Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP

[es] :: Web aplikacije :: Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP

[ Pregleda: 5471 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 399
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP05.03.2016. u 20:13 - pre 97 meseci
Pozdrav svima,

Pod linuxom sam instalirao LAMP sa namerom da dignem postojeći sajt na internetu napravljen u Wordpress-u, offline, kako bih prethodno proverio mogućnost instalacije novih modula i nove verzije Wordpress-a, kako to predlaže program, a da ne ugrozim postojeće stanje na internetu ako nešto ne bude radilo očekujuće - kako treba.

Pomoću FilleZile sam preuzeo fajlove, a uz pomoć PHPMyAdmin-a bazu. Fajlovi su prošli bez problema, a za bazu sam se malo pomučio jer iz nekog razloga nisam u prvom pokušaju mogao sve tabele dobiti, a posle više parcijalnih download-a i bazu sam kompletirao (ogromna je, 130,5 MB).

Otklonio sam probleme oko prava pristupa kojih je bilo dosta i sada u logovima Apache2 ne prijavljuje više ni jednu grešku, ne prijavljuje grešku ni brauzer (probano sa Firefox-om i Crome-om) ali ništa ni ne prikaže, dakle potpuno prazna stranica.

Baza postoji, korisnik i password su dobri (wp-config.php uskladjen), MySQL radi, nemam više ideja. Ako neko zna o čemu se radi molim za pomoć.

blaki
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP06.03.2016. u 07:38 - pre 97 meseci
Možda nisi prenio .hidden files . Ako imaš pristup wordpress sajtu u produkciji, .tar-uj ga i povuci na testnom serveru sa wget
Pa javi šta se dešava



 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 399
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP06.03.2016. u 15:12 - pre 97 meseci
Citat:
kunc: Možda nisi prenio .hidden files . Ako imaš pristup wordpress sajtu u produkciji, .tar-uj ga i povuci na testnom serveru sa wget
Pa javi šta se dešava :)


Odgovor mi nije baš jasan ali je pomogao u smislu da sam našao grešku. Ispalo je da mi je prilikom download-a fajlova sajta FileZilla preskočila neke foldere, a nije prijavila bilo kakvu grešku u smislu da nešto nije uspela skinuti. Ukratko u folderu "wp-content" uredno je prebacila podfoldere "languages i plugins" a na tom istom nivou potpuno je izostavila podfoldere "themes, upgrade i uploads", a u podfolderu "uploads" ni manje ni više već 83983 fajla, od čega su oko 95 % neoptimizovane slike.

Iz iskustva ranijih godina malo me i začudilo, kada se sada prisetim da ni jednu grešku ne prijavi, ali rekoh sebi "svaka čast onima koji razvijaju FileZillu al su je doterali". Šipak. Čudilo me malčice i vreme download-a al provajder nadogradio paket protokom 10 Mb/sek pa sam pomislio da je to u pitanju.

Uglavnom i skidanjem samo nekih 600 fajlova od gore pomenutih sajt je "oživeo", a kako planiram sve skinuti molim za preporuku nekog drugog ftp klijenta pod Linux-om koji se bolje ponaša i jasniji odgovor u smislu kako to tar-ovati fajlove na samom hostu i šta je to "produkcija"?

Pozdrav
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP06.03.2016. u 15:48 - pre 97 meseci
Developer i production (mode) .. produkcija == finalna verzija sit-a bez bugova i javno dostupna korisnicima.

Kako sam već napisao, najbolje ti je da sve fajlove stavis u tar. uključujući i .hidden file-s.
tar czf mysite.tar.gz /var/www/html/mysite/.
vidim koristiš linux, ulogiraj se preko terminala na server i preko sftp povuci .tar folder

Ukoliko budeš imao problema, pitaj ili se javi na PM



[Ovu poruku je menjao kunc dana 06.03.2016. u 17:59 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kunc dana 06.03.2016. u 17:59 GMT+1]



 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 399
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP08.03.2016. u 11:26 - pre 97 meseci
Citat:
kunc: Developer i production (mode) .. produkcija == finalna verzija sit-a bez bugova i javno dostupna korisnicima.

Kako sam već napisao, najbolje ti je da sve fajlove stavis u tar. uključujući i .hidden file-s.
tar czf mysite.tar.gz /var/www/html/mysite/.
vidim koristiš linux, ulogiraj se preko terminala na server i preko sftp povuci .tar folder



Eh kada bih ja imao sve fajlove u /var/www/html/mysite ni po muke, ali kako sam vec napisao sajt je ogroman. Zena koja je pre 3 godine otvorila turisticku agenciju sve ovo vreme (svakodnevno) azurira sajt stalno dodavajuci nove potpuno neoptimizovane slike u enormnim kolicinama. Pored toga Word press od svake takve slike pravi jos tri drugih dimenzija sto me strasno iritira, a nemam pojma kako ovo da iskljucim i da li je uopste moguce iskljuciti, a da se ne narusi funkcionisanje samog WP? Iako sam pre oko godinu dana uz puno muka, u jednom trenutku uspeo sajt da skinem i da ga drzim off-line radi isprobavanja update-a i azuriranja dodataka, nedavno sam prodao stari i nabavio nov kompjuter i sada je to cini mi se gotovo nemoguce.

Nisam neki strucnjak ali bih rekao da moram ici u tri smera:

1. Da ako postoji iscackam naredbu u Shell-u Bash kojom bi skidajuci fajlove sa sajta spremao ih u /var/www/test_site na lokalnom racunaru ali na nacin da fajlovi odmah budu u chmod 755 i chown root i chgrp root sto bi mi uveliko olaksalo muke?

2. Da pokusam da skidajuci bar neke upload-e pokusam da sajt dovedem u stanje da bar pocetna stranica profunkcionise i eventualno neke veze u drugom nivou. Tu je problem pohvatati sta vuce iz npr. 01 meseca 2014, sta iz 2015 a sta je neophodno iz 2016 godine. Postoji li neki alat kojim bi recimo na sadasnjem sajtu on-line izvrsio analizu linkova u prvom i drugom nivou i to na neki nacin odstampao pa da pokusam da parcijalno skidam sadrzaj u skladu sa tim linkovima?

3. Da pokusam smanjiti bazu na linkove prema fajlovima koji su downloadovani (optimizaciju baze na ono sto je stvarno u arhivi, da brise sve sto nema link), ako je moguce opet nekim alatom, a ne znam kako?

I na kraju da imam neki kostur sajta u kome funkcionise par stranica na kome dodatke i azuriranja mogu probati.

Ima li nacina da bar nesto od ovoga odradim alatima (besplatnim) ili moram bas sve rucno i najvaznije da li je ovo uopste i izvedivo?

Pozdrav
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP08.03.2016. u 11:55 - pre 97 meseci
Citat:
Eh kada bih ja imao sve fajlove u /var/www/html/mysite ni po muke, ali kako sam vec napisao sajt je ogroman.

.tar komada nema limit, skoro sam skidao backup 113GB samo je upitna brzina izvršenja koja zavisi od CPU, rama, ssd diska.
Citat:
Zena koja je pre 3 godine otvorila turisticku agenciju sve ovo vreme (svakodnevno) azurira sajt stalno dodavajuci nove potpuno neoptimizovane slike u enormnim kolicinama. Pored toga Word press od svake takve slike pravi jos tri drugih dimenzija sto me strasno iritira, a nemam pojma kako ovo da iskljucim i da li je uopste moguce iskljuciti, a da se ne narusi funkcionisanje samog WP? Iako sam pre oko godinu dana uz puno muka, u jednom trenutku uspeo sajt da skinem i da ga drzim off-line radi isprobavanja update-a i azuriranja dodataka, nedavno sam prodao stari i nabavio nov kompjuter i sada je to cini mi se gotovo nemoguce.

Moguće je, ali pod jednim uslovom, da ti neko optimizira komplet temu. Jer tema u bazu sprema jednu sliku u tri dimenzije = desktop, tablet, mobile
Citat:
Da pokusam smanjiti bazu na linkove prema fajlovima koji su downloadovani (optimizaciju baze na ono sto je stvarno u arhivi, da brise sve sto nema link), ako je moguce opet nekim alatom, a ne znam kako?
I na kraju da imam neki kostur sajta u kome funkcionise par stranica na kome dodatke i azuriranja mogu probati.
Ima li nacina da bar nesto od ovoga odradim alatima (besplatnim) ili moram bas sve rucno i najvaznije da li je ovo uopste i izvedivo?

Jučer sam ti napisao naredbu za .tar. Ono sto ti trebas uradit jeste da exportuješ bazu podataka i skineš temu(samo) ako želiš neki kostur.

Ako to želiš uraditi u kompletu, tar-aj cijeli /www folder i prebaci na lokalnu mašinu, podesi bazu, definiraj kredenticijale u wp-config.





 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 399
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP08.03.2016. u 19:26 - pre 97 meseci

Nažalost mi kao da uopšte ne govorimo istim (razumljivim) jezikom. Po znanju potpuno smo na različitim nivoima, a problem je u tome što ili ja nisam dobro postavio pitanje ili Vaši odgovori imaju za cilj da mi kažu "da ja kao nestručno lice ne čačkam ono što ne znam već da nađem i platim školovano lice za taj stručni posao" jer je teško drugačije objasniti upućivanje na PM i toliko forsiranje komande "tar" koja je najobičniji arhiver.
Nemam ja ništa protiv ako je to Vaš stav ali imajte u vidu da niti sam ja vlasnik tog sajta, niti mi je taj sajt bitan toliko da bih ja nalazio programera ili administratora mreže, niti to nameravam da platim. Ja samo nameravam da nešto učeći pomognem prijatelju, pazeći strogo da nešto ne poremetim.

Zašto sve ovo kažem:

Šta će meni "tar" kada ne znam kojim programom se mogu nakačiti na sajt, pa i ako se nakačim, gde staviti tu arhivu u koji folder i da li cu imati uopšte prava pristupa pisanju u bilo kom folderu dok je ne skinem na lokalni racunar?

Suština problema je u downloadu velikih fajlova koje "FileZilla" iz nekog razloga preskače i pitanje je koji program se može koristiti za download a da ima razumljiv interfejs u smislu da mi se ne desi da nešto skine i obriše pa napravi nepopravljivu štetu (jer ako sa downloadom od 10 Mbps skidam ovo cudo satima i satima, koliko bi mi tek trebalo sa uploadom od 1 Mbps da ponešto vratim???)

Hvala Vam što ste bar pokušali da pomognete.

Pozdrav





Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP08.03.2016. u 20:04 - pre 97 meseci
Citat:
Nažalost mi kao da uopšte ne govorimo istim (razumljivim) jezikom. Po znanju potpuno smo na različitim nivoima

Ako ti nisam napisao razumljivim jezikom, šta ti smatraš pod "razumljivim"?! Crtanje?
Citat:
a problem je u tome što ili ja nisam dobro postavio pitanje ili Vaši odgovori imaju za cilj da mi kažu "da ja kao nestručno lice ne čačkam ono što ne znam već da nađem i platim školovano lice za taj stručni posao" jer je teško drugačije objasniti upućivanje na PM i toliko forsiranje komande "tar" koja je najobičniji arhiver.

ako misliš da postoji program, koji će ti to sam odradit, ako mislis tako dobro si se zeznuo. Za tvoje problem i tvoje znanje tar (uključujući .hidden file-s je više nego dovoljna).
Citat:
Nemam ja ništa protiv ako je to Vaš stav ali imajte u vidu da niti sam ja vlasnik tog sajta, niti mi je taj sajt bitan toliko da bih ja nalazio programera ili administratora mreže, niti to nameravam da platim. Ja samo nameravam da nešto učeći pomognem prijatelju, pazeći strogo da nešto ne poremetim.

ja ne vidim da ti je iko rekao da platis nekome! "Ne namjeravaš da platis, ali umiješ da naplatiš" -- stara kineska poslovica
Citat:
Šta će meni "tar" kada ne znam kojim programom se mogu nakačiti na sajt, pa i ako se nakačim, gde staviti tu arhivu u koji folder i da li cu imati uopšte prava pristupa pisanju u bilo kom folderu dok je ne skinem na lokalni racunar?

Paradox je podcjenjivat .tar komandu, a ne znaš ni šta je terminal. Putem ssh, ulogiraj se na server, koristeći sftp povuci fajl koji si zapakirao. Ovo sam ti i prvi puta rekao, ALI NISI IŠČITAO više puta.. stavi ga gdje god želiš, nemoj samo samo u /html da ti ne bi neko drugi download fajl sa site-om.
Citat:
Suština problema je u downloadu velikih fajlova koje "FileZilla" iz nekog razloga preskače i pitanje je koji program se može koristiti za download a da ima razumljiv interfejs u smislu da mi se ne desi da nešto skine i obriše pa napravi nepopravljivu štetu (jer ako sa downloadom od 10 Mbps skidam ovo cudo satima i satima, koliko bi mi tek trebalo sa uploadom od 1 Mbps da ponešto vratim???)

šta ti upošte želiš, da li si pročitao svoje pitanje? Zašto će se obrisat sajt ako samo odradiš download? Taj site/fajl koji skidas ostaje na serveru, ne briše se.
Koliko je velik taj site? Daj nam podatke u megabajtima, gigabajtima, terabajtima?? Malo ozbiljniji wordpress site se kreće od 4 do 9gige.


1. ulogiraj se na site preko ssh (putty, iterm)
2. uradi .tar .zip direktno povuci /www folder (uključujući .hidden files)
3. kada uradis bilo koju kompresiju, mozes povuc i preko filezile tako da se ne bi trebalo biti problema, ili ga povuci sa wget.
4. exportuješ .tar ili .zip fajl u lokalu (wamp, xamp, mamp), importuješ bazu, zatim u wp-config-u podesiš potrebne podatke ( database_name, username, database_name)
5. uradiš ono što si zamislio ( ako znaš upoće šta želiš)



 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 399
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP09.03.2016. u 14:51 - pre 97 meseci
Citat:
ako misliš da postoji program, koji će ti to sam odradit, ako mislis tako dobro si se zeznuo. Za tvoje problem i tvoje znanje tar (uključujući .hidden file-s je više nego dovoljna).

Mislio sam. Nisam znao. Pitao sam. Sada znam. Hvala.
Citat:
Paradox je podcjenjivat .tar komandu, a ne znaš ni šta je terminal. Putem ssh, ulogiraj se na server

Ne potcjenjujem komandu tar ali ona je samo pomoc u ovome ili ne? Ssh je opcija koju sada prvi puta spominjete. U redu, u prvoj poruci je spomenut wget. I jedno i drugo nisam imao prilike koristiti, ssh nikada, a wget sam vidio kada instaliram neki paket iz terminala, ali sam poceo proucavati ssh i nabrojah 44 opcije komande ssh, trebat ce mi vremena da proucim sve to.
Citat:
Ovo sam ti i prvi puta rekao, ALI NISI IŠČITAO više puta.

Moguce je. Prihvatam kritiku. Nisam se snasao sa komandama wget-a posebno sa ftp opcijom u smislu nalazenja fajlova samog sajta (arhive). Skidanje html koda nije problem.
Citat:
Koliko je velik taj site? Daj nam podatke u megabajtima, gigabajtima, terabajtima?? Malo ozbiljniji wordpress site se kreće od 4 do 9gige.

Kako mu sada znam samo prici iz FileZille, a u njoj ne mogu naci opciju da vidim velicinu svih fajlova, ne znam tacno. Ono sto sam do sada skinuo, a fali mi uploada 8 meseci u 2014 godini i cela 2015 godina, dakle imam prva 4 meseca u 2014 i tri meseca u 2016 i to je 1,8 GB.
Ovo oko velicine prosecnog WP sajta mi je nov podatak. Samo se pitam zasto je onda u najnovijoj verziji PHP5 max_upload i velicina baze ostavljena na 2 MB po defaultu-u, ko tu koga u zdrav mozak ........
Citat:
1. ulogiraj se na site preko ssh (putty, iterm)
2. uradi .tar .zip direktno povuci /www folder (uključujući .hidden files)
3. kada uradis bilo koju kompresiju, mozes povuc i preko filezile tako da se ne bi trebalo biti problema, ili ga povuci sa wget.
4. exportuješ .tar ili .zip fajl u lokalu (wamp, xamp, mamp), importuješ bazu, zatim u wp-config-u podesiš potrebne podatke ( database_name, username, database_name)

Cim proucim sve sto mi je preporuceno, probati cu ovo pa cu javiti. Bojim se da ce potrajati ali cu probati.
Citat:
5. uradiš ono što si zamislio ( ako znaš upoće šta želiš)

U pravu ste. Samo nagadjam, u teoriji pokusao bih da smanjim off-line taj sajt i predlozim prijatelju (vlasniku) da ga onda tako smanjenog uploadujemo. Da li cu uspeti? Iskreno, tesko. Ne nadam se puno i samo sigurno azuriranje dodataka za sada je "puna kapa".
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

kunc
Germany/Munich

Član broj: 195484
Poruke: 440



+56 Profil

icon Re: Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP09.03.2016. u 15:20 - pre 97 meseci
Citat:
Kako mu sada znam samo prici iz FileZille, a u njoj ne mogu naci opciju da vidim velicinu svih fajlova, ne znam tacno. Ono sto sam do sada skinuo, a fali mi uploada 8 meseci u 2014 godini i cela 2015 godina, dakle imam prva 4 meseca u 2014 i tri meseca u 2016 i to je 1,8 GB.
Ovo oko velicine prosecnog WP sajta mi je nov podatak. Samo se pitam zasto je onda u najnovijoj verziji PHP5 max_upload i velicina baze ostavljena na 2 MB po defaultu-u, ko tu koga u zdrav mozak ........


max_upload, post_max_size (php.ini konfiguracijska datoteka) omoguća WP-u upload medija (slike, video) maksimalnu veličinu do 2MB.
Po potrebi se povećaje sa 2 na 5,10,20. Dosadašnjim klijentima sam uvijek konfigurisao na 15 ili 20.



 
Odgovor na temu

blaki
Kraljevo

Član broj: 9616
Poruke: 399
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: Kraljevo


+14 Profil

icon Re: Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP09.03.2016. u 16:52 - pre 97 meseci
Citat:
kunc: max_upload, post_max_size (php.ini konfiguracijska datoteka) omoguća WP-u upload medija (slike, video) maksimalnu veličinu do 2MB.
Po potrebi se povećaje sa 2 na 5,10,20. Dosadašnjim klijentima sam uvijek konfigurisao na 15 ili 20.


Znam, samo se cudim da je po defaultu-u to postavljeno tako nisko. Ja sam da bih bazu "mog sajta"podigao na mysql server morao dici ovu vrednost na 100 MB. To me i navelo da razmisljam kako je zapravo sajt ogroman, sto u sustini i jeste.
Druže Tito skrenuli smo s puta, sad nas jebe i Kurta i Murta
 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Problemi sa offline podizanjem sajta uradjenog u WP

[ Pregleda: 5471 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.