Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl

[ Pregleda: 6037 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mekong
brucos
nis

Član broj: 325519
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl25.12.2015. u 18:53 - pre 100 meseci
Pozdrav svima na forumu.
Da li neko zna da li postoji neki Bluray plejer koji čita dvd-video fajlove spakovane
u ISO format (takve fajlove bi puštao preko usb slota na plejeru). Znam da media plejeri
(većina) to čitaju, ali ja bih pre kupio neki bolji bluray plejer najviše zbog mnogo
oštrije slike u odnosu na media plejere.Svi blurej uređaji čitaju pojedinačne vob fajlove,
ali za nijedan nisam čuo da preko usb porta može da pusti dvd iso fajlove zajedno sa menijem,
(pitanje da li tako nešto uopšte postoji, svi poznavaoci koje sam konsultovao kažu da iso puštaju samo media plejeri).

Bio bih zahvalan da mi neko ko zna odgovori.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl25.12.2015. u 21:23 - pre 100 meseci
Prvi put cujem da BR ima ostriju sliku??

Pa slika je digitalna ako je izvor isti...zakljuci sam.

I na kraju, nije mi jasno da kupujes uredjaj za koji u startu znas da ti nece raditi to stoti treba...i ti i dalje hoces da ga kupis.

Mislim da prvo treba da stvoris jasniju sliku potrebnih zahteva i prioriteta.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mekong
brucos
nis

Član broj: 325519
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl25.12.2015. u 22:22 - pre 100 meseci
Bio sam ubeđen da blurej plejeri daju bolju sliku od media plejera
jer sam dosta čitao o tome i na internetu i u domaćim časopisima, ali sad više nisam siguran.
Zar se plejeri međusobno ne razlikuju po kvalitetu slike? Koliko znam svaki plejer daje drugačiju sliku,
ta razlika nije samo u nijansama, posebno ako se uporede skuplji i jeftiniji modeli.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl25.12.2015. u 22:25 - pre 100 meseci
Laicki, BR je samo vrsta lasera koji moze da procita diskove do 50GB. A sad sta se na tim diskovima nalazi je potpuno druga prica, kao i format koji mogu da procitaju. Svaki player ce imati OK sliku kada pustis 1080p MKV od 15-ak GB.

Naravno, postoje neke nijanse u kvalitetu u zavisnosti od grafickog chip-a...alo to nema veze sa BR.

Poredjenja radi, isto kao da poredis kvalitet slike filma koji se nalazi na HDD-u od 40GB i na onom od 1TB.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

mekong
brucos
nis

Član broj: 325519
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl25.12.2015. u 22:56 - pre 100 meseci
Ako sam dobro ukapirao, kvalitet snimka je najbitniji.

Što se tiče dvd iso fajla, našao sam skoro podatak na internetu da i dvd i blurej plejeri ne mogu da pročitaju dvd iso fajl
jer ne mogu da prepoznaju ifo fajl koji je spakovan u iso. Il znaš nešto o tome?
Bitan mi je da mi novi plejer čita taj format, zato moram da pitam
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl25.12.2015. u 23:05 - pre 100 meseci
Iskreno, ne znam o kojem ISO se tu radi. Mislim da je to samo spakovano u ISO sliku i neophodno je to pre svega narezati `burn ISO` i onda dobijes disk/cd koji ce BR da procita. Ono standardno, unutra BDMV, Stream...folderi...Isto kao kod DVD-a IFO i ostali fajlovi..

Naravno, na disku mozes da imas i samo jedan fajl MKV, Avi...i pustis kao preko bilo kojeg drugog player-a i kvalitet ce ovisiti o samom rip-u, data rate-u...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

mekong
brucos
nis

Član broj: 325519
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl25.12.2015. u 23:18 - pre 100 meseci
Mislim da će pravilno narezan disk na dvd-u ili blurej disku, svaki BR plejer da pročita,
ali problem je kada se video snimi kao iso fajl i proba da se pusti sa eksternog hard diska ili preko mreže.
Ipak je sigurnija varijanta medija plejer.

U svakom slučaju hvala na odgovorima.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl26.12.2015. u 08:52 - pre 100 meseci
Ko, kako i zašto snima video kao iso fajl? Ako nije nešto novo izmišljeno. iso fajl je imidž nekog diska i služi da se kompletna slika tog diska prebaci dalje ili napravi kopija. Praktično je neka vrsta arhive. Slično kao kada bi neko arhivirao (rarovao, zipovao) neki sadržaj pa u kompu uđe u arhivu i pokrene program ili muziku koji su unutra. To može operativni sistem, moguće da i neki medija plejeri (ako misliš na fizičke uređaje) to mogu ali si na početku poruke napisao definiciju, pravilno narezane diskove će svaki plejer da vrti pa su po tome iso varijante nepravilno narezane. ;)

Koji je razlog da neko spakuje DVD sadržaj (verovatno misliš na standard DVD sa .vob i .ifo fajlovima) u iso fajl? A na kraju, čemu blurej plejer za DVD snimke koji su bar deset puta gori od svake matroške?
 
Odgovor na temu

mekong
brucos
nis

Član broj: 325519
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl26.12.2015. u 11:28 - pre 100 meseci
Iso fajl je zgodan jer se ceo dvd ili blurej-video smesti samo u jedan ISO fajl sa svim onim šta sadrži jedan film (meni, izbor scena,prevodi, dodatne scene,itd.).
Znači, nema potrebe da se svaki film pojedinačno snima na po jedan dvd (i da se tako nakupe 10-tak i više diskova), nego se svi iso fajlovi smeste na eksterni hard disk,
i odatle puštaju preko usb porta koji se nalazi na media plejeru ili blurey plejeru.
Bluray plejeri vrše poboljšavanje snimka, pa DVD video izgleda odlično (nije baš kao HD, ali po meni snimci su fenomenalni),
plus dvd ima meni, dodatke, pa su mi zato interesantniji od mkv fajla, a manji su veličinski od blurey videa skoro 10-tak puta(mislim na blurey video, na na mkv).
To kad se pusti na boljim- skupljim blurej plejerima izgleda sasvim drugačije nego na Pc-ju, a isto lično imam snimke koje su dostupni samo na dvd-u,
nemaju hd verziju. Mislim da je to stvar izbora, ali na nekim skupljim blurej plejerima stvarno nema suviše velike razlike između dvd i HD snimka.
Imam medija plejer WD lajv striming koji čita sve, pa i iso fajlove, ali prikaz iso fajla nije ni približno dobar kao na npr.blurey Samsungu od 200 evra (imao sam prilike da
probam, ubaci se dvd disk i vidim).

[Ovu poruku je menjao mekong dana 26.12.2015. u 20:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl26.12.2015. u 21:16 - pre 100 meseci
Znam ja šta ti pričaš ali je .iso samo imidž tj neka vrsta arhive i vrlo verovatno plejeri, kojima je posao da čitaju regularne diskove, to nikad neće da čitaju. Druga priča je komp ili neki media plejer koji to može da pročita. Jedina prednost .iso pakovanja je što se pravi jedan fajl umesto nekoliko foldera pa se lakše snađeš, bar je to u ovom slučaju mada postoji još par prednosti.

Ako već to ide na hard, šta je problem da se umesto .iso fajla napravi po folder za svaki film ili šta je već i tu sve strpa? Svaki media plejer će to ladno da svari mada ne znam kako bi se blu rej plejer snašao sa blu rej diskom na kome ima više foldera. Pretpostavljam da bi to mogli da odrade.

Nisam se mnogo bavio ovim ali mislim da i mkv fajlovi mogu da imaju meni i slične dodatke ali je potrebno da se neko potrudi kada ih pravi a to se retko dešava. Što se tiče razlike između DVD i blu rej tj matroška formata ... ne znam kako možeš da napišeš da nema neke razlike. Pa DVD ima format 720×576 i to interlejs dok blu rej pa tako i mkv ima 1920x1080. Razlika kao između peglice i mercedesa. Osim ako blu rej nije pravljen od DVD snimka.
 
Odgovor na temu

mekong
brucos
nis

Član broj: 325519
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl26.12.2015. u 22:40 - pre 100 meseci
Slažem se da sam preterao kad upoređujem dvd snimak i full hd. Ali treba da vidiš kako izgleda vob fajl iz dvd-a
na nekom jačem blurej plejeru. Stvarno uopšte nije loše. Ne može da se nosi sa HD snimkom, ali blurej plejer ga dosta
unapredi. I ja više volim mkv fajl, ali nekad ne mogu da ga pronađem za određeni snimak (istina retko), pa uzmem dvd video.
Kad se snimi dvd film na eksterni hard disk u formatu da se vide folderi (video_ts i audio_ts) ili blurej video
pa se tu nađe ono (bdvm, sertifikate itd.) blu rej plejer ako je to dvd, onda čita samo pojedinačne vob fajlove, znači bez prevoda, menija
ili izbora scena, isto i sa blurej videom, tu se dođe ručno do onog velikog m2ts fajla gde je film pa se on startuje, ali isto nema
ni tu ni prebijenog menija. Kod kompjutera i većine media plejera (sem android media plejera koji ne čitaju dvd i blurej iso fajlove), dvd video
pretvoren u iso radi bez problema. Kod asusovih i WD modela kojih ima da se kupe kod nas isto dvd iso radi.

E kod blurej plejera kad se uključi eksterni hard disk u usb port na njemu, dvd ili blurej iso fajl se uopšte ne vidi.
Znači fajlovi koji imaju ekstenziju .iso nisu podržani, već mora da se nareže dvd ili blurej disk, da bi se snimak odgledao
sa sve menijem, izborom scena, prevodom itd. Tražio sam takav blurej plejer koji čita iso fajl sa eksternog hard diska
al ga nigde nisam našao. Ustvari pitanje je da li takav blurej plejer uopšte postoji.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl26.12.2015. u 22:52 - pre 100 meseci
Teško da ćeš i da nađeš. U blu rej formate se ne razumem a što se sviranja DVD-a tiče, tu ideš od video_ts.ifo fajla, bar tako komp čita. Ne znam za medija plejere.
 
Odgovor na temu

mekong
brucos
nis

Član broj: 325519
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl26.12.2015. u 23:17 - pre 100 meseci
Ima tu neka falinka zašto blurej plejeri (a i dvd plejeri), ne mogu da pročitaju dvd zapakovan
u iso. Čitao sam nešto o tome na internetu kad sam njuškao koji blurej podržava iso fajlove, nešto se pominje
.ifo fajl koji navodno nijedan dvd/blurej plejer ne može da protumači, kada se dvd/blurej video zapakuje u iso.
Potrudiću se još malo oko ovoga ali mislim da je uzalud.


U svakom slučaju hvala puno svima na trudu i utrošenom vremenu.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl27.12.2015. u 08:21 - pre 100 meseci
Nije to falinka, blurej plejeri verovatno ne čitaju ni zip ili rar fajlove, to su plejeri namenjeni za određenu vrstu diskova i eventualno se doda neki multimedijalni format zbog USB diskova koji se povezuju. Iso nije multimedijalni format, moguće da neki uređaji mogu da koriste sadržaj ali to nije nikakav standard.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2921 Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl27.12.2015. u 18:47 - pre 100 meseci
mekong ocigledno lose barata tehnikom i ne razume te pojmove zato sam odmah na pocetku rekao da prvo sebi treba da odredi prioritete umesto sto je krenuo odmah sa idejom da mu treba BR citac.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

mekong
brucos
nis

Član broj: 325519
Poruke: 27
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl27.12.2015. u 19:10 - pre 100 meseci
Zato sam tu, zato i pitam ono što ne znam da bih nešto naučio
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Bluray plejer koji cita DVD ISO fajl

[ Pregleda: 6037 | Odgovora: 15 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.