Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Audio pojacivac sa lm386 hvata radio stanice??

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Audio pojacivac sa lm386 hvata radio stanice??

[ Pregleda: 2442 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

denishd
Denis Dudaš
Kovačica, Vojvodina, Srb

Član broj: 334663
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Audio pojacivac sa lm386 hvata radio stanice??09.09.2016. u 20:46 - pre 92 meseci
Pozz forumasi. Kao sto naslov kaze napravio ja audio pojacivac sa integralcem lm386 malo slusao muziku, i vidim da imam neki kabl koji visi i setim se da je to onaj sto sam razvukao na tavanu kao antenu i prikljucim ja masu na uzemljenje a +ulaz na taj kabl (antenu). ... reko ajd da vidim sta ce da se cuje, kad ono neka madjarska radio stanica, onda ja to iskljucim i posle par minuta ukljucim i onda uhvatilo neku srbijansku stanicu malo slusao muziku sa te stanice, pa opet ja iskljucim sve to i opet posle par minuta ukljucim i ono uhvati kineze. Naravno na svakoj stanici se mesala jos neka druga stanica, koja se veoma slabo cula u odnosu na nadjenu. Posto je ova "skalamerija" navatala cak kineze ja mislim da se radi o AM radiu (modulaciji), vi kazite svoje misljenje. Ja sam to i snimio, stavicu link ispod, inace imam i semu, al' cu da je sutra okacim kad budem na racunaru. Sta se desilo da moze ovo kolo da hvata radio stanice, jel ima unutra neku demodulacionu diodu ili sta?

 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Audio pojacivac sa lm386 hvata radio stanice??10.09.2016. u 01:17 - pre 92 meseci
Ne treba tu nikakva specijalna demodulaciona dioda, AM signal se sastoji od VF i NF signala, a posto je NF pojacavac nesposoban da pojača VF signal, onda je moguce cuti NF signal na izlazu.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

denishd
Denis Dudaš
Kovačica, Vojvodina, Srb

Član broj: 334663
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Audio pojacivac sa lm386 hvata radio stanice??10.09.2016. u 06:11 - pre 92 meseci
Evo šeme i videa:


[Ovu poruku je menjao denishd dana 10.09.2016. u 22:07 GMT+1]


[Ovu poruku je menjao denishd dana 10.09.2016. u 22:32 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Audio pojacivac sa lm386 hvata radio stanice??

[ Pregleda: 2442 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.