Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[Excel] Dodeljivanje ID-ja vrednostima iz drop-down liste

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Dodeljivanje ID-ja vrednostima iz drop-down liste

[ Pregleda: 3417 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

metallica_drugar
Beograd

Član broj: 73928
Poruke: 27
80.93.238.*



Profil

icon [Excel] Dodeljivanje ID-ja vrednostima iz drop-down liste29.11.2007. u 11:38 - pre 199 meseci
Pozdrav svima!

Treba mi mala pomoc. Za odredjene kolone u worksheetu sam napravio drop-down liste koristeci validaciju. Ova lista sadrzi vrednosti npr. jabuke, banane, kruske itd. E sad, interesuje me kako da kada izaberem neku od ovih vrednosti, u istoj celiji dobijem ispis ID-ja (npr. 4) te vrednosti a ne naziv same vrednosti (npr. kruska). Naravno, pretpostavljam da je prvo neophodno mapirati nazive vrednosti u odgovarajuce ID-jeve.

Pozdrav jos jednom!
 
Odgovor na temu

metallica_drugar
Beograd

Član broj: 73928
Poruke: 27
80.93.238.*



Profil

icon Re: [Excel] Dodeljivanje ID-ja vrednostima iz drop-down liste29.11.2007. u 15:36 - pre 199 meseci
Uspeo sam na neki nacin da resim problem koristeci VLOOKUP funkciju. U ovom slucaju imam uz svaku kolonu cijim vrednostima zelim dodeliti ID jos jednu kolonu sa odgovarajucim ID-jevima (parovi vrednost - ID). NIje bas ono sto mi treba, ali posluzice...
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: [Excel] Dodeljivanje ID-ja vrednostima iz drop-down liste

[ Pregleda: 3417 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.