Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...

elitemadzone.org :: MadZone :: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 34734 | Odgovora: 155 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 22:29 - pre 114 meseci
virtualna realnost je srpska realnost.

Srbija je drzava u kojoj je nestvarno postalo stvarno, a to je tako u svim drzavama gde je primenjen neoliberalni koncept koji govori da cemo bolje ziveti kad sve unistimo. To je pravi nihilizam.

Gledam ovu politicku gamad u EU i zaista ce uspeti da od nekad prosperitetne oaze i naprednog dela covecanstva naprave neku drugorazrednu americku vukojebinu ! Jednostavno ce razjebati sve zivo da bi nam onda bar genijalaca ili hipstera objasnilo kako je bas to super i ko nas y. kad se nismo snasli.

...
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 22:32 - pre 114 meseci
Citat:
Većina prosečnih građana Srbije ima bar jednu nekretninu negde u inostranstvu.

Ovo je za mene nešto novo!
Gologuzi raseljenici generacije iz 30-tih i 40-tih, nakon WW2, sa naramkom slanine i suve kuruze su se raštrkali po bivšoj Jugoslaviji,
slično se ponovilčo 90-tih
i sad odjednom ti isti, gologuzi, većinom imaju nekretnine po inostranstvu.

Zaista sam zatečen.
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+638 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 22:36 - pre 114 meseci
Nemam fancy mobitel, nemam nikakav tv, net delim sa cimerom (4Mbps), stan delim, troskove delim i treba mi 35000 (i vise) mesecno (mada u Bgu ali da nisam tu ne bih imao ni to). Nemam nikakve specijalne troskove, na letovanje nisam isao od 2004-te, na zimovanje nikada, auto nemam... i sta cemo sad?
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.109.242.179.tellas.gr.



+1365 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 22:46 - pre 114 meseci
Citat:
pisac: Za ovog trola Tylera, nemam nikakve prihode ni od jedne nekretnine već samo poreze, jer ništa (za sada) ne izdajem i to sam takođe više puta rekao, ali ti nekako pamtiš samo ono što ti odgovara kako bi uspešnije trolovao. :D To u Francuskoj nije direktno moje iako mogu da odem kad god hoću i ostanem koliko hoću, ali ja da jurim za parama čitav život kako bih tražio nekakvu navodnu sreću na kraju kapitalističke duge nemam nikakvu nameru, mnogo se mirnije i srećnije porodično živi sa 500€ ovde nego sa 1500-2000€ tamo u frustriranoj stresnoj sredini. I da, živimo sa 500€ ovde bez većih problema, jedino letovanja/putovanja i poneki nameštaj idu iz dodatnog budžeta, a princip je vrlo prost: eliminišeš sve nepotrebne troškove (iptv/kablovska, LCD, turbo-internet, fancy mobitele, gorivo, i gomile drugih gluposti kojima je napunjena glava kreditnih robova).


znas sta mene jedino zanima, gospodine "dodatni budzetu"?
ko ti je dao ova dva plusa, jer sve ostalo u vezi sa tobom je jasno kao dan.

Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 23:30 - pre 114 meseci
Zar ti, gospodine tehnički konsultantu, ne možeš da vidiš ko je dao pluseve? Evo, da ti pomognem, ja sam dao jedan od pluseva. Hoće li to biti ubeleženo u neku bazu davača pluseva nepoželjnim članovima? Ili će se voditi hajka na nas koji dajemo pluseve po svojoj odluci a ne po tvojoj proceni kome dati plus? Ili treba da te boli uvo ko kome daje pluseve. Ako ti toliko smetaju, ukini ih. Ili ostavi samo za sebe i nekolicinu koji, po tvom mišljenju, zaslužuju pluseve.

Slažem se sa piscem u mnogo stvari. U mnogo i ne. Recimo, podržavam njegov stav da ne treba da robujemo konzumerizmu. Takođe, i to da smisao života nije jurenje za parama. Čak je i 42 bolja definicija smisla života od para. I da, može se sa dosta manje od 15 000 po osobi živeti, prehraniti se, biti društveno aktivan, obučen, obuven i sit.

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 20.11.2014. u 01:13 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao SlobaBgd dana 20.11.2014. u 01:13 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Homer J. Simpson
Zombilend

Član broj: 307921
Poruke: 688



+923 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...19.11.2014. u 23:58 - pre 114 meseci
Moze i za 0 din (po osobi ili po domacinstvu) ako si vest u shopliftingu , obijanju stanova i lokala , falsifikovanju itd.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 00:10 - pre 114 meseci
Ili se bavis politikom
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 00:28 - pre 114 meseci
Ja ne znam kako vi dobro živite sa 15000 din-mesečno?
Samo za hranu to nije dovoljno za jednu osobu.
Evo primer minimalnog jelovnika za prosečnu osobu:

Banana 30 din
Čokolada 10g 10 din
Groždje 100g 20 din
Hleb 200g 35 din
Jabuka 20 din
Jaje 1 kom 15 din
Jogurt/pavlaka 0.2l 40 din
Krastavac 1 kom 10 din
Krompir 100g 6 din
Kruška 1 kom 40 din
Luk 1 glavica 5 din
Meso 100g 70 din
Mleko 0.4l 40 din
Paprika 1 kom 5 din
Paradajz 1 kom 30 din
Pasulj-porcija 100 din
Pomorandža 30 din
Riba 100g 40 din
Šargarepa 1 kom 10 din
Sir-nemasni 100g 30 din
Začini, so, biber, celer, lovor i sl. 50 din
-------------------
636 din

dnevno, puta 30 dana to je 19080 dinara mesečno, samo za jednu osobu.

U cenu nije uračunato pripremanje hrane (osim za pasulj), nisu obračunati troškovi održavanja higijene posudja i kuhinje.


 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 00:54 - pre 114 meseci
Vidi, to su vjerovatno cijene hrane za one koji imaju LCD televizor u stanu.
Ako nemaš LCD, sve te to košta najmanje upola manje.
 
Odgovor na temu

Braksi

Član broj: 288770
Poruke: 1643



+4015 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 00:58 - pre 114 meseci
Ali kad se jede grupno jeftinije je
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 01:10 - pre 114 meseci
Za više osoba jeftinije je samo u onom delu koji se odnosi na pranje i pripremanje hrane i održavanje higijene.
A to nije obuhvaćeno navedenim cenovnikom tako da se na izračunato ne može primeniti ni sniziti troškovi.

Takodje tu nisu navedeni troškovi održavanja pribora za jelo, kašike, noževi (oštrenje), viljuške, oprema u kuhinji, el. šporet, sudoprea, frižider...

Na primer, ja sam samo za godinu dana razbio 4 šolje. To je 120 din/kom kod Kineza, najjeftinije bele.
Razbio sam par tanjira. Jbg. šeprtlja. No tanjira imam neke rezerve, ko zna odakle, pa ne obraćam pažnju.
Prosviro sam (ne znam kako) lonče za kuvanje od nerdjajućeg čelika.
To je samo ono što se meni "posrećilo" ne računajući ostale ukućane.


Citat:
Vidi, to su vjerovatno cijene hrane za one koji imaju LCD televizor u stanu.
Ako nemaš LCD, sve te to košta najmanje upola manje.

Ja imam LCD TV ali nemam ideju kako da troškove nabavke hrane svedem upola manje.
Da bacim LCD kroz prozor?
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 01:23 - pre 114 meseci
Citat:
hotchimney:
Ja ne znam kako vi dobro živite sa 15000 din-mesečno?
Samo za hranu to nije dovoljno za jednu osobu.
Evo primer minimalnog jelovnika za prosečnu osobu:

Banana 30 din
Čokolada 10g 10 din
Groždje 100g 20 din
Hleb 200g 35 din
Jabuka 20 din
Jaje 1 kom 15 din
Jogurt/pavlaka 0.2l 40 din
Krastavac 1 kom 10 din
Krompir 100g 6 din
Kruška 1 kom 40 din
Luk 1 glavica 5 din
Meso 100g 70 din
Mleko 0.4l 40 din
Paprika 1 kom 5 din
Paradajz 1 kom 30 din
Pasulj-porcija 100 din
Pomorandža 30 din
Riba 100g 40 din
Šargarepa 1 kom 10 din
Sir-nemasni 100g 30 din
Začini, so, biber, celer, lovor i sl. 50 din
-------------------
636 din

dnevno, puta 30 dana to je 19080 dinara mesečno, samo za jednu osobu.

U cenu nije uračunato pripremanje hrane (osim za pasulj), nisu obračunati troškovi održavanja higijene posudja i kuhinje.



Pa ako nekog mrzi da mrdne duupe od prodavnice u prizemlju zgrade, onda i treba da plaća navedene cene.
Inače, za začuđene, postoje pijace, diskonti, sniženja, akcije. Postoji takozvano ekonomisanje, ko ume i hoće, i ko ima (ili čak i nema) potrebu za tim.

Sa sumom koju sam naveo u mojoj poruci koju sad analiziramo, plaćeni su i svi računi, telefon, mobilni, internet, struja, komunalije, porez. Kupuje se i odeća i obuća, ne vrhunskog kvaliteta ali ne ni onog kineskog. I ostane za nepredviđene izdatke (kvar kućnih aparata, troškovi investicija u zgradi (nova vrata, novi interfoni i krečenje hodnika), ili za povremeni odlazak u kfanu/piceriju/pozorište.
Kako? Razumnim raspoređivanjem novca i domaćinskim ponašanjem.
Da sad ne počnemo jedni drugima da gledamo u tanjir, ali kod mene svaki dan ima svežeg voća, od sedam dana bar pet je prisutno meso (razne vrste, i to u dovoljnim količinama), slatkiši (domaći ili kupovni) se često jedu, kafe se popije ne znam koliko, ja čak i pušim (ostali ukućani ne).
Sad će neko da skoči i da sve ovo to sam naveo dovede u pitanje, ali nema razloga da lažem.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 01:26 - pre 114 meseci
Citat:
hotchimney:
Ja ne znam kako vi dobro živite sa 15000 din-mesečno?
Samo za hranu to nije dovoljno za jednu osobu.
Evo primer minimalnog jelovnika za prosečnu osobu:

Banana 30 din
Čokolada 10g 10 din
Groždje 100g 20 din
Hleb 200g 35 din
Jabuka 20 din
Jaje 1 kom 15 din
Jogurt/pavlaka 0.2l 40 din
Krastavac 1 kom 10 din
Krompir 100g 6 din
Kruška 1 kom 40 din
Luk 1 glavica 5 din
Meso 100g 70 din
Mleko 0.4l 40 din
Paprika 1 kom 5 din
Paradajz 1 kom 30 din
Pasulj-porcija 100 din
Pomorandža 30 din
Riba 100g 40 din
Šargarepa 1 kom 10 din
Sir-nemasni 100g 30 din
Začini, so, biber, celer, lovor i sl. 50 din
-------------------
636 din

dnevno, puta 30 dana to je 19080 dinara mesečno, samo za jednu osobu.

U cenu nije uračunato pripremanje hrane (osim za pasulj), nisu obračunati troškovi održavanja higijene posudja i kuhinje.



Pa ako nekog mrzi da mrdne duupe od prodavnice u prizemlju zgrade, onda i treba da plaća navedene cene.
Inače, za začuđene, postoje pijace, diskonti, sniženja, akcije. Postoji takozvano ekonomisanje, ko ume i hoće, i ko ima (ili čak i nema) potrebu za tim.

Sa sumom koju sam naveo u mojoj poruci koju sad analiziramo, plaćeni su i svi računi, telefon, mobilni, internet, struja, komunalije, porez. Kupuje se i odeća i obuća, ne vrhunskog kvaliteta ali ne ni onog kineskog. I ostane za nepredviđene izdatke (kvar kućnih aparata, troškovi investicija u zgradi (nova vrata, novi interfoni i krečenje hodnika)), ili za povremeni odlazak u kafanu/piceriju/pozorište.
Kako? Razumnim raspoređivanjem novca i domaćinskim ponašanjem.
Da sad ne počnemo jedni drugima da gledamo u tanjir, ali kod mene svaki dan ima svežeg voća, od sedam dana bar pet je prisutno meso (razne vrste, i to u dovoljnim količinama), slatkiši (domaći ili kupovni) se često jedu, kafe se popije ne znam koliko, ja čak i pušim (ostali ukućani ne).
Sad će neko da skoči i da sve ovo to sam naveo dovede u pitanje, ali nema razloga da lažem.
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 01:30 - pre 114 meseci
Da ne bude zabune: ne govorim o 15 000 dinara mesečno za celu porodicu (troje nas je) već o dosta manje od 15 000 po članu.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 01:47 - pre 114 meseci
Citat:
SlobaBgd:

Pa ako nekog mrzi da mrdne duupe od prodavnice u prizemlju zgrade, onda i treba da plaća navedene cene.

Ja recimo, kupujem tako što obidjem 10-tak supermarketa/prodavnica i kupim tamo gde je najpovoljnije.
Rezultat su navedene cene.


Citat:
postoje pijace, diskonti, sniženja, akcije.

Postoje, ali ih obično nema kad meni krče creva.
A i nisu tu neki popusti, Skini sa onih 19080 din 5% opet ti ostaje 18126 da platiš. Samo što "uštedjeno" potrošiš na prevoz do diskonta pa si "džaba krečio".
U stvari, to što uštediš u "diskotu" ja uštedim na karticu supermarketa u kome često kupujem.
No, onda gubiš jer ne kupuješ na najpovoljnijem mestu (nekad opravdano, na primer zbog hitnosti).
 
Odgovor na temu

SlobaBgd

Član broj: 70350
Poruke: 2348



+5071 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 02:18 - pre 114 meseci
Pa ne kupuješ kad ti krče creva. Kupuješ planirano. Na veliko i malo, svejedno.

I sve te radnje ili pijace su tu svakog dana, cele godine. Meni su u radijusu gde živim tri pijace (Palilulska, Zeleni venac i Bajlonijeva). I prodavnice (Idea, Aman, Maxi, Matijević). Odemo u Tempo, Rodu, Univerexport. Nemamo nikog na selu, nemamo auto (i šta bih sa njim u strogom centru, da ga parkiram pet ulica dalje?). Takođe, ako treba, tu su i druge prodavnice, mesare, one prodavnice sastojaka za kolače, pa piljarnice na pijaci sa povrćem ili mlečnim proizvodima.

Nema hitnosti. Uvek u kući ima zaliha hrane i namirnica da se napravi nešto za goste, ili ako nam se nešto prijede. I testenina, i mesa u zamrzivaču, i slatkiša i grickalica u špajzu. Jedino pivo nije stalno prisutno, nisam ljubitelj, ali kad neko dođe, očas skoknemo do Maxija u susednoj ulici. Mineralne vode uvek ima, Koka Kolu i slično ne volimo pa ne kupujemo osim kad očekujemo goste. Kad gosti dođu, budu pristojno posluženi.

Žena kuva, mesi, pravi kolače i torte. I na to joj ne ode mnogo vremena, ume. Stignemo i da prošetamo, i da posetimo prijatelje, i da pogledamo TV, i knjige da čitamo. Ja gomilu majstorskih stvari sam radim po kući, umem. Od struje, preko krečenja i vodovoda, do ovog sokoćala što ga zovu kompjuterom.
 
Odgovor na temu

hotchimney

Član broj: 300237
Poruke: 462



+822 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 03:01 - pre 114 meseci
Očigledno nemamo podjednake standarde.

Kad napišem meso ja podrazumevam čisto meso bez bezobrazluka od trtica, kožure, papaka itd.
Znam ja da ima jabuka za 30 dinara ali ja ne jedem nagnjilo voće.
Itd.

A sve to košta tako kako sam naveo.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 07:34 - pre 114 meseci
Citat:
hotchimney:
Ja ne znam kako vi dobro živite sa 15000 din-mesečno?
Samo za hranu to nije dovoljno za jednu osobu.
Evo primer minimalnog jelovnika za prosečnu osobu:
Banana 30 din
Čokolada 10g 10 din
Groždje 100g 20 din
Hleb 200g 35 din
Jabuka 20 din
Jaje 1 kom 15 din
Jogurt/pavlaka 0.2l 40 din
Krastavac 1 kom 10 din
Krompir 100g 6 din
Kruška 1 kom 40 din
Luk 1 glavica 5 din
Meso 100g 70 din
Mleko 0.4l 40 din
Paprika 1 kom 5 din
Paradajz 1 kom 30 din
Pasulj-porcija 100 din
Pomorandža 30 din
Riba 100g 40 din
Šargarepa 1 kom 10 din
Sir-nemasni 100g 30 din
Začini, so, biber, celer, lovor i sl. 50 din
-------------------
636 din dnevno, puta 30 dana to je 19080 dinara mesečno, samo za jednu osobu.
U cenu nije uračunato pripremanje hrane (osim za pasulj), nisu obračunati troškovi održavanja higijene posudja i kuhinje.


Ove cene nisu realne, skoro sve su uvećane za bar 50%
(evo par primera:
hleb je 45din 600g -> 200g je 15din a ne 35din;
1kg kvalitetnih jabuka je 50din na pijacu, u kg ima bar 5-6 jabuka, znaci komad je 10din a ne 20din;
jogurt 0.2 je u SVAKOM marketu od 17-20din nikako 40din;
Kruške su 100-120din, isto ima 4-5 krušaka u 1kg, samim tim nije kruška 40din nego 20-25din;
meso 100g je od 35-40din svinjsko do 60-65din juneće, (ptičije je jos jeftinije) samim tim prosek je bliži 50din nego 70din;
Mleko je po marketima 60din 1L, samim tim 0.4L je 24din a ne 40din) - naveo sam samo cene za koje sam siguran
plus, iskreno, ja ne znam osobu koja svaki dan u godini pojede i jabuku i bananu i grozdje i krusku i pomorandžu
(ali bas svaki dan...5 vrsta voca???)

Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

Marko83
bez

Član broj: 264513
Poruke: 122



+767 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 07:40 - pre 114 meseci
Citat:
Odin D.:
Vidi, to su vjerovatno cijene hrane za one koji imaju LCD televizor u stanu.
Ako nemaš LCD, sve te to košta najmanje upola manje.


Falim ti K da i ti nešto potrefiš
Pogodio si u srž!
Onaj ko ceo dan provede gledajući u LCD televizor i ne stigne da ode, recimo do pijace, on i plaća ove cene u marketu u prizemlju zgrade


Zato što, kada uporediš VW i BMW koji koštaju isto, shvatićeš da za svaki taj evro koji čini cenu ta dva auta, kod VW dobijaš više nego kod BMW-a. Isto važi i MB.
 
Odgovor na temu

2012

Član broj: 296004
Poruke: 248



+926 Profil

icon Re: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...20.11.2014. u 08:36 - pre 114 meseci
Citat:
hotchimney:
Za više osoba jeftinije je samo u onom delu koji se odnosi na pranje i pripremanje hrane i održavanje higijene.
A to nije obuhvaćeno navedenim cenovnikom tako da se na izračunato ne može primeniti ni sniziti troškovi.

Takodje tu nisu navedeni troškovi održavanja pribora za jelo, kašike, noževi (oštrenje), viljuške, oprema u kuhinji, el. šporet, sudoprea, frižider...

Na primer, ja sam samo za godinu dana razbio 4 šolje. To je 120 din/kom kod Kineza, najjeftinije bele.
Razbio sam par tanjira. Jbg. šeprtlja. No tanjira imam neke rezerve, ko zna odakle, pa ne obraćam pažnju.
Prosviro sam (ne znam kako) lonče za kuvanje od nerdjajućeg čelika.
To je samo ono što se meni "posrećilo" ne računajući ostale ukućane.


Citat:
Vidi, to su vjerovatno cijene hrane za one koji imaju LCD televizor u stanu.
Ako nemaš LCD, sve te to košta najmanje upola manje.

Ja imam LCD TV ali nemam ideju kako da troškove nabavke hrane svedem upola manje.
Da bacim LCD kroz prozor?


Nije dobro to sto imas LCD TV, to bi trebalo prodati. Kupices neki stariji TV i ostace ti para za godisnju pretplatu, onda ces gledati taj stari televizor i to samo emisije o gladnima u Africi i 24kitchen, povremeno ali dozirano moze i neke emisije kada govori premijer ili ostale velike vodje o uspesima privrede, privrednom cudu i liderstvu u regionu.
Program gledas po sledecem receptu:
Prvo gledas o gladnima u Africi, to da vidis kako moze biti, onda gledas 24kitchen i zamisljas kako jedes, ne moras jest, zamisljaj, onda kad se ubedis da si sit, pojedes jednu jabuku sa pijace od 5dinara, to cisto za desert. Dok jedes jabuku, zamisljas kako se piscev otac kupa hladnom vodom u sred sume i greje se na drva koje je sakupio odlazeci na kupanje. To da bi bio srecan sto imas grejanje na dugme.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Koji su vam mehanizmi zastite od realnosti...

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8

[ Pregleda: 34734 | Odgovora: 155 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.