su se pustali na nacionalnim televizijama, pa na kraju krajeva snimljeno je i dosta popularnih filmova koji se bave tom temom (sprega drzavne bezbednosti/policije i kriminala). Da li sam ja mogao o tom da pricam - pa kako ne - puste dokumentarac na TV-u sutra na poslu svi pricamo o tome, seti se, jel bilo tako ili sam nesto prespojio?

Da li sam smeo da odem kod nekog lika iz tog lanca (bilo db/pandur ili krimos) i u nekom mracnom prolazu - njemu u lice kazem sta mislim? Pa naravno da nisam, niti cu ikad moci, ja nisam covek (kao i vecina ljudi u Srbiji) koji licno moze da se nosi sa tim likovima, svatko od njih je tu gde je, zato sto za dorucak moze da pojede i tebe i mene zajedno, bez leba i soli, ja i ne pricam o tome da netko od nas treba da se bavi licno resavanjem tog problema pobogu.

Pricam o tome da si mogao da otvoreno pricas o nekom drustvenom problemu, mogao si kao sportista, da kazes - jbg, necu da nosim majicu sa likom kriminalca u prvenstvenoj utakmici itd. Sad se bajo cuti, i to se cuti po forumima, stadionima, komentarima na novinama, facebook-u, muk prijatelju. I ne kazem ja da sam ja neki junak - koji ce sad kad dodje u Srbiju da dize revolucije, zabole me, na kraju krajeva vise i ne zivim u Srbiji, i nisam glup covek, ne krivim narod zbog nedostatka morala (to ne mislim da je problem) ili hrabrosti (sto mislim da jeste problem), ako svi cute - ne cute bez razloga, netko stoji sa motkom iznad i samo ceka da prvi progovori.

Samo konstatujem da mi se taj muk nikako ne svidja i demonstrira prmenu stvari u poslednjih 6g i kako sad stoje stvari u Srbiji...


 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 17:17 - pre 91 meseci
Ja sam vec ubedjen, da nema mocnog kriminalca bez mocnog "drzavnog sektora"....simbioza...:)

Nema teoretske sanse da je neko naprasno odlucio da postane krimos i opstao na asvaltu bez "institucionalne" zastite, nekog aparata sile...
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 17:27 - pre 91 meseci
Pa naravno. Uzmi ti da prodaješ drogu da vidiš koliko ćeš trajati :). Zapanjio bi se efikasnošću narodne milicije.

Uvek je toga bilo i ima čak i uredjenim zemljam da se odredjenim ljudima gleda kruz prste u zamenu za informacije i druge obaveštajne poslove. Šta se kod nas desilo sa time ne znam. Ko tu koga kontroliše.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 17:36 - pre 91 meseci
Malo je čudan osećaj. Ka da će mo sutra svi ovde na furumu morati da pokrenemo novu temu izvinemo se i odamo počast ubijenom navijaču.
 
Odgovor na temu

Bradzorf012
Mile i ortaci LLC

Član broj: 334105
Poruke: 466



+1020 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 17:45 - pre 91 meseci
Citat:
vladd:
Ja sam vec ubedjen, da nema mocnog kriminalca bez mocnog "drzavnog sektora"....simbioza...:)

Nema teoretske sanse da je neko naprasno odlucio da postane krimos i opstao na asvaltu bez "institucionalne" zastite, nekog aparata sile...


Uobičajeni poslovi kojima se država bavi i koje kontroliše su između ostalog protok robe, ljudi, novca i kapitala na svojoj teritoriji. To isto radi i mafija, samo što je ona po prirodi stvari zainteresovana za one najlukrativnije poslove kao što su droga, oružje, nafta. Država s druge strane ne sme da se bavi narkoticima, bar ne javno, pa taj deo posla mora da prepusti mafiji. Nema države na svetu koja ne radi na ovim principima, bez obzira na društveno uređenje. Razlike su samo u uspešnosti u obavljanju ovih poslova i količini mrvica koja se baci plebsu, tj. u preraspodeli. Srbija u tom smislu nije nešto posebno ni bolja ni gora od ostalih.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 18:29 - pre 91 meseci
Citat:
Aleksandar Stanković je uhapšen sa još sedmoricom 6. marta 2006, kada je označen kao vođa dilera droge u beogradskom naselju Medaković.

Presudom Višeg suda u Beogradu od 20. decembra 2011, koja je postala pravosnažna odlukom Apelacionog suda od 6. februara 2013, Stanković je proglašen krivim i osuđen na jedinstvenu kaznu zatvora od pet godina i 10 meseci. Presuđeno mu je i da plati 50.000 dinara.

Presuda je postala izvršna 14. maja 2013. i dostavljena je na izvršenje Prvom osnovnom sudu.

http://www.blic.rs/vesti/polit...nista-kada-vicu-vucicu/gcrqln9

Znaci osudjeni kriminalac, koji treba da sluzi zatvorsku kaznu, se slobodno seta Beogradom, u pratnji sluzbenog lica - koje je btw. komandir cuvara u zatvoru - a privatno mu je telohranitelj. Pritom je doticna osoba, pored vodje dilera, i vodja navijaca -> ali mu ta presuda nista ne smeta da redovno odlazi u tom svojstvu na utakmice, gde ga niko ne hapsi - "niti zna da je bio tamo, kao bezbedonosno interesantna licnost". Vozi audija 6, opusteno. Dolazi sa batinasima i na parkingu kljuba preti, a ekipa sa njim prebija radnika obezbedjenja, dok covek iz uprave bezi u zgradu. I opet ga niko ne hapsi, niti se interesuje za njega... pritom, "niko da se seti" da on vec treba da je u zatvoru.

Da li treba neki jos komentar. U ovoj zemlji ce uskoro ljudi poceti da se obracunavaju kao na divljem zapadu, jer zakona nema. Ocigledno je, da je covek "radio za drzavu", i kao takav imao zastitu. To je ono sto treba istraziti, a ne ko ga je upucao -> taj nam je svima posredno ucinio uslugu.

...
Citat:

NIJE SPASAO "GAZDU" OD METKA Upucani zatvorski čuvar bio i privatno obezbeđenje Saleta Mutavog

Milorad Đ. koji je u pucanjavi na Aleksandra Stankovića zvanog Sale Mutavi, ranjen i dalje je u životnoj opasnosti. Kako "Blic" saznaje, ranjeni Milorad bio je zaposlen kao čuvar u Centralnom zatvoru u Beogradu, ali je privatno radio i kao obezbeđenje ubijenog Stankovića.

U Upravi za izvršenje zavodskih sankcija potvrdili su da je ranjeni Milorad Đ. radio kod njih poslednjih deset godina, i da je na funkciji starijeg komandira.

http://www.blic.rs/vesti/hroni...tno-obezbedenje-saleta/r7nre9w

Da li je nekom "nejasno", kako ulaze droga i moblini u zatvor? Kako se ekipi smanjuje kazna za 1/3 zbog "primerenog" vladanja, i kako im se dozvoljava "vikend"... cisto da ostanu u poslu, da mogu licno nesto da zavrshe, ako treba.





[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 18.10.2016. u 11:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 19:27 - pre 91 meseci
Proćitao sam juče da vam je ministar unutrašnjih poslova svečano izjavio kako će policija učiniti sve da zaštiti lokalne kriminalce da ih više niko sa strane ne može ubijati i time im omogućiti nesmetan rad na teritoriji Srbije.
U saopštenju se kaže da najveću prijetnju za kriminalce u Srbiji predstavljaju grupe iz Crne Gore koje operišu na području Srbije i da će se policija obraćunati sa Crnogorcima koji bez dozvole obavljaju kriminalne poslove u Srbiji.
Na osnovu ovoga ja bih rekao da se ministar zalaže za građane Srbije i da je država voljna zaštiti svoje građane.
U tom pogledu crnogorski ministar nije ni približno korektan, već hapsi podjednako kako domaće tako i strane kriminalce. Što morate priznati nije korektno, jer se time crnogorski kriminalci dovode u neravnopravan položaj.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10256 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 20:05 - pre 91 meseci
Nije korektno.
Ali, zaboravio si da je naš ministar zabranio policiji da se bavi kriminalnim delatnostima. A vaša policija i dalje nema tu zabranu. Tako da smo nekako - kvit.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

student_apsolvent

Član broj: 332872
Poruke: 2



+110 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 20:09 - pre 91 meseci
Citat:
Java Beograd: Nije korektno.
Ali, zaboravio si da je naš ministar zabranio policiji da se bavi kriminalnim delatnostima. A vaša policija i dalje nema tu zabranu. Tako da smo nekako - kvit.


Kako zabranio, a ko je bio pratnja ubijenom?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 20:50 - pre 91 meseci
Bivši, ponavljam - BIVŠI zatvorski čuvar, dakle bivši (da ponovim - BIVŠI) službenik Ministarstva pravde, ne Ministarstva unutrašnjih poslova, tj policije.
 
Odgovor na temu

Otto23

Član broj: 300024
Poruke: 4



+2028 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji17.10.2016. u 21:58 - pre 91 meseci
Covek je idalje bio zaposlen na funkciji starijeg komandira kao cuvar u CZ-u, kad je ranjen na svom drugom "poslu" obezbedjivanja narko bosa/vodje "navijaca".

Citat:

U momentu pucnjave, koja se dogodila sinoć na uglu Ulica Gospodara Vučića i Bačvanske ulice, bio je na godišnjem odmoru, koji je trajao od 6. do 26. oktobra.

Ali "Blic" saznaje da je ranjeni Milorad, privatno radio kao obezbeđenje ubijenog Aleksandra Stankovića već neko vreme.

Kako saznajemo on je planirao da nastavi "saradnju" sa njim, pa je čak i svojim šefovima u zatvoru najavio sporazumni raskid radnog odnosa, i to odmah posle odmora.

Njegove kolege i pretpostavljeni, kako saznajemo, dobro su bili upoznati sa tim da se Milorad Đ. privatno druži sa sumnjivim osobama, ali nisu imali dovoljno dokaza da ga zbog toga uhapse, ili mu daju otkaz.

...
Nebojša Stefanović, danas je na vanrednoj konferenciji za novinare, rekao da će "država aktivirati ceo državni aparat da do kraja godine policiju očistiti od onih koji su na bilo koji način sarađivali sa mafijom", pa čak i ako su u pitanju policajci.



http://www.blic.rs/vesti/hroni...tno-obezbedenje-saleta/r7nre9w



[Ovu poruku je menjao Otto23 dana 17.10.2016. u 23:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji18.10.2016. u 00:41 - pre 91 meseci
E taj podatak nisam pročitao, izvinjavam se, vesti iz kojih sam naveo svoju tvrdnju nisu pominjale da je onaj bilmez honorarisao kod prijatelja krimosa, za vreme godišnjeg odmora. Ko zna kakva će nam iznenađenja doneti nastavak istrage. Već vidimo da je pokojni radio belo, a honorarno, kad uzme godišnji ili kad nema posla, vodio je navijače dok su, jelte, navijali. Valjda je bio prvi glas, šta li.
 
Odgovor na temu

dusanboss

Član broj: 329401
Poruke: 732
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: dusanboss


+593 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji18.10.2016. u 00:46 - pre 91 meseci
Ma kad Sloba kaže da je bivši ima da bude bivši.

Na žalost to što kaže student_apsolvent je uglavnom tačno.

I ova priča oko Saleta Mutavog mi je jako sumnjiva. Kao da neko hoće da skrene pažnju sa nečega bitnog i da kaže "Eto, vidite ko je glavni. Čim igrači nose majce sa njegovim likom".
 
Odgovor na temu

član

Član broj: 287386
Poruke: 884



+800 Profil

icon Re: Moralne vrednosti u Srbiji18.10.2016. u 06:15 - pre 91 meseci
mene samo cudi jedna stvar: kako da se jos uvek nije pojavila teorija zavere da je ubijeni ustvari "podmetnuti" Mutavi, a da se "pravi" Mutavi kao slobodni gradjanin sada odmara negde na plazi?!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Moralne vrednosti u Srbiji

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 15144 | Odgovora: 79 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.