Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?

[es] :: Zaštita :: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 8744 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.telenor.co.yu.



+89 Profil

icon Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?15.10.2009. u 12:30 - pre 177 meseci
Pozdrav svim clanovima ovog sajta...vidim da ima bas mnogo iskusnih korisnika pa sam resio da podelim miljsenje sa vama i prihvatim neki savet...pre par dana sam instalirao Windows 7,iskreno receno na XP-u Service Pack 2 sam bio tata,medjutim ovo je dosta slozeniji sistem i molio bih vas da mi date neki savet kako da zastitim racunar sa ovim operativnim sistemom...na XP-u je to bilo lako,NOD32 3.0 i Zone Alarm Pro 2009,fantasticna kombinacija koja vuce 15 MB memorije...medjutim,meni je Firewall najvazniji,a Zone Alarm nije kompatibilan sa Windows 7...

Molim da iskazete svoje misljenje i pomognete mi da na najbolji nacin drzim svoj sistem zasticen maksimalno i optimizovan...hvala svima unapred...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

Dashkes

Član broj: 90973
Poruke: 845



+27 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?15.10.2009. u 12:47 - pre 177 meseci
Ako me secanje ne vara, Outpost Firewall je kompatibilan sa Windows 7.
Znaci koristite Antivirus + Firewall i po mogucnosti neki Antispyware(Spybot-S&D npr.)
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.240.*



+21 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?15.10.2009. u 13:24 - pre 177 meseci
Firewall: Nikakav dodatni firewall osim onog koji vec postoji u Windows 7 nije potreban (vecina popularnih nisu ni kompatibilni, kao npr. Zone Alarm Free Edition)
Dovoljno je samo instalirati pomocni programcic za kontrolu Windows Firewall-a: Windows 7 Firewall Control

Pouzdano kompatibilni sa Win 7 (licno probano):

Besplatni AV programi
•Avast Free Edition
•Avira Free Edition (povremeni problemi sa online azuriranjem programa i definicija)
•AVG Free Edition (vise ga ne koristim posto je na par konfiguracija imao katastrofalne propuste)

Anti Spyware/Malware programi
•Malwarebytes Antimalware
•IObit Security 360
•SpywareBlaster
•SUPERAntiSpyware


Spybot Search & Destroy je izazivao nekakav konflikt sa IE8 u Win7 RC i drasticno usporavao rad na nekim konfiguracijama, u to vreme sam ga deinstalirao sa sistema i nisam ga nikada vise vracao...

PS
Podrazumeva se da se radi o najaktuelnijim verzijama pomenutih programa
 
0

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?15.10.2009. u 13:39 - pre 177 meseci
I ja sam za tu opciju da ne instaliram neki dodatni Firewall program,mislim da je ovaj Firewall u sklopu Windowsa jako dobar i pouzdan,naravno podesio sam "Block all incoming connection"...samo programi poput Nod-a i Malwarebyte's-a mogu da uzimaju update redovno,a njih koristim...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

Mr. Bond
Beograd

Član broj: 126551
Poruke: 124
*.ptt.rs.

Sajt: https://rs.linkedin.com/i..


+14 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?18.10.2009. u 17:02 - pre 176 meseci
Evo instalirao sam Win 7 64bit i poslusao sam savet instalirao Avast + Malewarebytes + SUPERspy. E sad bio bih veoma zahvalan ako imate neke savete, preporuke koje se ticu podesavanja itd? Na sta da obratim paznju?

Nazalost ni sa jednim od navedenih nisam se ranije susretao (jer je uglavnom bila kombinacij AVG + SpyDoctor).
Bad programmers worry about the code. Good programmers worry about data
structures and their relationships.
 
0

magna86
Anti Malware Fighter

Član broj: 189287
Poruke: 557

Sajt: www.mycity.rs/Ambulanta


+16 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?18.10.2009. u 17:55 - pre 176 meseci
Citat:
Mr. Bond:E sad bio bih veoma zahvalan ako imate neke savete ... Na sta da obratim paznju?


imam ja jedan
ne klikci na sve sto ti iskoci,izbegavaj "problematicne" sajtove jer nijedan AV te nece spasiti od tebe samog


 
0

Mr. Bond
Beograd

Član broj: 126551
Poruke: 124
*.ptt.rs.

Sajt: https://rs.linkedin.com/i..


+14 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?18.10.2009. u 23:50 - pre 176 meseci
Dobro nisam bas toliki pocetnik da otvaram attachemnte mail-ova koje nemam pojma ko je poslao itd... ali uvek imam problema sa spy-om i nikako mi nije jasno kako ih navuchem... Sto se sajtova tice aktuelni su ITsvet, PCberza, ES, Face, Youtube, par foruma i uglavnom je to to (osim kad nesto hocu da pronadjem vezano za IT pa idem svuda dok ne iskopam informaciju)... Ali kazem uvek redovno navucem neki spy (ili je trojanac u svakom slucaju komp pocne da jede memoriju ko lood).
Bad programmers worry about the code. Good programmers worry about data
structures and their relationships.
 
0

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 12:15 - pre 176 meseci
Zao mi je Mr. Bond ali moracu drugarski da te iskritikujem...Avast je najvece djubre od antivirusa...poslusaj savet i neces se pokajati...instaliraj NOD32 3.0 i Malwarebyte's Anti Malware,nista drugo ti ne treba...to je mnogo jaka kombinacija,a komp prost radi kao da nijedan antivirus nije instaliran...malo memorije vuku ova dva programa...uz njih podesi u Windows-ovom Firewall-u "Blocka all incoming connection" i bices 99% bezbedan...ovu kombinaciju koristim jako dugo...nikad nisam imao problem sa virusima,spyware-ima itd...sve zive sajtove posecujem...pozz
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 14:28 - pre 176 meseci
@ Aleksandar Maletic

a zasto NOD32 verzija 3.0 kad postoji verzija 4.0 vec duze vreme?

http://www.eset.com/products/nod32.php


System Requirements
Processors supported: Intel or AMD x86-x64
Operating Systems: Microsoft Windows 7 (32- and 64-bit editions), Microsoft Windows Vista (32- and 64-bit editions), Microsoft Windows XP (32- and 64-bit editions), Microsoft Windows 2000
Memory: 44 MB
Disk Space (download): 28 MB
Disk Space (installation): 35 MB
 
0

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.87.120.*



+21 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 14:52 - pre 176 meseci
Eset NOD32 nije besplatan za početak... masovno se koristi u našim krajevima kao krekovana verzija, što je samo po sebi idiotluk prve vrste!
Ako krekovani AV program ne prijavljuje nikakvu gamad to nije dokaz njegove pouzdanosti i efikasnosti!
Savršeni (tzv. "zakon") program za AV (ili za bilo šta drugo) ne postoji, svaki ima svojih mana i prednosti.
Ako već ne možeš (ne želiš) da platiš za komercijalnu verziju AV programa, onda je pametnije koristiti besplatnu verziju nego neku krekovanu "Super-Pro-Allmighty"

 
0

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 14:53 - pre 176 meseci
Vidi Gorane,imam NOD32 verziju 3.0 koja je krekovana i istice za 90 godina...naravno da znam da je izasla verzija 4.0,pratim redovno ESET-ov sajt,ali ne mogu trenutno da nadjem nigde verziju 4.0 koja je krekovana...mrzi me da stalno skidam username i password,to je problem...ali realno receno,nije velika razlika izmedju ove dve verzije,update definicije su iste za obe verzije...samo sto 4.0 ima malo bolji sistem detekcije i jaci ThreatSense engine...

Reci mi ako znas gde mogu da skinem NOD32 4.0 krekovanu verziju...pozz
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 14:58 - pre 176 meseci
Ja sam koristio legalnu verziju. A za krekovane verzije ne mozes se obratiti na ovom forumu, jer je zabranjeno Pravilnikom. http://www.elitesecurity.org/o/pravilnik/korisnici/

Citat:
14. Stop krađi softvera

Na ES forumima je zabranjeno objavljivanje serijskih brojeva ili "crack"-ova koji omogućavaju nelegalno korišćenje softvera bilo koje vrste. Takođe je zabranjeno postavljanje linkova za ilegalan download komercijalnog softvera. Ovakve teme će biti obrisane, a korisnik opomenut.
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.wobyhaus.co.rs.



+553 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 15:01 - pre 176 meseci
@Aleksandar Maletic: Onda ako je bolja, preporuci korisniku najnoviju verziju, a na njemu je da je nabavi kojim kanalom on zeli i moze.
 
0

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 15:03 - pre 176 meseci
Catch u pravu si,ali trenutno nisam u stanju da kupim komercijalnu verziju NOD32...koristim ovu krekovanu verziju koja je proverena...covek koji je inzenjer informatike je testirao ovu verziju na svom kompu i koristio je punih godinu dana,naravno u kombinaciji sa drugim programima...nakon godinu dana je kupio original NOD32 sa licencom i kada je skenirao komp nije nista nasao...realno,NOD32 je najbrzi antivirus koji uopste ne usporava kompjuter i ne menja performanse...to je moje iskustvo,naravno svako ima svoje misljenje...meni je NOD32 vrh,a sve u svemu kad pogledas nijedan antivirus na svetu nije bezbedan pa cak ni toliko hvaljeni BitDefender...najbolje resenje je antivirus,firewall i antispyware...koristim NOD32,Malwarebyte's Anti Malware i Windows-ov Firewall...extra mi radi sistem...pozz
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 15:03 - pre 176 meseci
khm, pa Aleksandar je pokretac teme, kako da preporuci sam sebi? :O)
 
0

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Moderator
Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.wobyhaus.co.rs.



+553 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 15:08 - pre 176 meseci
Preporucivao je verziju 3.0 Mr. Bondu a ne sebi :-)
 
0

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl-a-3.sezampro.rs.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 15:10 - pre 176 meseci
Citat:
Aleksandar Maletic: Catch u pravu si,ali trenutno nisam u stanju da kupim komercijalnu verziju NOD32...koristim ovu krekovanu verziju koja je proverena...covek koji je inzenjer informatike je testirao ovu verziju na svom kompu i koristio je punih godinu dana,naravno u kombinaciji sa drugim programima...nakon godinu dana je kupio original NOD32 sa licencom i kada je skenirao komp nije nista nasao...realno,NOD32 je najbrzi antivirus koji uopste ne usporava kompjuter i ne menja performanse...to je moje iskustvo,naravno svako ima svoje misljenje...meni je NOD32 vrh,a sve u svemu kad pogledas nijedan antivirus na svetu nije bezbedan pa cak ni toliko hvaljeni BitDefender...najbolje resenje je antivirus,firewall i antispyware...koristim NOD32,Malwarebyte's Anti Malware i Windows-ov Firewall...extra mi radi sistem...pozz


Što se tiče verzije 3, prvo što sam onomad primetio jeste da je meni nekoliko puta dnevno radio update dok je nelegalni to radio jednom dnevno ili čak na 2 dana.
Prestao sam da pratim tu pojavu, ali mogu reći da mi se v4 apdejtuje par puta dnevno.

To je prva razlika.

Drugo, ne bih baš verovao dobročinitelju koji je planirao upotrebu tog noda skoro ceo vek.
Treće, nadam se da ti je poznato da postoji malware koji udje, pokupi šta mu treba i ukloni sve tragove svog bistvovanja na sistemu.
Smatram da je krekovan AV pogrešan prvi korak u obezbeđivanju sistema.
To ti je kao da banka angažuje lopove da joj čuvaju sef.

Sve u svemu, ako nemaš para za licencu onda koristi besplatan.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
0

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 15:19 - pre 176 meseci
Krekovanje sigurnosnog softvera je oksimoron po definiciji :) Zadnjih ~3 godine koristim free av resenja i za svo to vreme malware_count=0 :)
 
0

Aleksandar Maletic
System administrator

Moderator
Član broj: 235887
Poruke: 1138
*.telenor.rs.



+89 Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 17:32 - pre 176 meseci
Izvinjavam se svim clanovima foruma,nov sam i nisam preterano upoznat sa pravilnikom ali cu ga procitati i potrudicu se da ne pravim greske...opomenite me ako nesto zabrljam ponekad... :D Nego,nije mi jasno koji FREE antivirus da koristim kad prakticno ni jedan ne valja?Avast - ne mogu da ga smislim,AVG - uzas,BitDefender jos nisam probao,jedino on preostaje...i Avira...sad sam stvarno zbunjen...ne znam sta da instaliram...voleo bih da instaliram jedan FREE antivirus (bar na kratko dok ne budem u prilici da se odlucim za komercijalnu verziju nekog antivirusa) ali ne znam koji...molim vas preporucite nesto dobro,ipak je Windows 7 slozeniji sistem od XP-a,hocu bar na kratko da budem siguran...
A wolf is weaker than a lion and a tiger, but doesn't play in the circus.
 
0

maxpajne
Varazdin

Član broj: 235311
Poruke: 4
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?19.10.2009. u 17:54 - pre 176 meseci
Microsoft Security Essentials 1.0.1611.0

http://download.microsoft.com/...ullinstall-x86fre-en-us-xp.exe
http://download.microsoft.com/...ll-x86fre-en-us-vista-win7.exe
http://download.microsoft.com/...-amd64fre-en-us-vista-win7.exe

To je FREE jedino bi trebao biti originalni WIN ili onaj koji se tako ponasa.
I ovaj se pokazao dobar - Avira AntiVir Personal - Free Antivirus

http://www.free-av.de/en/trial..._personal__free_antivirus.html
Obadva na WIN 7 rade bez problema.

:)
 
0

[es] :: Zaštita :: Kako zastititi racunar sa instaliranim Windows 7 operativnim sistemom?
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 8744 | Odgovora: 24 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.