Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu

[es] :: Windows mreže :: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu

[ Pregleda: 2817 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marko11602
marko dragicevic
Odrzavanje racunara i mreze
beograd

Član broj: 287742
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 19:23 - pre 100 meseci
Prebacio sam racunar sa domena na work grupu. kad sam restartovao racunar promenio se desktop nestali su folder I ikone sa njega I ne znam dali sam obrisao neke od podataka I ako jesam kako da ih vratim. pomagajte molim vas mnogo mi je bitno da resim ovaj problem.
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 19:29 - pre 100 meseci
Idi u C:\Users\"domen.username" ako jos uvek postoji i vidi da li su fajlovi tamo
 
Odgovor na temu

marko11602
marko dragicevic
Odrzavanje racunara i mreze
beograd

Član broj: 287742
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 19:45 - pre 100 meseci
Ako mislis na domen.username kao na ime domena sa kog sam presao na work grupu, kad pokusam da se vratim na taj domen kaze mi da ne postoji domen sa tim imenom I da proverim dali sam dobro upisao ime domena.
ako sam ih obrisao dali postoji neki nacin da ih vratim. Vidim da ima na googlu nekih programa za vracanje obrisanih fajlova. Pa ne znam dali mozda neki od njih moze da mi pomogne.
Ne mogu sad da proverim jer mi je komp na poslu direktorov komp.
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 19:59 - pre 100 meseci
Hmmm, trebao si da bekapujes sve pre bilo kakvog prebacivanja, to je osnovno pravilo.

Jos se nisam susreo sa ovim problemom ranije, vidi jel ti ovo moze pomoci:

http://www.techrepublic.com/fo...orkgroup-and-lost-user-folder/
 
Odgovor na temu

marko11602
marko dragicevic
Odrzavanje racunara i mreze
beograd

Član broj: 287742
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 20:02 - pre 100 meseci
Nije mi palo napamet da moze da se desi tako nesto promenom mesta na mrezi.
Hvala ti puno u svakom slucaju
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 20:04 - pre 100 meseci
Jesi li pokusao da rejoin-ujes racunar na domen. To bi trebalo da ti vrati fajlove, ali nemoj me drzati za rec.
 
Odgovor na temu

marko11602
marko dragicevic
Odrzavanje racunara i mreze
beograd

Član broj: 287742
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 20:11 - pre 100 meseci
Jesam ali prijavi mi gresku I da ime tog domena ne postoji.
Nisam proveravao u C:/user da vidim ima li nesto. videcu sutra.
Ako nema nista skinucu neki program I probati da povratim izgubljeno. samo ne znam koji program da iskoristim za to.
 
Odgovor na temu

marko11602
marko dragicevic
Odrzavanje racunara i mreze
beograd

Član broj: 287742
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 20:13 - pre 100 meseci
DAli bi me system restore vratio na domen sa workgrupe I dali bi vratio izgubljeno, pod uslovom da je upaljen.
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 20:15 - pre 100 meseci
u 99% slucaja greska prilikom uclanjivanja racunara u domen je vezana za dns.

Idi na neki drugi racunar koji je vec u domenu, otvori cmd, kucaj "ipconfig /all" bez navodnika. Prikazace ti koji je Primary DNS.

Prekucaj to u staticku konfiguraciju DNS-a na mreznoj kartici problematicnog racunara i moci ces da se uclanis u domen

Takodje moras imati validan nalog (kredencije) sa kojim ces moci to da uradis, obicno je to domenski administrator nalog, ili neki drugi ako je kreiran u te svrhe.

Kad sve to uradis i uclanis racunar u domen, trebao bi da imas sve foldere i ikonice kao sto su bile ranije.

Javi sta si uradio.

 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 20:19 - pre 100 meseci
System restore te nece vratiti u sretna vremena kad je racunar bio u domenu :)
 
Odgovor na temu

marko11602
marko dragicevic
Odrzavanje racunara i mreze
beograd

Član broj: 287742
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 20:26 - pre 100 meseci
Jel mogu sa servera ( server je samo fizicki tu ne igra ulogu pravog servera) da skinem DNS posto ni jedan racunar nije na domenu?
 
Odgovor na temu

citizenx
System & Network Administrator
United States of America

Član broj: 270900
Poruke: 443



+68 Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 20:38 - pre 100 meseci
da, ali onda uzmi IP adresu servera, ne njegov DNS. Obicno je DNS zapis domen kontrolera loopback adresa (127.0.0.1)
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 20:40 - pre 100 meseci
Da bi mogao da se prijaviš na domen, moraš najpre računar dodati na domen. Svi profili, i domenski i lokalni, čuvaju se u C:\Users i taj profil koji tražiš čuva se na lokaciji koju ti je dao @citizenx, i ne znam zašto jednostavno ne odeš na tu lokaciju na disku, nego prolaziš kroz celu proceduru vraćanja računara na domen. Dva profila sa istim korisničkim imeom nisu nikako isti profil ni u kom scenariju, i kad recimo reinstaliraš računar i iskoristiš isti username to će opet biti kompletno nov profil i sa njim nećeš moći pristupiti enkritpovanim fajlovima starog profila. Zbog toga profili pera i pera.nekidomen nisu nikako isti, jedan je lokalni a drugi domenski, a od verzije 8 Windowsa postoji i treća vrsta profila, pa možeš praktično imati tri potpuno ista korisnička imena (ali sa različitim "prezimenom"). Možeš veoma lako sadržaj jednog profila prebaciti u neki drugi, prostim kopiranjem, samo ne diraj ntuser.dat, ntuser.ini i ostale fajlove u direktkorijumu C:\Users\Neki_profil, i imaćeš totalno isti desktop, My Documents, My Pictures i ostale foldere. Naravno, moraš uključiti prikaz svih skrivenih i sistemskih fajlova da bi ovakvo kopiranje uopšte bilo uspešno, i moraš imati admin prava da bi uopšte mogao da pristupiš i jednom i drugom profilu.
 
Odgovor na temu

marko11602
marko dragicevic
Odrzavanje racunara i mreze
beograd

Član broj: 287742
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 20:50 - pre 100 meseci
Onda cu na C: user da potrazim folder sa akaunta sa kog sam presao na work grupu I kopiracu ih.
PS.
Kad se logujem u windows vidim samo jedan akaunt. Znaci da je ovaj predhodni koji je bio na domenu skriven na C:/user ili gresim?
 
Odgovor na temu

marko11602
marko dragicevic
Odrzavanje racunara i mreze
beograd

Član broj: 287742
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 20:51 - pre 100 meseci
MOmci hvala vam mnogo, mozda postavljam neka glupa pitanja ali sam nov u ovom poslu pa ima dosta nejasnih stvari. Hvala vam Mnogo jos jednom I ne zamerite.
 
Odgovor na temu

marko11602
marko dragicevic
Odrzavanje racunara i mreze
beograd

Član broj: 287742
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 21:00 - pre 100 meseci
Ovo mi je hobi koji je presao u posao inace sam gradjevinski inzenjer. Zato ima toliko nejasnih stvari I pitanja. Hvala na razumevanju.
 
Odgovor na temu

marko11602
marko dragicevic
Odrzavanje racunara i mreze
beograd

Član broj: 287742
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 21:18 - pre 100 meseci
Citat:
marko11602:
Onda cu na C: user da potrazim folder sa akaunta sa kog sam presao na work grupu I kopiracu ih.
PS.
Kad se logujem u windows vidim samo jedan akaunt. Znaci da je ovaj predhodni koji je bio na domenu skriven na C:/user ili gresim?

Ako moze jos odgovor na ovo pitanje bio bih vam zahvalan do neba.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu18.01.2016. u 21:27 - pre 100 meseci
Pa ili je profil i dokumenta u lokalu na c:\users ili se profili čuvaju na serveru (roaming profili). Pogledaj u ADu podešavanja za korisnika, možda je naznačena putanja do profila i home foldera, te vidi jesu li tu fajlovi.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.static.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu19.01.2016. u 11:43 - pre 100 meseci
Citat:
marko11602:
Citat:
marko11602:
Kad se logujem u windows vidim samo jedan akaunt. Znaci da je ovaj predhodni koji je bio na domenu skriven na C:/user ili gresim?

Ako moze jos odgovor na ovo pitanje bio bih vam zahvalan do neba.


Ja već dadoh odgovor na to pitanje - mora se uključiti prikaz skrivenih i sistemskih fajlova, i nalog sa kojeg će se to raditi mora da ima admin prava da bi mogao svugde da pristupi...
 
Odgovor na temu

marko11602
marko dragicevic
Odrzavanje racunara i mreze
beograd

Član broj: 287742
Poruke: 12
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu19.01.2016. u 21:24 - pre 100 meseci
samo da javim da sam uspesno resio problem. Hvala na svim savetima pomogli su mi, bez njih ne bih uspeo nista da uradim. :))) Hvala jos jednom NAJJACI ste :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: HItno problem sa podacima Prebacivanje racunara sa domena na workgrupu

[ Pregleda: 2817 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.