Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Upload uradjenog sajta u Joomla na server

[es] :: Web aplikacije :: Upload uradjenog sajta u Joomla na server

[ Pregleda: 7237 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BoFkE-ZEROX
Fantastic

Član broj: 75071
Poruke: 76
*.teol.net.

Sajt: www.epicentar.info


Profil

icon Upload uradjenog sajta u Joomla na server24.10.2006. u 20:16 - pre 212 meseci
Kako da prebacim gotov sajt uradjen pomocu joomle na server? Je li samo kopiranje ili treba nesto drugo uraditi?
[color=red]Fantastic - http://www.epicentar.info
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
212.62.39.*

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: Upload uradjenog sajta u Joomla na server25.10.2006. u 11:53 - pre 212 meseci
i mene bi interesovalo ako neko ima dovoljno zavaca da objasni detaljnije posto nesto mi nije jasno


koli ja znam trebao bi gotovu instalaciju ftp da prebacis na server tamo da se raspakuje i da se instalira takodje i sve komponente tempales i sl

ali mene sada buni sta da radim tj kako treba da bi sajt izgledao kao kod mene na lokalu tj bazu onda malo promenjen tempaltes (css slike i sl), da li ovo posle treba samo prekopirati na serve u vec postavljenni diretkorijum ili ne

pokusao na nadjem neka objasnjenja ali nije bas poslo za rukommolio bih ako neko moze da pomogne

izvini nisam ti bio bas od neke koristi ali nadajmo se da ce mo uspeti i ja i ti ;)
 
Odgovor na temu

BoFkE-ZEROX
Fantastic

Član broj: 75071
Poruke: 76
*.teol.net.

Sajt: www.epicentar.info


Profil

icon Re: Upload uradjenog sajta u Joomla na server25.10.2006. u 12:21 - pre 212 meseci
Negdje sam procitao da treba u php my adminu bazu exportovati u .sql ili .zip fajl pa onda na serveru na kome imas sajt uci u php my admin i importovati tu bazu. Tako sam probao ali pojavljuje mi se neka greska.
[color=red]Fantastic - http://www.epicentar.info
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.kalik.info.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: Upload uradjenog sajta u Joomla na server25.10.2006. u 21:53 - pre 212 meseci
da mislim da si uparavu za ovo da treba sa lokala izvesti je pa na serveru importovati ali ponavljam samo sam i ja cuo nisam imao prilike da se uverim nadaj mo se da ce nam neko od iskusnijih pomoci



pozdrav
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.kalik.info.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: Upload uradjenog sajta u Joomla na server01.11.2006. u 23:04 - pre 212 meseci
mopze li neko da objasni malo detaljnije za neupucene

 
Odgovor na temu

BoFkE-ZEROX
Fantastic

Član broj: 75071
Poruke: 76
*.teol.net.

Sajt: www.epicentar.info


Profil

icon Re: Upload uradjenog sajta u Joomla na server02.11.2006. u 14:30 - pre 212 meseci
Izgleda da cemo se sami morati snalaziti.
[color=red]Fantastic - http://www.epicentar.info
 
Odgovor na temu

Tyler Durdan
Earth

Član broj: 31326
Poruke: 29
195.178.39.*



+1 Profil

icon Re: Upload uradjenog sajta u Joomla na server09.11.2006. u 16:00 - pre 212 meseci
1. kompletan Joomla folder (na slici obelezen crvenom bojom, u levom prozoru totalcmd-a) iskopirate ftp-om na vas host.
Preporucujem Total Commander - najfleksibilniji je i jedan od najbrzih.

*note: U Total Commanderu pre ftp-inga :) aktivirate passive mode (u ftp prozoru). U suprotnom ftp transfer nece funkcionisati.



2. Sledeci korak je export MySQL baze. To radi u MySQL admin aplikaciji - PHPMyAdmin-u. Verujem da vam je, makar povrsno, poznata.

Parametre exporta podesavate kao na slici.



Dobijate fajl sa extenzijom *.sql i to je vasa baza

3. Bazu (praznu) & korisnike uglavnom kreirate u Adminu vaseg web hosting accounta (CPanel etc.)
Bazu importujete u novokreiranu, praznu bazu, u PHPMyAdmin aplikaciji na vasem hostu u polju SQL.
Tu iskopirate sadrzaj fajla *.sql. Postoji i mogucnost importa baze i fajla, ali prepocujem vam prvu opciju. Copy/paste sadrzaja baze mi nikada nije pravio probleme, za razliku od importa.



4. Ostaje zadnja stavka editovanja configuration.php fajla (nalazi se u root-u vaseg Joomla foldera) u skladu sa parametrima koje dobijate od provajdera.
Parametri su apsolutna putanja foldera, MySQL baza i sifra, etc. Sve (ili vecinu) tih parametara dobijate od provajdera prilikom kupovine hostinga.

Nadam se da sam bio od pomoci. Poz!

Daft Punk is playing at my house...
 
Odgovor na temu

snajperista
web urednik
Hadžipopovac

Član broj: 13525
Poruke: 153
*.telenor.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Upload uradjenog sajta u Joomla na server17.02.2007. u 17:33 - pre 208 meseci
Može li ponovo ove sličice, za nas glupe...
Naša doktrina je odbrambena, a taktika udarna.
 
Odgovor na temu

BoFkE-ZEROX
Fantastic

Član broj: 75071
Poruke: 76
*.teol.net.

Sajt: www.epicentar.info


Profil

icon Re: Upload uradjenog sajta u Joomla na server18.02.2007. u 14:01 - pre 208 meseci
Prati sto je napisao Tyler Durdan i sve ce ti biti jasno. Meni je najveci problem bio FTP manager, ne koristim ni total commander ni cute ftp, vec flashfxp - definitivno najbolji za mene.
[color=red]Fantastic - http://www.epicentar.info
 
Odgovor na temu

snajperista
web urednik
Hadžipopovac

Član broj: 13525
Poruke: 153
*.telenor.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Upload uradjenog sajta u Joomla na server18.02.2007. u 21:10 - pre 208 meseci
Lako mi je za ftp (moze koji oces) nego nikako da obavim ovo prebacivanje baze. Provajder nema phpadmin i onda koristim MySQL Administrator ali nece... Inace mi je MySQL Spanish wilage :-(
Naša doktrina je odbrambena, a taktika udarna.
 
Odgovor na temu

Rafael Pupovac
Beograd

Član broj: 108950
Poruke: 106
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Upload uradjenog sajta u Joomla na server21.02.2007. u 02:04 - pre 208 meseci
Svejedno koji MySql alat koristite, koraci su dobro opisani.
 
Odgovor na temu

Tyler Durdan
Earth

Član broj: 31326
Poruke: 29
77.46.250.*



+1 Profil

icon Re: Upload uradjenog sajta u Joomla na server20.05.2007. u 20:29 - pre 205 meseci
Citat:
Tyler Durdan: 1. kompletan Joomla folder (na slici obelezen crvenom bojom, u levom prozoru totalcmd-a) iskopirate ftp-om na vas host.
Preporucujem Total Commander - najfleksibilniji je i jedan od najbrzih.

*note: U Total Commanderu pre ftp-inga aktivirate passive mode (u ftp prozoru). U suprotnom ftp transfer nece funkcionisati.



2. Sledeci korak je export MySQL baze. To radi u MySQL admin aplikaciji - PHPMyAdmin-u. Verujem da vam je, makar povrsno, poznata.

Parametre exporta podesavate kao na slici.



Dobijate fajl sa extenzijom *.sql i to je vasa baza

3. Bazu (praznu) & korisnike uglavnom kreirate u Adminu vaseg web hosting accounta (CPanel etc.)
Bazu importujete u novokreiranu, praznu bazu, u PHPMyAdmin aplikaciji na vasem hostu u polju SQL.
Tu iskopirate sadrzaj fajla *.sql. Postoji i mogucnost importa baze i fajla, ali prepocujem vam prvu opciju. Copy/paste sadrzaja baze mi nikada nije pravio probleme, za razliku od importa.



4. Ostaje zadnja stavka editovanja configuration.php fajla (nalazi se u root-u vaseg Joomla foldera) u skladu sa parametrima koje dobijate od provajdera.
Parametri su apsolutna putanja foldera, MySQL baza i sifra, etc. Sve (ili vecinu) tih parametara dobijate od provajdera prilikom kupovine hostinga.

Nadam se da sam bio od pomoci. Poz!

Izvinjavam se što su iz prethodnog posta izostavljani screenshotovi. Slučajno je.
'Sklonjene su na sigurno', i sada ne mogu da ih nadjem.

Obećavam naći ću ih ili napraviti nove i linkovati ponovo.
pozz.


Daft Punk is playing at my house...
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
89.216.199.*



+165 Profil

icon Re: Upload uradjenog sajta u Joomla na server20.05.2007. u 22:40 - pre 205 meseci
ljudi pomozite...
Kako da uploadujem lang fajlove..
postavio sam temu
ovde..hitno jeeee...!!!
http://www.elitesecurity.org/t261777-0#1581002

 
Odgovor na temu

[es] :: Web aplikacije :: Upload uradjenog sajta u Joomla na server

[ Pregleda: 7237 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.