Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GPS uredjaji sa operativnim sistemom

[es] :: GPS :: GPS uredjaji sa operativnim sistemom

[ Pregleda: 2226 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon GPS uredjaji sa operativnim sistemom25.07.2015. u 00:42 - pre 106 meseci
Pozdrav,
Od skoro sam ponosni vlasnik jednog wannabe real-time tracking software-a koji se sastoji od web sajta gde je mapa na kojoj se iscrtava pozicija i hibridne mobilne applikacije (za Win,Droid i iOS ) koja procitanu gps tacku salje na server (web site) Eng. video http://www.screencast.com/t/rNRfcpZz (promotional video )... ali to radi samo ako na uredjaju postoji neki od ovih OS-eva na koji mogu da instaliram taj vrlo prost program..
Mene sad interesuje ako neko moze da mi priblizi malo kako to GPS uredjaj posalje to sto salje na neku adresu? Jel se ta adresa negde definise/ukuca i kako ? US Klijent mi poslao sliku na kojoj pored toga sto se ne vide slova nema nikakvih info o uredjaju koji iznajmljuje (vidi sliku) pa ako neko moze da prepozna sta je ovo bilo bi lepo da mi kaze... Takodje ako neko zna neki uredjaj ove kategorije takodje bi bio zahvalan da mi kaze ... pogotovu ako je neko cuo za neki GPS uredjaj sa Androidom ili nekim OS-om u sebi... Takodje ako neko ima neki tech. manual o tome kako se definisu web servisi ili sta vec na uredjaju da salje podatke na server bio bih veoma zahvalan ...


To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: GPS uredjaji sa operativnim sistemom25.07.2015. u 09:39 - pre 106 meseci
Ne radi se o uredjaju sa nikakvim OS vec taj GPS uredjaj u sebi ima sim karticu preko koje putem gsm-sms ili gprs salje real time ili lokaciju po zahtevu.

Uredjaj moze da se podesi da radi na razlicite nacine, a za to bi ti trebalo uputstvo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

pl4stik
Senior .NET programmer/Consultant
oDesk
NI na nebu NI na zemlji

Član broj: 173596
Poruke: 715
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: xx-auth.com.azhar.arvixe...


+31 Profil

icon Re: GPS uredjaji sa operativnim sistemom25.07.2015. u 22:17 - pre 106 meseci
Dobro bakara ocigledno znam kako to radi i kad kazem OS na GPS mislima "smart" GPS, znaci malo kompleksniji GPS na kome mogu da rade custom programi... To sto ima karticu znaci da ima izlaz na net ali koji protokol on koristi da bi pozvao verujem web service a.k.a. Jel SOAP il REST jel XML,TXT,JSON i gde se to i kako menja/podesava...Znaci pitam profesionalce koji imaju neki manual da podele jer ja nesto slabo nalazim , a voleo bih da cujem ljude sa iskustvom ...
To sto nekoliko miliona ljudi tvrdi da nisi u pravu ne znaci da stvarno nisi - Frank Zappa

https://youtu.be/DLe358DPGXU
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: GPS uredjaji sa operativnim sistemom25.07.2015. u 22:43 - pre 106 meseci
A kako neko na to konkretno pitanje da ti odgovori kada nisi cestito ostavio ni oznaku uredjaja, cak ti je i slika mutna i nista se sa nje ne vidi...

Ti uredjaji se uglavnom podesavaju putem sms poruka, ali prvo moras podesiti administratorski broj, pokusaj tako sto ces nekoliko puta zaredom (5) da pozoves taj broj, trebalo bi da ti odbija poziv.

Za konkretne komande moras znati tacan model uredjaja.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: GPS uredjaji sa operativnim sistemom

[ Pregleda: 2226 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.