Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pridruzivanje racunara u domen - Problem!!!

[es] :: Windows mreže :: Pridruzivanje racunara u domen - Problem!!!

[ Pregleda: 3057 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivic@
Agatunovic Ivica
Sistem Inzenjer,

Nelt Co D.o.o.
Beograd

Član broj: 64136
Poruke: 387
*.ptt.yu.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/ivica..


Profil

icon Pridruzivanje racunara u domen - Problem!!!13.06.2006. u 14:06 - pre 217 meseci
Prilikom pokusaja uclanjenja racunara u domen izlazi sledeca poruka: The following error occurred attempting to join the domain "mojdomen.local":
The network path was not found.

Podesio sam sve parametre kao i na ostalim racunarima u mrezi koji su vec clanovi domena ali nista.
Upisao sam adresu DNS-a kao i ime domena, zatrazi mi korisnicko ime i password nakon cega izbacuje navedenu poruku. Inace serveru na kome je podignut DC pristupam bez problema sa iste makine. HELP!!!
 
Odgovor na temu

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Pridruzivanje racunara u domen - Problem!!!13.06.2006. u 14:36 - pre 217 meseci
Vidi ovo:

http://support.microsoft.com/d....aspx?scid=kb%3Ben-us%3B329866

Probaj i javi...
Bojan
 
Odgovor na temu

Ivic@
Agatunovic Ivica
Sistem Inzenjer,

Nelt Co D.o.o.
Beograd

Član broj: 64136
Poruke: 387
*.ptt.yu.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/ivica..


Profil

icon Re: Pridruzivanje racunara u domen - Problem!!!14.06.2006. u 10:32 - pre 217 meseci
Upalilo je. HVALA NA LINKU!!!
 
Odgovor na temu

Ivic@
Agatunovic Ivica
Sistem Inzenjer,

Nelt Co D.o.o.
Beograd

Član broj: 64136
Poruke: 387
*.ptt.yu.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/ivica..


Profil

icon Re: Pridruzivanje racunara u domen - Problem!!!14.06.2006. u 13:40 - pre 217 meseci
Sada imam jedan drugi problem sledece prirode:

Naime podigao sam domen, prijavio sve racunare, kreirao user-e kojima sam dodelio roaming profile koji su smesteni u share-ovanom folderu pod nazivom HOME FOLDERS( u tom istom folderu svaki korisnik ima folder sa svojim korisnickim imenom u kome se nalazi profil) na serveru na kome je i DC. Podesio sam NTFS dozvole tako da samo administrator ima pun pristup Home folders-u a svaki korisnik samo svom folderu unutar njega( pera ima full controll samo nad Home Folders/pera folderom a na ostalim nema prava pristupa, zika samo nad Home folders/zika... Kada preko mreze pristupim home folders-u ulogovan kao domain user(na primer Pera) imam sve admin privilegije, odnosno imam pristup folderima svih korisnika(full control). Moguce je da sam gresku napravio prilikom prvog prijavljivanja na server kada sam pristupao share-ovanim folderima sa mreze pa sam obicnog user-a prijavio kao admin-a i cekirao "remember password". Kako da se ponovo sa mreze prijavim kao obican user?
 
Odgovor na temu

Ivic@
Agatunovic Ivica
Sistem Inzenjer,

Nelt Co D.o.o.
Beograd

Član broj: 64136
Poruke: 387
*.ptt.yu.

Sajt: rs.linkedin.com/pub/ivica..


Profil

icon Re: Pridruzivanje racunara u domen - Problem!!!14.06.2006. u 22:09 - pre 217 meseci
Problem je bio u NTFS dozvolama...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Pridruzivanje racunara u domen - Problem!!!

[ Pregleda: 3057 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.