Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prebacivanje slika iz Word-a u Photoshop

[es] :: Izdavaštvo :: Prebacivanje slika iz Word-a u Photoshop

[ Pregleda: 5500 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

etro

Član broj: 142983
Poruke: 32
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Prebacivanje slika iz Word-a u Photoshop20.04.2007. u 23:18 - pre 207 meseci
Dobila sam materijal za pripremu jedne knjige i sav je u Wordu(i text i slike-kolorne). E sad ja te slike moram da prebacim u Photoshop radi obrade i evo gde je problem:
1.Ako uradim obicno copy/paste....iz Worda u Photoshop...slika extra izgubi na kvalitetu
2.Jedan poznanik me je savetovao da ceo materijal iz Worda sacuvam as web page i tada dobijem folder u kojem su sve slike razdvojene u gif. ili jpg. formatu sto mi je svakako upotrebljivije...ali su tim prebacivanjem slike opet izgubile na kvalitetu-rezoluciji.
Ima li neko trece resenje ako zanemarimo ideju da se koriste izvorne slike koje su na samom pocetku ubacivane u Word (autor ih nema!!!)?
 
Odgovor na temu

Deni-2
Danijel Lisovski
Stamparija "Kompromis dizajn"
Pozarevac

Član broj: 72833
Poruke: 94
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.kompromisdizajn.com


Profil

icon Re: Prebacivanje slika iz Word-a u Photoshop21.04.2007. u 00:43 - pre 207 meseci
Nažalost nema spasa. Sve slike u Wordu su u rezoluciji 72 pixela po inču.
Možeš celu knjigu da snimiš u pdf format i koliko toliko obradiš slike u Photoshopu ali nema mnogo pomoći i na kraju da razgovaraš sa naručiocem da li mu odgovara kvalitet slika.
Često se dešava da ljudi urade ovakvu glupost
 
Odgovor na temu

etro

Član broj: 142983
Poruke: 32
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Prebacivanje slika iz Word-a u Photoshop21.04.2007. u 09:52 - pre 207 meseci
Znaci nema im pomoci..., a u pitanju je strucno delo i to jos iz polja medicine gde je jako bitno da se sve vidi onako kako treba.
Hvala u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

Miki_kos84
Miroslav Kosanovic
Petrovaradin

Član broj: 73954
Poruke: 29
*.co.yu
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Prebacivanje slika iz Word-a u Photoshop21.04.2007. u 10:17 - pre 207 meseci
Eksport to PDF (High quality print), pa ga onda otvoris u Photoshopu i
cropujes fotke

>
>



--
Miroslav Kosanovic
Color Press Group
Radnicka 30a
21000 Novi Sad, Srbija
tel/fax: +381 21 489 71 00
mobile: +381 64 23 76 458
e-mail: [email protected]
Koje je voće nazvano po računaru? 
 
Odgovor na temu

etro

Član broj: 142983
Poruke: 32
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Prebacivanje slika iz Word-a u Photoshop21.04.2007. u 22:05 - pre 207 meseci
Od svih resenja "vodu pije" jedino ono sto sam opisala u 2 koraku.
A situacija je totalno klasicna i sto puta vec vidjena.....ljudi koji se vrlo,vrlo malo razumeju u kompjutere misle da su oni koji se bave nekim kompjuterskim radom svemoguci i ajde sad ti njima objasni da je materijal koji su ti dali slabo upotrebljiv...
Jos jednom hvala na predlozima.
 
Odgovor na temu

nikola_VUK

Član broj: 142474
Poruke: 11
85.94.123.*



Profil

icon Re: Prebacivanje slika iz Word-a u Photoshop21.05.2007. u 12:55 - pre 206 meseci
Desavalo mi se par puda da sam iz Worda uspeo da izvucem slike po principu maksimalno zumiras 500% onda uradis copy i u photoshopu uradis paste.
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
195.252.100.*



Profil

icon Re: Prebacivanje slika iz Word-a u Photoshop21.05.2007. u 15:45 - pre 206 meseci
Suvise se cesto pojavljuje taj problem da ti stranka eto kao neka pomoc da tekst iz Word-a sa slikama. Da su to samo slike ajde da prodje nego ima tu i grakona koji imaju posle problem sa bojom, debljinom linije i fontom (naravno Times New Roman) prilikom export opcije. Samo pazi da prebacis i sredis slike iz RGB-a, a rezoluciju e tu si sam svoj majstor da budjis do maksimuma a da kvalitet ostane zadovoljavajuci. Mada ima jedan dobar postupak za smimanje slika iz vorda ALI ko jos otkriva tajne
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

etro

Član broj: 142983
Poruke: 32
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Prebacivanje slika iz Word-a u Photoshop23.05.2007. u 20:38 - pre 206 meseci
Ma sta da vam kazem, slike su uradjene i takve su kakve su.....
Zbog pomenutog problema od 2000 slika koje sam uradila licno bih bacila barem pola, mada sam autor iako je doktor i nema nekih ekstra zamerki,,,inace je potpuno cool lik pa mi je sa te strane lakse...ali ako stavi te koje su nevidjeno lose i necu se nesto puno hvalisati radom na toj knjizi :-) .

Nadam se samo da me je razumeo zasto ne treba vise da ih trpa u Word i da se vise necu susretati sa istim problemom.
Inace trenutno radim na slikama sa 64-oro slajsnog skenera i one su extra kvaliteta...milina za rad.
 
Odgovor na temu

[es] :: Izdavaštvo :: Prebacivanje slika iz Word-a u Photoshop

[ Pregleda: 5500 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.