Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44738 | Odgovora: 233 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 20:20 - pre 101 meseci
Citat:
KrkaCiC: Ok. Da zanemarimo IT sektor,gde to ima posla,i da zanemarimo BG?

Recimo u Nisu?

Ne znam kako bi odgovorio na tako uopsteno pitanje. Za koga? Tebe? Nekog drugog?

Ocigledno je da postoji stanovnistvo koje radi i zaradjuje, dakle posla ipak negde ima
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 21:19 - pre 101 meseci
Znači, pojma nemaš o čemu pišeš, i ne možeš da odgovoriš ni na jednostavno pitanje.
Ali je kurentno da se prosipa pamet kako eto posla ima, i kako može dobro da se živi, ali eto beslovesna masa to ne vidi a vas nekoliko sve to vidi i razume, i onako na kašičicu deli svoju mudrost.

Puk: Nema posla.
Dalibor: Ima!
Puk: Gde?
Dalibor: E, neću da ti kažem! U stvari, zavisi. U stvari, ni ja nemam pojma.
Puk: More pip - pip - piiip u piiiip!
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
*.exe-net.net.



+784 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 21:23 - pre 101 meseci
Ima posla,na internetu,televiziji,novinama,medijima uopste,tamo gde inace ima svega,i 42000 prosecne plate,i stope nezaposlenosti 17% ....
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 21:38 - pre 101 meseci
Citat:
SlobaBgd:
Znači, pojma nemaš o čemu pišeš, i ne možeš da odgovoriš ni na jednostavno pitanje.
Ali je kurentno da se prosipa pamet kako eto posla ima, i kako može dobro da se živi, ali eto beslovesna masa to ne vidi a vas nekoliko sve to vidi i razume, i onako na kašičicu deli svoju mudrost.

Puk: Nema posla.
Dalibor: Ima!
Puk: Gde?
Dalibor: E, neću da ti kažem! U stvari, zavisi. U stvari, ni ja nemam pojma.
Puk: More pip - pip - piiip u piiiip!

Slobo troluj nekog drugog.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 21:41 - pre 101 meseci
Citat:
KrkaCiC:
Ima posla,na internetu,televiziji,novinama,medijima uopste,tamo gde inace ima svega,i 42000 prosecne plate,i stope nezaposlenosti 17% .... :)

Ja samo hocu da kazem da covek treba da se snadje u kakvoj god prilici se nasao ako ima mogucnosti da nesto promeni.

A u slucaju posla ima mnogo nacina kako pojedinac moze da se prilagodi. Bas ono sto Darko prica. Ne razumem cemu prica nema posla pa nema posla. Da, nezaposlenost je velika i cinjenica je da ima mnogo ljudi bez posla.

To bar svi znamo ovde, cemu ponavljanje jedne te iste price? Ti kao pojedinac ne moras da budes u toj grupi i mozes da promenis nesto za sebe.
 
Odgovor na temu

Darko Nedeljković

Darko Nedeljković
Član broj: 191820
Poruke: 1739
*.mts.telekom.rs.



+2283 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 22:19 - pre 101 meseci
Ako ja radim 12 sati subotom, a obicno i po par sati nedeljom, to znaci da posla za mene ima previse, a iz ovih ili onih razloga nema odgovarajuceg kandidata koji bi preuzeo deo mog posla. Generalno svi u firmi imamo problem sto previse radimo. Sad, pitanje za istrazivanje je da li smo mi vanzemaljci pa ispunjavamo kriterijume koje nezaposlena ljudska bica ne mogu, ili naprotiv, nama je prihvatljivo da radimo pod uslovima pod kojima kvalitetan besposlen covek koji drzi do sebe i do svog ugleda nece da radi. U kojoj god firmi da sam ranije radio bilo je isto - 10 ljudi radi prekovremeno jer ne mogu da se nadju jos 2-3 kvalitetna radnika, pa da svi radimo po 40 sati nedeljno. Ispravite me ako gresim, ali imam utisak da vecina zaposlenih u privatnom sektoru radi 10%-20% preko zakonom propisanih 40 sati nedeljno. To znaci da celokupan privatni sektor moze da primi jos barem 10% radnika, ukoliko odgovarajuci kandidati postoje.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 22:26 - pre 101 meseci
Ne trolujem ni tebe niti koga drugog, Dalibore, već skrećem pažnju da ne znaš ili se praviš da ne znaš o čemu pišeš.
Hajde da malo rekapituliramo tvoju izjavu.
Kažeš da posla ima. Nema za sve, kako ti kažeš, ali ga ima.
KrkaCiC pita gde to ima posla, ako zanemarimo IT struku i Beograd
Ti kažeš "Ocigledno je da postoji stanovnistvo koje radi i zaradjuje, dakle posla ipak negde ima". Dakle, ako radi 10% radno sposobnog stanovništva (ili 20%, 30%), to znači da posla ima, a da ostatak od 70, 80 ili 90% ili ne vidi da posla ima, ili su svi oni lenji, ili su glupi.

Nije stvar u tome da neko od nas građana nađe posao na neku foru, za pola plate, bez prijave, preko kuma iz opštine ili svastike iz poreskog. Jer to je tvoj savet "snađi se i radi na sebi" Toliki su se prekvalifikovali po centralnoj i južnoj Srbiji, pa i dalje sede kod kuće jer posla, pogodi, nema. Nema za većinu, ima za pojedine. Tako da to što ti poznaješ njih petoro koji su se prekvalifikovali, radili na sebi i snašli se ne znači ništa. To je kap u moru. Ljudima treba sigurnost, nada, volja za životom, osećaj da nešto vrede. A ne podjebavanje da se nisu snašli, da nisu radili na sebi i da su nesposobni.

E, zato ja odgovaram na tvoje poruke. Ne trolujem te nego pokušavam da te spustim na zemlju i otvorim ti oči, da vidiš gde, u stvari, živiš.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 22:27 - pre 101 meseci
Citat:
Darko Nedeljković:

Ako ja radim 12 sati subotom, a obicno i po par sati nedeljom

Kako izdržavate da radite 12 sati na stranačkim pijankama?
Jel to imate svake subote ili vas je stisnuo ovaj sneg
pa ne izlazite napolje?
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 22:41 - pre 101 meseci
Ovo me podseca na onu temu oko mladih i posla, kad se spomenulo da je vazno imati dobar CV, pa su svi okomili na tu cinjenicu, kao nema to nikakve veze jer posla nema pa nema.
Sve ima veze, svaki detalj je vazan jer je situacija teska. Nije ovo nikakvo podjebavanje vec dobronameran savet.

Kakva je alternativa, cekati da se drustvo promeni i obezbedi posao svima?
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 22:42 - pre 101 meseci
Citat:
SlobaBgd:
E, zato ja odgovaram na tvoje poruke. Ne trolujem te nego pokušavam da te spustim na zemlju i otvorim ti oči, da vidiš gde, u stvari, živiš.


Dalibor ne zivi u Srbiji. Niste se dobro razumeli, on kaze da posla ima tamo gde on zivi. Tako sam ja razumeo.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 22:47 - pre 101 meseci
Citat:
DaliborP:

Nije ovo nikakvo podjebavanje vec dobronameran savet.

Šta tačno savetuješ?


Citat:
DaliborP:

Kakva je alternativa, cekati da se drustvo promeni i obezbedi posao svima?

Alternativa je promena društvenog sistema.
Ovaj sistem je netaknut od kad je Sloboda postavila smernice "Srpstvu".
Samo se menjaju lopovi u foteljama.
Ostalo je isto "samo njega nema".
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 22:54 - pre 101 meseci
Citat:
bachi:
Ako me sećanje ne vara, Darko Nedeljković je ili je bio bankster...

I čovek priča kako ima posla dok mu kolege ispred nosa dobijaju otkaze svaki dan, dok se zatvaraju filijale i dok oni što ostanu rade od 10 - 12 sati dnevno.

Možeš ti da se usavršavaš koliko hoćeš, da radiš na sebi koliko hoćeš, posla u Srbiji nema. Pričam o privatnoj branši. Ne znam jeste li se prošetali skoro u vašem kraju i pogledali malo one sitne lokale, u poslednjih par godina su se pozatvarali lokali samo tako.

Nema proizvodnje = nema standarda = nema se novca za trošenje = zatvaraju se trgovine = zatvaraju se uslužne delatnosti = kraj.

I da, u idealnom scenariju da svi imaju završene fakultete i doktorate, opet ne bi imalo posla jer nema radnih mesta jer je sve propalo sem par firmi.


preterujes, a nemoj ti puno da brines za kolege koje ostaju bez posla. Posla ima, jedino treba neko u glavi da shvati da je juce bio inzinjer, a danas ce biti postar i to je to. Ili ce morati u 40 i + da zagreje stolicu.

Kriv je nas mentalitet, toliko uobrazenih i umisljenih ljudi imamo, a zivot je zapravo veoma prizemna stvar.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 22:55 - pre 101 meseci
Citat:
hotchimney: Alternativa je promena društvenog sistema.
Ovaj sistem je netaknut od kad je Sloboda postavila smernice "Srpstvu".
Samo se menjaju lopovi u foteljama.
Ostalo je isto "samo njega nema".


Ne mozes promeniti drustveni sistem dok ne promenis sudije, tacnije dok se ne napravi potpuna reorganizacija sudstva, a to ne moze da s uradi jer je veliki otpor tome, kako od vlasti tako i od gradjana.
Moze se javiti veoma zanimljiv fenomen da broj sankcionisanih osoba bude toliko veliki da ne bude uslova za normalno funkcionisanje sistema. Dalje, bice ogroman broj osoba koje ce izgubiti odredjene mogucnosti za prezivljavanje, jer sada prezivljavaju pomalo krseci zakon.

Takodje, ne moze se napraviti reforma/promena sistema ako se ne pocne sa razvojem industrije, a razvoja industrije nece biti dok se ne promeni pravosudni sistem iz prostog razloga sto investitori ne osecaju sigurnost pri ulaganju u Srbiji.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 22:57 - pre 101 meseci
Citat:
DaliborP:
Ovo me podseca na onu temu oko mladih i posla, kad se spomenulo da je vazno imati dobar CV, pa su svi okomili na tu cinjenicu, kao nema to nikakve veze jer posla nema pa nema.
Sve ima veze, svaki detalj je vazan jer je situacija teska. Nije ovo nikakvo podjebavanje vec dobronameran savet.

Kakva je alternativa, cekati da se drustvo promeni i obezbedi posao svima?


pa dobro, moze i da se imigrira. Ja sam se snabdeo sa HU pasosem ako bas zagusti.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 23:05 - pre 101 meseci
Moze, ali velika vecina populacije obicno ne zeli da napusti zemlju rodjenja, pa se moraju boriti sa problemima u drzavi.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 23:06 - pre 101 meseci
to je tako dirljivo...
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 23:12 - pre 101 meseci
Citat:
DaliborP:

velika vecina populacije obicno ne zeli da napusti zemlju rodjenja

To ti je pojednostavljeno.
Da bi neko napustio državu i otišao "trbuhom za kruhom"
mora da bude ispunjen čitav niz uslova
na koje pojedinac ne može uticati
čak i kad ima povoljnu priliku da ne kažem poziv iz inostranstva.

To što su se kod tebe (ili nekog drugo) "kockice sklopile"
često je stvar puke sreće a ne nekog "usavršavanja/dokvalifikacije/doškolovavanja".


A što se tiče poštara kog pominje @Emmy
nije ni tu lako dobiti posao.
Na primer sa fakultetom ste "prekvalifikovani" i gubite.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 23:24 - pre 101 meseci
Citat:
Emmy:
to je tako dirljivo...

Nije dirljivo nego normalno, ne vidim cemu ironija.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 23:28 - pre 101 meseci
Citat:
2012:
Citat:
SlobaBgd:
E, zato ja odgovaram na tvoje poruke. Ne trolujem te nego pokušavam da te spustim na zemlju i otvorim ti oči, da vidiš gde, u stvari, živiš.


Dalibor ne zivi u Srbiji. Niste se dobro razumeli, on kaze da posla ima tamo gde on zivi. Tako sam ja razumeo.

Ne živi u Srbiji?! Stvarno nisam znao, negde mi je promakao taj podatak. U tom slučaju mnoge stvari su jasnije.
Dalibor u stvari ne troluje, on samo daje savete iz svoje perspektive, u najboljoj nameri. To što nije u toku sa stanjem u Srbiji (ni sa stanjem u Venecueli, ali ajde) ne umanjuje njegovu želju da pomogne. To što je pogled na Srbiju odande gde je Dalibor malo zamagljen (isto kao i pogled iz Holandije ili Nemačke, ne, ne mislim ni na koga konkretno, uostalom prepoznaće se on sam ), jbg, trebamo imati razumevanja.
 
Odgovor na temu

Emmy

Član broj: 27487
Poruke: 253



+391 Profil

icon Re: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?09.01.2016. u 23:32 - pre 101 meseci
Citat:
DaliborP:
Citat:
Emmy:
to je tako dirljivo...

Nije dirljivo nego normalno, ne vidim cemu ironija.


a cemu patetika ?

Siroti mali hrceki, ne mogu da nadju posao. Evo citam, policajac, ostao bez posla pa prosvrao sebi glavu. Sigurno je bio navikao da trkeljise i zajexxxva ljude citav zivot, pa kad su sutnuli njega shvatio da je NULA.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Do koje mere može da se sroka Cena rada u Srbiji ?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 44738 | Odgovora: 233 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.