Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux prebacio 4%

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 346639 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 15:45 - pre 66 meseci
Citat:
bojan_bozovic: Nedeljko

Lenjinisticka planska privreda? Mora da se salis?

Ne, ne radi se o planskoj privredi. Razvijaj šta hoćeš, onako kako hoćeš. Bićeš nagrađen onoliko koliko se izmeri da se to tvoje koristi.

RMS se zalagao za anketiranje prilikom kupovine hardvera. Biraš raspodelu poreza koji plaćaš tom prilikom - koliko procenata kom autoru/proizvođaču. Iznos ne biraš, već samo raspodelu iznosa.

Nisam siguran koliko je primenljivo na sisteme koji se sastoje od desetina hiljada komponenti, ali možda i jeste. Ja iskeširam LinuxMint, a oni pomažu one čije pakete koriste da se ne bi ugasili itd.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
89.216.105.*



+93 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 15:52 - pre 66 meseci
Tvorci teorema imaju plate koje im plaća institucija koja ima korist od toga. Zato je i npr. inženjerski softver razvijen na univerzitetu FOSS. Trebalo im je neko rešenje, napravili su ga zbog sebe i što da ne podele. S druge strane, nijedan univerzitet ili institut neće plaćati (skupo) svoje zaposlene da pišu program za recepte ili da prave igru kao što je Counter-Strike. Takođe, niko od njih nema toliko novca da plaća developere koji bi napravili softver kao što je Photoshop ili AutoCAD, koji se razvijaju 20 ili 30 godina i u koje je ulupana ogromna količina novca. Posebno što će im Adobe ili Autodesk ponuditi da koriste njihove proizvode za mali novac ili čak i besplatno. A da ne pominjemo SAP ili CATIA paket.

Softverski dinar koji će dobiti autor programa za recepte je verovatno 3$ mesečno, imajući u vidu broj korisnika. Više košta pravljenje takve raspodele i provizija za transakciju.

Ne mislim na Android. Mislim na projekte kao što su PyCharm, Seafile i slični. Imaš FOSS verziju koja je relativno dobra. I plaćenu, komercijalnu koja nudi više.

Sistemsko rešenje je da korisnici FOSS-a ne budu stipse, već da daju mesečni prilog autorima programa koje koriste. Ili nek zavuku rukave i daju svoje vreme. U novembru za Libreoffice, u decembru za GIMP, u januaru za Canonical i tako dok ne obrnu krug. Ako ih ima 100 miliona i ako daju u proseku 5$ mesečno (10$ u USA, 0$ u Bangladešu), to je više nego dovoljno da se napravi OS koji će biti bolji od konkurencije, Office koji će biti egal sa MS paketom, foto editor koji će biti bolji od većine i egal sa PS-om i tako dalje.

Problem sa levičarima i njihovim idejama i projektima, a FOSS je jedna od njih, je što očekuju da im drugi rešavaju probleme. Tj. da im plaćaju rešavanje problema.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.181.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 15:53 - pre 66 meseci
Nedeljko

Mislis da je ta vestacka kontrola i raspodela bolja od slobodnog trzista? To je bas isto sto je u komunizmu pokusano, i dovelo do masovne korupcije, neefikasnosti i uravnilovke - sa druge strane slobodno trziste omogucava da svako glasa - svojim novcanikom - a ne korumpirani komiteti.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 16:11 - pre 66 meseci
Kopirajt sistem odavno ne funkcioniše.

Uveden je pre oko 200 godina, kada se odnosio samo na knjige, jer su se samo one mogle efikasno umnožavati pomoću štamparskih mašina. Oprema za efikasno umnožavanje je bila skupa, postojao je mali broj štamparija koje su se lako mogle staviti pod kontrolu.

Međutim, okolnosti su se promenile. Danas je oprema za efikasno umnožavanje bilo koje vrste sadržaja jeftina i ima je svako. Kopirajt sistem više nije moguće sprovesti. Stiglo se čak dotle da se ne dokazuje krivica, već nevinost.

Ne radi se tu niokakvoj "uranilovci". Problem "korumpiranih komiteta" se lako može rešiti javnom bazom podataka. Svako može da sprovede nezavisno istraživanje o tome da li su podaci iz baze približno tačni itd. Takođe, RMS se zalaže za glasanje nočanikom putem popunjavanja anketnog listića prilikom kupovine hardvera.

A ovaj izraz "neko drugi ti rešava probleme" zaista ne razumem. Ako si mislio na institucionalna rešenja, u ovom sistemu je država ta koja uteruje kopirajt. Zar to nije korišćenje državne batine za ostvarivanje profita? Ja sam svakako za institucije. Šta je alternativa? Anarhija? Ili da BSA ide po kućama i vrši pretres?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.181.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 16:21 - pre 66 meseci
A zasto verujes da RMS i FSF nemaju skrivene motive? Zasto da ne placam sw developera direktno, vec da neki komitet odredjuje gde ce moje pare, makar i RMS-ov? Ako FSF ne valja trenutni sistem to je zato sto zele da uniste sav komercijalni software, to otvoreno i kazu, a to zele da bi uzeli pare od onih koji razvijaju sw koji se moze prodati. Tehnologija nije ugrozila copyright - ja ne vidim da se iko zali sem FSF i RMS - a ako im nije pravo da ih niko ne placa mogu slobodno da se okusaju u komercijalnom sw.
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
185.62.204.*



+93 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 16:22 - pre 66 meseci
Niko developere ne tera da štite svoj kod. Niti iko brani ljudima da ih plaćaju onoliko koliko software koriste. Šta sprečava FOSS korisnike da plaćaju softver? Ništa. Zašto bi ih neko terao, anketirao ili bilo šta drugo. Na stranu što ja kad kupujem hardver koristim jedan program, a za godinu dana pređem na drugi.

Alternativa trenutnom sistemu nije potrebna. Ko hoće da plaća komercijalni, zaštićen softver, ima izbor. Ko hoće da (ne) plaća FOSS, ima izbor. Bolje da se RMS zapita zašto je ljudima ok da ulupaju toliki novac u Apple, MS, Google, Adobe, Autodesk... proizvode, a nije im ok da jednom u tri godine daju 5$ za Ubuntu, Libreoffice, Gimp, FreeCAD...

Edit:
Evo ti računice:
- Prosečan korisnik koristi 30-40 aplikativnih programa
- Prosečan korisnik jednom mesečno plati 5$ za jedan od programa koji koristi
- To znači da za 3 godine obrne krug i krene ponovo
- Libreoffice ima 100 miliona korisnika (većina linux korisnka, dobar deo win korisnika, neke organizacije, institucije i sl.)
- Libreoffice u tom slučaju dobije 33 miliona $ godišnje, odnosno 2,75 miliona $ mesečno
- Libreoffice ima novca za 750 full-time developera, dizajnera, testera... koje će plaćati u proseko 3600$ mesečno (bruto). Neki su USA, neki u Poljskoj, neki u Indiji.

Naravno, LO je jedan od najpopularnijih programa, ali sa tom cifrom će svakako imati više resursa nego npr. Softmaker ili WPS

GIMP je manje popularan, ali bi u takvoj raspodeli imali bar 50-70 full-time zaposlenih koji bi mogli da naprave alat koji možda nije kao PS, ali jeste kao Corel


[Ovu poruku je menjao Space Beer dana 13.11.2018. u 17:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bigvlada
bgd

Član broj: 41095
Poruke: 325
87.116.190.*



+94 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 16:40 - pre 66 meseci
Citat:
stoprocentni:
@bigvlada

I živeće happily ever after do sledećeg update-a koji im ubije licencu. :)


Bar nemaju problem sa drajverima kada izađe novo parče hardvera. :D
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 17:00 - pre 66 meseci
Nemaju problem ukoliko ih neko drugi napise. Linux je drasticno bolji od Windows-a po pitanju drajvera u smislu kernel developera koji pisu drajvere, ne u smislu da imaju bolje i vise drajvera.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7177 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 17:08 - pre 66 meseci
Citat:
Nedeljko:
Kopirajt sistem odavno ne funkcioniše.

Uveden je pre oko 200 godina, kada se odnosio samo na knjige, jer su se samo one mogle efikasno umnožavati pomoću štamparskih mašina. Oprema za efikasno umnožavanje je bila skupa, postojao je mali broj štamparija koje su se lako mogle staviti pod kontrolu.

Međutim, okolnosti su se promenile. Danas je oprema za efikasno umnožavanje bilo koje vrste sadržaja jeftina i ima je svako. Kopirajt sistem više nije moguće sprovesti. Stiglo se čak dotle da se ne dokazuje krivica, već nevinost.

Ne radi se tu niokakvoj "uranilovci". Problem "korumpiranih komiteta" se lako može rešiti javnom bazom podataka. Svako može da sprovede nezavisno istraživanje o tome da li su podaci iz baze približno tačni itd. Takođe, RMS se zalaže za glasanje nočanikom putem popunjavanja anketnog listića prilikom kupovine hardvera.

A ovaj izraz "neko drugi ti rešava probleme" zaista ne razumem. Ako si mislio na institucionalna rešenja, u ovom sistemu je država ta koja uteruje kopirajt. Zar to nije korišćenje državne batine za ostvarivanje profita? Ja sam svakako za institucije. Šta je alternativa? Anarhija? Ili da BSA ide po kućama i vrši pretres?


Nedeljko, Copyright sistem nikoga ne primorava da ga koristi ako nece.

Niko ti ne moze zabraniti da svoje delo objavis u javnom domenu, bez ikakvih ogranicenja.

Stavise, mozes cak i da se piggyback-ujes na copyright zastite i uz pomoc njih sprovodis neku svoju softversku ideologiju, bas kao sto to rade RMS/FSF. Iza GPL licenci stoji copyright kao legalni instrument ako dodje do spora, bez copyright-a bi GNU licenca bila besmislena posto ne bi bilo nikakvog nacina da mene autor GPL softvera tuzi ako ne distribuiram izvorni kod mojih derivata njegovog dela.

I sta je sad problem? Neko bi sad i tudju lovu da sprovodi svoju ideologiju pod imenom "javnog dobra".

A zasto? Sta to nedostaje softveru danas? Softvera vise nego ikad. FOSS alternative imas za skoro sve. Sad jos treba da uvedemo i "porez na FOSS" da bi se drugovi FOSS-eri osecali bolje?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 17:13 - pre 66 meseci
@bojan_bozovic

Zreo si za čitanje onog broja GNUZille od korice do korice. RMS je imao plaćen posao na MIT-u i dao je otkaz da bi napravio GNU. Zašto misliš da nije bio sposoban da pravi komercijalan softver? Napravio je prvu verziju GCC-a u vreme kada su cene kompajlera bile četvorocifrene i petocifrene u dolarima. Zašto misliš da nije mogao zajedno sa nekom ekipom da napravi kompajler koji bi se prodavao po barem trocifrenoj, ako ne i četvorocifrenoj ceni u dolarima? Takođe je pokaza izuzetne organizacione sposobnosti. Nešto mi ne liči na čoveka koji nije bio sposoban da namlati mnogo miliona da mu je to bio životni cilj. Njegov faul je što slabo razume programere manjih sposobnosti od njegovih.


@Space Beer

Većina ljudi ne želi da plaća nešto što ne mora da plati. U ovom sistemu "moraju" da plate vlasnički softver a ne moraju FOSS. Sistem je pravljen za vlasnički model (i polovično funkcioniše), a FOSS se snalazi u njemu. U RMS-ovom sistemu je sav softver FOSS i mora da se plaća.

Ko hoće ozbiljno da raspravlja o tome, neka prvo pročita barem ona dva članka. Tu se radi o dva sistema - postojećem i predloženom. Od kojeg bi društvo dugoročno gledano imalo veću korist?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7177 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 17:21 - pre 66 meseci
Citat:
Nedeljko
Od kojeg bi društvo dugoročno gledano imalo veću korist?


Jednostavno za proveriti, neka se umovi iza "softverskog dinara" udruze sa umovima koji valjaju hardver kupcima koji koriste FOSS softver i neka naprave svoj ekosistem gde ce se FOSS softver finansirati na nacin koji RMS predlaze.

Sta je problem? FOSS dominira u gomili IT segmenata, bas kao sto postoje oni "XYZ certified" programi koji kostaju, ovo bi bio "FOSS for business certified" gde bi kinta isla u pool koji bi se rasporedjivao kako god to RMS & Co. zamisljaju.

Ako je model superioran u odnosu na postojeci, proizvodi u tom ekosistemu ce biti jos bolji, softver jos bogatiji, developeri jos vise motivisani.

Sto se ne bi prvo igrali sa svojim parama pre nego sto krenu da zahtevaju tudje?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 17:26 - pre 66 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Iza GPL licenci stoji copyright kao legalni instrument ako dodje do spora, bez copyright-a bi GNU licenca bila besmislena posto ne bi bilo nikakvog nacina da mene autor GPL softvera tuzi ako ne distribuiram izvorni kod mojih derivata njegovog dela.

Tačno. GPL je dizajniran za upotrebu u kopirajt sistemu dok je važeći. U RMS-ovom sistemu nikakve licence ne bi bile potrebne, pa ni GPL. U kopirajt sistemu imamo paradoks da se za razvoj slobodnog softvera ne mogu upotrebiti dve slobodne biblioteke jer su im licence nekompatibilne. Ako je jedna biblioteke GPLv2 only, a druga (L)GPLv3 only, ne mogu se obe upotrebiti za isti program. Ne možeš baš sve ideologije da sprovodiš u kopirajt sistemu.

Citat:
Ivan Dimkovic: I sta je sad problem? Neko bi sad i tudju lovu da sprovodi svoju ideologiju pod imenom "javnog dobra".

A zasto? Sta to nedostaje softveru danas? Softvera vise nego ikad. FOSS alternative imas za skoro sve. Sad jos treba da uvedemo i "porez na FOSS" da bi se drugovi FOSS-eri osecali bolje?

Ako ne vidiš nikakav problem počev od Windows 10 polise privatnosti, android spajvera, nemogućnosti javne i nezavisne provere bezbednosnih asekata, gomile virusa jer je crack = malware, uspostavljanja nepoštene podele ljudi na budale koje poštuju zakon i pametnjakoviće koji ga krše, previsokih cena komercijalnog softvera (pored ostalog i zbog ponovnog izmišljanja točka), ne znam šta da ti kažem, sem da pročitaš ona dva članka.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.181.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 17:32 - pre 66 meseci
@Nedeljko

Zasto onda trazi pare preko poreza za FOSS? Ono sto on zeli je cist komunizam, da neuspesni (koji ne mogu ziveti od svoga rada sw developera) uzimaju od uspesnih (koji mogu). Vec je receno da je trenutni sistem u kojem kupci glasaju novcanikom mnogo bolji - ne mozes da prodas svoj (sw) proizvod? Pa radi za onoga ko moze!

A Nedeljko te bibioteke zasto su GPL ne BSD/LGPL/public domain? Zato sto se neko bori protiv komercijalnog softvera, a ne za foss jer su LGPL/BSD/public domain jos slobodnije! Jos da je RMS stvarno za foss mozda bi popustio i omogucio FSF softver pod drugom licencom koja jeste foss! RMS prodaje svoju ideologiju.

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 13.11.2018. u 18:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 17:46 - pre 66 meseci
GPL je odlican u smislu da korporacije ne mogu to jednostavno uzeti i iskoristiti u razvoju zatvorenog koda. Rezultat se vidi: Linux popularan medju korporacijama - FreeBSD nista,
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.181.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 17:48 - pre 66 meseci
Branimire, popularnost nista ne znaci. Vidi Clang vs gcc, skoro pa je obrnuto tu, kako to objasnjavas? Mozemo da kazemo "koga briga sto *bsd i macOS koriste Clang", bas kao sto se moze reci "koga briga sto je *bsd u embedded uredjajima", ali je li to ispravno i mudro reci?
 
Odgovor na temu

Space Beer
ISS

Član broj: 325788
Poruke: 107
*.



+93 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 17:53 - pre 66 meseci
Korisnici ne žele da plaćaju ono što je besplatno i zato im trebauzeti novac i reći im da su programi koje su za taj novac dobili besplatni.

Kao što rekoh RMS i FOSS ekipa treba da ubede bar 25 % svojih korisnika da su im donacije nephodne za dalji razvoj
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 17:57 - pre 66 meseci
Citat:
bojan_bozovic:
Branimire, popularnost nista ne znaci. Vidi Clang vs gcc, skoro pa je obrnuto tu, kako to objasnjavas?


Kako ne znaci? Pa Linux ima podrsku korporacija (citaj razvija se) dok FreeBSD stagnira. clang vs gcc ne znam na sta mislis?

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.adsl-surfen.hetnet.nl.



+7177 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 17:57 - pre 66 meseci
Citat:
Nedeljko:
Citat:
Ivan Dimkovic: Iza GPL licenci stoji copyright kao legalni instrument ako dodje do spora, bez copyright-a bi GNU licenca bila besmislena posto ne bi bilo nikakvog nacina da mene autor GPL softvera tuzi ako ne distribuiram izvorni kod mojih derivata njegovog dela.

Tačno. GPL je dizajniran za upotrebu u kopirajt sistemu dok je važeći. U RMS-ovom sistemu nikakve licence ne bi bile potrebne, pa ni GPL. U kopirajt sistemu imamo paradoks da se za razvoj slobodnog softvera ne mogu upotrebiti dve slobodne biblioteke jer su im licence nekompatibilne. Ako je jedna biblioteke GPLv2 only, a druga (L)GPLv3 only, ne mogu se obe upotrebiti za isti program. Ne možeš baš sve ideologije da sprovodiš u kopirajt sistemu.


Nije to paradoks vec su to zelje autora. Ako autori zele da se dogovore da im je softver pod kompatibilnom licencom, apsolutno ih nista ne sprecava da to urade.

Alternativa je da ja kao autor softvera izgubim pravo da biram pod kojom licencom cu izdati softver. Sta ako meni >ne odgovara< GPL v3??? ili LGPL? Eto, ne zelim da mi softver bude tako licenciran. U cemu je problem?

Kakva je to sloboda za koju se RMS zalaze? To nije sloboda za autore softvera to je sloboda za konzumente koji bi da pregaze moja prava iako sam ja pisao softver a ne oni.

Meni to ne zvuci OK.

Citat:

Ako ne vidiš nikakav problem počev od Windows 10 polise privatnosti, android spajvera, nemogućnosti javne i nezavisne provere bezbednosnih asekata, gomile virusa jer je crack = malware, uspostavljanja nepoštene podele ljudi na budale koje poštuju zakon i pametnjakoviće koji ga krše, previsokih cena komercijalnog softvera (pored ostalog i zbog ponovnog izmišljanja točka), ne znam šta da ti kažem, sem da pročitaš ona dva članka.


Mene niko ne tera da koristim Windows 10, ni Android.

Niko me ne sprecava da koristim iskljucivo softver kome su "bezbednosni aspekti" (sta god to znacilo) "javno i nezavisno" provereni.

Ja danas imam te slobode, kao sto imam i slobodu da kupim komercijalni softver po sasvim drugim kriterijumima koji mozda meni odgovaraju.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
87.116.181.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 18:05 - pre 66 meseci
Citat:
Branimir Maksimovic: Kako ne znaci? Pa Linux ima podrsku korporacija (citaj razvija se) dok FreeBSD stagnira. clang vs gcc ne znam na sta mislis?


Apple je presao na clang za svoje os (macos i ios). NVidia je ulozila puno u Flang, llvm fortran kompajler. Zasto ako je tu fsf na celu sa RMS, kako da ne uvide prosvetljenje? Ili super vide da je gpl viralna i opterecujuca licenca, jer sa v3 ne moze da se pise proprietary sw za embedded uredjaje, pa hoce da je se rese zauvek?
 
Odgovor na temu

Branimir Maksimovic

Član broj: 64947
Poruke: 5534
109.72.51.23



+1064 Profil

icon Re: Linux prebacio 2%13.11.2018. u 18:14 - pre 66 meseci
Apple razvija clang iz svojih razloga, ali zato nista ne ulaze u FreeBSD jer iz toga nema nikakve koristi, iako su pokrali dosta od istog. Glavni razlog zasto clang postoji je upravo GPL.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Linux prebacio 4%
(TOP topic, by flighter_022)
Strane: << < .. 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 346639 | Odgovora: 3057 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.