Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prebacivanje velike tabele iz Worda u Powerpoint kao slika

[es] :: Office :: Word :: Prebacivanje velike tabele iz Worda u Powerpoint kao slika

[ Pregleda: 4229 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

davidmelau
David Melau

Član broj: 263275
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Prebacivanje velike tabele iz Worda u Powerpoint kao slika01.03.2015. u 10:28 - pre 111 meseci
Molim vas za pomoc, ocajan sam.
Ne mogu da prebacim jako velike tebele iz Worda u Powerpoint.
Ranije radio sam to sa nekim programom, kojeg se ne mogu setiti ime,
ako slucajno vec pstoji ovo pitanje na forumu, molim zas da me uputite na na tu temu
da ne bih se ponavljao sa pitanjem.

Unapred hvala
 
Odgovor na temu

Jpeca
Predrag Jovanović
poslovni analitičar
Gowi
Pančevo

Moderator
Član broj: 25683
Poruke: 2268
212.200.121.*

Sajt: www.gowi.rs


+109 Profil

icon Re: Prebacivanje velike tabele iz Worda u Powerpoint kao slika02.03.2015. u 10:23 - pre 111 meseci
Nisi se baš potrudio da detaljnije opišeš postupak kako radiš i kakav problem se pojavljuje, tako da mogu samo da nagađam

Postupak za prebacivanje tabele iz Worda u PP kao slika bio bi sledeči
1/ Selektuješ tabelu u Wordu
2/ Copy
3/ U PP na odgovarajući slajd uradiš Paste Special..., pa izabereš Picture (Windows Metafile)

Ako tako uradiš može da se desi da ti je slika odsečena i to podešavaš sa Format Picture, Size, Scale High i Scale Width. U ovoj kombinacije nije neophodan neki pomoćni program

Naravno, moguće j je da umesto u PP uradiš običan Paste u neki od programa za obradu slika (ja koristim IrfanView koji besplatan i zgodan za pregled, ali ima graničene mogućnosti za editovanje), pa u tom programu uradiš obradu, Resize po potrebi i Save (npr. kao jpg)

Nakon toga u pp ideš na Insert Picture ... i ubaciš jpg fajl.
Nije to loše Rembrante, samo što ne bi dodao još malo boje?
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Word :: Prebacivanje velike tabele iz Worda u Powerpoint kao slika

[ Pregleda: 4229 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.