Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Najbolji DVD plejer je ....

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Najbolji DVD plejer je ....

[ Pregleda: 4565 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iggsy

Član broj: 50840
Poruke: 147
212.200.27.*



Profil

icon Najbolji DVD plejer je ....09.06.2005. u 13:57 - pre 229 meseci
Hajde da u ovoj diskusiji odlucimo koji je najbolji DVD koji se moze kupiti u Srbiji.

(Ne)srecni sam korisnik HORO HSD 415. Plejer ne podrxava Q-pel.

Ostak ima Samsunga koji cita Q-pel, wma ... ali ne pusta prevode koji se ne zovu isto kao i movie fajl.

Stric ima Kopernikusa koji isto kao i moj ne cita Q-pel. Kopernikusu i Horo-u slika trza i kasni za zvukom pri gledanju nekih xvid-ova, mislim da je to do bitrate vido fajla(mislim).

Dakle hocu da kupim Plejer koji bez obzira na cenu cita Q-pel, ne trza mu slika, mogu se menjati boje subtitla (navikao sam na zutu), korisnik moze birati, pritiskom na taster koji prevod zeli uz film, koji podrzava sve subtitlove ... i josh nesto sto nisam pomenuo a vi mislite da treba.

Hajde da sumiramo iskustva.

Prodrmah fasung i bi svetlost!
 
Odgovor na temu

cyclotron
Bgd

Član broj: 56506
Poruke: 3
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Najbolji DVD plejer je ....09.06.2005. u 23:56 - pre 229 meseci
Citat:

Marko_L
Član broj: 20532
Poruke: 1356
Lokacija: Beograd
212.124.166.*
OS: Windows XP

Sajt: www.feronline.com


Profil Email Privatna Poruka
Re: TrioTec DXM-1000 09.06.2005. u 20:59

Evo, baš danas sam kupio taj uređaj, ali sam nešto duže upoznat sa njim.Naime, pre kupovine sam malo kod prijatelja i poznanika testirao više DVD playera, pa među njima i pomenuti, kako bih video šta mi najviše odgovara i moram priznati da se uređaj o kome pričamo najbolje pokazao, i jednostavno u tom cenovnom rangu, nema mu ravnog.Čak je bolji i od mnogih skupljih modela drugih proizvođača.Evo šta sam prilikom testiranja zapazio.Dakle, prvo, ima zaista sve moguće VIDEO i AUDIO izlaze (neko je već nabrojao gore, pa da ne ponavljam), u pakovanju se dobijaju najneophodniji potrebni kablovi (što sa većinom drugih nije slučaj, pa moraš posebno da ih dokupljuješ).Što se tiče reprodukcije DVD-a, nemam nikakvih zamerki, ne "štuca", prelaženje iz kadra u kadar je brzo i ne koči, ne pravi nikakve probleme kada se koristi slow-motion ili zoom (kod nekih playera sam primetio da hoće da zastanu recimo)...Što se tiče DIVX-a, mogu reći da nije odbio da pusti nijedan (provereno na uzorku od 10 komada kompresovanih sa 3 različita kodeka).MP3 isto tako pušta odlično i podržava "skakanje" na bilo koju pesmu (a ne kao kod nekih, samo jedna napred ili jedna nazad).Audio diskove takođe pušta standardno dobro, ali to je nebitna stavka, pošto nisam primetio ni da su ostali pravili probleme, tako da se to ne može uzeti kao nekakva prednost, ali sve ostalo je za svaku pohvalu.To je sve što mogu reći za sada, a pravo testiranje njegovih mogućnosti tek sledi, pošto nisam kod prijatelja mogao baš da radim sa njim šta hoću :), tako da ću za par dana imati više informacija iz ličnog iskustva.


Nema se sta mnogo dodati sem da kod Triotec DXM-1000 nema gubljenja/kasnjenja titlova prilikom premotavanja i da cita avije sa qpel/gmc flagovima. Titlove mozes da biras preko menija ako ih na disku ima vise i, naravno, podrzana je CE-kodna strana tj. cita sve titlove na centralnoevropskim jezicima, ukljucujuci srpski. Prihvata SRT, SUB, TXT, SMI, SSA formate titlova (takodje najvise).

I da, ima daleko najvise audio/video izlaza.
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Najbolji DVD plejer je ....

[ Pregleda: 4565 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.