Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Web Shop u Srbiji

[es] :: E-Kupovina :: Web Shop u Srbiji

[ Pregleda: 5633 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

johnnyc

Član broj: 175590
Poruke: 202
94.189.219.*



Profil

icon Web Shop u Srbiji12.09.2009. u 10:01 - pre 177 meseci
Pozdrav,

Da li mozete da me uputite sta mi je sve potrebno za izradu web shopa, ali za prodaju artikala u Srbiji?

Sistem bi se radio u PHP&MySQL tehnologiji.


Da li popularne aplikacije, kao sto su os-commerce, Presta, Virtuemart mogu da se upotrebe za kupovinu u Srbiji i do koje mere?

I najvaznije - kako stoje stvari sa placanjem kada je nasa zemlja u pitanju?


Hvala unapred!

 
Odgovor na temu

Ironhide

Član broj: 161582
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Web Shop u Srbiji27.09.2009. u 13:55 - pre 176 meseci
U našoj zemlji ti je zabranjena transkacija devizama izmedju fizičkih lica, tako da MasterCard i Visa solucija u našoj zemlji ne prolaze (za sada). Jedini način plaćanja ti je pouzećem i to u dinarima ili avansno plaćanje unapred.

Mada ja mislim da ti to nije siplativo da radiš, jer mi smo u globalu mala Zemlja i sve brzo i lako može da se kupi i "offline" metodom, a i opet je pitanje šta bi prodavao preko tog shop-a, ako su neke unikatne stvari onda možda i razviješ nešto konkretno iz te priče, a ako klasične svaštare "za svakog po nešto" to neće da prodje nikako...
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.yunix.co.rs.



+257 Profil

icon Re: Web Shop u Srbiji28.09.2009. u 10:14 - pre 176 meseci
Citat:
 U našoj zemlji ti je zabranjena transkacija devizama izmedju fizičkih lica, tako da MasterCard i Visa solucija u našoj zemlji ne prolaze (za sada). Jedini način plaćanja ti je pouzećem i to u dinarima ili avansno plaćanje unapred.

Hm... cek cek, a transakcija dinarima izmedju fizickih lica (MasterCard, Visa)? I kakve veze ima fizicka lica ako ce on imati registrovanu firmu za prodaju (nece to moci kao fizicko lice koliko je meni poznato, a opet, nisam bas upucen u taj deo).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Ironhide

Član broj: 161582
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Web Shop u Srbiji29.09.2009. u 11:51 - pre 176 meseci
Master karticama se na plaća u dinarima

Inače jeste on će imati recimo DOO i biće pravno lice... a ko bude kupovao od njega mora onda da bude isto pravno lice a ne fizićko ako hoće da kupuje u devizama
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Web Shop u Srbiji29.09.2009. u 11:56 - pre 176 meseci
Zezas ili sta?

Citat:

Sve transakcije nastale korišćenjem MasterCard Standard kartice (u zemlji i inostranstvu) izmiruju se u dinarima.

http://www.societegenerale.rs/index.php?id=94
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Ironhide

Član broj: 161582
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Web Shop u Srbiji29.09.2009. u 14:07 - pre 176 meseci
Ključna reč... IZMIRUJU! A ne plaćaju!

Prosto kao šamar, devizama ne možeš plaćati robu u SRBIJI!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.rs.



+257 Profil

icon Re: Web Shop u Srbiji29.09.2009. u 14:38 - pre 176 meseci
Ama a ko je pricao o placanju devizama u Srbiji?

i da, btw. ne stoji ti konstatacija, malo iznad citiranog sa linka gore stoji:
Citat:

MasterCard Standard se koristi za plaćanje roba i usluga na svim prodajnim mestima koja imaju istaknut prepoznatljiv znak MasterCard

Sta kazes, nije placanje, nego izmirenje?

I mozes li mi objasniti kako to da nase domace prodavnice imaju placanje visa, ali I mastercard-om? Primer? neka od prodavnica sa http://www.e-services.rs/prodavnice.htm

I jos nesto, mozes li mi objasniti, posto placanje visa karticom ne prolazi u Srbiji (kao sto kazes), kako ja onda karticom uplacujem pripaid dopunu za 063/064 mreze na odgovrajucim sajtovima?

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Ironhide

Član broj: 161582
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Web Shop u Srbiji29.09.2009. u 15:33 - pre 176 meseci
Ja sam naveo konstataciju da u Srbiji nisu moguće transakcije devizama.
 
Odgovor na temu

informx

Član broj: 234258
Poruke: 1
*.static.kdsinter.net.



Profil

icon Re: Web Shop u Srbiji30.09.2009. u 12:54 - pre 176 meseci
Da ne bismo pričali "napamet" ...

Devizne transakcije u Srbiji su strogo regulisane zakonom i dozvoljene su:

- za uplatu životnog osiguranja (na osnovu polise)
- za zakup poslovnog ili stambenog prostora (na osnovu ugovora)
- za kupovinu automobila (na osnovu ugovora)

Prihvat platnih kartica preko Interneta u Srbiji za sada omogućava samo Banca Intesa i to papreno naplaćuje.

Kad pričamo o bankarskim platnim karticama (Visa, MC, Dina), one su vezane za dinarske ili devizne račune u bankama. Od toga, Dina može da se koristi samo u zemlji, pa je (verovatno u svim slučajevima) vezana za dinarski račun. Što se preostale dve kartične kuće tiče, ako je konkretna kartica (Visa ili MC) vezana za dinarski račun, a koristi se u zemlji, zadužuje se dinarski račun za koji je vezana. Ako se koristi u inostranstvu, dinari se po prodajnom kursu banke konvertuju u valutu transakcije, a da bi se još malo zakomplikovalo, sve to ide preko valute koju je banka izabrala za settlement (u Srbiji, najčešće EUR). Ako je kartica vezana za devizni račun, a koristi se u zemlji, devize sa računa se po kupovnom kursu banke konvertuju u dinare. Drugim rečima, bez obzira na to što na kartici imate 100 USD, ne možete otići na bankomat u Srbiji i očekivati da će vam biti isplaćeni dolari, ali će biti isplaćena odgovarajuća protivvrednost u dinarima. Isto je i sa plaćanjem u prodavnici.
 
Odgovor na temu

cisbgd
administracija,Complete Internet
Solution
Beograd

Član broj: 235462
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.cis.in.rs


Profil

icon Re: Web Shop u Srbiji14.10.2009. u 01:01 - pre 175 meseci
Mozes videti primer na www.cis.in.rs

 
Odgovor na temu

SaleB81
Beograd, RS

Član broj: 90990
Poruke: 337
*.adsl.verat.net.



+42 Profil

icon Re: Web Shop u Srbiji01.11.2012. u 13:58 - pre 138 meseci
Vidim da je stara tema, ali posto me zanima bas ono o cemu se u njoj prica ne bih otvarao novu.

Naime, zanima me da li je zakonom regulisano/zabranjeno da fizicko lice poseduje webshop koji ce funkcionisati na principu posredovanja izmedju maloprodaje i krajnjeg kupca. Svakako bih ako bi prica zazivela otvorio firmu i sklopio ugovore sa veletrgovcima, radi ostvarivanja rabata i ostalih pogodnosti koje uzivaju njihovi b2b klijenti. Ali, za pocetak mi je veliki izdatak izdrzavanje preduzeca (str) za koje je pitanje da li ce ikada zaziveti.

Secam se da je svojevremeno pre nekoliko godina covek koji je posredovao za uplate rapidshare naloga koristio za uplatu svoj licni racun, pa kad je posao zaziveo, registrovao firmu i sl. Ali on, sto se i na njegovom sajtu moglo jasno videti nije bio webshop vec posredovanje za uplate u inostranstvu.

Drugo pitanje, negde sam ovde procitao da websho u Srbiji mora da omoguci pravo bezuslovnog povracaja robe u rogu od 14 dana. Zanima me da li i kod nas prolazi ona varijanta koja se po Evropi za takve stvari koristi (pr. Po zakonima EU imate pravo na to, to i to. Obavestavamo vas da se u slucaju poslovanja sa nama odricete ovoga i onoga. U slucaju da se slazete sa nasim uslovima stiklirajte checkbox i prosledite dalje.). Pravno gledano me u Evropi nikad nije zanimalo da li to prolazi ili ne, ali me zanima, ako dodje u takvom slucaju do nekog problema, da li je jaci zakon ili klijentovo "potpisivanje" ugovora na sajtu tj da li je to potpisivanje ugovora na sajtu cista formalnost za siroke narodne mase ili ima tezinu obavezujuceg ugovora.

Trece pitanje, isao bih na varijantu placanja pouzecem ili placanja unapred, pa me zanima da li neko od vas zna da li postoji za neko besplatno WebShop resenje neki modul (nije bitno da li je besplatan ili ne) koji je prilagodjen placanju kod nas tj. koji automatski pri checkout-u kreira izgled uplatnice sa potrebnim poljima ili na neki drugi nacin ispisuje sta je potrebno upisati u koje polje na uplatnici.

Unapred zahvalan na vasoj pomoci,
Sale

 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8064



+1747 Profil

icon Re: Web Shop u Srbiji02.11.2012. u 22:52 - pre 138 meseci
Za prvo, pitanje, legalno nikako nije moguce. Po nasim zakonima, fizicko lice se ne moze baviti legalno nikakvim biznisom pa ni net biznisom, jedino sto po zakonu fizicko lice moze je da proda neku svoju polovnu stvar i to je sve. Imas ovde na forumu veliku temu o coveku koji je uhapsen jer je nelegalno prodavao robu iz Srbije po svetu preko net-a, mada osim sto nije bio legalno prijavljen za obavljanje delatnosti, da bi placao porez i ostalo on je krsio i devizne zakone itd.

Za ovo drugo odgovor bi bio negativan. Po zakonu je predvidjeno to da svako bez ikakvog objasnjenja moze vratiti sve sto je kupio preko net-a u roku od 14 dana, naravno pod uslovom da proizvod on sam nije ostetio i slicno. Nijedan ugovor ne moze biti Jaci od zakona ili u suprotnosti sa zakonom, tako da takve neke klauzule i sa cekiranjem ne bi imale nikakvo pravno dejsvo.

Za ovo trece ne znam.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Kupovina :: Web Shop u Srbiji

[ Pregleda: 5633 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.