Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektronska SP(S)-200 Pomoc!!!

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Elektronska SP(S)-200 Pomoc!!!

[ Pregleda: 2652 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolica_84
Nikola Stojiljkovic
Nis

Član broj: 133933
Poruke: 47
*.neobee.net.



Profil

icon Elektronska SP(S)-200 Pomoc!!!07.04.2008. u 21:41 - pre 195 meseci
Imam audio sistem Ei SPS-200 pojacalo i SP-200 sa 3-sistemskim zvucnicima, mislim da vecina ima predstavu koji je to sistem.

1.
Naime, svaki put kad upalim i pojacalo i predpojacalo sve se regularno upali osim sto jedan zvucnik radi normalno (za podesenu jacinu), a drugi ili radi jedva (vrlo tiho) ili ne radi uopste!!! Sta se dalje desava?? U istoj sobi imam jednu halogenu stonu lampu, i kad upalim Ei audio sistem (sa jednim felericnim zvucnikom) i kad upalim lampu, oba zvucnika blago "pucnu" i onaj koji jedva radi ili ne radi uopste ponekad, naprasno proradi!!! Jeste smesno ali mislim da je ovo bas detaljno opisano. Mene zanima, da li je preoblem sa zvucnicima ili sa komponentama (predpojacalo i pojacalo)???

2.
Uz isti sistem ide i audio tuner ili radio, koji do opsega 100Mhz lepo hvata stanice, ali preko toga hvata sve stanice ali sa nekim nesnosnim zujanjem, odmah da vam kazem da u blizini nema nekih izvora radio talasa (osim zvucnika i TV-a povezanog na kablovsku). Sta je problem???
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.ptt.yu.



+4 Profil

icon Re: Elektronska SP(S)-200 Pomoc!!!07.04.2008. u 22:47 - pre 195 meseci
Prvo pitanje: Znas kako...moze tu da bude svasta,ali ne verujem da su zvucnici... Ja bi prvo posumnjao na potenciometar ne pojacavacu ili gde se vec nalazi! Jel ti to oduvek tako ili se nesto pokvarilo dok si imao sistem? Moze da bude da je radjeno kaubojski,pa je jedan kanala pojacavaca jaci od drugog...
 
Odgovor na temu

nikolica_84
Nikola Stojiljkovic
Nis

Član broj: 133933
Poruke: 47
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Elektronska SP(S)-200 Pomoc!!!08.04.2008. u 00:39 - pre 195 meseci
E da zaboravio sam da ti kazem, ceo sistem je digitalan, znachi, nigde potenciometri, nigde nista pokretno :D samo dugmici :D
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Elektronska SP(S)-200 Pomoc!!!08.04.2008. u 07:16 - pre 195 meseci
Imao sam slicne probleme, ali davno s obzirom da je to stara oprema.

Koliko me secanje sluzi, mislim da problem bio u integrisanim regulatorima u napajanju, 7805 ?!

Nisam siguran, davno je to bilo.U svakom slucaju sve sto je bilo u napajanju to sam zamenio kao i neizbezne elektrolite koji i kad su ugradjeni nisu valjali.

Mislim da ti je to najlakse i najprostije, a potom idi dalje.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Elektronska SP(S)-200 Pomoc!!!08.04.2008. u 07:59 - pre 195 meseci
Zaboravih da napomenem, sve predhodno odnosi se na predpojacavac.

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

gaostolski
Mk

Član broj: 144150
Poruke: 219
*.fzo.org.mk.



+3 Profil

icon Re: Elektronska SP(S)-200 Pomoc!!!08.04.2008. u 14:07 - pre 195 meseci
prvo probaj zameniti pinove na izl.pojacivacu levi i desni pa onda vidi dali ti problem ostaje na istom zvucniku.ako ti problem ostaje na istom zvucniku onda ti je problem u izl.pojacalu,onda probaj zameniti pin kabal koji nosi signal sa predpojacala do izlaznog pojacala(ako su oni fabricki,oni su dosta loseg kvaliteta)ovo prvo ti je da bi eliminisao izlazni pojacivac,onda nisi pomenuo dali ti se isti simptomi odnose i na druge komponente sem tjunera,cd iil dvd na primerprobaj promeniti kablove levi sa desnim i na ove komponente (to ti je da bi ustanovio dali ti je problem na predpojacalu),a to sa tjunerom one smetnje iznad 100mhz tu ti mozda i pravi problem ona lampa koju pominjes,probaj promeniti pravac zice (koju najverojatno koristis za antenu)i bez ukljucene lampe.po simptomima najverojatnije ti je neki od pin kablova u losem stanju,probaj menjati i ustanovices koji je problematican(dobro ih okreni u uticnicu onde zna doci do korozije pa tu ti i zabava pocinje)
pozzz.
gapostolski
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Elektronska SP(S)-200 Pomoc!!!

[ Pregleda: 2652 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.